Hajduk je izgubio na Poljudu od Istre, Osijeka, Rijeke i Lokomotive i nakon svega toga smo "u igri".

Ne znam ko je uopće spomenuo Jakira. Komentiram ligu i dinamove izglede za titulu.

Svoje komplekse liječi drugdje. I da, fora mi je kako ovi uvlakači daju plus moderatorima čak i kad moderatori pišu ovakve nekonstruktivne, bezvezne i uvredljive postove poput ''bravo dat će ti keks''.
    Nadam se da cemo kod gradnje novog stadiona ulozit dosta novaca u sigurnost klupskog muzeja. Vidimo da mozda najveca pljackaska banda nakon Pink Panthera zari i pali Europom pa nebi bas da nam ukradu i prisvoje trofeje :lol:
  • Markelo
    2.6k
    5.6k
    Jel ti shvaćaš da mi moramo povećat svoje šanse za osvajanje titulu a ne povećavat šanse svog protivnika? Ako ti nakon utakmice sa Rijekom ostaneš na drugome mjestu sa -2 tko je onda povećao šanse za osvajanje titule u prvenstvu? Hint, nije DinamoMarkelo

Tako je. Upravo to sam i napisao. Sa -2 nakon Rujevice više ne bi bili favoriti ali bi i dalje imali ozbiljne šanse za titulu.
  • Danko
    1.1k
    Jel može zalizani smrad biti naknadno kažnjen zbog napada na mudražiju? Ko što je onomad soudani bio naknadno kažnjen iako nije dobio karton?
  • Markelo
    2.6k
    Ne razumiješ baš analitiku.
  • Svi na Sjever
    2.3k
    Prije par kola gledam Loxu i malo više obratim pozornost na Mudražiju,zapeo mi za oko jer je tehnički odskakao od drugih igrača , i u sebi pomislim pa jel moguće da je ovaj igrač za Dinamo... a druga strana mozga kaže ma zabrijo si...

Al vidim da nisam baš...
  • Fanboy
    2.6k
    Na hrvatske suce se stvorila takva histerija i linč, da neke osnovne stvari se više ne usude svirati. Ovo odgurivanje Mikanovića prema sucu je minimum 5 utakmica kazni, a ne dati minimalno žuti Livaji nakon odgurivanja ničim isprovociran Mudražije je skandalozno.

Nemam ništa protiv stranaca koji bi mu opalio crveni istu sekundu da tako nešto napravi. Još malo će ovim tempom suci ići pitat Livaju šta da sude.
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Čimpanze su na razini višoj od njih, al doslovno!
    Mislim, što je jučer uopće bilo sporno da bi napadali pajača?

To što je mikanović debil?

Plus, čovjek im je pri 0:1, bez ikakve zadrške dosudio penal, koji je također bio i koji je čist kao i isključenje.
  • SAS1987
    14.7k
    nebi bas da nam ukradu i prisvoje trofeje :lol:flexXy

Nebi bilo prvi put :lol:
  • Carrasco
    4.1k
    U situaciji kad su nikad blizi naslovu, Jakobusic je jos uvijek drzao Karoglana na klupi, Mikanovic je napravio dva glupa nepotrebna faula, a Livaja se zajebavao kod penala. Ne treba njih niko sjebat, sjebat će oni sami sebe.
    15.4k
    Još jednom ponavljam, jučerašnjim rezultatom, magarad je praktički kapitulirala u borbi za naslov. Dinamu svaki sljedeći kiks radi ogroman problem i dovodi ga u situaciju sličnu magarećoj, uz uvjet da rijeka ne kiksa u istom kolu.

Da pojasnim svoje mišljenje...

Prvo, uopće im nije ostalo toliko puno utakmica do kraja, svega 9, svega četvrtina prvenstva, u igri je 27 bodova, a rijeka ima 4 boda prednosti ispred njih, plus dobru priliku za bolji međusobni omjer.

Magarad je u zadnjih 9 kola kiksala (gubila bodove) u 5 utakmica. Znači, 15/27 bodova ili 56%.

Rijeka je u zadnjih 9 kola kiksala (gubila bodove) u 1 utakmici. To je brutalan skor, praktički savršen i učinili su ogroman posao u krucijalnom dijelu sezone. Znači, 24/27 bodova ili 89%. Iskreno, nisam očekivao da će to napraviti i doći do tog učinka.

Gledajući čitavu sezonu, magarad je na 68% osvojenih bodova, rijeka je na 73% osvojenih bodova.

Da bi prestigli rijeku, magarad bi u zadnjoj četvrtini sezone trebala osvojiti minimalno 4 boda više od rijeke, realno i 5.

Ukoliko rijeka samo zadrži standard njihovog prosjeka ove sezone, oni će pridodati cca 19 bodova i doći do brojke od 78. Gledajući trenutni moment, ne vidim razlog da ne odigraju nešto slično tom učinku.

Znači, magarad u zadnjoj četvrtini prvenstva mora pucati na skupljanje cca 24 boda da bi računali na bilo što. U prijevodu, treba im praktički savršen učinak, treba im 89% osvojenih bodova u zadnjih 9 kola. Treba im ovo što je rijeka napravila u minuloj četvrtini prvenstva.

Magarad može prestići rijeku ako u zadnjoj četvrtini sezone naprave učinak kakav nisu napravili u nijednoj od odigrane 3/4 ove sezone, vjerojatno nešto što nisu odigrali nekoliko desetljeća i to samo ako rijeka svoju zadnju četvrtinu sezone odigra blago ispodprosječno. Ukratko, treba im rijekino epsko gušenje i njihovo epsko uskrsnuće.

Gledajući trenutni moment, igru momčadi, samopouzdanje, atmosferu... procjenite sami koliko je to realno.

Nažalost, nije ni dinamo daleko od sličnog scenarija, nužno je podizanje forme, podizanje učinka. Ostale su nam 2 utakmice više i zbog toga su šanse trenutno veće od magarećih.
  • bbb medimurje
    3.2k
    Vratimo se na utakmicu, imamo igrača manje i gubimo, ali pokušavamo, Mislav radi izmjene i ravnopravni smo, borimo se, ne damo se. I onda penal, evo ga, vraćamo se. I Livaja odlučuje, opucat ću 'panenku', zaboli me. I zaboli te, Markane, možeš šta hoćeš. Ovaj Hajduk ti nije ni do koljena, tako je posložio sustav onaj koji je slagao sustav. Sutra ćemo nova dva murala iscrtat negdje u gradu, jebeš jedan penal. Jedan moj suigrač mi je nedavno rekao, kad imaš trenera od pet tisuća, a igrače od milijun, to ne može dobro završit. Nadao sam se da nije u pravu.