• Toni90d
    402


    Što se mene tiče, može igrati u prvoj protiv nas, i da ga netko odmah u prvoj minuti pokupi po koljenima, pa nek se ispočetka oporavlja. Radije gledam Oršića ili Ivanušeca na toj poziciji u reprezentaciji. Ali je Dinamo na 1 mjestu u svakom pogledu, nisam mu ja kriv što se on odlučio vratit u Hajduk.
  • dinamozivivjecno
    1.9k
    problem je taj sto Orsic 99% nece vidjeti euro jer ce prvu utakmicu odigrati tek negdje u 4-om mjesecu, a za Ivanuseca sam skeptican da ce uhvatiti formu prije eura.
  • jedan u nizu
    8.2k


    Bude Špikić uletio, ne brigaj
  • Captain America
    17.6k
    Stojković je u punom treningu s ekipom 2 i pol tjedna, a još ne sudjeluje u kontaktnim aktivnostima. Perišić trenira solo i nema naznaka kad će početi trenirati s ostatkom ekipe, a kamoli da će sudjelovati u kontaktnim aktivnostima.

    Bila bi najtovarskija stvar ikada da isforsiraju povratak. a on obnovi ozljedu na Kušek Apašu ili Aldo Drosini.
  • Teofil Kateran
    1.4k
    E tu si upravu, već vidim kako će Perišić biti izgubljen za EURO nakon što krenu kiksat pa ga isforsiraju prije vremena pa obnovi ozljedu u duelu sa Slavkom Blagojevićem ili Antonijom Bosecom.
  • Mali Zeus
    12.7k
    Stojković je u punom treningu s ekipom 2 i pol tjedna, a još ne sudjeluje u kontaktnim aktivnostima. Perišić trenira solo i nema naznaka kad će početi trenirati s ostatkom ekipe, a kamoli da će sudjelovati u kontaktnim aktivnostima.Captain America

    To mi je najbolji dio, mediji vrište da bi mogao igrati u subotu i da su navijači Hajduka u ekstazi jer je napisao vidimo se u subotu. Je li itko od njih razmislio da vjerojatno neće nastupiti s obzirom da još uvijek individualno trenira. Guess not, nije dobro za klikove.
  • Iskrenjak
    147

    A zamisli hajku onda kad krenu u napad na toga koji bude "kriv" za ozlijedu...
    Pa Soldo je bio državni neprijatelj broj 1 jer je srušio livaju jednom na sredini terena. Da ne govorim o prekidu utakmice za koji su prošli bez posljedica...
  • Juznjak
    3.8k

    Perišić, uz svo dužno poštovanje, ništa bolje ni ne zaslužuje ako će dopustit da ga oni forsiraju i dovode mu Europsko prvenstvo pod pitanje.
  • SjevernaStrana
    1.8k
    Rajko Vidović (Kustošija) blizu preuzimanja klupe Gorice
  • Dzoni
    616
    Pratio sam ga dok je bio trener HASK-a, solidan trener, ekipu koja se prosle sezone borila za ostanak je odveo u gornji dio tablice
  • Zagreb1992
    1.7k


    Znači mogao bi Bara neke igrače početi preko Gorica gurati za svoj biznis
  • SjevernaStrana
    1.8k
    Ja sam imao prilike raditi s njim, sve najbolje o njemu kao treneru i čovjeku. Rekao bih Sopić za siromašne samo bez Sopinih izjava. Poznavajući ga i njegov pristup, nikome neće biti lako uzeti bodove u Gorici. Inače, Rajko je kum Sergeja Jakirovića.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Inače, Rajko je kum Sergeja Jakirovića.SjevernaStrana

    Brisi ovo :lol: sad ce poceti kmecanja o kumstvima i neregularnosti prvenstva
  • Blueshadow86
    1.6k
    Nadam se da Rudeš u nedjelju neće imati više od 1 kornera na utakmici.
  • NVKOD
    1.3k
    TM.gif

    Volimo si tepati da je HNL dosta jaka liga, no realnost je nešto sasvim drugo. Usporedio sam vrijednost svake momčadi koja je bila u HNL-u prema TM-u od one godine kada je uvedena Liga 10.

    Liga nam je po vrijednosti bila najjača sezone 2021/22 kada je vrijedila čak 380,72 milijuna €, a najslabija je bila početne sezone 2013/14 sa samo 197,58 milijuna €. Boom lige bio je čuvene 2020/21 s porastom od 76,64 mil. € u odnosu na 2019/20. No, nakon što je dosegnula maksimum, sljedećih godina liga zabilježava pad i to strmoglavo. Uspoređujući rekordnu 2021/22 s 2023/24, govorimo o padu od čak 146,14 mil. €, a kako stvari stoje, negativan trend će se nastaviti i u narednoj godini.

    Dinamo je nagli porast po TM-u ostvario s prijelaza 2018/19 na 2019/20 kada je s 80,10 mil. € narastao na 121,70 mil. €, a maksimalan iznos ostvario je u sezoni 2020/21 kada je vrijedio 149,45 mil. €, odnosno 42,7 % cijele lige! Od te sezone, Dinamo bilježi pad iz godine u godinu, a najveći pad ostvario je s prijelaza 2022/23 na 2023/24 kada je vrijednost momčadi pala za čak 46,25 mil. €. S obzirom da je trenutna vrijednost momčadi 70,95 mil. €, u roku 3 sezone se vrijednost prepolovila!

    Hajduk s druge strane ima pozitivan trend što se tiče vrijednosti momčadi, počevši s većim rastom između sezona 2020/21 i 2021/22, tj. sa 38,25 mil. € na 56,03 mil. €. Rekord je ostvaren 2022/23 kada je vrijedio 68,60 mil. €.

    Rijeka je najviše vrijedila u sezoni 2014/15 i to 45,75 mil. €. Od sezone 2020/21 do sadašnje sezone, vrijednost momčadi vrti se oko 33 mil. €.

    Zanimljivo je vidjeti Osijek koji je s početka lige 10 vrijedio samo 8,05 mil. € da bi do svog maksimuma stigao u sezoni 2020/21 kada je vrijedio 42,85 mil. €, sve da bi ta vrijednost pala za 2,5 puta kada se priča o trenutnoj sezoni (16,75 mil. €)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.