• Brusa
    1.5k
    uff ja se već neko vrijeme nećkam dal da u nepopularna napišem da bi mu dao otkaz i da osvoji i prvenstvo i kup i kl :grin:
  • Mayo
    193
    Dao bi mu otkaz makar i Ligu prvaka osvojio.
    Jer nema tu znanja već APP metoda.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Svi dobro znate moje mišljene o Jakiru, ali ako on osvoji titulu (ili KL) ja bih mu dao priliku da nastavi radit u novoj sezoni.NORTE

    ja bi mu u tom slucaju dao priliku jedino ako klub ima neku realnu zamjenu ako on ne uspije.
    Ako opet nakon 3 kola i ljetne pauze, priprema i transfer roka igra izgleda kao sada, pa makar dobivali 5-2 utakmice, letis van.

    Njegova igra je i dalje ista, bezidejna i troma, igraci pokazuju da mogu kada hoce, kada su motivirani i kada im lezi protivnik.
    Tim istim igracima su lezali i slabiji protivnici pa smatram da je 80% krivica trenera jer ih ne zna poslozit, motivirati i ubaciti neke automatizme.
    Nasa igra izgleda lijepo kada igramo na ne poslozenu obranu i kada je tranzicija lopte brza. Sto u HNLu nije slucaj.
    Mi trebamo imati prohodnost, brzinu lopte i tranzicij i kad igramo protiv bunkera.
    Jedna Barcelona i jedna Španjolska su iizmislile tika taku sa 800% posjeda, gdje su cekali otvaranja i ubijali protivnika, ali im je lopta bila brza i igraci su trazili prostor i napdali prostor.
    Ne mozes ocekivati da ce ti se osloboditi rupa u protivnikoj obrani ako samo stojis i cekas loptu i ne kreces se.
    Ne mozes ocekivati proigravanja ako nema pasova iz prve i ako kada primis loptu, napravis 16 dodira pa tek onda dodas loptu.
  • FrenchMontana
    625
    Evo upis fra Marija Knezovića na facebooku, inače čovjek Dinamovac. Čitam ovo i nijednu točku ne mogu pobiti. Dinamo je i purgerski i hrvatski, tako je bilo oduvijek, nije to neka filozofija... a zanimljivo je kako neki izbjegavaju spomenuti i to ''hrvatski'' kao da se radi o nekoj psovki. To su temelji našeg kluba, svidjelo se to nekome ili ne. I da, to pišem ja kao purger četvrte generacije sa strane oba roditelja.

    DINAMO NIJE „PURGERSKI“ NEGO HRVATSKI! GDJE VAM JE PAMET?
    ️Promjene u svakom klubu ili instituciji su potrebne. To ne želim analizirati.
    ️Ono što treba prokomentirati je slijedeće:
    Pogubno je, lažno i rušilački napisati kako je pobjedom Zajeca Dinamo postao PURGERSKI klub.
    ️Novinar Večernjega lista Karlo Ledinski, očito bez znanja, treba znati kako Dinamo nije „purgerski“ klub ni sada niti je ikada bio.
    ️Davno sam pisao da postoje dvije osnovne vrste navijača Dinama. U prvu vrstu spadaju oni koji žive u Zagrebu i oni su zbog tog zemljopisnoga okruženja dinamovci. Druga skupina su oni koji žive van Zagreba u drugim dijelovima Hrvatske, Bosne i Hercegovine i svijeta. Ti navijači su dinamovci iz uvjerenja i opredjeljenja. To je osobito nekad puno značilo!
    ️Stoga, tu ne treba puno pameti, pa da se zaključi kako Dinamo u Zagrebu ima manje od pola milijuna pristaša, dok ih je u drugim krajevima Domovine i svijeta više od milijun.
    ️Kad bi Dinamo bio samo „purgerski“ ili zagrebački on bi ostao bez svoje biti, izgubio bi svoje dublje značenje, simboliku, svjedočanstvo. Jer Dinamo je u vremenu komunizma bio simbol pripadnosti, nacionalni simbol – to je bila svojevrsna iskaznica hrvatstva.
    ️Ako ga primitivni malograđanski mentalitet sad želi proglasiti građanskim, purgerskim, gospodskim onda se on pretvara u budući Rudeš, Lokomotivu i oduzima mu se globalno značenje. Kome to treba? Možda Indexu koji hvali te postavke!?
    ️Gradonačelnik Zagreba je Tomašević, on je iz Bosne, znači li to za Karla Ledinskoga i slične njemu da gradonačelnik nije dinamovac jer nije Purger?
    ❗️I valja zaključiti: Kao što postoji jedan čovjek iz Karlovca koji navija za „moje“ Posušje premda nikada u Posušju nije bio, tako i mnogi van Zagreba navijaju za Dinamo bez obzira gdje živjeli.
    ❗️BIT: Rođeni Zagrepčani su dinamovci zbog okruženja koje je prešlo u uvjerenje, a oni van Zagreba, npr. Novoga Travnika, su dinamovci iz čistoga uvjerenja.
    ⚽️Niti je Dinamo „purgerski“, niti je Hajduk "tovarsko-dalmatinski". To su sve hrvatski klubovi.
  • Nino Bule
    13.4k
    Pa biti purgerski klub i klub koji ima navijace van zagreba nije međusobno iskljucivo, po meni promasena prica.
  • FrenchMontana
    625
    Promašena je jedino u segmentu da mi iz Zg navijamo samo zbog zemljopisnog okruzenja. Itekako mi navijamo iz istih razloga kao i ostatak Hrvatske/dijaspora.
  • Mihaljević
    9.8k
    Moje mišljenje o tome je da će na Paoku biti 50/60% ljudi iz Zagreba, ostali iz ostalih djelova Hrvatske/BiH, dok bi ipak rekao da na utakmice Hajduka ide 80-90% Splićana/Dalmatinaca.
  • NitkoBitan
    17k
    Na Paoku će biti 50/60% ljudi iz Zagreba,Mihaljević

    dok bi ipak rekao da na Hajduk idu 80-90% Splićana/Dalmatinaca.Mihaljević



    Ne baljezgaj. To da ljudi izvan Zagreba pune Maksimir na vecim utakmicama je mit koji su plasirali internet anonimci nezadovoljni posjetom na manjim tekmama.
  • Zambatine škude
    2.6k
    Purgerstvo je nakon stoljeća razvijanja od svega nabrojanog ostalo ponajmanje geografska odrednica, a meni se čini da fratar to ne razumije.

    Ima jako puno Zagrepčana koji nisu purgeri i ima jako puno neZagrepčana koji to jesu.

    Biti purger je u svakom mogućem pogledu srodno s hrvatskim identitetom. A to da u slobodnoj Hrvatskoj ne moramo stavljati H ispred imena i u svakoj mogućoj prilici to isticati, ne znači da nismo hrvatski klub, nego da nismo iskompleksirani.
  • Nino Bule
    13.4k
    Nisam mislio na postotke, nebitno i da samo 5% gledatelja bude iz zagreba dinamo ce uvijek biti purgerski klub, ne moze se njegova povijest zanemarivat jer nekom iz hercegovine (i sam sam od tamo) smeta lokalpatriotski karakter kluba. Danas plasit ljude da takvo isticanje i lokalnog uz naravno nacionalni karakter kluba vodi u neku anacionalnu pricu (ili antinacionalnu/jugofilnu sto mi se cini da je vise poanta koju doticni fratar fura) nema smisla, to je bas učitavanje sadrzaja u nesto di toga nema i po komentarima na statusu klasicno bombardiranje da se optuzi drugu stranu da su crvene kmere
  • jedan u nizu
    8.2k
    Ajmo onda preimenovati ime kluba iz Dinamo Zagreb u Dinamo Hrvatska and co.(dijaspora).

    Potpune bedastoce.
    Kako je i @Nino Bule rekao, jedno ne iskljucuje drugo.
  • Paggini
    19.7k
    Mi smo purgeri, slavonci, zagorci, dalmatinci, bosanci, hercegovci, istrijani, međimurci

    Najjaci smo najjaci
  • NitkoBitan
    17k
    Logicno je i da Dinamo ima svoju "lokalpatriotsku" stranu sto ne iskljucuje i da je Dinamo "ponos svih Hrvata".

    Najvise se duri ekipa koja je Dinamovska samo deklarativno dok se "vjerni" s nama Zagrepcanim deru "Ti se nemas sramit kaj".
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Dinamo ima hrvatsku šahovnicu u grbu i to je jasna oznaka identiteta. Dinamovci pričaju i kajkavštinu i štokavštinu i ikavicu i ekavicu i čakavicu i bolan i balun. Bez toga bi Dinamo bio lokalni klub i zato se ne treba ograničavati jer se nijedan veliki klub ne ograničava u granice svoje općine.
  • Ere86
    78
    Kao Hercegovac apsolutno se slažem s tvojim upisom, totalno promašen post dotičnog fratra za mene osobno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.