• dinamo u srcu
    1.6k
    Danas jos 200 karata odlazi za sjever gore i sutra se rasprodaje do kraja tih 500 karata i onda jug odlazi jos barem 1000
  • maksimirski istok
    233
    teško i u najoptimisticnijem scenariju
  • NitkoBitan
    17k
    Ritam prodaje ulaznica za europske i prvenstvene utakmice je potpuno suprotan. Za europske najvise karata ode prvi dan a najmanje na dan tekme dok je za prvenstvene tekme (izuzev derbija) obrnuto.

    Malo smo se precijenili po pitanju PAOKa iako je i 20tak tisuca navijaca solidna brojka. PAOK je atraktivan sadasnjim i bivsim hc navijacima dok druge ne pali toliko KL i PAOK kao klub. Meni i vecini vama ovdje je poveznica sa PAOKom to kaj su sugavi Grci, braca sa Grobarima i kaj su napadnuti 2010. u Zagrebu. Peri sa bivseg istoka i Martinu sa zapada je poveznica sa PAOKom ona kapa koju su dobili za dz. Zato i je sjever dolje otisao u 2 minute dok je zapadu trebalo 2 dana da se rasproda.

    Ako ode preko 1000 karata do pocetka tekme bit ce dobro. Ne ocekujem niti rasprodan sjever gore a kamoli jug. Doduse SG ce bit gotovo pun iako nije rasprodan.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Puno ljudi navija za dinamo, puno ljudi simpatizira dinamo.
    Ogromna vecina ljudi u RH koji prate nogomet ce gledati teekmu u cetvrtak naravno.

    Veliki dio ljudi nece doci jer je ''sto puta bolje'' vidjeti tekmu na tvu nego sa nekih tribina na stadionu.
    Ne treba ljudima 100 odlazaka na stadion da shvate da su jedine dobre tribine za pogledati utakmicu, zapad dolje i zapad gore.

    Pozicija vecine sjedalica na sjeveru dolje bi na svakom drugom stadionu slicnog kapaciteta - bila ona najudaljenija. A iza tih ima jos skoro 10k mjesta na sjevru. Realno, sa sjevera se dobro vidi zona od 30m od tog gola. Donekle dobro se vidi do sredine terena, a ostatak se slabo vidi nazalost. Znate i sami da kada padne gol na juznoj polovici terena da se sa sjevera jedva vidi tko je dao gol. Osim sto ne vidis igrace, i ne raspoznajes ih, ne vidis ni njihove brojeve pa da barem znas o cemu se radi.
    Vecini ljudi koji pohode sjever te stvari nisu najbitnije, ni blizu. Ali ljudima koje zazivamo da napunimo stadion su bitne itekako.

    Jug ista stvar, tribine su jos udaljenije i nista se ne vidi.

    Netko tko jednom ode na sjever gore ili jug ce dvaput razmisliti da li zeli biti tamo i sljedecu tekmu.

    Popljuvajte me koliko hocete, ali to je istina.
    Nama puni stadion ovisi o casual ljudima, o svim onim razmazenim navijacima o kojima trubimo stalno. A kada je netko razmazen onda mu ovakve stvari igraju veliku ulogu. Znam ne mali broj ljudi koji zele odvesti djecu na tekmu i nazalost kada dodu na sjever gore ih uhvati surova realnost i losa vidljivost.
    I ne, nemojte pisati tko im kriv kada nisu na vrijeme kupili kartu za drugu tribinu, ili zasto nemaju godisnju ili nesto.
    Ako takvi ljudi kupe karte za zapad - super, ali onda ce opet izvisiti tisuce ljude koji ce ici na sjever gore.

    Vec sam puno puta pisao, nama treba 50k ljudi koji godisnje dodu 5-10 puta na tekmu, i tada cemo imati puno bolje brojke, kakve i imamo zadnjih par utakmica. A ovakav stadion ih uvelike tjera od dolaska.

    Kada imate covjeka koji simpatizira dinamo, i zeli pogledati tekmu, a jedine karte koje su ostale su jug i sjever gore, on ce razmisliti da li zeli doma pogledati utakmicu, na tvu u komforu ili doci tamo.
    Nazalost.


    Ovo sve sto sam napisao moze se sazeti u nekoliko istinitih tvrdnji, koje su rezultat toga svega:

    • Jedno je da se ovdje po zoni vidi da veliki broj ljudi, kada dode doma sa tekme, zeli na miru pogledati snimku utakmice, jer na stadiona pola toga nije vidio (nebitno s koje tribine).
    • Zapad bi se rasprodao puno prije cak i da ima kapacitet od 30 000.
    • Dok je istok bio funkcionalan on bi se prodao puno prije zapada, u slicno vrijeme kao sjevr dolje, a ima duplo veci kapacitet.
    • Danas kada nema istoka, zapad dolje kao najskuplja tribina se rasproda jako brzo nakon sjevera dolje (koja je ultras tribina pa nije najsuporedivije)
  • Liks90
    1.9k
    Cca 510 ulaznica ostalo za sjever gore
  • Liks90
    1.9k
    Izvještaj u 21.18: Oko 430 ulaznica za sjever gore
  • ivanzg
    129
    U firmi u kojoj radim ( cca 60 ljudi) 55 navija za Dinamo, na utakmice idem jedino tu i tamo ode jedan kolega sa sinom i ja. Dinamo je svakodnevna tema, svi osim žena pričaju samo o nogometu ali na utakmice ne ide nitko. Žalosno ali jebeno istinito i glavni razlog u razgovorima je stadion odnosno uvjeti, ja mislim da nije i da su to izgovori ali takva je situacija. Mi bez novog stadiona nikad nećemo imati dostojnu brojku ljudi na utakmicama kakvu naš klub zaslužuje.
  • NORTE
    11.4k
    510 ulaznica ostalo za sjever goreLiks90
    u 21.18: Oko 430 ulaznica za sjever goreLiks90
    Ide to.
    tenor.gif
  • dinamozivivjecno
    1.9k
    koliko je otprilike prodano za jug?
  • deda
    32.5k
    1.000
  • Purgeri
    755
    Znači sutra do podne bi morao pasti sjever gore i mislim da je razumno očekivati najmanje pola prodanog juga do utakmice
  • Sportskifanatik
    556
    "Žalosno ali jebeno istinito i glavni razlog u razgovorima je stadion odnosno uvjeti"

    I ja sam bio zagovornik ovog razloga za ne dolazak na stadion ali zadnje utakmice pokazuju da ne mora biti tako (naravno izuzev kiše,snijega...) jer znam ljude koji su krenuli bas sad, a inace nisu išli.
    Prije bi rekao lijenost!!!
  • Ijayi Atiemwen
    1.2k
    Prije bi rekao lijenost!!!Sportskifanatik

    a svega po malo. baš me zanima kako će biti s Kranjčom hoće/neće biti takvih izgovora.
  • Purgeri
    755
    Ma ljudima koji nisu zagriženi kao mi samo treba neki razlog, a u ovakvom stadionu ga je lako pronaći, to je cijela filozofija. Ali opet, ovo je kriva tema za to.
  • Ijayi Atiemwen
    1.2k
    oće biti ponočnog izvještaja ili mogu ić odmah spavat :smile:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.