• kibic
    1.1k
    Još nekaj, on veli da je dobil stick. I ta osoba koja je to njemu dala je mogla selektivno njemu slat video i audio snimke. To se lako usporedi, naravno.

    To kaj mu niko ne kuca na vrata i ne lupe mu kaznu me ne čudi. Jer je i onaj Bara prek medija objavljival povjerljive e-mailove Fiorentine di još u potpisima piše "Neovlašteno prosljeđivanje ovih informacija je kažnjivo", doduše na talijanskom pa je teško za dnovinara očekivat da bu koristil Google translate.
  • San Lorenzo
    16k
    Nakon svih izjava o sucima zadnjih par dana, hns odluči pokrenuti postupak protiv - Božidara Šikića! :lol:
    https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/hns-pokrenuo-postupak-protiv-sikica-mogao-bi-ostati-bez-pozicije-u-io-u/126350
  • kibic
    1.1k
    Koje lige objavljuju VAR snimke + komunikaciju sudaca?
  • Efes Pilsen
    8.4k
    Jbg, nista kontra Splita je u glavama HDZ utvrde.
  • Mentalni Gimnastičar
    892
    Ovo je baš odvratno, nema isprika za ovakvu reakciju i ovakve riječi.
  • reziser
    6.8k
    iskreno, bojim se sve nakaradnijeg suđenja do kraja ove sezone.... naravno, sve u korist jedne momčadi....
  • dmil
    314
    Iskreno ja da sam sudac ja bi bio neopisivo ljut, treca strana nelegalno pusta tvoje snimke (na stranu sto mislim da bi VAR komunikacija trebala biti javna, ali dok se ne donese takva odluka, ovo je ilegalno), organizirana skupina ljudi javno prijeti tvojem sefu smrću, a tvoj poslodavac suti i pravi se lud. I onda im prva javna reakcija bude pokretanje postupka protiv Sikica, od svih ljudi upetljanih u ovu svinjariju. I sad se postavlja pitanje tko bi htio takav posao raditi, pa da bilo kome netko prijeti na poslu zbog posla kojeg obavljas i tvoj poslodavac prešuti vjerujem da bi iste sekunde trazili drugi posao. Jednostavno cisti fail od krizne komunikacije od strane HNSa, ali ni ne ocekujem vise od HDZ instalirani poltrona.
  • Keyser Soze
    10.1k
    Ako će Dinamo gazit sve igrom na terenu nemate se čega bojat. I ta paranoja mi je neutemeljena, pa neće sad svirat penale za Hajduk na svakom kontaktu u 16 metara.
  • Paggini
    22k


    Znam da sam u španjolskoj vidio, moguće da sam u krivu, i na TikToku mi stalno ispadaju Var razgovori sudaca iz engleske, ful mi je to zanimljivo slušati, tako da vjerujem da su javni.
  • rioda
    4.9k
    Ja jednostavno ne vidim kako će se izgurati ovo prvenstvo bez stranih sudaca. Pritisak je ogroman s tovarske strane, kmečat će maksimalno sad za svaki aut, kamoli nešto drugo, a u slučaju da krenu navlačit za njih, pritisak će napraviti Rijeka i Dinamo.
  • xavier
    12.1k


    Ja apsolutno nemam problem s tim da razgovori budu javni, dapače, i trebali bi biti javni. No imam problem kad netko neovlašteno objavljuje nešto što ne bi smio i to veoma selektivno na način da "slučajno" curi samo ono što njemu paše.

    Ja uopće ne želim da suci sude "za nas" ili "protiv nekog" nego upravo suprotno, želim iste kriterije za sve. Bojim se da je to nešto što ona druga strana nikad neće izgovoriti iz razloga što to ni nije ono što oni žele iako su im puna usta "pravde, poštenja, digniteta, borbe dobra i zla...".
  • Paggini
    22k
    Ja uopće ne želim da suci sude "za nas" ili "protiv nekog" nego upravo suprotno, želim iste kriterije za sve. Bojim se da je to nešto što ona druga strana nikad neće izgovoriti iz razloga što to ni nije ono što oni žele iako su im puna usta "pravde, poštenja, digniteta, borbe dobra i zla...".xavier

    Apsolutno, ali mislim da to već imamo. Da, nekad će potegnut za Dinamo, nekad za Hajduk, nekad za Rijeku, ali to nije stvar ZAVJERE ILI NE ZNAM ČEGA, nego jednostavno utjecajnosti i veličine koju klub ima u očima sudaca.

    Nije isto uletiti Margot Robbie i nekoj rendom bolesnoj ženskoj, jel, uvijek postoji to a priori poštovanje. Tako i kod sudaca - ne možemo mi dobiti robote bez emocija, koji ne percipiraju Hajduk kao veći klub od Rudeša i to je normalno, tako je i kad Real dobije navučeni penal protiv neke tamo Almerije... Jebiga...
  • Mali Zeus
    13.5k
    Oni su svoje postigli. Marić je otišao nakon prijetnji (što je očito prihvatljivo u javnosti), u javnosti se stvorio narativ da se krade za nas, da su prvenstva namještena, da treba sve ukinuti, zaustaviti, spominje se mordor, pajceki itd.
  • superhik
    11.1k
    Mislim da ovdje čak nije ni problem razgovora iz VAR sobe nego problem kako se s njima manipulira.

    Pogledao sam nekoliko ovih videa koji su objavljeni.
    Najzanimljiviji mi je onaj s utakmice Osijek - Hajduk kad je Osijeku poništen gol zato što je akcija za gol krenula igranjem ruke.

    I tu postoje dva problema.

    Prvi je što se komunikacijom u videu manipuliralo kako bi se gledatelja navelo na jedan zaključak - da Osijek ovdje nije oštećen poništavanjem gola zato što osoba iz VAR sobe glavnom sucu govori kod pokazivanja snimke igranja rukom (na kojoj je nekoliko puta namontiran glas kako bi ta situacija došla u fokus) "Evo vidi. Op, op. Dva puta igra rukon!"
    Dakle sve snimke su montirane tako da se odluke VAR sobe gdje je protivnički klub nasuprot Hajduka bio oštećen prikažu ispravnima onda kada to njima paše.
    Ili gdje su klubovi koji su na granici (poput Osijeka, što je apsurd cijele situacije) pokušavaju dobiti na svoju stranu.

    Drugi problem je što su si i suci u VAR sobi sami krivi za ovo.
    Prvo što ovdje nisu pogledali akciju od njenog početka, odnosno da je Laslo prvi igrao rukom, drugo što ne znaju neke osnove PNI i što je na kraju nakon utakmice i sama sudačka organizacija rekla da nije bila ruka.

    Dakle u ovoj aferi nije bitna istina i pravila već kako se s njima može manipulirati kako bi Hajduk se prikazao kao oštećena strana.

    Uz to, oni ne nude nikakva rješenja.
    Ako si ti neki borac za pravdu, evo ponudi rješenje neko, zauzmi stav u rješavanju, a ne uzrokovanju problema.
    Reci, želimo strane suce, želimo ovo i ono.


    Iz svih tih razloga možemo samo zaključiti kako je ova afera samo dimna zavjesa za loše rezultate, prikrivanje bankrota koji je neminovan i zakucavanje na treće mjesto na tablici.

    Perišić mi se uvijek činio kao neki razuman lik. Nadam se da ga je barem malo sramota u koji je klub došao.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.