• deda
    32.6k
    Da li to znači da je mogao i obrambeni igrač uhvatiti loptu rukama u ovoj situaciji bez sankcija?
  • marcio amoroso
    36.4k
    U ovoj situaciji nije kad ne utječe na igru niti događaje na terenuMr Anderson

    Nevjerojatno. Znači lopta leti zrakom u aut, 20 metara oko tebe nema nikoga i ti ju smiješ uhvatiti rukom 3 metra prije aut linije? Dajem primjer, jel.
  • nemapredaje
    3.2k


    Naravno ne, jer bi onda bio penal.

    Ovak je razlika između slobodnog udarca u svom kaznenom prostoru ili gol auta - dođe ti na isto. Čak mi i ima smisla.
  • Mali Zeus
    12.7k
    ↪Mr Anderson Da li to znači da je mogao i obrambeni igrač uhvatiti loptu rukama u ovoj situaciji bez sankcija?deda

    Ovo je odlično pitanje. Pa čak je i UpU mislim Ćurković rekao da je Šarlija namjerno išao rukama da se očisti pred Istru.
  • Mr Anderson
    7.9k
    Nevjerojatno. Znači lopta leti zrakom u aut, 20 metara oko tebe nema nikoga i ti ju smiješ uhvatiti rukom 3 metra prije aut linije? Dajem primjer, jel.marcio amoroso

    Pa ne smiješ je uhvatiti, sudi se ruka, ali po defaultu takva ruka nije kažnjiva žutim kartonom.
  • nemapredaje
    3.2k


    Nije isto. U ovoj situaciji je lopta išla u gol aut.
  • marcio amoroso
    36.4k

    Znaci da ide u gol aut smiješ ju uhvatiti rukom?
  • rioda
    4.8k
    Da, nažalost, glupo pravilo, ali je tako. Uglavnom, ja sam to doznao na jednoj utakmici županijskog nogometa prošle godine, sudac nam je poslije utakmice objašnjavao zašto nije dao žuti u jednoj situaciji, čak prilično goroj od ove sa Šarlijom (stoper dodavao beku tako da je lobao napadača, a napadač zaustavio loptu rukom u zraku). Pitao sam poslije još par sudaca i svi su potvrdili isto.

    Svima sam rekao mišljenje da je pravilo glupo i pitao na što bi ličila utakmica da svako malo netko ulovi loptu rukama, no nije bilo suvislih odgovora
  • deda
    32.6k
    Ajde dečki polako to objasnite. U kojem slučaju se sudi prekršaj, u kojem se daje žuti.
  • marcio amoroso
    36.4k
    Ajde dečki polako to objasnite. U kojem slučaju se sudi prekršaj, u kojem se daje žuti.deda

    I koliko točno protivnički igrač mora biti udaljen? Jer šta se dešava ako je igrač blizu i ima priliku loptu izbiti naprijed u kontru? Kolika je dozvoljena granica udaljenosti? Metar, dva, deset?
  • Mr Anderson
    7.9k
    Ajde dečki polako to objasnite. U kojem slučaju se sudi prekršaj, u kojem se daje žuti.deda

    U situaciji kad utječe na igru, npr sprečava akciju protivnika, izgledno dodavanje i slično, onda se daje žuti. Za ovakvu ruku koja na ništa ne utječe, svira se samo prekršaj, bez obaveznog žutog kartona.
  • nemapredaje
    3.2k


    Prekršaj je svaki put ako loptu uloviš rukom.

    Žuti je samo ako tim prekršajem utječeš na daljnju igru.
  • deda
    32.6k
    Da li to znači da bek može uhvatit loptu rukama kad mu ide u aut preko glave uz prekršaj bez žutog.
  • austrijanac
    4k
    image.png

    Da se ne natezemo. Još jedno neuravnotezeno pravilo.
  • Vučko53
    210
    Da, ovo mi je frend sudac (inace nas) potvrdio neki dan. Takvo igranje rukom samo po sebi nije kaznjivo zutim jer prakticki ne mijenja situaciju na terenu.
    On jedino kaze dvije stvari koje je trebalo napraviti:
    1. Dati zuti Sarliji zbog nesportske igre, to jest nepostivanja nogometne igre bez obzira na to sto ne utjece direktno. Ali se ne radi o tome da ga je oopta pogodila vec ju je bas isao namjerno hvatati.
    2. Ako ne da zuti, smiriti igrace Vza, mirno objasniti situaciju i ne dati njima zuti
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.