• Mali Zeus
    12.9k
    Na zapadnoj tribini natpis Dinamo Zagreb (ili još bolje Ja volim samo dinamo da bode oči dežurne stručnjake za koreografije), na istočnoj Nema predaje, na sjevernoj malo d u bijeloj boji na plavim stolicama.
  • Jaro
    7.3k
    kaj je najb(g)ore - ovakvim dogovorom oni su napravili sve - i sve ostalo je u domeni grada sada. Grad je vlasnik zemljista, vlada se samo moze po potrebi hvaliti da su napravili sve da se osigura da se sve odradi bez beda...
    TT si je fin vruc krumpir spremio - vidjet cemo brzo od cega je - nema tu nekog prostora za uzmicanje - ima zemljiste, ima najave od pocetka mandata, cak je i klub demokratiziran relativno iako si je i taj argument sam izbio posto je najavio rjesenje bez kluba vec kroz privatnika koji bi doboi ostatak prostora za komenrcijalni sadrzaj u zamjenu za stadion...
  • Oluja
    4.3k
    zato sam i napisao s iznimkom kapaciteta i kao predlozak.
  • Bosskovitz
    12k
    Nešto poput nevjerojatnog propusta zvanog Zagrebačka zračna luka gdje je na međunarodni natječaj pristiglo rješenje Zahe Hadid, što bi da je odabrana bio jedan od njenih posljednjih radova i ogromna arhitektonska vrijednost za Grad Zagreb. Nadam se da ćemo i ovaj put imati takvih svjestkih imena s vrhunskim rješenjima na natječaju pa da dobijemo stadionski dragulj.scooniepenn

    To je bio epohalni propust i bio sam strašno razočaran kada se to dogodilo. Imati Zahu Hadid u gradu koji nema niti jednu građevinu nekog svjetskog značaja bila je once in a lifetime prilika.

    Dijelim nadu da će biti velikih imena. Volio bih vidjeti Herzog & de Meuron, oni su napravili Allianz Arenu koja i 20 godina kasnije izgleda kao da je jučer otvorena, onaj stadion "zmajevo gnijezdo" u Pekingu za Olimpijske igre koji je isto čudo, a moj osobni favorit od njih je nažalost nikad realizirani projekt novog Stamford Bridgea u Londonu:

    1OCkHdt0

    JjqqglAa

    ptaTikDg

    6aBmHYRs

    Chelsea-new-Stamford-Bridge.jpg

    Izgleda kao katedrala nogometa, hram slavne povijesti i prosperitetne budućnosti. Mada, budimo realni, ovo je wishful thinking jer je i za Chelsea bilo preskupo.
  • reziser
    6.8k
    Jel se meni čini ili je na jugu napravljena dupla ograda na sredini a između specijalna policija?
    Tog do sada nije bilo...
    IMG-20240222-180525.jpg
  • Draž
    1.3k
    Jutarnji list: Studiju izvodljivosti za novi Maksimir dobila splitska tvrtka, natječaj prošao ispod radara
    Za 12.730 eura Grad Zagreb je u prosincu 2023. godine putem jednostavne javne nabave ugovorio Studiju investicijskog ulaganja u sportske objekte na području Grada Zagreba, odnosno studiju izvodljivosti za novi stadion na Maksimiru.

    Studija bi trebala definirati koliko će biti potrebno komercijalnog sadržaja kako bi sam sportski objekt bio održiv za budućeg investitora. Taj je posao dobila splitska tvrtka UHY savjetovanje d.o.o., a cijeli je natječaj prošao, moglo bi se reći, ispod radara, među nabavama za nadzor nad rekonstrukcijom vodoopskrbnog cjevovoda i radovima na sanaciji nekog mosta.
  • Mandelinho
    376
    https://dalmatinskiportal.hr/hrvatska/tvrtka-savjetnika-bivseg-splitskog-gradonacelnika-radit-ce-studiju-izvodljivosti-za-novi-stadion-maksimir/195852

    Cijeli clanak:

    Tvrtka UHY savjetovanje Krešimira Budiše, savjetnika bivšeg splitskog gradonačelnika Andre Krstulovića Opare, radit će studiju izvodljivosti za novi stadion Maksimir. UHY savjetovanje odabrano je postupkom javne nabave kao najpovoljniji ponuditelj, a ugovoreni posao vrijedi 12.730 eura bez PDV-a.

    Informaciju o pogođenom poslu objavio je Grad Zagreb, radi se o studiji investicijskog ulaganja u sportske objekte.

    Nešto više pokušali smo doznati od Budiše, no bez uspjeha. Kaže da su potpisali ugovor o tajnosti i da su izabrani među nekoliko tvrtki kao najpovoljniji ponuditelj. Kao eksperti za financije, analizirat će financijski dio posla, odnosno, napravit će analizu troškova. Za sve upite, Budiša nas je uputio na Grad Zagreb.
  • kibic
    1.1k
    ja bi krknuo ovako nešto pa kud puklo da puklo..db-izbjeglica

    Ma ovo, daj da konačno neko z mudima veli škvadri, daj nemojte njatke, Dinamo napuni 40k stadion.

    Sećam se nečije predloga 41 000 jer je Zagreb imal pozivni 041. Ma i to bi se punilo. Stadion dugoročno mora bit adekvatan, a broj stanovnika raste, isto kak i zanimanje za ovaj novi Dinamo.
  • miro
    4.4k
    Ne znam, kad sam bio mlađi bio sam za veliki stadion, kao pa ima Zagreb milju stanovnika itd...

    Onda sam vidio kak to izgleda kad nas je godinama jedva 2.000 na stadionu

    I onda sam vidio kak to izgleda kad 27-28k ljudi dočekuje Viktoriju ili Benficu

    Po meni, to nam je mjera - 30k, krov, tribine do terena, 1 etaža, ograđeni dio 5% za gostujuće
  • Riot
    1.9k
    Još 2 bitne stvari.. sustav prodaje ulaznica treba imat brojač uživo preko cijelog ekrana koliko je ulaznica prodano a koliko je ostalo, i svaki čovjek na tribinama se mora brojat u službenoj brojci gledatelja, ako mu ne radi ulaznica onda ručno ga unijet!
  • Doktor Kunić
    3.4k
    Koja mjera 30k? Pa Maksimir sa istokom ima 35k koji je bio rasprodan u doba bjelice a vi bi spuštali to još. Kao što kaže kolega gore, diži to na 40k ako ne i više. Napravi dvije etaže, u hnlu zamračit gornju etažu ili "spustiti roletne" ukoliko zainteresiranost ne bude velika. Europa će bit rasprodana svaku tekmu, o repki da ne govorimo...
  • Endeavour
    579
    Dobri su ovi iz UHY. To bi kroz par mjeseci trebalo biti gotovo, pa ćemo vidjeti jel ima poslovnih tornjeva koje priželjkujem. Iako ovo nije idejni, već studija izvodljivosti, ali iz toga ćemo moći dosta isčitati.
  • kibic
    1.1k
    Pretpostavljam da se većina slaže da sjever bude stajaća tribina. Osobno, istok bi trebal po meni imat isto neku stajaću šemu. Lapo-lapo il bar dijelovi uz teren da su stajaći.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.