• Purgeri
    423
    Kad već iskazujemo želje, ja bi Eintrachtov minus 25% gornje etaže što bi negdje i dalo kapacitet koji mi trebamo. I možda metar više od terena zbog transparenata

    eintracht_frankfurt_v_aberdeen_fc_group_g_-_uefa_europa_conference_league_2023_24.jpeg
  • Peškaman
    2.6k
    A na sjevernoj tribini da stolicama piše "JA :heart: SAMO DINAMO
  • scooniepenn
    1.8k

    S jednosegmentnim sjeverom i većim zapadom ovaj od Western Sidneya bi bio brutalan.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    to sam mislio :grin: Rapidov stadion ima upravo to, samo je povrsina za stajanje osjetno veca i bez stepenice.
  • xavier
    11.1k
    A na sjevernoj tribini da stolicama piše "JA :heart: SAMO DINAMO"Peškaman

    I u inat novinarima koji se bave stvarima koje nisu njihova briga, napisano točno na način kao protiv Varaždina :heart:
  • Bosskovitz
    7.5k

    Možda malo nevezano uz temu, ali uvijek sam imao ono nešto za ovakve ukopane stadione:

    04wes.png

    Zato kaj kad im prilaziš izvana ne izgledaju veliko, jedva da se ističu svojom visinom, vrlo su decentni i uklopljeni u okolinu, a onda uđeš unutra i skužiš da se iza "zgradice od par katova" krije jebeni pakao za 30-40 tisuća ljudi.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Inače, tek sam sada pročitao izjavu, imamo neku generalnu sliku vremenskog okvira prema kojem bi do svibnja trebala biti gotova studija, a onda će se temeljem nje raspisati međunarodni natječaj za arhitektonsko-urbanističko rješenje podijeljeno u dva stupnja: "Prvim želimo da se iskristaliziraju neka dispozicijska rješenja, kao što je pozicija stadiona, garaže, terena, a onda ćemo odabrati pet najboljih radova koji će ići u takozvani finiji dizajn", veli Tomašević.

    Mene, osobno, ponajviše iz cijele pressice veseli izjava "Očekujem velik interes i rješenje koje će onda postati novi landmark grada", jer daje naslutiti kako se neće ciljati što jeftiniji, konfekcijski stadion nego nešto što bi trebalo imati i stvarnu arhitektonsku, "landmark" vrijednost. Dovedeni smo u situaciju u kojoj bi nam i potpuno beskarakterni stadion poput Europa Park Arene predstavljao neopisivu sreću, ali neki ozbiljan, zaista moderan, vizualno atraktivan, da ne budem preoptimističan pa kažem "revolucionaran" stadion, bio bi ostvarenje snova i zaslužena kulminacija desetljeća patnje.
  • mali M
    3.5k
    top, već sam nekoliko puta gledao ukopane stadione i isto mi nije jasno koliko to mjenja troškove... to mi je oduvijek bilo mrak
  • xavier
    11.1k
    Pa trebao je i Maksimir po projektu iz 1999. biti dijelom ukopan.
  • mali M
    3.5k
    znam, sjećam se i to mi je i onda bilo top
  • jedan u nizu
    6.1k
    KAKO SE VODILA USPJEŠNA OPERACIJA „MAKSIMIR“? PODSJETNIK ZA ONE „ZABORAVNE“ (kojima je prešlo u naviku kititi se tuđim perjem, a za vlastite propuste optuživati druge)
    Zahvaljujući inicijativi #VladaRH & njenom kvalitetnom dijalogu i partnerskom odnosu s Katoličkom Crkvom riješeni su - uz kasniju podršku Grad Zagreb - svi preduvjeti da se na #Maksimir izgradi moderni nogometni stadion kakvog zaslužuju #Vatreni, glavni grad & GNK Dinamo Zagreb.
    ✅ Vlada je još početkom 2023. započela razgovore sa Zagrebačka nadbiskupija kako bi se počeo rješavati gotovo 30 godina stari imovinsko-pravni spor o zemljištu na Maksimiru.
    ✅ Vlada je proglasila Maksimir sportskom infrastrukturom od nacionalnog značaja & prvi put u povijesti predvidjela sredstva iz Državnog proračuna za izgradnju stadiona (za 2024. i 2025.).
    ✅ Tadašnji zagrebački nadbiskup Josip Bozanić na sastanku na Kaptolu s premijerom Andrej Plenković (20. siječnja 2023.) izrazio je otvorenu podršku izgradnji novog stadiona & jasnu namjeru da se spor što prije razriješi. Za pregovore je ovlastio pomoćnog biskupa zagrebačkog mons. Miju Gorskog.
    ✅ Sa strane Vlada Republike Hrvatske istog je dana PPVRH Branko Bačić zadužen za operativno poduzimanje svih daljnjih aktivnosti u cilju postizanja finalnog dogovora i nastavka suradnje s Katoličkom Crkvom.
    ✅ Pregovori su nastavljeni i dovršeni po dolasku novog zagrebačkog nadbiskupa Dražena Kutleše.
    #ZG gradonačelnik Tomislav Tomašević se usuglasio i podržao dogovor Vlade i Katoličke Crkve.
    ✅ Vlada je na sjednici 7. prosinca 2023. usvojila odluke o sklapanju 2 sporazuma o razumijevanju - jedan sa Zagrebačkom nadbiskupijom, drugi s Gradom Zagrebom.
    ✅ Gradska skupština Grada Zagreba prihvatila je sporazum (13. prosinca 2023.).
    ✅ Danas su u #BanskiDvori potpisani povijesni sporazumi - uskoro kreće izgradnja novoga nacionalnog stadiona & 10 crkvi u #Zagreb!


    Uopce nisu apsolutno sve zasluge pripisali sebi. Ni najmanje to ne koriste kao politicki poen pred izbore.
    Mislim naravno da ce to biti svacija ping pong loptica u predizbornoj kampanji, ali ovakvo svojatanje svih zasluga za (za sada) jedan dokument i niti jedan bager, mi je bas 'passe'.
    Od svih koji sudjeluju u tom projektu, smatram da je najzasluzniji Dinamo, a onda i hrvatski nogomet. Mislim da je veci posao napravilo iscudavanje svih europskih trenera, igraca i novinara, koje je dinamo ugostio zadnjih godina, nego svi politicki poeni izbaceni zadnjih godina.
  • scooniepenn
    1.8k

    Nešto poput nevjerojatnog propusta zvanog Zagrebačka zračna luka gdje je na međunarodni natječaj pristiglo rješenje Zahe Hadid, što bi da je odabrana bio jedan od njenih posljednjih radova i ogromna arhitektonska vrijednost za Grad Zagreb. Nadam se da ćemo i ovaj put imati takvih svjestkih imena s vrhunskim rješenjima na natječaju pa da dobijemo stadionski dragulj.
  • Mandelinho
    330
    Što mislite da li je realno da članovi kluba i građani grada Zagreba imaju pravo glasa u odabiru estetike ili je ipak realnije da će se to prepustiti stručnjacima?
  • rioda
    2.5k
    Pa vjerojatno će i imati, ali u obliku javnog savjetovanja, javne tribine i slično.
  • Izet Hajrović
    895
    bilo bi dobro da bude jedinstven, prepoznatljiv, poseban po dizajnu u odnosu na ostale stadione. Čak će i ovaj u Kranjči biti poseban s obzirom na eko-karakter, nisam baš vidio neke stadione koji imaju grmlje na sebi, a da nisu zapušteni, a čak mi se to i sviđa, isto jedinstven stadion u svijetu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.