• Bosskovitz
    12.1k


    Mislim da bi najbolje rješenje bilo da broj godišnjih bude limitiran na broj vlasnika godišnjih ulaznica u sezoni prije, pogotovo zato kaj bi preseljenje moglo biti na polusezoni pa je i najjednostavnije prenijeti zapadnjake na zapad, a sjevernjake na istok. To je i tako oko 50% kapaciteta stadiona. Bilo bi izrazito nepošteno kada bi se broj godišnjih ograničio na manje od onoga koliko ih ima trenutno pa da netko tko je vlasnik godišnje na Maksimiru ne bi imao mogućnost kupovine godišnje za Kranjčevićevu.

    No do onda svakako trebaju profunkcionirati digitalni elementi Dinamovog proljeća i mogućnost prijenosa godišnje ulaznice na drugog člana za pojedinačnu utakmicu ako vlasnik godišnje neće dolaziti, kao i klupski incentive poput tokena ili kredita da bi oni to i prenosili. I naravno, ustaliti praksu da se ulaznice u pretprodaji prodaju isključivo članovima, a tek u zadnjih 2-3 dana ostalim navijačima ako ulaznica ostane - to će ljudima stvoriti mentalnu sliku da se bez članstva ne trebaju ni nadati stadionu i neće biti pitanja "ja sam član ali bih kupio i za frenda koji nije član" jer će i frend biti član znajući da bez članstva može doći pogledati samo Goricu i Lokomotivu. A i to možda.
  • Dudu9
    820
    Pa ako bude prvo prodaja članovima nema šanse da ostalima nesto ostane ulaznica
  • Bosskovitz
    12.1k
    Pa ako bude prvo prodaja članovima nema šanse da ostalima nesto ostane ulaznicaDudu9

    I to je okej. Ono što je Hajduk napravio - da ulaznice mogu kupiti samo članovi - je loše i cilj mu je bio forsirano boostanje broja članova, ali pravo prvenstva za članove je nešto potpuno normalno i zdravorazumski. Ako je broj ulaznica ograničen, naravno da prednost imaju oni koji su privrženiji klubu.
  • Dudu9
    820
    Slažem se s tim prvo članovi kupuju zatim ostali, a na stadionu od 12k gledatelja mislim da ce većinu jačih utakmica bit popunjen
  • miro
    4.5k
    Ako se nakon 2.3. daj Bože nastavi oporavak i rast kluba, nama će Kranjča bit mala čim krenemo tamo igrat. Treba DOBRO razmisliti kako prodavat karte kad se preselimo i obavezno uvesti opciju prepuštanja mjesta vlasnika godišnjih karata u slobodnu prodaju
  • The Undertaker
    5.5k
    Ponuda i potražnja se uravnoteže cijenom. Očekujem cijene godišnjih dvostruko veće nego sada, posebno za Zapad.
  • jedan u nizu
    8.5k
    Ovo tulim vec mjesecima.
    Slazem se sa Bosskom, godisnje na kranjci ce biti limitirane, i najvjerovatnije onaj broj koji je bio za Maksimir.
    Ove godine su zaustavili prodaju godisnjih, i prodalo ih se oko 4500.
    Sljedece godine ce biti slican broj, mozda i veci ako interes bude velik. Ali svakako nece pustiti 10k godisnjih. Tako da bi vec sljedece sezone ljudi mogli izvisiti za godisnju kartu.
    Prvokup ce sigurno imati vlasnici ovogodisnjih godisnjih karti.
    Onaj tko sada ima godisnju je prakticki siguran za kranjcu, ako ce obnavljati naravno.
    Onaj tko sada nema, zadnji je vlak za ubosti godisnju ovo ljeto kako bi imali pravo prvokupa za kranjcu.

    Tako da preporucam svima koji nemaju godisnju, da cim prije to naprave sljedece sezone.
    Ako navala bude velika, mozda ipak sljedece godine budemo imali nekakvih 6 000 godisnjaka umjesto sadasnjih 4500 :)
  • miro
    4.5k
    Ako navala bude velika, mozda ipak sljedece godine budemo imali nekakvih 6 000 godisnjaka umjesto sadasnjih 4500
    mislim da si malo rekao, ozbiljno
  • jedan u nizu
    8.5k
    mislim da si malo rekao, ozbiljnomiro

    pa mislim da klub nebi ni trebao dozvoliti vise od toga, jer je odaziv godisnjaka na hnlu ipak jos uvijek premali, pogotovo na manjim utakmicama.
    A jos uvijek nemamo nikakav sustav kontrole godisnjih ulaznica. Niti omogucavanje prijenosa na nekog drugog, niti blokiranja godisnjih ako se ne pojavis xy puta (mislim da to najveci klubovi imaju, ili jednostavno gubis pravo na sljedecu godinu).

    Uglavnom ce donje tribine biti otvorene, sto je 11 300 sjedalica. Racunaj da tu imas sponzore, igrace, obitelji i slicno, na koje sigurno scuvaju preko 1000 karata. Ako prodas 8 000 godisnjih, imas realno oko 2 000 za slobodnu prodaju. I to rasprodas vjerovatno, ali ti na kraju od 8 000 godisnjaka dode njih samo 4 000. Teoretski imas rasprodane tribine, a poluprazan stadion.

    Jedino kada bi uveli neku od mjera gore navedenih.
  • sport
    3.4k
    Prednost za kupnju godišnjih za Kranjčevićevu trebaju imati oni koji su npr.u zadnjih 5 godina kupovali godišnje + naravno članstvo.Svi ostali koji su se eto sad sjetili Dinama neka čekaju ako što ostane.Ja sam za to da se maksimalno nagrade najvjerniji navijači.
  • xavier
    12.1k


    Broj godišnjih će, kako sam napisao, sigurno biti limitiran. Vjerujem da su trenutni vlasnici godišnjih sigurni za Kranjču (ako to žele naravno), pitanje je hoće li iduće sezone uopće klub ići na veći broj godišnjih nego što ih ima sad upravo zbog poveznice sa sezonom kad odemo s Maksimira.

    Problem je naravno što dio trenutnih godišnjaka baš i nije redovit na stadionu te treba osmisliti sustav koji će obeshrabriti kupovanje godišnjih isključivo zbog europskih utakmica.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    prijedlog, ako nisi bio na 70% hnl tekmi nemaš gratis euro tekmu ali imaš pravo prvokupa
  • Bosskovitz
    12.1k
    Očekujem cijene godišnjih dvostruko veće nego sada, posebno za Zapad.The Undertaker

    Sigurno ne toliko. Ja sam veliki zagovornik toga da se karte ne daju za smiješni novac, ali ovogodišnje poskupljenje svega je već bilo poprilično, 600€ bi bilo lihvarenje.

    Problem je naravno što dio trenutnih godišnjaka baš i nije redovit na stadionu te treba osmisliti sustav koji će obeshrabriti kupovanje godišnjih isključivo zbog europskih utakmica.xavier

    Ovo svakako, ali to je specifičan problem. Ja bih ga radije gledao iz ugla "kako vlasnike godišnjih privući na više utakmica" nego "kako obeshrabriti ljude da kupuju godišnje zbog par utakmica". Puno je teže dobiti novog kupca nego zadržati postojećeg.
  • xavier
    12.1k
    prijedlog, ako nisi bio na 70% hnl tekmi nemaš gratis euro tekmu ali imaš pravo prvokupaGražvydas Mikulėnas

    A kako znati na kojoj si bio? Za početak roditelji s djecom ulaze na poseban ulaz i nisu nigdje evidentirani te samim tim službeno nisu bili na utakmici.



    Ma naravno. Pozitivna kampanja mora biti svakako, a posjeta zadnjih tjedana ulijeva nadu za dolazak velikog broja godišnjaka na "male" utakmice.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    A kako znati na kojoj si bio?xavier

    Mislim da sa današnjim tehnologijama nije niti malo problem imati sustav pohrane podataka i ažuriranja/obavještavanja.

    Dalo bi se to protegnuti i na druge sfere. Tipa ako si bio na svim hnl tekmama na kraju godine dobiješ poklon šal od kluba.

    Ako se jednog dana prebacimo na mobilne ulaznice i skenere ubaciti opciju da na kraju godine u klubu preuzmeš sve fizičke ulaznice na kojima si bio. Iznos staviš simolički tipa 20€ i klub cijeli taj iznos da u humanitarne svrhe. Napravi se event taj dan na stadionu samo za godišnjake, druženje sa igračima itd itd...

    Ima tu materijala dosta, samo što su potrebni sposobni ljudi koji znaju provesti ideje u djela
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.