• superhik
    10.4k
    Vjerojatno se tako mislilo. Ono što sam htio reći je da napisano u stilu da ovisimo o nagradama od natjecanja pa je to nešto loše. Nagradama od natjecanja treba težiti i logično je da one jednom klubu donose najviše prihoda
  • Derby
    156

    Dodam kasnije nekad dopredsjednika. I desno kratki opis koje tijelo je za sto zaduzeno. I kakva vecina je potrebna za donosenje koje odluke.
  • Derby
    156


    To bi bilo idealno ali po meni ne i realno. Hocemo si onda sami izgraditi stadion?

    Razumijem zasto tako razmisljas, ali neka se to onda uvede i za sve udruge, ili kazalista…. Ajmo onda cisti kapitalizam. Tko se moze sam isfinancirati ce prezivjeti. Ako se kazaliste ne moze samo financirati neka se ugasi, a ne da veca kazalista u gradu imaju hrpu ljudi na placi, imali oni jednu predstavu ili stalno bili rasprodani. U isto vrijeme neka opskurna kazalista promoviraju svoje nakaradne programe iskljucivo gradskim indrzavnim novcem. Cak i ta kvalitetnija kazalista mediji reklamiraju kako su uvijek popunjena a de facto rade sa jako malim brojem stvarno prodanih karata jer se karte dijele kroz drzavne i gradske institucije.
  • superhik
    10.4k
    Hocemo si onda sami izgraditi stadion?Derby

    Baš o tome se i radi. Grad ti je partner u izgradnji stadiona. Onda nije logično tražiti još novca za financiranje hladnog pogona iz javnih sredstava.
  • Derby
    156


    Jesam ja rekao da treba traziti jos? :-)

    Sto god da nam daju, i sto nam pripada, treba usmjeriti u nesto drustveno korisno. Ne mislim da taj novac treba ici za Petkovicevu, Jakirevu, ili tajnicinu placu.
  • rioda
    2.6k
    Ne bi trebalo tražiti ništa dodatno, ali treba uzeti ono što ionako dobivamo. Koliko uopće Grad daje Dinamu trenutno?
  • kibic
    1k
    Sve kaj si tu napisal je i moj stav. Meni je dost bedastog rasipanja novca nevladinim udrugam i neprofitnim organizacijama.

    Al da, stava sam da klub je trebal sam isfinancirat stadion i zemljište i bil bi vlasnik. Sada je situacija da mu to Grad dela i ne bu vlasnik nit zemljišta nit stadiona i smatram to velikim problemom u budućnosti. Samo se nadam da bu klub mogel otkupit vlasništvo nad novim stadionom.

    Nikad ne polažem cijelu nadu u dobrobit politike na gradskoj i državnoj vlasti, glasal ja za nju il ne. Dapače.

    Kaj se tiče prijedloga te liste da kroz fan shopove se nadoknadi sudjelovanje u europskim natjecanjima, smatram čistom utopijom. Fan shopovi i prodaja suvenira i klubske robe je bitna jako, al nemre nadoknadit ono kaj je jezgra i bit nogometnih klubova, a to je natjecanje.
  • superhik
    10.4k
    Koliko uopće Grad daje Dinamu trenutno?rioda

    Prihodi u 2022. od donacija iz državnog i gradskog proračuna iznosili su 8.640.318, kn, odnosno 2.63% od ukupnih prihoda
  • kibic
    1k
    Jel postoji podatak za plaćeni porez i prirez iz te godine?
  • superhik
    10.4k
    Jel postoji podatak za plaćeni porez i prirez iz te godine?kibic

    U toj godini porez na doprinose za igrače smo platili 12.519.666 kn, a na zaposlenike 11.842.797 kn
  • GZomanid
    572
    Al da, stava sam da klub je trebal sam isfinancirat stadion i zemljište i bil bi vlasnik.kibic

    Da je klub do sada sam isfinancirao stadion i zemljište, sad nebi imali nikakve izbore
  • kibic
    1k
    Ne slažem se i ne vidim razlog za to uopće.
  • cico
    9
    postoji li negdje detaljno razrađeno kako će postupak online glasanja izgledati?
  • GZomanid
    572

    Pa to bi značilo da se provela privatizacija kluba, pa je on postao vlasnik zemljišta i sagradio stadion. A ako je privatni (po modelu koji je mogao nastati u prethodnih 20 godina), nekak sumnjam da bi vlasnik proveo ikakve izbore gdje mu se ograničava uticaj na poslovanje..
  • kibic
    1k
    Sve na linku:

    https://gnkdinamo.hr/izbori

    Nije to jedini način da udruga dobije vlasništvo nad stadionom.

    Linkal bum tu staru diskusiju u kojoj je opisano kak bi se to moglo obavit i prikladnija je za taj thread.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.