• Derby
    156
    Vidim da ima puno ljudi koji ne razumiju tko koga bira i imenuje pa se nadam da će ova grafika pomoći u razumijevanju. Fali još jedna rekurzivna strelica sa Izvršnog odbora na ovih 35 skupštinara ali da ne kompliciramo sad...

    Svatko od nas bi trebao pročitati novi Statut: https://gnkdinamo.hr/Content/izbori/statut.pdf

    mi na izborima biramo ove plave čovječuljke. :)

    53517893179_d589ab6eed_o.png

    (desni klik mišem pa "open image in new tab" da bi vidjeli sliku u punoj rezoluciji)
  • mali M
    3.5k
    hvala ti brate! Skroz si pojasnio. Još da si stavio na kojoj poziciji može biti osoba koja nije bila član kluba u zadnje dvije godine bi bilo idealno, ali očekujem da će uskoro neke novine ovo iskopirati pa neka one nadodaju :lol:
    Šalim se, bravo i hvala
  • kibic
    1k
    Malo patetike.

    Vidim da ljudi i dalje pišu o Zajecu kak je prestar, kak bu njemu to funkcija u kojoj nema iskustva, da je Boban trebal negdje u ovoj priči bit.

    Prvo da se razmemo, Boban je legenda. Drugo, Boban nije u Dinamu i oko Dinama od 2000.g. Dosta mi je slušanja zazivanja njegovog imena kao spasitelja. Moram reć da mi to narikanje već lagano se gadi.

    Mi imamo Zeku. Točka. Zeko je lik; likčina koji je u Dinamu prošel gotovo sve funkcije. Sažvakan 5 puta od kluba, ispljunut, a on se opet vraća. On je ono kaj nama sada treba, plavi borac koji ne staje i koji se uvijek vraća u fajt. To je Zeko, on je prototip građanskog Dinamovca, onog iz 82. i nikad nije posustal u Dinamovštini. Uvijek se klubu vraćal kad je bilo potrebno i uvijek ga se odbacivalo, ali se njegov dinamovski duh nije pokolebal.

    Tko god je premlad il prestar il ne zna tko je Zeko, fakat nek uzme u ruke Španovićevu knjigu. Ne da je Zeko zadužil Dinamo, nego cijeli hrvatski nogomet. Repku, onu repku kad je Hrvatska bila poznata kao neka tamo jugoslavenska zemlja. Kad se trebalo izać i tražit međunarodno priznanje nakon odcjepljenja, Zeko je upravo taj koji je uspel tu ortodoksnu Grčku uvrstit u zemlje koje su Hrvatsku priznala. Ne znam da li znate koliki je to uspjeh da se 90-ih jednu zemlju prijateljsku sa Srbijom dobije da prizna neku tamo Hrvatsku kaj lomi jugo bratstvo i jedinstvo.

    Za mene je personifikacija Dinama Cico. Točka, nema dalje, nema nikog drugog. Da Plavi Bog ide na svoju sliku Dinamovca stvorit, stvoril bi Cicu. 5 minuta nakon toga stvoril bi Zeku, da ga komandira i drži uzde. Jer Zeko je kapetan koji zagalami kad je potrebno, koji ima gard kad treba, koji bu sebe polomil da momčad ostane na nogama.

    Svaka briga oko njegovog mišljenja privatizacije staje na statutu. Bitno je znat da je Zeko svoje novce posuđival Dinamu da opstane, da je bil jedan od njih koji nije glasal za promjenu imena kluba u onaj nogometni ajngemahtec.

    Mislim da sve detalje njegovih uspjeha sa Dinamom na terenu i plavim salonima, bolje možete pročitat u spomenutoj knjizi. Osobno sam ju dobil za poklon i bil jedan od crowdfundera te sam ispratil cijeli proces promocije, pub kvizove i intervjua sa Zekom. Nemrem opisat koliko je to dobro napravljeno bilo.

    Jebale vas mesije i ljudi koji nisu u i oko Dinama godinama. Zeko je naš kapetan, Zeko je naš predsjednik.
  • Draž
    1.1k
    Da Plavi Bog ide na svoju sliku Dinamovca stvorit, stvoril bi Cicu. 5 minuta nakon toga stvoril bi Zeku, da ga komandira i drži uzde.kibic

    Ovo mi je vrh!! :clap:
  • Mali Zeus
    9.8k
    Ovo staviti na stranicu Zone na faceu.
  • Captain America
    14k
    Vidim da ljudi i dalje pišu o Zajecu kak je prestarkibic

    Flo Perez ima 76 godina i dalje vodi Real. Jim Ratcliffe je preuzeo lijep paket dionica Uniteda sa 71 godinom. Herbert Hainer ima 69 godina i vodi Bayern. Tom Werner ima 73 godine i vodi Liverpool.

    Imamo i u našem klubu 2 primjera. Govorili su Čačiću preklani da je prestar pa smo skoro prezimili u Ligi prvaka i prošetali se na jesen HNLom. Barišiću se za 100 stvari može prigovorit, ali čovjek se drži impresivno za 87-godišnjaka.

    Godine su najgluplji mogući kontraargument. Upoznao sam ljude starije od 80 koji i dalje rade, a i ljude koji su s 50 za mirovinu Kad se neko lovi za Zekine godine i izjavu o privatizaciji, očito je on dobar izbor.
  • Jurki
    8.8k
    Da i ja upisem neka svoja razmisljanja o Zeki ko kandidatu za predsjednika.
    Predsjednik se bavi predstavljanjem kluba u svim sferama, treba biti prisutan na sastancima saveza itd.
    Dal je isto kad u HNS ili ZNS dojde Zeko koji ima nogometnu reputaciju ili nekog direktora koji nema nogometni background?
    Predsjednik moze biti maher za ekonomiju i poslovanje kompanija, al ga nitko na takvim sastancima nebu jebal 5 posto.
    A to nam u ovom trenutku jako fali da nas predstavlja u savezu covjek koji ima nogometnu povijest.

    Klub ko klub vodi uprava i IO i na tim funkcijama moraju biti ljudi koji se kuze kak se vode kompanije.
  • Ivdzo11
    3k
    Evo postaviti cu program liste DIS

    ‼️ PROGRAM izborne liste DINAMO IZNAD SVIH po točkama.

    1. FINANCIJE

    ✅️GNK Dinamo je u razdoblju od 2016. do 2022. godine ostvario 380,5 milijuna eura prihoda te 365,8 milijuna eura rashoda. Višak prihoda nad rashodima je 14,7 milijuna eura.
    U strukturi prihoda, 122,4 milijuna eura odnosi se na priljev sredstava od plasmana i rezultata u UEFA natjecanjima te 207,7 milijuna eura od transferne prodaje igrača.
    U totalu je to gotovo 87 % ukupnih prihoda.
    Kada analiziramo rashode, oko 60 % odlazi na plaće igračima i trenerima te na stipendije i nogometnu školu.

    ❎️Iz navedenog je jasno da su Dinamove financije uokvirene varijabilnim prihodima i fiksnim rashodima, promjenjivim u dijelu koji se odnosi na posrednike u transferima – nepredvidivi su rezultati prijelaznih rokova pa onda samim time i taj dio rashoda.
    ❎️Dinamovu prihodovnu stranu u bitnome obilježava visoki stupanj izloženosti prema prihodima iz UEFA -e i na ime odšteta od prodaje igrača. Već smo spomenuli da je to oko 87 %.

    ✅️Na temelju ovih osnovnih financijskih pokazatelja, kroz svoje djelovanje u Skupštini, zalagat ćemo se za povećanje prihodovne strane van prihoda iz europskih natjecanja i prodaje igrača kroz kadrovsko ekipiranje i organizacijsko proširenje odjela klupskog marketinga te širenje maloprodajne mreže, kako u Gradu Zagrebu tako i širom Hrvatske.

    ✅️Predložit ćemo Upravi Kluba otvaranje fan shopova u cijeloj Hrvatskoj, akceptirajući tradicionalne „utvrde“ Dinamovih navijača.
    Istu strategiju treba primijeniti i prema BiH, u kojem Dinamo ima veliki broj simpatizera i članova.

    ✅️Nadalje, zalagat ćemo se, uz zadržavanje prava iz postojećih igračkih ugovora, za drugačije plaćanje ugovora igrača i trenera, tako da plaća ima FIKSNI dio te VARIJABILNI, u direktnoj korelaciji s OSTVARENIM sportskim rezultatima.

    ✅️Inzistirat ćemo na SMANJENJU POSTEDNIČKIH NAKNADA i njihovo OGRANIČAVANJE između preporuka FIFA-e (3 %) i maksimalno 10 % od ostvarenih transfernih prihoda u pojedinom poslu.

    ✅️Smatramo da je potrebno kroz aktivaciju Dinama u Sportskom savezu Grada Zagreba te ZNS-u povećati donacije Grada Zagreba, kroz programe javnih potreba u sportu i potpore vrhunskom sportu. Taj prihod posljednjih šest godina linearno pada te je u prihodima 2022. godine iznosi manje od 3 %.
    ‼️To Dinamo, kao nesumnjivo najznačajniji zagrebački sportski brand ne zaslužuje i stoga ćemo podržati Upravu u aktivnostima koje će dovesti do povećanja tih iznosa.

    ✅️✅️ZAKLJUČNO, u četverogodišnjem ciklusu klupska Uprava treba težiti uspostavljanju balansa između knjigovodstvenih bilanci i financijskog tijeka, smanjenju rashoda, osobito s osnove posredničkih naknada i plaća igrača i trenera kroz uspostavljanje ravnoteže između ostvarenih sportskih rezultata kao generatora klupskih prihoda i troškova za plaće i drugih naknada prve momčadi, odnosno posredničkih provizija i ostvarenih prihoda s osnove izlaznih transfera.
  • kibic
    1k
    Smatramo da je potrebno kroz aktivaciju Dinama u Sportskom savezu Grada Zagreba te ZNS-u povećati donacije Grada Zagreba, kroz programe javnih potreba u sportu i potpore vrhunskom sportu. Taj prihod posljednjih šest godina linearno pada te je u prihodima 2022. godine iznosi manje od 3 %Ivdzo11

    Osobno smatram da klub treba odbit te blesave donacije. Ne treba mu, i ne želim da Grad poslije govori da se Dinamu daje. Ionak sam klub može to nadoknadit.
  • superhik
    10.4k
    zalagat ćemo se za povećanje prihodovne strane van prihoda iz europskih natjecanjaIvdzo11

    Mislim da je ovo pogrešno. Klub treba težiti ovakvim natjecanjima baš zato što donose najviše novca. To treba biti cilj. Sve ispod prezimljavanja u Europi je poraz. Ne samo financijski, nego i klupski.

    Trebali bi prodati jako puno stvari u Fan shopovima da bi mogli nadoknaditi naknade od ovakvih natjecanja.

    Uostalom, najbolji pokazatelj za to su Tovari koji imaju puno veće prihode od shopa, ali bez Europe i dalje nemaju za biber.

    Oslanjanje na gradski novac je užasno za reći u trenutku kad od Grada tražiš da bude partner u izgradnji stadiona i još bi htio da ti financira hladni pogon.
  • Derby
    156


    Ne treba nista odbijati. Zasto bi odbili? Da nam neki nebitni ljudi ne spocitavaju da nas financiraju? Grad Zagreb na razne nacine financira svakakve klubove, udruge, organizacije i Dinamo kao simbol grada svakako ima pravo na svoj dio kolaca koliki god on bio. Sve da se radi o malom iznosu taj se iznos moze usmjeriti na stvari nevezane za rad kluba (npr. Izgradnja nogometnog terena bilo gdje u gradu) od cega ce Dinamo opet na kraju indirektno profitirati.
  • Crusades1986
    9.8k
    Mislim da nitko ne govori da se želi preorijentirat sa prihoda od Europskih natjecanja na prihode u shopu, nego da se želi prihode koji nisu vezani za sportske razultate u Europi povećati bez obzira na sudjelovanje u Europi.

    Pa to je i jedna od točki Dinamovog proljeća. Povećanje klupskih prihoda mimo nagrada od UEFE.
  • emilperska
    3.2k

    Bravo, odlična je shema! Poslao je već par ljudi što me ispituju takve stvari stalno..

    Po meni fali ti još dio s dopredsjednikom kluba, što nije nevažno jer Barišić ima 87. godina i usprkos potencijalu trajanja života kao njegov kolega Joža Manolić, dopredsjednik lako može postati predsjednik..
  • kibic
    1k
    Ne slažem se. Potpuno drugu percepciju imam. Jer ne vidim potrebe za vodit klub pa da prihvati donacije od Grada jer je simbol. Ja imam viziju Dinama kao financijski samostalnog u odnosu na Grad i Državu, a donacije koje dobiva, dobiva od svojih članova u organiziranim akcijama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.