• Noel
    6.2k

    Postavljaš pitanje ko je stvorio Boga.. pa nije vrijeme stvorilo Boga nego Bog vrijeme.. Bog je vječan i kao takav bio je i bit će. Nama je teško pojmit nešto takvo jer smo naučeni živjet sa vremenom koje curi..
  • Ludovic IX
    7.3k
    to je tvoje mišljenje.. ja smatram da ako i postoji neko vrhovno biće, da nije samo. da i ono ima nekog iznad sebe..

    i to vrhovno biće je samo pokrenuo kotačić i onda je sve dalje išlo svojim putem. od velikog praska do danas.

    evolucija je znanstveno dokazana i nikakav kreacionizam to ne može pobiti. vi vjerujte što god hoćete, to je vaše pravo. Ja se nadam da moje djete nikad neće u školi slušati o kreacionizmu. ako do tog dođe, onda smo stvarno prešli igricu i vrijeme da nas neko ugasi
  • Noel
    6.2k

    Ko da nas prijatelju ugasi? Kreacionist?
  • Max
    20
    It was big news indeed last year when Schweitzer announced she had discovered blood vessels and structures that looked like whole cells inside that T. rex bone—the first observation of its kind. The finding amazed colleagues, who had never imagined that even a trace of still-soft dinosaur tissue could survive. After all, as any textbook will tell you, when an animal dies, soft tissues such as blood vessels, muscle and skin decay and disappear over time, while hard tissues like bone may gradually acquire minerals from the environment and become fossils.

    Schweitzer, one of the first scientists to use the tools of modern cell biology to study dinosaurs, has upended the conventional wisdom by showing that some rock-hard fossils tens of millions of years old may have remnants of soft tissues hidden away in their interiors. “The reason it hasn’t been discovered before is no right-thinking paleontologist would do what Mary did with her specimens. We don’t go to all this effort to dig this stuff out of the ground to then destroy it in acid,” says dinosaur paleontologist Thomas Holtz Jr., of the University of Maryland. “It’s great science.” The observations could shed new light on how dinosaurs evolved and how their muscles and blood vessels worked. And the new findings might help settle a long-running debate about whether dinosaurs were warmblooded, coldblooded—or both.

    Meanwhile, Schweitzer’s research has been hijacked by “young earth” creationists, who insist that dinosaur soft tissue couldn’t possibly survive millions of years. They claim her discoveries support their belief, based on their interpretation of Genesis, that the earth is only a few thousand years old. Of course, it’s not unusual for a paleontologist to differ with creationists. But when creationists misrepresent Schweitzer’s data, she takes it personally.
  • jedan u nizu
    8.3k
    Da, to sam i mislio, smislenog odgovora nema osim da ne mozemo pojmiti Boga kao vjecno bice koje postoji.

    Mislim, morao sam se uhvatiti u raspravi makar ne zelim, ali evo dalje necu vise jer ne dobijem argumentiran odgovor.
    Ja mogu argumentirati teoriju evolucije i kako je nastala. Ne mogu argumentirati nastanak svemira jer mi je to i dalje jako apstraktan pojam.

    Moje isprike sto sam usao u raspravu i sto se jako rano povlacim iz nje :)
  • bluelions
    320
    Osobno mi nije najjasnija ova misao o bogu i bolestima, zašto one postoje ako je stvoritelj, savršen i slično.db-izbjeglica

    Bog je stvorio čovjeka i darovao, njemu jaku dragu i važnu, slobodnu volju. Adam i Eva su grijehom unijeli zlo u srcu čovjeka a plod zla/grijeha je bolest. To Bog ne želi jer voli i ljubi čovjeka ali je milosrdan pa će oprostiti ako se čovjek pokaje. Koliko se čovjek udalji od Boga, a to jest sve više i više, toliko se i razboli. Danas možemo svjedočiti o tome
  • Ludovic IX
    7.3k
    ovaj tu na kraju što se pikula.. ili njegov tata.. ovo je holivudski prikaz nekog višeg bića.. možda tvoj bog tak izgleda..ako postoji zivot van zemlje a bilo bi vrhunsko rasipanje energije i prostora da ne postoji, kako oni zamišljauju svog boga/bogove?



    https://www.youtube.com/watch?v=OKnpPCQyUec
  • Noel
    6.2k

    Zašto se povlačiš iz rasprave jer je nešto neobjašnjivo. To je ljudska priroda. Kak bi čovjek argumentirano raspravljao u recimo 10. stoljeću kad bi netko od njih došao na ideju da mogu u trenutku razgovarat sa nekim na nekom uređaju ko je na drugom kraju zemlje? Mirko ali kako je moguce tako glasno pričat da me ovaj u Africi čuje? Kako da tako glasno pričam? Zvuk će se slomit dok dođe do njegq ništa neće čut.. Tad bi im to bilo jednostavno ne shvatljivo i ne moguće po svim njihovim tadašnjim pojmovima života. Ko što je nama sad ne shvatljivo da pojam o vremenu možda iskrivljen i da smo ograničeni u razmišljanju ko ljudi iz 10 stoljeća.
  • bluelions
    320
    Ako cemo tvrditi da je Bog stvorio svemir i nas, onda dolazimo do drugog pitanja, kako je nastao Bog? Postoji li teorija o tome?jedan u nizu

    Bog nije ograničen vremenom, prostoru niti materiji.
    U istoj sekundi, Bog može spasiti 50 ljudi od potopa u Brazilu, odgovorit bakici koja se moli u svojoj kući u Zagrebu, izliječiti od raka gospođu u Pekingu i biti prisutan na krštenje čovjeka u Vladivostoku.
    "Prije" i "poslije" Boga ne postoji, to su čovjekovi pojmovi.
  • Bosskovitz
    11.8k
    Kakvu pandorinu kutiju ludosti sam otvorio s ovom temom, nemalo se kajem :D
  • mali M
    5.1k
    :lol: a zašto "ludosti"?? pa u redu je da i o ovome pričamo. i trebala je tema o ovome jer je nekoliko tema otišlo 50 stranica u krivo kad se ovakva tematika otvorila u raspravi. malo se uzburka površina na početku dok ne vidiš kakav kamen radi kakve valove i onda će se i to primiriti. Problem je kad ljudi koji se ne mogu složiti oko neke stvari otpisuju jedni druge. Meni je čak iznenađujuće, nakon prvog dana ludila (u koji sam se i ja priključio), da se sad već piše i malo argumentiranije i smirenije. Meni je u redu da moj argument nekome ne paše, ali isto tako očekujem od sugovornika da prihvati da i moji argumenti njemu ne pašu i to prihvati bez arlaukanja. Ne znam što si točno mislio sa svojim upisom, pa neću pretpostavljati. Ali meni je okej da si otvorio temu..
  • Matus
    129
    Ova tema je za Best of forumaša i Shit of the day.
  • mali M
    5.1k
    ma nije! na doslovno svakoj temi imaš ekstremne stavove u dvije krajnosti. normalna rasprava je u sredini, ali nemožeš izbjeć ekstreme u obje strane. Zato se za neki argument ne uzimaju ekstremni primjeri u raspravama, a nažalost to se često dogodi..
  • Matus
    129
    Ok, ali ovdje ipak otišlo u ekstremnu pm.
  • Bosskovitz
    11.8k
    Definitivno je trebala tema jer smo čitali o katekizmu na temi o Gradu Zagrebu, sad bar postoji poseban dio Zone za to.

    Ali ne smijem tu više sudjelovati jer u ovoj predivnoj idili jednoumlja svaki moj upis se tretira kao provokacija i vas 10 se sjati na mene, a ja nemam cijeli dan za visiti na Zoni. Pa onda ni ne komentiram, pa se može reći da revolucija jede svoju djecu :D
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.