• Ludovic IX
    7.3k
    Kako pobiti toer8ju evoluc8je a imaš dokaze o neandertalcima, homo erectusima i inim prije sapiensa..

    Zašto bozjih 7 dana nisu zapravo milijarde godina zemaljskih. Ako je bog stvorio sav svemir, stvorio ga je prije nekih 14 milijardi godina a naše sunce prij3 5 milijardi. Nama 14 milijardi, njemu 7 dana.
  • miro
    4.4k
    Gledo sam ja film, to je zbog onog monolita koji se spustio na Zemlju pa kad ga je onaj majmun dotaknuo, naglo se opametio, pa počeo nabijat po kostima, poslije ga je i Zuhra imitirao
  • Noel
    6.2k

    U 6 dana, 7. dan je odmarao
  • Deleted User
    3
    ludovik...ne idi u ekstreme , ja ne pobijam teoriju evolucije , samo postavljam pitanje na koje sam nemam odgovor i sad vidim o čemu pričate pa rekoh možda mi netko objasni . npr. sad se sjetim i teorije velikog praska i čestice od koje je sve nastalo, a koliko znam nitko ne zna kak je nastala ta prva čestica :)
  • Ludovic IX
    7.3k
    Pa nisu ekstremi. Svemir je star oko 14 milijardi godina. Možda i više od 16 ali jer je po mjerenjima najstarija zvijezda stara oko 16 milijardi što pobija tvrdnju da je svemir star oko 14.

    A to što se tiče velikog praska, iz ničega ne može nastati nešto tako da je i prije svega bilo nešto.

    Isto kao i život na zemlji. Dal je prva živa stanica na zemlji nastalo spontano ili je došla iz svemira nekim meteorom. Te stvari nećemo saznati za našeg zivota
  • NitkoBitan
    17.3k
    A to što se tiče velikog praska, iz ničega ne može nastati nešto tako da je i prije svega bilo nešto.Ludovic IX

    To je po meni najzanimljiviji dio. Znanost je uvjerena u to da je iz nicega nastalo nesto a ljudski mozak to ne moze pojmit. Mozda Bog stoji iza toga? Meni se cini da je Biblija slikovnica za nas maloumne isto kak djeca citaju bajke, ali krajnji cilj i jednog i drugog je da se nauci necemu onoga tko cita te knjige.
  • Ludovic IX
    7.3k
    Ne zove se to bezveze božja cestica. Najlakse ju tak objasniti
  • Noel
    6.2k
    Svi putevi vode ka Tvorcu.
  • NitkoBitan
    17.3k
    A gle, covjek si ne moze pojmit i jednu i drugu krajnost, odnosno da je nesto oduvijek postojalo ili da je nesto nastalo iz nicega. Mislim da i najveci ateisti smatraju kako neka "visa sila" stoji iza toga. Nevezano uz to sta oni misle kaj ih ceka nakon smrti.
  • bluelions
    320
    A to što se tiče velikog praska, iz ničega ne može nastati nešto tako da je i prije svega bilo nešto.Ludovic IX

    Dolazimo do toga da postoji nadnaravno, a odgovor je Stvoritelj, Bog.
    Pitanje stvaranje svijeta otvara put prema Bogu.
    Ako netko želi slušati na "znanstveni način" odgovore na moderna pitanja o Isusu, dobru i zlu, moralu, itd, preporučujem Cliff-a Knechtle-a (YouTube). Govori jako bitne i zanimljive stvari.
  • Ludovic IX
    7.3k
    Možda je taj stvoritelj samo neko vise biće koje se igralo i slučajno stvorilo svemir..

    Dokazano je da se svemir širi.. ali u što? Neki drugi svemir iza njega a ovaj u onaj treći. I tako unedogled.

    Sve vjere svijeta sve to jako pojednostavljuju jer ako ćemo iskreno, kad su te vjere nastale, prosječan čovjek i nije bio baš obrazovan. Najednostavnija objašnjenja su jedino i mogla doprijeti do njega.
  • The Undertaker
    5.3k
    Kao prvo, teorija Velikog praska je samo teorija koja najbolje (ali ne u potpunosti) objašnjava ono što sada vidimo (mjerimo) u svemiru. Nije nepromjenjiva i nije vječna. Tako znanost funkcionira, za razliku od religije.
    Kao drugo, čak i da prihvatimo da je Bog stvorio Svemir postavlja se pitanje koja je njegova uloga i smisao sada, kad je sve stvoreno.
    Kao treće, dok ne postoji empirijski dokaz da Bog postoji ili ne postoji, džabe krečite.
  • bluelions
    320
    dok ne postoji empirijski dokaz da Bog postoji ili ne postoji, džabe krečite.The Undertaker

    Imamo dokaza za Isusa Krista kao što imamo dokaza da su postajali Julius Caesar, Nikola Tesla i Abraham Lincoln
  • Noel
    6.2k

    Za vjeru ne treba dokaz,zato se zove vjera.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.