• BBB Sibenik
    4k
    Krenulo se u sezonu rezova i stezanja remena na najace. Kad je ekipa nesposobna skuzila da je vrag odnija salu, sad na sve strane tražimo i ništa nije vise problem platit. Slažem se da je velik rizik ovo šta radimo trenutno. Sad moramo stihijski trošiti jer plan koji je bija zadan na početku sezone, je očito promašen!
  • Jurki
    8.7k
    Sad moramo stihijski trošiti jer plan koji je bija zadan na početku sezone, je očito promašen!BBB Sibenik

    Oni su bili uvjereni da nama Menalo i Marin mogu donesti titulu. Umjesto da se pametno utrosilo xy milijuna na pojacanja.
    Igrali bi mozda ligu prvaka, el sigurno.
    Mozda i naslov prvaka u dzepu.
    Svi smo znali da im je plan promasen jos tam pocetkom srpnja i da to nebu dobro izgledalo.
  • Nogo
    1.3k
    NAKON što je odustao je od Koffija Kouaoa jer 25-godišnji nogometaš nije prošao liječnički pregled, Dinamo se odmah okrenuo drugim rješenjima za poziciju desnog bočnog. Kao jedna od glavnih opcija istaknuo se Fran Tudor, 28-godišnji desni bočni poljskog Rakowa i bivši nogometaš Hajduka.

    U Rakowu je od zime 2019. godine kada je došao kao slobodan igrač. Pola godine prije toga Hajduk ga se riješio i pustio ga besplatno, a Tudor sada igra nogomet karijere. Kao dijete je bio i u Dinamovoj školi nogometa, s 12 godina prešao je u Zagreb, a onda je preko mlade ekipe Panathinaikosa stigao u Hajduk.

    Tudor prema Transfermarktu vrijedi 3.5 milijuna eura i ima ugovor do ljeta 2027. godine, a Dinamo se ipak nadao da bi možda mogao pronaći način da s njegovim menadžerom Matejom Škegrom i poljskim klubom pronađe neki model za transfer. Ipak, Poljaci su odgovorili da ispod 2.5 milijuna eura odštete nisu voljni ni razgovarati pa je ideja tog posla propala.

    Slično se dogodilo i s Jusufom Gazibegovićem, također desnim bekom koji je bio prvi pick Dinama za tu poziciju, ali Sturm je također inzistirao na odšteti od oko dva milijuna eura. Dinamu je to također bilo preskupo pa se na kraju odlučio za besplatnu opciju - iz Nantesa stiže, ako prođe liječnički, Ronael Pierre-Gabriel (25). 

    Karijeru je počeo u Saint-Etienneu, koji ga je 2018. godine prodao Monacu za šest milijuna eura. Godinu kasnije za pet milijuna eura otišao je u Mainz, ali tamo se nije nametnuo, pa je išao na posudbe u Brest, Strasbourg i Espanyol. 

    U Nantesu je bio od kolovoza prošle godine, a u prosincu je otpisan dolaskom novog trenera Jocelyna Gourvenneca. Za Nantes je odigrao 12 utakmica, ali priliku je uglavnom dobivao s klupe. Zadnju utakmicu odigrao je početkom prosinca protiv PSG-a kad je u porazu 2:1 čuvao Kyliana Mbappea. Najviše je igrao za Brest - 62 utakmice. U prvoj francuskoj ligi skupio je 124 nastupa, a u Bundesligi i Primeri po osam.

    https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/dinamo-je-htio-frana-tudora-odustao-je-kad-je-cuo-koliko-poljaci-traze-za-njega/2536508.aspx?index_ref=rubrika_sport_ostalo_m
  • scooniepenn
    1.9k

    Kupnje u ovom prijelaznom roku po meni nisu stihijske, dapače, za razliku od ljetnog prijelaznog roka i prošlogodišnjeg zimskog koji su bili katastrofalni. Dovođenje desnog beka i dodatnog stopera su posljedice ozljeda, a Francuz i Ukrajinac koji se najviše spominju su izbori za pohvaliti.
  • Mihaljević
    8.2k
    Jusuf je realno bio najbolja opcija, Tudor opće nije bek, Koffi ozljeđen, na kraju je Ronael ispao dobar.
  • Georg Koch
    3.6k
    Ronael je ljudi odlicna opcija za back up beka, odlicna.
    Besplatan, mislim ako sam dobro zbrojio da ima preko 150 utakmica u ligama petice.
    I takav igrac ce nam biti back up Ristovskom.
    Sta bi to mi?
    Najbolje da smo doveli Trenta iz Liverpoola, mada tada bi bila mana nije takticki potkovan, ispada u obrani...
    Smijesni smo mi ponekad, i to dosta cesto.
    Kad bi nam pojacanja za prvi sastav-instant, bila na razini ovog decka koji je backup, prosetali bi se do LP lagano, i tamo uzeli 9 bodova.
    Nemojmo previse srati kad ne treba.
    Ovo je odlican potez, i bravo za nase!
  • plavac173
    2.6k
    Vrlo lako bi on mogao izgurati Ristovskog iz prvih 11, ali polako.
  • Droljo
    5.1k
    Polako ljudi. Kad izađe u narodnim novinama da je potpisao onda bumo slagali formacije. Ja uopće ne bi bil šokeran da padne na liječničkom...
  • FrenchMontana
    317
    Jel RPG u Zg ili ne? Proso lijecnicki? Potpisuje?
  • CastAway1986
    853
    možda je Jusuf najbolja opcija ali ni on dosad nije ispunio ono što su očekivali u BiH , stalno se spominjala Bundesliga ali nije još dorastao tome..Po meni je Koffi najgora opcija bio i baš mi je drago da je propalo..
  • plavac173
    2.6k
    Ja uopće ne bi bil šokeran da padne na liječničkom...Droljo

    Ne moze pasti ako dolazi besplatno, moze ako ima slomljenu nogu samo
  • Facke
    2k
    Gde nam je RPG. Pa valda nas neju opet sokerali...
  • NitkoBitan
    12.3k
    Ne moze pasti ako dolazi besplatnoplavac173

    Nikako da ljudi shvate. Za isti zdravstveni problem nece past upitni igrac od milju dve i vise manje provjereni koji dolazi besplatno ili za male novce. Onaj koji je veci igracko-financijski rizik od njega ce se odustat.
  • CastAway1986
    853
    Neznam do kuda su stigli s liječničkim al vidim da je Dinamo zapratio Ronaela
  • Orc123
    5.1k
    Danas ce biti sluzbeno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.