• Crni500
    13
    Uvazit cu tvoje misljenje. Ajmo sada uzeti primjer u posljednjih 18 godina Dinamo je odigrao minimalno 180 sluzbenih utakmica VISE od svih ostalih klubova u HNL. Sta je 180 utakmica,ako recimo jedna sezona u HNL ima 36 kola? Ajde,dajmo im jos po 4 utakmice kupa,pa neka bude 40 utakmica,znaci dolazimo do podatka da je Dinamo u 18 godina,odigrao 4.5 sezona vise od ostalih u HNL i onda se klubovi u HNL-u uvrijede i traze za svoje igrace novac veci,nego sto Dinamo dobiva za neke igrace koji su odigrali duplo vise utakmica u sezoni,od tih "glavnih" u Hajduku,Osijeku,Rijeci itd. Mislim da u ovom podatku lezi odgovor,kao i ona poslovica "Jedno je biti dobar na selu,a drugo u gradu".
  • GaijiZG
    1.3k


    HNL klubovi traže veće nofce jer je Mamić tako kupovao mir u kući, pa su na to navikli. Ali ne bih rekao da je Mierezova cijena posljedica toga. On minimalno 5 milja vrijedi, napadač koji trči 90 minuta i od kojeg znaš da će u obrani i presingu uvijek isporučit, nije prestar, nije sklon ozljedama, plus Osijek sa tih 5 milja na njemu skoro niš nije zaradil. Grjehota mi je to kazati, al on nama sada paše više od Petka. Kanekovi šurikejni na bikovu glavu bi bili perverzija...

    Što se tiče ostalih transfera, mislim da bi sa većom aktivnošću u Japanu pripitomili cijene ostatka HNL klubova. Sa 5 milja u Japanu si ko sa 100 eura na Hreliću, sam je roba kvalitetnija.
  • Haza
    4.7k
    https://www.transfermarkt.com/raul-torrente/leistungsdatendetails/spieler/631222
    Sportske pišu da možda ovaj dolazi, istječe mu ugovor za 4 mjeseca, sigurno ne bi bio skup.
  • Infinity
    16.4k
    Ove sezone ne izgleda bas dobro, a proteklu je prelezao u bolnickom krevetu. :down:
  • BornaPŽ1986
    1k
    Stopera kao u prici zadnja 2 dana
  • Mihaljević
    9.8k
    Bolji mi se čini ovaj iz Zorye, Batahov. Llorente po highlightsima mi se čini kao Perić v2, dobar u skoku, ali tehnika velika nula + prošle sezone nije igrao ni minute.
  • Haza
    4.7k
    Da, ni meni ne izgleda nešto obećavajuće, vjerojatno je jeftiniji od Ukrajinca, što je očito najbolja referenca našeg sportskog sektora.
    Meni je nevjerojatno da smo navodno 6 mil eura u plusu završili prošlu godinu i pritom ćemo platiti 1 mil eura poreza na dobit.
    Da su naši tupsoni pametni, mogli su u prosincu potrošiti lovu na dva jaka pojačanja, pa ne bi morali platiti milju eura na porez.
    Tako da, stvarno mi nije jasno zašto ovako škrtare...
  • Livi
    57
    Vlatka htjela Koffija, Jakir RPGaSan Lorenzo

    vlatkina navika kuhanja kave, ali rakete su jače od navika! :D
  • austrijanac
    4.1k
    mogli su u prosincu potrošiti lovu na dva jaka pojačanja, pa ne bi morali platiti milju eura na porez.Haza

    To ti baš ne funkcionira tak kak svi mi mislimo.

    Al tek je 8 sati, još kavu nisam završio, pa ima tu dosta postova koji objašnjavaju da to ne ide tak, pa potraži.


    A i da ide, bolje imat 5 milja likvidnosti nego dva igraca upitne kvalitete koja je dovela ova uprava.
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    Moram priznati Da mi je čudno da ovaj odjednom ispade. Navodno tek treći izbor u nantu. Možda je jeftina opcija, da pokrije rilata pa na ljeto nekog jačeg ako se pokaže da nije pojačanje. Iskreno njega nikad nisam gledao pa neću sudit unaprijed.
  • Kadzior
    19
    Ako se već pregovara s Granadom, ima zanimljivo lijevo krilo u tom klubu :smile:
  • Haza
    4.7k

    Likvidnost nema veze s financijskim izvješćem, to što smo u plusu 6 mil EUR ne znači da imamo toliko love na računu.
    Neću u velike dubine, jer ono što si napisao je točno, međutim, mogli su na sto drugih načina povećati trošak i rashod, i izbjeći plaćanje 1 mil eura dobiti.
    Evo npr., Drmića će u ovoj godini do lipnja platiti 900 tis eura bruto, Čačića se još plaća, mogli su raskidati ugovore s igračima na koje ne računaju, te dizati instant trošak na plaće, pa si rasteretiti ovu godinu.
    Za knjiženje transfera vjerujem da nije sve plastično kako sam napisao, ali barem dio transfera bi se trebao moći knjižiti u 2023. godini.
    Dojma sam da je uprava svim silama samo htjela prikazati da je ovo rekordna godina po dobiti, na čime im čestitam, ali mene zanima samo naslov prvaka, makar bili u gubitku kao Hajduk.
  • emilperska
    5.7k

    U pravu si većinom..
    Ja sam se samo referirao kolegi da to kad su platili Hoxhu ne bi utjecalo značajno na dobit u 2023.
    Mogli su raskinut ugovor Cajki egzekutoru i sve isplatit u jednoj godini. Ne znam napamet u kojem iznosu bi to bio porezno priznati trošak jer je porezna nemilosrdna po nekim stvarima, ali ajmo reć da im se dalo igrat s kreativnim računovodstvom, nešto se moglo sigurno..
    Ali s druge strane, imaš presing boniteta prema bankama. Gdje ti dobit znači jako puno u vezi buduće kamate itd. Nije sve baš tako crno i bijelo..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions