• Orc123
    6.1k
    Za mene ovo nije najgori rok koji smo napravili a nije ni najbolji...s obzirom kakva su bila zadnja 3-4 je dosta dobar jer smo doveli kaj smo htjeli a sad je na igracima da se pokazu jel se dobro izabralo. Mislim da za nas jos i nije gotov ovaj prijelazni rok.
  • marcio amoroso
    34k
    nas prijatelj Miro se ugasiOlmic

    A Haza se upali.
  • austrijanac
    3k
    koji je uistinu u kuloarima trenerskimHaza

    Tu smo već više puta raspravljali da nažalost hrvatski treneri su, u najmanju ruku, upitnih kvaliteta.

    činjenicama, statističkim podacimaHaza

    Živim od statistika i pluseva i minusa, pa isto tako taj Hoxha je statistički najgore krilo HNL-a. Pa sad da li ćemo baratat činjenicama ili trenerskim kuloarima, na isto dođe nakraju. Ako voliš baratat statistikom, Hoxha nije pojačanje za nas. Dao Bog da me razuvjeri.

    Da ne trkeljam gluposti, Hoxha ima trenutno 294 izgubljene lopte što je uvjerljivo najviše među krilima. Prosjek driblinga na mizernih 35%. Usporedbe radi, Kaneko, koje smatramo svi pojačanjem, je na 57% i 150 izgubljenih posjeda.



    trener koji će uvidjeti da Ademi i Mišić nemaju kaj više raditi zajedno u ekipi.Haza

    Tu se s druge strane u potpunosti slazem s tobom, možda bi nam jedino pojačanje ustvari bilo da smo doveli adekvatnog trenera. Ili će i naš trenutni progledat.


    Kako god, da, i dalje smatram da je ovo i dalje najjača ekipa u HNL-u, samo smatram da pojačanja nisu pojačanja. Nažalost, opet.
  • Mr Anderson
    6k
    Da dovedu klasne igrace?Jurki

    Jeli si mi možemo priuštiti klasne igrače? Tko je klasni igrač i koliko košta. Za mene su Kačavenda i Stojković klasni igrači, ali trenutno ih nemamo spletom okolnosti. Razriješiti kesu? Koju kesu? Ti znaš koliko ima u kesi?
  • Jurki
    9.7k
    ova uprava ne moze dovesti ni vuka u stado ovaca.
    Klasni igraci nisu u kontekstu Dinama weltclasse nego igraci koji ce raditi prevagu na terenu ODMAH. Ali normalno da je to za nas znanstvena fantastika kad ih nema tko najti.
    Ako nakon ljetnog prijelaznog roka i prihodovanih cca 70 milja eura nemamo za 2 prava igraca. Onda imamo veci problem nego kaj je nesposobni trener.
  • Krizy
    38.6k
    Kavu cemo na kraju platit milju eura po francuskim medijima. Bitno da su nasi od negdje izvukli da ce nas kostat duplo vise, odnosno 2 milje. Samo da mediji guraju negativu, pa tako pisu i da Dinamo preplacuje igrace.NitkoBitan

    Plaće uračunate. Ako ga prodamo za 2 milijuna nakon godinu, to je zapravo 3 jer bi uštedili milijun za plaće ostatka ugovora :rofl:
  • Mr Anderson
    6k
    Ako nakon ljetnog prijelaznog roka i prihodovanih cca 70 milja eura nemamo za 2 prava igraca.Jurki

    Ne znam kako si došao do ove cifre, ja bih ipak pričekao da izađe FI za 2023. Doveli smo 3 igrača u ovom roku ne računajući povratke s posudbi.
  • Jurki
    9.7k
    pogledaj si Dedinu tekicu pod financ. situacija kluba..

    Da se ne mucis...

    Prihodi Dinama od transfera, bonusa i europskih takmičenja u kalendarskoj godini 1.1.2023.-31.12.2023.:

    0,04 - fond solidarnosti za transfer Dejana Lovrena iz Zenita u Olympique Lyon
    5,46 - transfer Mislava Oršića u Southampton
    0,02 - fond solidarnosti za transfer Davida Čoline iz Hajd.u.k.a u Augsburg
    2,37 - transfer Rasmusa Lauritsena u Brondby
    0,48 - transfer Ariana Ademija u BJ Gouan
    0,48 - bonus za osvojeni kup RB Leipziga - Joško Gvardiol
    0,60 - fond solidarnosti za transfer Matea Kovačića iz Chelsea u Man. City
    0,27 - fond solidarnosti za transfer Nikola More iz Dynama Moskva u Bolognu
    2,02 - 10% od transfera i fond solidarnosti za transfer Marcela Brozovića iz Intera u Al Nassr
    13,20 - transfer Joška Gvardiola iz Leipziga u Man. City
    0,68 - fond solidarnosti transfer Lovre Majera iz Rennesa u Wolfsburg
    20,50 - transfer Josipa Šutala u Ajax
    0,15 - transfer Maria Ćuže u Zrinjski
    6,40 - transfer Dominika Livakovića u Fenerbahce
    8,20 - tranfer Luke Ivanušeca u Feyenoord
    0,03 - fond solidarnosti transfer Ante Crnca iz Slaven Belupa u Rakow
    0,28 - fond solidarnosti transfer Borne Sose iz Stuttgarta u Ajax
    2,94 - nagrada UEFE za ulazak u grupe Konferencijske lige
    1,38 - nagrada UEFE za ulazak u grupe Konferencijske lige na osnovu koeficijenta
    0,98 - transfer Mare Katinića u Fc Sharjak
    0,50 - nagrada UEFE za pobjedu nad Astanom
    0,50 - nagrada UEFE za još jednu pobjedu nad Astanom :smile:

    67,48 milijuna Eura ukupno
  • Mr Anderson
    6k
    To ne znači da je taj iznos već sjeo na račun kluba. Zato kažem, treba pričekati FI.
  • Orc123
    6.1k
    na to zbrojti jos kaj smo dobili za osvajanje lige, ulaznica,fan shopova,sponzora....
  • Mihaljević
    8.7k
    Momčad treba totalnu rekonstrukciju, po time mislim na završetak suradnje sa Petkom, Riletom, Ademijem, Mišićem, Perićem & Co. Jednostavno došlo je do zasićenosti igrača koji ovdje igraju već dobrih 5-6g i defitinivno će zauvijek spadati pod legende kluba, ali nama trebaju novi predvodnici u prvih 11 kao one sezone kada su došli Soudani-Henriquez-Jr. Fernandes ili Oršić-Petko-Olmo. Povratak Roga, Orše, Pjace itd. je samo vraćanje u prošlost, a dolazak Kenta na posudbu je samo flaster koji ćemo morati odljepiti i ponovno morati tražiti rješenja na ljeto. Zadnje instant-pojačanje koje smo doveli dogodilo se 1.7.2022. godine u vidu Roberta Ljubičića, toliko o stručnosti naše Uprave da je taj igrač više nije u Dinamu. Imamo odlične mlade igrače sa kojima se ne bi posramili ni Salzburg, ni Benfica. OK, zna se da Baturina ide na ljeto, pa zar će baš svih 20M€ otići u proračun? Ovoj ekipi dolje treba samo ozbiljna 2-3 ozbiljna suigrača da bi se prošetali HNL-om i imali što pokazati u Europi. Para nema, a ima ih za Hoxhu, Brodića, Koffija itd... ? (Ne ulazeći u klasu tih igrača.) Na dotične je potrošeno 3.5M€, a za te novce se dovede jedan ozbiljan centarfor koji kad je loša godina isporuči 15+. Ali zašto bi se pametno kupovalo kada se za te novce može dovesti recimo engleski kolibrić na 3mj, koji bi u ta tri mjeseca zaradio prosječnu Petkovu godišnju plaću. Trebaju nam ozbiljna rješenja.
    GFUa6sjXYAATypz?format=png&name=900x900
  • Jurki
    9.7k
    nije iznos sjeo to je tocno... vec na taj iznos mozes dici revolving kredit. Kak rade svi klubovi svijeta.
    Nema opravdanja za ovu jebenu upravu apsolutno nikakvog.
  • Haza
    1.6k
    Ajmo ovako postaviti stvari, ok tajnica je nesposobna. Međutim, za vrijeme Mamića, ajmo reći najvećeg ili najutjecajnijeg menadžera u povijesti RH (ne glorificiram ga, lopov je), koje smo to mi klasne igrače dovodili da su radili razliku odmah. Meni padaju na pamet samo Soudani i Fernandes. Ostalo, politika je bila dovesti najbolje iz HNL, ili razvijati klince ili dovesti Hrvate kojima je karijera zastala (Petko, Oršić i sl.). Ono što bi vam naglasio, Mamićev sin ima nekoliko stanova u istoj zgradi kao i Mišković u Dubaiju. Dakle prije je odnos Dinama i Rijeke bio kurvinski, svaki igrač iz Rijeke prije transfera vani je bio ponuđen Mamiću. Osijek, to je bilo prije uzmi šta hoćeš.
    Sad su odnosi drugačiji, Rijeka i Osijek ne žele prodati Dinamu, i to nema veze sa tajnicom. Vani nije lako dovesti dobrog igrača, da si ne znam kako sposoban, jel vi mislite da će neko jako ime htjeti igrati nogomet na pašnjacima našim???
    Morat ćete smanjiti apetite, dok ne dobijemo stadion, i dok nam se ne digne infrastruktura u HNL-u, zaboravite na jaka imena. Za kraj, nemojte misliti da je nebitno i to što Dinamo nema navijača, pa ja sam bio na Lokomotivi među onih 2800 gledatelja. Više navijača bude na seoskim zabavama.
  • superhik
    10.6k
    mislim da si fulao poantu želje većine ljudi ovdje. Nitko ne govori o jakim imenima pa da očekujemo da dođe Salah. Pričamo o jakim igračima, ne imenima. Igračima koji će napraviti razliku na terenu, a ne oni za koje ćemo strahovati kad ih vidimo u prvih 11.
  • Mr Anderson
    6k
    Vani nije lako dovesti dobrog igrača, da si ne znam kako sposoban, jel vi mislite da će neko jako ime htjeti igrati nogomet na pašnjacima našim???Haza

    Bravo!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions