• criticus
    1.3k
    A bijele rukavice?Draž

    Pa ako baš sve odam skužit će se ko stoji iza nicka. Daj mi malo prostora za anonimnost.
  • criticus
    1.3k
    Zaližem se ko Andy BaraSAS1987

    Baš si morao... prisilo mi i glasanje i sve.
  • doubletrouble
    1k
    ↪criticus A bijele rukavice?Draž

    IMG-3907.jpg
    Kočijom na izbore
  • criticus
    1.3k
    Kočijom na izboredoubletrouble

    Malo istaknem sijede i prolazim ko nositelj liste stranke umirovljenika. Glasajte za nas, nama ce bit bolje a vama ce bit isto.
  • Nolifer
    6.7k


    Ovako nešto? :lol:

  • masacusec
    3.1k
    Ukoliko posjeduje, neka netko stavi kompletan članak
  • kibic
    1k
    Ovo čim u naslovu piše "otkrivamo" znaš da zapravo misle "prepisujemo i nagađamo".
  • ksapi
    2.2k


    Stavio na susjednu temu
  • Tercel
    418
    stavio @ksapi u temu Dinamo o svemu pomalo
  • Bosskovitz
    7.5k
    Dragutin Nemec iz DTSM-a je danas gost u Newsroomu na N1, najavljen je kao zadnji pa je vjerojatno oko 17:30 dobro da se spojite. Tema je ista kao i ova u kojoj pišem - izbori u Dinamu.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Tko je gledao, Nemec je je to super objasnio, ali tko je "slušao" između redaka, i on kao i mnogi ovdje dijeli skepsu oko tog elektroničkog glasovanja. Ja sam užasno skeptičan oko toga jer kad su u pitanju Mamić, ova uprava i likovi koji se muvaju oko kluba i u klubu - ne vjerujem u slučajnosti i rupe u sustavu koje nitko nije predvidio.

    Složio sam šprancu za mail, predlažem da se mi ovdje (a i šire od Zone, koliko ide) malo organiziramo i zasujemo klub i Dekod ovime do te mjere da moraju odgovoriti:

    ------------------------------

    Poštovani,

    Nastavno na informacije o netransparentnom i po svemu sudeći duboko problematičnom sustavu za elektroničko glasovanje putem kojeg želite provesti izbore u GNK Dinamo, a koje su danas iznesene u programu N1 televizije, kao član Kluba iznimno sam zabrinut jer sam dojma da se izbori neće provesti prema svim demokratskim i tehonološkim standardima današnjice. Slijedom toga, molim Vas da meni ili javno odgovorite na sljedeća pitanja:
    • 1.⁠ ⁠S obzirom da će pravo glasa na izborima imati oni koji su bili članovi u 2023. godini i koji su obnovili članstvo u 2024. godini, koliko maksimalno članova potencijalno može glasovati na izborima?
    • 2.⁠ ⁠Zašto se izbori ne održavaju tradicionalnim glasovanjem - kemijskom olovkom na glasačkom listiću - kada svi znamo da je to najsigurniji oblik glasovanja koji se koristi i na izborima za tijela javne vlasti, nego ste se odlučili na elektroničko glasovanje?
    • 3.⁠ ⁠S obzirom da inzistirate na elektroničkom glasovanju, zašto niste raspisali natječaj ili zatražili ponude te izabrali najkvalitetniju, nego će po svemu sudeći - uz online kupovinu ulaznica i online sustav za članstvo - i izbore provoditi Dekod?
    • 4.⁠ ⁠Kako ćete osigurati da iste osobe ne glasaju više puta i u ime drugih članova te kako ćete garantirati da sam sustav putem kojeg se provode izbori neće biti kompromitiran od strane vodstva Kluba, Dekoda ili treće strane?
    • 5.⁠ ⁠Jeste li zatražili od Dekoda (ili druge tvrtke u slučaju da Dekod ne provodi izbore) da implementira IT rješenja koja smanjuju rizik manipulacije i povećavaju transparentnost samog procesa te osiguranje mehanizama provjere valjanosti glasovanja poput:
      a. potrebe za prijavom za elektroničko glasovanje van biračkog mjesta unaprijed i unutar zadanog roka, čime bi birač automatski gubio pravo na glasovanje na biračkom mjestu?
      b. Uvođenja Google analitike u domenu kojoj imamo pristup kako bi se izbori mogli pratiti u realnom vremenu?
      c. Implementacije vremenski ograničenih verifikacijskih kodova koje članovi dobivaju i sistemskog kreiranja kontrolnih brojeva unutar sustava kako bi se izbjeglo da iste osobe glasaju više puta?
      d. Obveze unosa broja osobne iskaznice prilikom samog elektroničkog glasovanja (jer taj podatak ni povjerenici ni osobe iz Kluba nemaju u svojoj evidenciji)?
      e. Eliminiranja skripti i botova na način da se prate/ograničavaju serijski glasovi s iste IP adrese te postave skrivene captche na stranicu nakon verifikacije birača?
    • 6.⁠ ⁠Kako ćete osigurati tajnost glasovanja, imajući u vidu da će se prilikom elektroničkog glasovanja članovi morati identificirati u samom sustavu koji će poslužiti za provođenje izbora?
    • 7.⁠ ⁠U slučaju da planirate tajnost glasovanja osigurati kriptiranjem podataka u samom sustavu za provođenje izbora, kako će se osigurati provjera rezultata izbora (npr. provjeru da jedan član nije glasovao više puta i sl.)?
    • 8.⁠ ⁠U slučaju da dođe do izbornih malverzacija, što se događa s izborima i koji je postupak?
    • 9.⁠ ⁠Hoćete li nakon ovog maila napraviti sastanak s Dekodom i drugim dionicima izbornog procesa te osigurati implementaciju gore navedenih mehanizama ili svjesno želite biti kreatori problematičnog, netransparentnog i očito kontroverznog rješenja čije manjkavosti bi mogle potpuno nepotrebno destabilizirati Klub?

    Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima,

    ------------------------------

    Predlažem ove mailove:





    I u cc naravno damu i gospodu:


bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.