• Lynx17
    4.1k
    Ne kuzim neke rasprave. Misic je napravio kriminalan (i neobican) pogresku i to je to. Pokusati od toga napraviti neku analizu od stopere je bezveze.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Za sve koji očekuju dolazak ozbiljnih igrača u ovom roku:

    Štednja oko Ademijeve minutaže, natezanje mjesec dana zbog 100 tisuća eura oko Brekala, svaka mala sitnica oko kluba nam govori da financijska situacija nije bajna iako smo imali rekordan ljetni transfer rok u kojemu se zaradilo 60 milijuna eura i iako smo prošle godine igrali LP u kojoj se zaradilo još 25 milja. Tako da ne treba očekivati kapitalce, nama je svaki igrač na kojeg treba potrošiti više od milje eura preskup i to se čak javno komunicira. Meni je to nevjerojatno jer sam mislio da smo nikad bogatiji u zadnjih 20 godina ali ispalo je da smo nikad siromašniji.

    Ja sam ljetos mislio da su ovi iz kluba prepotentno smatrali kako je i ovaj kadar dovoljan za šetnju ligom i da zbog toga na ljeto nisu doveli nijednog kapitalca. Mislio sam tamo u rujnu i listopadu da samo treba izdržati do zime unutar 4-5 bodova zaostatka za Hajdukom i da će onda na zimu uprava dodati gas jer nam gori pod nogama i ako će se ikad potrošiti 7-8 ili 10 milja eura ovo je trenutak. Računao sam da će potrošiti ozbiljnu lovu i dovesti 2-3 igrača, 2-3 kapitalca, 2-3 igrača ranga Petkovića koji čine razliku.

    No već sa dolaskom studenog i dugih rukava sam shvatio da od tih 60 milijuna (+25 od LP) nije očito ostalo ništa. Ademi ulazi u 61. minuti a ne u 59. da bi se uštedjelo i tako se blamiramo pred Kinezima koji sve to gledaju, potpisuju se nekakvi čudni ugovori sa igračima u kojima ih plaćamo po broju odigranih utakmica kao u seoskim ligama, pokušava se namaknuti svaka kuna pa se odjednom drastično podižu cijene ulaznica, pa situacija Brekalo: nisam neki fan Brekala ali brate mili sramota bi bila i za NK Osijek da im Fiorentina već mjesec dana traži simboličnu cifru za reprezentativca Hrvatske koji želi doći a da se oni tu toliko dugo natežu oko 100-ak tisuća eura. Pa privatna osoba kad je u kockarskom dugu nađe 100 tisuća nečega a Dinamo se kao klub i institucija ovdje za reprezentativca blamira mjesec dana pred ljudima iz Firenze. Ko će ubuduće iz Italije poslovati sa ovakvim kokuzima? Ko će iz Kine poslovati sa ljudima koji kapetana i legendu kluba uvode u igru 2 minute kasnije i broje mu minute da ne bi platili neki dodatni sitniš? Sve se to pročuje na tržištu, menadžeri i klubovi sa svih meridijana komuniciraju i Dinamo postaje vrlo neugledan klub.

    Ovo je još dobro jer se na ljeto zaradio i za pojmove liga petice ogroman novac ali što će biti sljedećih godina kada se ne zaradi 60 milijuna (+25 od LP) nego recimo samo 15? Mislim da će biti veliki financijski problemi jer novac očito negdje curi ali ne znam gdje. Pitam se poput Bernardića onomad u saboru: ''Di su pare?'' Hoće li neka od legendi Dinama poput Ace Petrovića u Ciboni moliti sve ljubitelje kluba da uplate koji penez?

    aasking.jpg

    Zapravo me financijska situacija u Dinamu najviše podsjeća na onaj legendarni skeč iz South Parka:

  • Lynx17
    4.1k


    "As always said deal never been OFF."




    gif-nodding-29.gif
  • Crni86
    3.9k
    po ovome nemamo pravo otkupa na ljeto …

    Sn su ujutro pisale da ce u ponudi biti ukopljens otkupna u vrijednosti od 2m, nadam se da je to tocno
  • NitkoBitan
    17.9k
    Najbolja i najpovoljnija investicija nam je Cavlina za pola milje eura. Rekli su da Cavlinu nece dovest da ne grije klupu pored Zagorca i Nevistica a taj mladic je trenutno vjerojatno najbolji golman lige... Ne znam kaj se ceka.
  • Captain America
    17.8k
    pola milje euraNitkoBitan

    Bojim se da nemamo ni toliko. Možda neka kombinacija za svaki clean sheet 10K eura :lol:
  • NitkoBitan
    17.9k
    20-25k nas clanova po 20 eura za clanarine... bumo tak skupili ak nis drugo :grin:
  • Captain America
    17.8k
    20-25k nas clanova po 20 eura za clanarineNitkoBitan

    Ta lova je namijenjena za vikend za 2 u wellnesu za vlatkicu i miličevića i slične tekuće troškove.
  • badblueboy86
    23
    potpisujem sve! Sve to nesto smrdi, od samog pocetka prosle polusezone pa evo i sve do sada. Previse je nelogicnih stvari, ponekad imam osjecaj da s ciljem u unistvaju klub, a pare naravno trpaju u svoje dzepove jer je nelogicno da Dinamo nema ni kinte nakon svih onih uspjesnih sezona plus pare od transfera i bonusi.
  • Jaro
    7.5k
    sada, bacena lova...
  • Thompson
    52


    Jos se stignemo vratit, pa nece ovi dolje pobjedit sve do kraja. Ali mi uz Brekala moramo dovest još veznjaka, top klasu stopera i Kenta.
  • Jaro
    7.5k
    ako Yakir ostane do podne, ovo je gotovo, ako se i naoravi zamjena, jako je upitno kolko sanse ima - ipak novi trener nece proci pripreme i nece odabrati momcad :rofl:
  • dumitrumitu
    1.3k
    Barem ćemo uštediti ovih 100k za osvajanje prvenstva.
  • Dzgšb
    877
    Bez smjene jakira s lukom Modrićem bi izgledali bezidejno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions