• blue heart 72
    1.8k
    o njemu sam već i ja pisao prije par mjeseci da je i više nego zanimljiv igrač i da bi ga bilo dobro dovesti. Samo je pitanje da li bi on od kluba dobio dozvolu za transfer i koju bi odštetu tražili, jer ove TM cifre ne treba uzeti kao relevantne
  • Orc123
    8.8k
    frende Osman je za Rukavinu Ronaldo...nemam nista protiv Rukija ali ima 20g, u Dinamu nije zabio do sad ni gola ni asistencije a bome se nije ni izborio za minute. Posudbe nije zelio i tko god da ga savjetuje radi mu stetu. Osman je rusio Partizan, gledao tu temu pojeo je Srbe, igra odlicno u ligi koja je jaca od nase i igra europu, sve ono sto rukavina ne radi. Znaci ta dva igraca su neusporedivi trenurno, a godine su im tu negdje, cak je Osman i mlađi. Ruki ili transfer ili posudba pa se nek dokaze i za pocetak malo skromnosti s njegve strane i ljudi koji mu vode karijeru.
    ispod 3-4milje ovi ne bi ni pricali sa nama
  • Ban
    698
    Ma pusti godine, ti tamnoputi klinci se razvijaju brže od naših. Kada nađeš Japanca ili Koreanca da tako dominira u tim godinama, onda pričamo o pravom igraču.

    Ovog malog boli ona stvar za Dinamo i smatrao bi to korakom unazad u svojoj karijeri. Ne mislim da to mišljenje ima realno uporište jer je jasno da je Dinamo institucija za sve te alibi klubove sa Sjevera, ali tim klincima tamo je ovo sve Balkan i ne vjerujem da bi bili previše zainteresirani. Sa klupske strane pak ti je ista situacija kao sa Dinamom u odnosu na talente u Hrvatskoj. Strani klubovi ih trebaju uhvatiti prije Dinama, jednom kada klinci dođu u Dinamo kasno je i nećeš ih više dobiti za normalne novce osim ako flopnu. Zato spominjem Gulliksena koji nije flop, ali zasad ne dobiva ni neku minutažu. Ako se to nastavi do ljeta, onda tu Dinamo možda može nešto napraviti.

    Ima finih igrača po tim nordijskim ligama, nisu bezveze u trendu. Samo ih treba uhvatiti prije nego što naprave taj veliki korak unutar svoje domaće lige.
  • CastAway1986
    1.7k
    Za Guliksena i Gronbeka se odavno zna da su jako talentirani, Mvuka Mugisha iz Bodoa je bio top krilo ali se nije snašao u Lorientu najbolje..Ima tih brutalnih tamnoputih u Skandinaviji ali ih treba uzet dok ne eksplodiraju ,primjerice Moumbagna za male pare dosao u Bodo a sad vrijedi 6,7M
  • Nogo
    4.1k
    Menalo i službeno otišao na jednogodišnju posudbu u Celje.
    Po meni jedan manje i još dosta ih se treba riješiti.
  • Kujtim Shalla
    3.1k
    Po meni najveće pojačanje bi bio novi sportski direktor. Ako neko iz uprave cita, predložio bi Jana Laursen iz fc Nordsjælland, Danac koji ne napravio čudo sa klubom. Tvorac njihove akademije iz koje dovode talente i lagano ih priključuju prvoj momčadi jednog po jednog i prodaju u top 5 lige. Već je javio klubu da prestaje na ljeto jer želi nove izazove. Možda poslati upit, mislim da nije nerealno. Ovaj prelazni svakako jakir završava tako da bi se dobrog sd isplatilo čekati
  • Krizy
    47k
    I Hajnal bi bio dobar izbor, imao sam već tekst i o njemu.

    Tamás Hajnal

    Ovaj čovjek radi vrlo dobar posao kao sportski direktor Ferencvarosa.
    Imaju manji budžet od nas ali pronalaze dobre igrače za mali novac. U skupinama nisu imali sreće jer su stalno imali jako teške protivnike ali nisu se sramotili. Zanimljivo da su s četiri razlike izgubili samo od Barcelone i Dinama.

    Sportski direktor je od 2018./19. a ovo su rezultati Ferencvarosa u europskim natjecanjima u zadnjih 5 sezona:

    2019./20. - skupina EL
    Espanyol, Ludogorets, CSKA Moskva, 3.mjesto uz omjer 1-4-1

    2020./21. - skupina LP
    Barcelona, Juventus, Dynamo Kijev, 1 bod

    2021./22. - skupina EL
    Leverkusen, Betis, Celtic - 3 boda

    2022./23. - skupina EL
    Monaco, Trabzonspor, Crvena Zvezda - 10 bodova
    1/8 finala - ispali od Leverkusena

    2023./24. - skupina KL
    Fiorentina, Genk, Čukarički - s 1-3-0 trenutno drugi, igraju još s Fiorentinom i Čukaričkim.

    U 15 sezona prije Hajnala su imali jednu osvojenu ligu a njegovim dolaskom i većim ulaganjima, osvojili su ligu svih pet sezona otkako je Hajnal sportski direktor, također jedan kup.

    Od šest najvećih izlaznih transfera u povijesti kluba, Hajnal je zaslužan za njih pet.
    Gorriarán je došao za 600 tisuća iz Urugvaja - prodan za 2.5M.
    Laïdouni je došao za 600 tisuća iz Rumunjske - prodan za 2.6M.
    Mmaee je došao za 750 tisuća s Cipra - prodan za 4M.
    Uzuni je došao za 1.8M iz Lokomotive - prodan za 4M.
    Lisztes je supertalentirani proizvod akademije koji sljedećeg ljeta prelazi u Frankfurt za 4.5M.

    Što se tiče ulaznih transfera već gore imate par značajnih transfera, koji su primjer odličnog skautiranja. Pogotovo za klub koji tek počinje prodavati igrače pa ne može prodati za iznose kakve prodaje Dinamo, niti privući igrače kakve bi Dinamo trebao moći privući.

    Osim njih, odlični ulazni transferi su i npr. lijevi bek Cristian Ramirez kojega su pronašli u rezervama Düsseldorfa, zaradili na njemu prodajom u Krasnodar, pa ga opet vratili zbog rata.
    Adama Traoré je došao za 2M iz Sheriffa. U 61 utakmici je upisao 29 golova i 16 asistencija.
    Kristoffer Zachariassen je došao iz Rosenborga za 1.5M. U 106 utakmica je upisao 25 golova i 16 asistencija.
    Uzuni i Mmaee su se osim transferima, isplatili i brojnim pogocima i asistencijama.

    Naravno da je bilo promašaja, ponajviše s igračima iz HNL-a ali su u razdoblju otkako je Hajnal sportski direktor bili uspješni u Europi, jer su svake sezone igrali skupine europskih natjecanja, jednom i prezimili a nisu se sramotili u jako teškim skupinama.

    Kao igrač je Hajnal najveći dio karijere proveo u Njemačkoj (Dortmund, Stuttgart, Schalke, Ingolstadt, K'lautern, Karlsruher). Igrao je i za belgijski St. Truiden te Ferencvaros, u kojemu je završio karijeru pa odmah nakon odlaska u mirovinu preuzeo poziciju sportskog direktora.
    Za Mađarsku je odigrao 59 utakmica kao "desetka".

    Također je zaslužan za pronalaženje jako zanimljivih trenera:

    Sergiy Rebrov je došao 2018. Prije toga je trenirao Dynamo Kijev i Al Ahli. U 133 utakmice imao je omjer 82-31-20. U europskim natjecanjima 8-10-7, ali vrlo dobrih 8-9-2 bez skupine Lige prvaka i s jačim protivnicima. Trenutno je izbornik Ukrajine.

    Peter Stöger je bio sljedeći trener, koji se zadržao najkraće. Kao bivši trener Austrije Beč, Kölna i Dortmunda je bio zanimljivo rješenje i novi pokazatelj da se može dovesti dobrog trenera stranca. No ipak je bio promašaj s omjerom 18-2-11 pa je ubrzo dobio otkaz a novi trener je postao bivši ruski izbornik Cherchesov.

    Stanislav Cherchesov je vodio klub u 74 utakmice s omjerom 41-13-20. Otkaz je dobio nakon šokantnog ispadanja od Klaksvika.
    Nakon njega privremeni trener je bio Csaba Máté a onda su doveli Dejana Stankovića, koji je trenutni trener.

    Intervju s Hajnalom krajem drugog mjeseca ove godine.

    Koji je europski klub model za klub poput Ferencvárosa?
    Što klubovi saznaju iz Facebook i Instagram profila igrača koji ih zanimaju?
    Sportski direktor Ferencvárosa Tamás Hajnal odgovorio je na neka zanimljiva pitanja, a otkrio je i da je južnoameričko tržište postalo jako skupo nakon pobjede Argentine na Svjetskom prvenstvu te bombardiraju li menadžeri klub svojim upitima ili ne.

    – Je li prošli prijelazni rok bio intenzivan?
    – Vrlo intenzivan – započeo je razgovor za naš list Tamás Hajnal, sportski direktor Ferencvárosa. – A Svjetsko prvenstvo u prosincu prilično ga je odužilo. Mađarska liga završila je krajem studenog, a mi smo odmah pokušali gledati unaprijed. Dolazak Myentyja Abene i Owusua Kwabene bio je prilično izvjestan već tada. Morali smo pregovarati s njihovim klubovima kako bi vidjeli mogu li nam se pridružiti odmah zimi ili tek ljeti. Srećom, našli smo zajednički jezik s oba kluba.

    – Je li odlazak Aisse Laidouni bio izvjestan?
    – Nakon uspješnog nastupa na Svjetskom prvenstvu bilo bi ga teško zadržati, a nikad nismo porekli da bismo se bili spremni rastati od njega da je stigla prava ponuda. Na kraju je Union Berlin izašao kao pobjednik, a to je za nas bio važan prihod. Tražili smo njegovu zamjenu u sljedećem razdoblju, ali ovakvi prijelazni rokovi uvijek imaju iznenađenja. Bilo je nekoliko poslova koji nisu uspjeli. Za transfer je potreban pristanak triju strana, ali često volju imaju samo dvije.

    – Koji je europski klub uzor Ferencvárosu?
    Može li slijediti primjer velikih klubova poput nizozemskog Ajaxa ili portugalskog Porta, koji su tradicionalno klubovi za treniranje mladih i prodaju igrača?

    – U Ferencvárosu je primarna misija uspjeh! Mi smo klub broj jedan u Mađarskoj i naša misija ne može biti ništa drugo nego predstavljati mađarski nogomet na pravi način na međunarodnoj razini. Proučavam i razne statistike i ljestvice, i dok je prije pet godina naša liga bila 33. europska liga, sada smo skočili na 24. mjesto. I to se mora cijeniti. Zato često govorim da nam trebaju još jedna ili dvije mađarske momčadi koje mogu ostvariti rezultate na europskoj razini, doći do grupne faze i tamo relativno dobro proći. Tada bismo imali šanse za plasman među prvih petnaest. Nismo farmerski tim i ne želimo završiti između petog i osmog mjesta. A Ajaxov potencijal je neusporediv s našim. Nizozemski klub plaća vrlo velike svote novca čak i za djecu. Ali mogu vam dati i druge primjere: češki klub Slavia Prag je nedavno kupila 20-godišnjaka iz Norveške za 2.6 milijuna eura, a belgijski klub Gent - koji tamo čak i nije top momčad - kupio je 19-godišnjaka za 3.5 milijuna eura. Mi nemamo takve mogućnosti.

    – Nakon povlačenja iz igračke karijere pohađali ste nekoliko tečajeva i stekli međunarodne diplome. Koliko vam ovo sada pomaže?
    – Studiranje mi je zaista puno pomoglo jer sam sada izgradio popriličnu mrežu kontakata. Da vam dam još jedan primjer: tijekom zime sam čuo da je francuski Lyon zainteresiran za Aissa Laidounija. Lyonov glavni skaut diplomirao je godinu dana prije mene, uspio sam u trenu provjeriti koliko je ta glasina istinita.

    – I je li bila istina?
    – Aissa je skautiran od strane Lyona, ali na kraju nije stigla nikakva ponuda.

    – Imate li nekog sportskog direktora kao uzora?
    – Veći dio života proveo sam u Njemačkoj, pa ne čudi ako spomenem nekoliko imena iz Bundeslige. U Borussiji Dortmund puno vjerujem Michaelu Zorcu, a kad sam bio igrač Stuttgarta, Fredi Bobić je bio sportski direktor s kojim sam također u dobrim odnosima. Ali tu bih uvrstio i Bena Mangu, koji s razlogom nosi nadimak 'Dijamantno oko'. Nekada je bio glavni skaut u Njemačkoj, a sada je sportski direktor Watforda u Engleskoj (otišao u međuvremenu). Uvijek ih mogu nazvati za savjet.

    – Europski klubovi grade sve raznolikiju mrežu skauta. Koliki je Ferencvárosov sustav za praćenje igrača sada?
    – Kako se tržište brzo mijenja i stalno je u kretanju, prilagodba je nužna, a evolucija u svim područjima neophodna. Naša mreža se sigurno ne može mjeriti s mrežom bundesligaša, koji često imaju petnaest do dvadeset skauta, a da ne govorimo o dodatnim ljudima. Važne su nam uloge Leandra i Gábora Gyömbéra, ali imamo i skauta u Južnoj Americi. I tamo skautiramo igrače, ali taj je kontinent postao jako skup sad kad je Argentina osvojila Svjetsko prvenstvo, pa tamo klubovi čekaju u redu za dobre nogometaše. Predsjednik Gábor Kubatov uvijek govori da s razlogom moramo biti kreativniji od ostalih.

    – Je li istina da radite na osnivanju grupe za analizu podataka?
    – Da, klub ima velike planove za osnivanje takve grupe. Cijeli svijet je prekriven podacima, brojevima i statistikama, a oni su u današnje vrijeme iznimno važni. Možda nije slučajnost da stvarno velike federacije uključuju bivše NASA-ino osoblje, stručnjake koji su radili za Nacionalnu upravu za zrakoplovstvo i svemir SAD. I mi bismo voljeli okupiti dobar tim.

    – Koja je uloga agenata igrača u današnjem svijetu? Jeste li bombardirani porukama i mailovima?
    – Imaju važnu ulogu, ali tu nema problema. Imaju utjecaj na igrače i uvijek sam ih smatrao partnerima. Neki od njih su 'komplicirani slučajevi', ali svi su dio nogometa. A tu su i tvrtke s kojima surađujemo.

    – Koje karakteristike prate tijekom skautiranja? Provjeravaju li nogometaševe Facebook i Instagram profile?
    – Očito pokušavamo provjeriti igrače što je moguće temeljitije, što uključuje i pregledavanje tih stranica u doba društvenih medija. Važno je poznavati stil života i radnu etiku sportaša.

    – Mađarski klubovi su ove zime potrošili znatno manje novca nego prije godinu dana. Prošle godine na igrače je potrošeno 6.2 milijuna eura, ove godine samo 2.4 milijuna eura. Iznenađuje li vas ova brojka?
    - Nikako. Proživljavam, a i naš klub "osjeća" da izuzetno teška ekonomska situacija utječe i na nogomet. Engleska je možda jedina iznimka. Slučaj Aissa Laidounija pokazao je da su za njega zainteresirani i drugi bundesligaški klubovi, ali nitko od njih nije mogao ponuditi dovoljno visoku ponudu za njega...

    – Koliko je europskim igračima privlačno to što Ferencváros već ima iskustva u Ligi prvaka i Europskoj ligi?
    – Teško pitanje... Donekle smo zanimljivi igračima, a Ferencváros je sada definitivno atraktivniji nego prije nekoliko godina. Ali jednostavno ne bismo mogli dovesti vrhunskog nogometaša iz prve lige. Mađarska liga nije baš atraktivna, iako relativno dobro igramo u europskim natjecanjima. A i financijski zahtjevi su potpuno drugačiji, tako da se naš položaj nije radikalno promijenio posljednjih godina.

    – A koji je razlog zašto se mađarski igrači iz inozemstva ne žele vratiti kući ni zbog Ferencvárosa? Zarađuju li u inozemstvu toliko više?
    – Tu su sigurno financijski i stručni aspekti. László Kleinheisler odabrao je grčki Panathinaikos, András Németh otišao je u Hamburg, koji je tek u njemačkoj drugoj ligi, ali ima šanse za ulazak u Bundesligu, pa nije bilo upitno koja je opcija privlačnija. Ali tu je i slučaj Ádáma Nagya, kojeg s vremena na vrijeme pokušavamo namamiti kući, ali nikada nije bilo volje ili otvorenosti za to.

    – Zašto je Péter Baráth samo na posudbi iz DVSC-a?
    – Dugo smo ga pokušavali dobiti, ali je tražena cijena bila previsoka. Tada smo zapravo platili znatno manje za Aissu Laidounija. Drago nam je što smo uspjeli pronaći strukturu koja nam omogućuje minimiziranje rizika i trajno preuzimanje Pétera u kasnijoj fazi.

    – Trening mladih uvijek je vječna tema. Ima li mladih na koje biste htjeli skrenuti pozornost?
    – Ima ih četiri-pet, ali da se ne lažemo, ulazak u prvu postavu kod Fradija zahtijeva drugu razinu! S domaćim igračima pokušavamo pronaći karaktere koji se psihički mogu nositi s pritiskom. Napravili smo dobar posao posljednjih godina s našom omladinskom momčadi, jedini smo klub među najboljim akademijama koji ima sve dobne skupine u prvih osam lige, u prvoj ligi. Imamo mnogo talenata: Krisztián Lisztes odlično napreduje, a NB III je bio dobar korak za njega. Nazire se, a nedavno je i produžio ugovor. Šteta što je doživio ozljedu gležnja u prvoj utakmici u Soroksáru jer je imao jako dobre pripreme sa seniorskom momčadi. Vrlo je talentiran i na njemu je da to podigne na višu razinu.

    – Jeste li stvarno razmišljali o tome da postanete trener?
    - Naravno, zašto ne?! Sada sam na tečaju za profesionalnu licencu, a diplomu ću dobiti na ljeto. Volim biti blizu momčadi i osjetiti atmosferu u svlačionici. Nisam tip koji cijeli dan sjedi u uredu, tako da sam u Népligetu na gotovo svakom treningu. Volim akciju! Mlad sam, pa si želim pružiti priliku da radim sve tako što ću steći najvišu moguću kvalifikaciju. Moguće je da se jednog dana okušam i kao glavni trener.

    – Imate li kakvih želja za osminu finala Europske lige? Koga biste voljeli za protivnika?
    – S kim god se suočili, dat ćemo sve od sebe da iskoristimo priliku. Želimo iznenaditi protivnika, a ako prođemo dalje, to bi bilo najveće iznenađenje. Pogotovo što među našim suparnicima ima stvarno velikih klubova, a mi smo daleko najmanji klub u ovoj fazi Europske lige. Ali igrači vjeruju da možemo pobijediti svakoga!


    I intervju iz petog mjeseca:

    Što znači pet osvojenih prvenstava zaredom?

    Gradimo godinu za godinom, cilj je uvijek osvojiti sljedeće prvenstvo, sljedeći naslov, rekao je Tamás Hajnal, sportski direktor Ferencvárosa, u intervjuu za Sportál. – Na početku puta nije nam bilo u glavi da želimo osvojiti četiri, pet ili šest naslova prvaka zaredom. Ipak, vrijedi malo zastati jer se u više od 120 godina dugoj povijesti udruge ovako nešto do sada dogodilo samo jednom. U isto vrijeme, još nije ni počela utakmica protiv Kisvárde, a ja sam već razmišljao kako bismo došli do šestog prvenstvenog zlata.

    Ima li negativnih osjećaja u vezi s trenutnom sezonom?

    Jedina bolna točka je poraz u Mađarskom kupu od Iváncse. Čak i ako je momčad nakon toga dobro reagirala na eliminaciju. Bez obzira na sve, osvajanje Kupa Mađarske uvijek je cilj, a divan je osjećaj igrati u finalu u Puskás Areni.

    Kako biste ocijenili prvu punu sezonu Stanyslava Cherchesova na klupi Fradija?

    Iza nas je jako duga i naporna sezona, šesnaest europskih utakmica, te osmina finala Europske lige. Ovo je bila predstava iznad očekivanja, a osim nekoliko uspona i padova u mađarskom prvenstvu, ostvarili smo svoje ciljeve očekivano. Naravno, bili smo zadovoljni njegovim radom.

    Kakav je napredak momčad napravila, a koji su elementi igre koje još treba poboljšati?

    U odnosu na prijašnje godine, sada je veći naglasak na brzim tranzicijama, na što bržem prelasku iz obrane u napad. U većini utakmica zabili smo više golova i stvorili više prilika nego zadnjih sezona, što je znak napretka, ali ovakav nogomet ponekad ide nauštrb organizacije. Jedan od zadataka u razdoblju koje je pred nama bit će ubrzati igru ​​momčadi da se struktura momčadi ne raspadne.

    Krisztián Lisztes je stvarno eksplodirao u Fradiju. Što on dugoročno može značiti Ferencvárosu?

    Ima sve da postane vrhunski igrač na međunarodnoj razini. Snaga, dinamika, brzina, tehnika udarca - sve je tu, kao i dovoljno hrabrosti i samopouzdanja. Očito će još biti poteškoća i prepreka pred njim, ali mi smo tu da mu u svemu pomognemo. Drago mi je da smo uspjeli odgojiti takvog igrača iz svoje omladinske selekcije, ali treba znati da sam imao dosta razgovora, točnije s njegovim ocem koji ga trenutno zastupa. Neka nitko ne misli da je ovo samo nekoliko minuta razgovora... Bilo je dvojbi hoće li Krisztián dobiti priliku. Na kraju dugog procesa uspio je uvjeriti oca da je njegov sin na dobrom mjestu u Fradiju i da se isplati potpisati dugogodišnji ugovor.

    Koliko je za Fradi prednost ili nedostatak što nema suparnika koji bi se mogao suočiti u borbi za naslov?

    Ne možemo suditi o stručnom radu drugih klubova, ali u mađarskoj ligi postoje protivnici koji nas redovito tjeraju na preznojavanje, a čiji učinak u potpunosti cijenimo. U isto vrijeme, radimo na tome da uvijek završimo na vrhu na temelju 33 utakmice.

    S druge strane, Ferencváros je također pogođen činjenicom da sve dok još neka mađarska momčad ne redovito sudjeluje u europskom natjecanju, zbog niskog UEFA koeficijenta, obično kreće od prve kvalifikacijske utakmice LP.

    S te točke gledišta, bilo bi doista potrebno da barem još jedna mađarska momčad bude stalni sudionik u grupnoj fazi nekog od europskih natjecanja. Za bitnu promjenu, mađarska liga bi trebala biti među prvih 15 na UEFA-inoj ljestvici najboljih europskih liga, ali trenutno je tek na 25. mjestu. Za usporedbu, prvenstvo Srbije je na 11. mjestu, zahvaljujući čemu je Crvena zvezda, koja je završila na posljednjem mjestu u našoj skupini Europske lige, već siguran sudionik grupne faze LP kao prvak Srbije. Jer uz nju su posljednjih godina bili Partizan, Čukarički, Vojvodina, koji su svojim europskim nastupima donosili bodove srpskoj ligi. To sada za Crvenu zvezdu znači minimalno dvadesetak milijuna eura prihoda, ne mora igrati kvalifikacije, a u ljetnom prijelaznom roku može krenuti u pregovore iz povoljnije pozicije. Drugoplasirani u prvenstvu Srbije starta u trećem kolu kvalifikacija LP, Dinamo Zagreb u drugom. To također pokazuje koliko bi bilo potrebno da još jedna mađarska momčad bude redovito u grupnoj fazi nekog od europskih natjecanja.

    Koji je cilj za sljedeću sezonu na međunarodnoj sceni?

    Svaku sezonu počinjemo sa nadom u nastup u grupnoj fazi LP, ali znamo koliko je to teška misija. U svakom slučaju, EL također može biti veliki uspjeh u svakom pogledu, ne bi bio neuspjeh da opet završimo u tome natjecanju.

    Može se sanjati, dapače i treba, ali ostajući prizemljeni u stvarnosti, gdje je Ferencvárosovo mjesto na međunarodnoj sceni? Skupina LP? Skupina EL? Knock-out faza EL?

    Razlog zašto mi se ne sviđa ovakav pristup je, jer ako pogledate budžet i mogućnosti, onda Fradi za sada nije momčad za Ligu prvaka. Bio bi veliki podvig da ponovno uspijemo doći do toga, a u EL je jako bitan ždrijeb, trenutna forma, psihološki momenti - pomislite samo koliko je poticaja dala pobjeda protiv Trabzonspora u prvom kolu. Ne može se sve planirati, ali u prvome planu želimo izgraditi momčad koja se može natjecati s bilo kojom momčadi u grupnoj fazi EL, a ako je moguće, postići i uspjehe u LP.

    Bi li bilo razočaranje kada bi Ferencváros sljedeće sezone stigao "samo" do KL?

    Ovisno o situaciji, o uvjetima pod kojima bismo tamo došli. Razmišljamo o LP, druga šansa je EL, ove dva natjecanja su prioritet. Ako bismo završili u Konferencijskoj ligi, a tamo igrali dobro, skupljali bodove, napredovali na UEFA-inoj ljestvici, onda bismo puno toga preispitali na kraju sezone.




    Navikao je na slične ciljeve kakve ima Dinamo, u ligi navikao na osvajanje naslove kao i Dinamo. Pogotovo zanimljiv dio o KL koji smo mi tu priželjkivali ako bi išli na jačanje koeficijenta a ispalo je sramoćenje, za razliku od Ferencvarosa.
    Jako zanimljiv sportski direktor, ne sumnjam da bi doveo i dobrog trenera s kojim bi napravio dobar posao za Dinamo.

    A pošto naša uprava toliko voli da jedna osoba obavlja funkciju trenera i SD-a možda bi mogli pokušati s njim. U svakom slučaju po meni odličan izbor bar za SD.
  • Nevo7
    799
    Da se negdje ne zaboravi, Kaneko je Šimićev igrač. Isto kao i Ogiwara koji je već ljetos bio u planovima za dovođenje, ali Upravi je bio rizik dovesti dva ili više Japanca (a bilo ih je još, npr. Yamamoto iz Osake, sad je otišao u Kawasaki itd.). Još onaj famozni Titratui kaj je otišao ili ide u Ligue 1, pa oni crnci iz Italije... Jedine greške su mu bile Bišćan koji je neznalica (sve je pokazao još u mladoj repki, nadam se da će trenerski odrast i da će negdje proigrati), Sosa koji je vatrogasno rješenje te uvjetno Kačavenda koji dovedena da ga se izlječi jer je talent.
    Ne treba tražiti rješenja među onima koji ne osjećaju Klub, koji ne znaju kaj je Dinamo, nego im je to još jedna crtica u karijeri pa da čim im nekaj zamiriše, ide paljba dalje. Kao raznoraznim barama i njegovim igračima.
  • Facke
    4k


    Nije on Simicev igrac ni jeden ni drugi. Njih je scoutiral i preporucil Dabac.
  • Nino Bule
    14.6k
    Kaneko je bio simiceva zelja, ima i neka slika njega i kaneka na trgu bana
  • Izet Hajrović
    2.3k
    slažem se, kako je Osijek mogao dovesti Bota, zar mi ne možemo pronaći SD minimalno tog ranga?
  • Nino Bule
    14.6k
    Vidjet cemo nakon izbora kakav ce se SD dovest, sad sigurno nece nikog dovodit trosite tintu bezveze
  • Nevo7
    799
    Šimić je pitao Dabca koga ima za preporučiti, sve ostalo je povijest.
  • Sunja86
    1.2k
    Možemo mi pronaći dobrog sportskog direktora samo to nije u interesu ovih u upravi kao ni zadnjih 10 godina da bi oni ostvarivali svoje transfere ubiranjem razno razni provizija, njima stručna osoba samo predstavlja problem
  • LaznjakProsineckog
    819
    Minimalno? Pa taj je vrh SD, da dobijemo i malo losijeg opet dobro, pogledaj sta je radio u Sahtaru, samo on u Dzg nebi dosao jer trazi apsolutnu autonomiju u radu.. zato je i dosao u Osijek gdje ima sve ovlasti i pod kontrolom
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions