• Mali dioničar
    15.2k
    O čemu se radi? Možemo imati dva tiera članstva, ajmo ih zvati plavo i zlatno:Bosskovitz

    Taj zaključak koji se nameće je da postoji veliki broj Dinamovaca koji su ležerni navijači i koji žele biti članovi kluba, što zbog pripadnosti, što zbog popusta, što zbog tih par utakmica na koje mogu ući besplatno - ali ih uopće ne zanima demokratizacija kluba, odnosno sudjelovanje u upravljanju klubom i sličnoBosskovitz

    To nije stvar samo Dinama.

    Najbolji primjer su već spominjana članstva u potpuno privatnim klubovima poput Arsenala, Man Utd, Osijeka, Rijeke…

    A eto sad i na primjeru Dinama za derbi vidi se da je članstvo instrument za kupnju ulaznice kao i recimo kod Arsenala.

    A mnogima je to bitnije nego izbori.
  • mali M
    5.1k
    ideja je načelno dobra, ali stava sam da onda dobivaš stav da "ako imaš para možeš glasati". Lako ti se može dogoditi da "plavi" puk budu nekakav običan puk, a lovaši koji se i sada guraju u Dinamo postanu "zlatni" puk. Neznam dal kužiš što hoću reć. Da se radi od razlici do 10 eura ok, al onda više nisi na tome da svi mogu biti članovi i svi biti birani, nego samo oni koji plate više.. meni je to rizik za odnose sa članovima...
  • Bosskovitz
    11.7k
    A mnogima je to bitnije nego izbori.Mali dioničar

    Da, ali ono kaj želim reći je i da je to skroz okej. Ja nisam taj, ti nisi taj, ali ima ljudi koji misle da pametne glave negdje gore trebaju voditi klub, a uloga navijača je da navijaju. To je legitimno i takve navijače ne treba prisiljavati da sudjeluju u nećemu što ne žele, ali su i dalje vrijedni kao navijači.

    stava sam da onda dobivaš stav da "ako imaš para možeš glasati"mali M

    Ne, nisam mislio na neku ogromnu cijenu u stotinama ili tisućama eura pa da samo bogati glasaju, mislio sam na 30-50 eura koji se opet nama zagriženijim navijačima praktično isplate kroz godinu u vidu popusta na godišnju, popusta u fan shopu i slično. Ne smije nikada biti tako skupo da si onaj kome je do toga stalo to ne može priuštiti, a 2,5 do 4 eura mjesečno ja malo manje do malo više od kutije cigareta.
  • kibic
    1.1k
    Zanimljiv prijedlog. Slične razine članstva sam razradio u svojoj prijašnjoj objavi.

    Tvoj prijedlog je uvesti strogiji imovinski cenzus za glasače. Ja sam više išao na cenzus punoljetnosti, ali kroz dinamovski odgoj. Tako da odmalena se raste u dinamovskom duhu, te do punoljetnosti se stekne svjest da je glasanje dužnost, a ne obaveza. Više sam za takvav cenzus jer imovinskim cenzusom se više ljudi odbijaju nego privlače.

    Ako netko više novca daje u Dinamo, stava sam da mora imat više pogodnosti u smislu popusta na karte, suvenire i slično; a ne da to bude mjerilo za pravo glasa (to onda više liči na dioničko društvo, ne udrugu). Ali shvaćam frustraciju da ne interesira sve članove glasat. Izlaznost na izbore je veliki problem na svim vrstama izbora, pa i u sportskim klubovima.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Tvoj prijedlog je uvesti strogiji imovinski cenzus za glasače.kibic

    Nije to imovinski cenzus, ima ružan prizvuk jer imovinski cenzus je kroz povijest korišten kako bi se spriječilo široke mase da glasaju ograničavanjem prava glasa samo na one koji su bogatji: ovo je i dalje jednako dostupno svima (30€ godišnje je oko 0,2% prosječne zagrebačke plaće) i ne radi se o isključivanju onih koji si ne mogu priuštiti jer si 99,9%, ako ne i 100% postojećih članova to može priuštiti.

    Radi se o prilagođavanje članstva željama i očekivanja članova i potencijalnih članova: idemo biti što dostupniji svima koji se smatraju Dinamovcima i učlanjivanje u Dinamo (ponovno) pretvoriti u ritual, običaj, ono kaj se radi svake godine u siječnju, a onima koji žele više od pripadnosti klubu omogućiti da imaju više - za neznatno više novca.

    Što se tvog komentara s razradom članstva tiče, to sam ti i onda napisao - odlična ideja. Ni tvoje ni moje nije sveto pismo nego set ideja i da jedan dan sjednemo za stol te utrošimo par sati, našli bismo zajednički jezik i napravili genijalan sustav članstva; u to ni najmanje ne sumnjam.
  • dinamo u srcu
    1.6k
    Jel se zna trenutni broj članova u 2024.?

    I koliki je bio broj članova u 2023.?
  • kibic
    1.1k
    Slažem se s tobom sa svime kaj si napisal.

    Ali ovo kaj si opisal za pravo glasa doslovno je imovinski cenzus. Ne mora biti negoativan prizvuk, ali kad imovinom (novcem) stekneš više prava od drugih, to je cenzus.
  • Rakovica1986
    632
    A izgleda da ću morat ručno popunjavat te prijavnice za sebe, ženu i maloga jer ništa ne želim prepustit slučaju i čekat 15.1. za online produženje.
    Naime iako mi online piše da mi članstvo ističe 31.1.2024, na članskima kao datum produženja stoji 13.1.2023. Koje sam k sreće bit će neki bug, ispisat će me 13.1 i popušit ću priliku da sam svoj doprinos na prvim izborima ikada najdražeg nam kluba.

    Riječ, dvije nekoga da me umiri bi svakako pomoglo
  • Mali Zeus
    12.6k
    Naime iako mi online piše da mi članstvo ističe 31.1.2024, na članskima kao datum produženja stoji 13.1.2023. Koje sam k sreće bit će neki bug, ispisat će me 13.1 i popušit ću priliku da sam svoj doprinos na prvim izborima ikada najdražeg nam kluba.Rakovica1986

    Ne znam jel isti slučaj, ali ja sam produžio 18.12. što mi piše i na iskaznici i isto mi piše da mi vrijedi do kraja ove godine. Svejedno, ako želim glasati morat ću produžiti prije 15. 2. bez obzira što mi piše na iskaznici koja mi je stigla jučer.
    Ti si u 2023. bio član i bez obzira što će ti 13. ovog mjeseca isteći postojeće članstvo ti da bi glasao moraš produžiti do 15. 2., ako ja dobro shvaćam.
  • Rakovica1986
    632
    ma da, ali mene muči ona šema što se spominjalo neprekinuto članstvo da me nebi ispisalo. Svaku večer idem leći i razmišljam o tome, bome neću više, idem to ručno odradit da sam miran.
  • Mali Zeus
    12.6k
    ↪Mali Zeus ma da, ali mene muči ona šema što se spominjalo neprekinuto članstvo da me nebi ispisalo.Rakovica1986

    E to nisam vidio.
  • The Undertaker
    5.1k
    Samo ti produži do 15.02. Sve ostalo je u redu. Bilo kad da se učlaniš u 2024. vodiš se kao član za cijelu godinu samo ti se pogodnosti aktiviraju tek sa datumom učlanjenja..
    Za izbore ti je bitno da si učlanjenjen u godini izbora i godinu prije. Dakle, čak i ne moraš biti član (jasno, trebao bi) u ove dvije godine nakon izbora.
  • Bruh
    925
    Sam pitanje jer se prvi put sam učlanjujem

    Znači za mail mi kažu da pošaljem
    Ime prezime datum rođ to kužim i potvrdu o plaćanju to je isto okej al kaj je ovo zadnje slika... slika čega mene?
  • marcio amoroso
    36.4k

    Imaš opciju da dodaš sliku na člansku. Nije pod mus. Možeš jednostavno zaokružiti “ne”.
  • Bruh
    925
    aha ma ne bum to išao sam to shopa pa su mi dali pa nisam bio ziher
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.