• Sajla
    5.1k
    Sami izbori će “galvanizirati” jedan dio navijača i ja nisam od onih koji se snebivaju da curica u fan shopu ne zna koga se i što na izborima biraMali dioničar

    jedno je snebivanje oko toga, a drugo spominjanje te činjenice kao crtice koja ilustrira stanje u klubu, ali i oko njega. sumnjam da ista takva curica u fan shopu Betisa i Seville u sličnoj situaciji ne bi bila upućena u događanja u klubu - isto kao i njena mama, sestra i ostatak obitelji koji popunjava tu brojku od 80 tisuća gledatelja, a ne samo brat s ultras tribine. uz obiteljsku tradiciju i sve ostalo što spominješ, puno je veća vjerojatnost da će u fan shopu (vešeraju, kuhinji, itd.) raditi ljudi kojima će Dinamo biti više od radnog mjesta. današnja situacija i sa gledateljima i ovo s (nekim) zaposlenicima je realna i nema mjesta čuđenju već se treba učlaniti, ići na utakmice, potaknuti rodbinu, prijatelje i kolege da učine isto, obući Dinamovu majicu kad ideš u dućan ili na kavu, a onda će se dinamovština dalje širiti osmozom i curica u fan shopu će znati više jer će je više i zanimati, a za vrijeme utakmice će birtije 2 stanice od stadiona biti praznije i tribine punije.
    stvari se pokreću, trebat će vremena, ali bit će to dobro.
  • mali M
    5k
    ma načelno Sajla to dečki i govore. Kad će ići cijele obitelji na utakmice, kad će biti učlanjene cijele obitelji u klub, tada ti se automatizmom događa da je curica koja radi u fan shopu i članica kluba i obitelj su joj članovi i poznaje što se događa u klubu. Danas su zaposleni djelatnici kluba koji su tamo jer je dobra plaća, doći će i vrijeme kad će ljudi zbog pripadnosti pristati i na manju plaću jer je to Dinamo.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Znaci mi bi da nam cijele obitelji idu na tekme, da idu i zene i djeca, i casual navijaci i simpatizeri.
    Ali opet je zona prva na crti kada treba pljuvati te iste navijace, zato sto dolaze samo na velike tekme, zato jer im smeta grozan stadion, cijena karte od 180kn protiv Rudesa. Prvi na crti kada na tribini koja ne kosta 180kn dodu obicni navijaci koji nisu ultrasi i koji ne navijaju 90min, i kada ne nose crnu obleku ili kada se hoce slikati za uspomenu.

    Mi bi da imamo pun stadion kao tovari, a ne 5k kao do sada. Mi bi da imamo zene i djecu i obicne navijace koji ce popuniti taj stadion. Ali mi nebi casual navijace. Mi bi 20k ultrasa koji su svaku tekmu na stadionu i koji se svi oblace u crno. Mi bi da smo najglasnij na svijetu, a opet bi da su nam djeca na stadionu. Mi bi da nitko na sjeveru na uzme mobitel u ruke, ili da nije crnac, japanac, ali bi svejedno da privucemo ljude na stadion (samo napomena da imamo samo 2 funkcionalne tribine , bit ce drugacije kada cemo imati 'istok').

    Mi bi sve, ali da je po nasem.
  • Mali dioničar
    15.2k
    Ali opet je zona prva na crti kada treba pljuvati te iste navijace, zato sto dolaze samo na velike tekme, zato jer im smeta grozan stadion, cijena karte od 180kn protiv Rudesa. Prvi na crti kada na tribini koja ne kosta 180kn dodu obicni navijaci koji nisu ultrasi i koji ne navijaju 90min, i kada ne nose crnu obleku ili kada se hoce slikati za uspomenu.jedan u nizu

    Dečko, na Zoni si 5 mjeseci.

    Malo prolistaj teme, ima tu briljantnih ideja.

    Naš dragi prijatelj iz Slovenije SAS je razradio u detalje strategiju nogometnog kluba za privlačenje navijača.

    Doslovce korak po korak strategiju kako ljude koji ne gledaju nogomet pretvoriti u redovne posjetitelje utakmica. Tko od njih može biti derbi navijač, tko može dolaziti na 10 utakmica, a tko će biti fanatik koji ne može zamisliti da Dinamo igra, a on nije na utakmici.

    Zonu možeš “optužiti” za puno toga, ali aktivizam po pitanju Dinamovih navijača ili pljuvanje istih nije jedna od njih.

    Entuzijazam ljudi sa Zone iznjedrio je i konkretne rezultate u vidu članova Dinamove skupštine.

    Ti ljudi nikad ne bi bili članovi Skupštine što zaslužuju više od bilo kojeg prethodno imenovanog skupštinara da navijačka skupina i niz fenomenalnih entuzijasta nisu krenuli s akcijom učlanjivanja u Dinamo.

    Zona je forum pa naravno da se neki članovi sprdaju s izgovorima za nedolazak na stadion. Koje su nekad opravdane, nekad ne.

    Ali s obzirom na to da je dosadašnji angažman dao vrlo konkretne rezultate, siguran sam da će i onaj po pitanju posjete i članstva.

    I ovaj derbi gdje se preko Zone i te kako nabavljalo ulaznice za nečlanove kluba dovoljno govori o tome da li se na Zoni prezire apstinente s “malih” utakmica.
  • jedan u nizu
    8.2k


    decko,
    ne govorim ja nista protiv obicnih navijaca, niti ista takvo. Vec nekoliko upisa sam imao o tome kako neki stavovi ljudi, sto ovdje, sto na tribini, odvlaci obicne navijace sa utakmica.
    Ja sam apsolutno za casual navijace. Naravno da nam treba 50k ljudi koji dodu svega na par tekmi godisnje. To sto bi neki ovdje htjeli da svi ljudi koji dodu na derbi, da dolaze na sve moguce tekme je pomalo nebulozno.
    Svi bi ovdje da imamo 30k svaku tekmu, i da su to svi isti ljudi, ali to ne ide tako.

    Pa evo na zadnjem derbiju samo pogledaj komentare, kada je bila frka sa prvokupom ulaznica. Koliko ljudi bi doslo, a ovdje ogromna vecina govori da ti ljudi nisu dobrodosli na stadion jer su samo derbi navijaci.
    Koliko ljudi je sralo po svim ostalima kada je posjeta protiv Rudeša bila manja od 3k?
    Da, jako puno ljudi sa zone je pomoglo da dodu navijaci. I cijenim to i samtram da tako i treba biti. Ali dobar dio je pljuvao po ljudima bez clanske. Dio ljudi je pljuvao po njima, i dao im clansku da kupe ulaznice, mozda zbog toga jer su htjeli da napunimo stadion, ne znam. Ali ako pomazes cemu onda pljuvanje?

    Naravno da treba raditi na dugorocnom sirenju posjete, i zadrzavanju casual navijaca na sto vise tekmi. Ali da bi se to ostvarilo, ostali vjerni navijaci moraju zivjeti sa spoznajom da ti navijaci postoje i da su to navijaci dinama, bez obzira na to koliko puta godisnje dodu na tekmu,

    Citao sam komentare kolege SASa i skidam mu kapu na tome, i to apsolutno podrzavam.
    Ali nemoj misliti da sam ja protiv toga. Svaka cast svim ljudima sa zone koji poticu ljude da dolaze na tekme i koji sire dinamovstinu.
    Moj komentar je na opcenito misljenje , nazalost, dobrog, ako ne i vecinskog dijela ovog foruma.
    Gdje ljudi koji dolaze rijetko nisu dobrodosli, ili da ljudi koji dodu rijetko ili nikada, nisu niti navijaci dinama, i da se navijacem dinama moze zvati samo osoba koja ima clansku iskaznicu i dode na minimalno 15 tekmi godisnje i sl.
  • Mali dioničar
    15.2k
    zona prva na crti kada treba pljuvati te iste navijace, zato sto dolaze samo na velike tekmejedan u nizu

    jako puno ljudi sa zone je pomoglo da dodu navijacjedan u nizu

    ?
  • jedan u nizu
    8.2k


    totalno ne kuzis o cemu pisem, i pokusavas nesto izvuci iz konteksta.
    Hoces reci da ne postoji masa komentara svaku tekmu gdje se pljuje obicni navijac?
    Da u temi 'razlog slabe posjete' ne postoje isti takvi komentari?
    Apsolutno cast pojedincima, i usudio bih se reci uglavnom su to ljudi sa starijim stazem na zoni, ali vecina, pogotovo 'mladi' clanovi zone ostavljaju takve komentare.

    Na ovo sa derbijem i godisnjim kartama je drugacija prica, ipak je to prva takva situacija, a i vecina ljudi je htjela da se napuni stadion. Kao sto rekoh, neki su pljuvali, a ipak pomogli. Sto pridodajem cinjenici da su svi htjeli napuniti stadion jer smo igrali s tovarima koji su se hvalili kako je grad njihov.
    Onda citiraj i taj dio di to i kazem

    Da, jako puno ljudi sa zone je pomoglo da dodu navijaci. I cijenim to i samtram da tako i treba biti. Ali dobar dio je pljuvao po ljudima bez clanske. Dio ljudi je pljuvao po njima, i dao im clansku da kupe ulaznice, mozda zbog toga jer su htjeli da napunimo stadion, ne znam. Ali ako pomazes cemu onda pljuvanje?jedan u nizu

    Ako uspijes shvatiti poantu mog prvog posta, skuzit ces o cemu onda pricam.
    Mi bi da dodu ljudi, da napune stadion, a onda kad napune svejedno pljujemo kako su to navijaci koji dolaze na derbije i eruopske tekme.
    I namjerno kazem MI, kao drustvo sa zone. Iako sebe ne smatram time, iako tebe ne smatram time, i odredeni dio zone. Ali ako ces generalno gledati, kao netko tko prvi put cita zonu, ili prati stanje o dinamu na forumu, onda ces vidjeti da je generalno stanje uma takvo, nazalost.
  • Bosna86
    11.6k
    Ali ako ces generalno gledati, kao netko tko prvi put cita zonujedan u nizu

    Ali ako ćeš generalno gledati, kao netko tko prvi put čita zonu zaključio bi po tvom upisu da vodstvo Zone propagira takvu politiku, a ne neki anonimni forumaši

    Mi bi da dodu ljudi, da napune stadion, a onda kad napune svejedno pljujemo kako su to navijaci koji dolaze na derbije i eruopske tekme.jedan u nizu

    Ovo nije pljuvanje već činjenica… Sta bi netko trebao reci svaka čast, vidimo se za 3 mjeseca kad opet bude trebala karta, dotad odmorite?

    jako puno ljudi sa zone je pomoglo da dodu navijaci. I cijenim to i samtram da tako i treba biti. Ali dobar dio je pljuvao po ljudima bez clanskejedan u nizu

    Prošle godine, nekad u ovo vrijeme se ljude molilo i vuklo za rukav da se učlane… Bukvalno je to bila jedna od najvećih pobjeda ne grupe, već svih navijača Dinama… Netko tko se tad nije učlanio, treba se malo zapitati
  • jedan u nizu
    8.2k


    istina, slazem se da nije bas najbolje sroceno, i da moze implicirati na tako nesto.
    Ali ako ce netko procitati cijeli post sa razumijevanjem shvatit ce o cemu govorim.

    P.S. Ispricavam se svima koje je moj post uvrijedio, ili naveo da steknete misljenje da ja mislim da je takav stav vodstva zone. Nadam se da shvacate da to nije poanta mog posta, i da zaista cijenim rad vodstva ovog foruma. Mislio sam da ce vecina vas shvatiti na sta se moji upisi odnose
  • Bosna86
    11.6k
    Isto tako, slogan pod kojim je nastala Zona je bio Sve nijanse plave… Od prvog dana, politika foruma je bila da su svi dobrodošli… I za ovaj derbi se pomoglo i pomoći će se opet… Treba razumiti da nije svakom navijaču Dinama, Dinamo centar svijeta… Treba se truditi privlačit ljudi, ali isto tako i ne treba bježati od istine
  • NitkoBitan
    17k
    Nadam se da ce se od sutra moc obavit uclanjivanje i u fan shopovima kluba. Javite...
  • jedan u nizu
    8.2k
    Ovo nije pljuvanje već činjenica… Sta bi netko trebao reci svaka čast, vidimo se za 3 mjeseca kad opet bude trebala karta, dotad odmorite?Bosna86

    ovo.
    Upravo na ovo se svodi moj komentar. Za sve ostalo se slazemo, za rad i trud navijaca, bilo sa zone ili van zone, za sve dobro sto se postiglo unatoc nastojanju kluba u upravo suprotno. Za to se sve slazemo.

    Mi bi da dobijemo pun stadion, i to ljudi koji su poprilicno redoviti. Da imamo kultura odlaska na stadion.
    Sta mislis kako ce se to postici? Kako naviknuti ljude da dolaze i budu redoviti? Vecina nas dinamovaca je pocela ici na utakmice kao klinci. I u pocetku su to bile povremene utakmice. Naravno da je bilo onih klinaca koje su tate redovno vodile na utakmice (njima zavidim :D ), ali da je tih ljudi bilo 30k, mi sad nebi imali rasprave o posjecenosti utakmica.
    Vecina ljudi je pocelo povremenim dolaskom, vjerujem da je vecina boysa tako pocela. I kako su godine prolazila dolazilo se sve cesce dok nije postalo normalno biti na svakoj tekmi.
    Kako mislis da ce onda netko postati redovit ako sad recimo dode par puta? Pa ako razvije tu naviku, ako mu poraste ljubav za klubom, navijanjem, osjecajem da si tu, dio neceg veceg.
    Nitko nece razviti taj osjecaj da kada dode u pocetku 3 puta godisnje, a sto ljudi ga napadne na nacin da on nije pravi navijac i da dinamo ne treba takve derbi navijace. Da se nekome prigovori da nije clan, iako to kosta samo 20 eura. itd itd

    O tome ti ja govorim. Dakako da je neka nasa 'duznost' da budemo redoviti i da poticemo druge ljude da budu involvirani u dinamo. Necemo pomoci klubu niti navijackoj sceni i tribini tako da se pljuje po ljudima koji nisu redoviti. Ljudi ce uskociti u vlak malo po malo. Situacija u klubu se mijenja na bolje. Sve nas je vise na tribinama, sve nas je vise na internet forumima i drustvenim mrezama. Ljudi se polako vracaju na tribine, i to je prirodan tok dogodanja uvjetovan dogadajima u klubu. Kako upravljackih, tako i sportskih. Na nama je da poticemo to i da probamo to povecati, ubrzati, omasoviti, a ne da pljujemo po samim zacetcima punijih tribina.
  • Tom Hanks
    3k
    Sta mislis kako ce se to postici?jedan u nizu

    Tako da idu redovito a ne jednom godišnje kad zasvrbi
  • Šteco
    680
    Tak je. Svi kojima smeta kaj se nosi crnina na navijačkoj tribini i kojima se prigovara kaj dolaze samo na euro/derbi utakmice imaju potpuno pravo zbog toga bojkotirati manje utakmice. Da ne pričam da se radi kontra njih uvođenjem prvokupa za članove kluba. Pravda za derbi navijače.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.