• Papastrumf
    12.5k

    Krenuo sam taman editirati post “a gotovo nikada nisu svjesni”.
  • xavier
    12.1k
    I krenulo je.

    Nemrem odoljeti a da ne napišem da su mi simpatične izjave, nisam njegov fan, ali mamić je.kralj u tom stilu mi to sve zvuči.

    Jbg. Nisam fan, ali...
    Nolifer

    Moj savjet ti je da se ubuduće kloniš povlačenja paralela koje nemaju smisla :wink:
  • Nolifer
    8.2k


    Hvala također.

    Možda imaju, možda nemaju smisla

    :wink:
  • xavier
    12.1k
    Možda imaju, možda nemaju smisla

    :wink:
    Nolifer

    Povlačim se iz rasprave s obzirom da jednostavno ne mogu parirati takvim argumentima :nerd:
  • Nolifer
    8.2k


    Svako dobro u Novoj :smile:
  • xavier
    12.1k
    Svako dobro u Novoj :smile:Nolifer

    Hvala ti, i tebi isto :hearts:
  • i more je plavo
    1.1k
    Končar EV d.o.o. opstaje na "tržištu" isključivo zahvaljujući nama hrvatskim/zagrebačkim poreznim obveznicima, odnosno populističkim političarima i javnim poduzećima ZET i HŽ koji kupuju njihove proizvode.Bosskovitz

    Ovisi o kutu gledanja a i o namjeri da nesto prikazes kao lose ili dobro.

    Iz ovog dijela upisa bi se dalo iscitati da tramvaje vise guramo nego se vozimo, i da na izlasku ceka psiholog koji putnicima ublazava traume.

    Ako sagledas iz drugog kuta, tko da pomogne nasim tvornicama ???
    Pod ovim "nasim" mislim na one firme u kojima rade i zardjuju ljudi koji zive, placaju poreze i trose u Hrvatskoj.

    Da li su Koncarevi tramvaji najbolji ? Naravno da nisu, izasle su slike trulih koncara nakon samo 20 godina.

    Cinjenica je da su vozili po dosta gradova, i nije rezultiralo pomamom za njima (glomazni, bucni, los omjer velicine i iskoristivosti).......

    Ali ako im mi ne vjerujemo i ne damo sansu da se poprave i usavrse, pa mozda postanu i konkurentni, zasto bi ih kupio netko drugi.1

    Ja znam da bi ovdje mnogi odmah zakljucili da je bolje da propadnu a radnici iz Koncara neka voze wolt umjesto Nepalaca.......ali jel to bas najbolje za buducnost Hrvatske ???
  • Jaro
    7.5k
    Tekst je standard dezulovicki, s hrpom samodopadnog "poentiranja" na prvu... Ja recimo sve te podatke o "nezadovoljstvu" tumacim urodjenom teznjom prema vecem/visem i manjkom (samo)zadovoljstva prosjekom.
    Da se vratimo na tramvaje - ok, uspjeh je kaj su domace proizvedeni, ali zelimo vecu kvalitetu za manje novca. Kad dinamo udje u skupinu LP, necu bit zadovoljan, zelim prolaz, kad repka osvoji broncu, zelim sljedeci put srebro, zlato. Kad smo usli u EU, ne zelim visiti na dnu statistika vec teziti vrhu.
    A Dezulovici i slicni nek se zadovoljavaju sudjelovanjima, objavama nabrzinu srocenih prvoloptaskih tekstova, punjenjem robnih rezervi "zadovoljavajućim količinama pirinača".
  • Nolifer
    8.2k
    Nema ništa gore od toga kad glup i ograničen čovjek nije svjestan da je glup i ograničen.Papastrumf

    Slažem se. Svako dobro u Novoj, puno sreće, zdravlja i pameti prije svega .

    Bit će dobra Nova Godina..

    :hearts:
  • Papastrumf
    12.5k

    Misliš li baš na Novu Godinu, ili na cijelu novu godinu?
  • Nolifer
    8.2k


    Razmisli, pa mi javi

    :smile:
  • Deleted User
    3
    nisi ti ni tomaševićev fan aliiii......onaj kome uopće pada na pamet čitati članke psihodelije dežulovića sa mnom nema što razgovarati jer sam Hrvat. što je to namćor ? kako je vrijeme u beogradu ? sve vam najbolje ekipaaaa u 2024. :)
  • The Undertaker
    5.5k
    Dežulović ima vrhunskih tekstova (kao npr. o Ivaniševiću i Maradoni), ima jasno i promašenih. Tko voli nek čita, tko ne voli ne mora. Uvijek sam za to da je bolje čitati sve nego ništa.
  • Patak
    2.9k
    Evo da se i ja pridružim pohvalama Dežulovićevog teksta o Hrvatima, i slažem se da je za udžbenike. Jer takav jedan perfidan tekst o vlastitom narodu ne može baš svatko napisati. Stavio bi ga u poglavlje: Po čemu su Hrvati posebni, baš kako je bila namjera i Dežulovića. Jer niti jedan narod u regionu nema takve novinare koji kontinuirano pljuju po vlastitom narodu a da ih dio tog istog naroda cijeni. Evo, nađite mi jednog sličnog iz Srbije, Slovenije, BiH, Kosova i tako dalje. Ja mislim da ih nema A tu kod nas nije samo Dežulović, tu je cijela bivša Feralova ekipa na čelu sa onim bradatim dezerterom. Dobro ih je opisao Aralica u Ambri i Fukari, posebno Fukari. Kad uhvatite vremena svakako pročitajte.

    Tekst naravno nije niti faktički točan da su Hrvati mrzovoljni ili nezadovoljni više od drugih jer po tom Gallupovom izvješću Hrvatska je par mjesta iza Srbije ispod 50og, Slovenija je 22, a svi ostali debelo iza. Ali to je najmanji problem kad se treba popišati po vlastitom narodu kod beogradskog prijatelja.

    Evo par primjera:
    Na pitanje njegovog beogradskog frenda: Da li su se jednom zauvek rešili Srba i Jugoslavije? Dežulović odgovara Jesu. Ne vidite tu perfidnost, barem Neki tip koji kuži tu tematiku bolje nego itko ovdje?
    Dakle, Hrvati su se riješili Srba, time Dežulović potvrđuje četnički tezu o genocidnosti Hrvata. A u stvarnosti Srbi u Hrvatskoj su sasvim dobro prošli za razliku od Hrvata u Srbiji gdje nije bilo rata, posebno u Vojvodini. Baš jučer izašao članak o tome.

    Ili recimo:Za Hrvate kaže: Nisu pritom imali baš najtegobniju povijest, Bosanci su ipak najebali malo više, Srbi su u prošlom vijeku najprije izgubili pola muškog stanovništva, a onda četiri rata zaredom.
    Dakle svi jadni, osim Hrvata koji su ničim izazvani nezadovoljni. Za križni put, Bleiburg, Jazovku, Hudu jamu, pa onda i za Vukovar, Križančevo selo, Voćin Hrvati su si sami krivi izgleda, pa normalno da jesmo kad smo genocidni, to je već utvrđeno u preambuli teksta.
  • Brusa
    1.6k
    ne čitam dežulovića ništa, ali sam točno pretpostavio da je tako intoniran tekst. Hvala na potvrdi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.