• Imamo Dinamo
    3.7k

    Gle, cinjenicno je stanje da su na raznim lokacijama odbijeni uglavnom radi buke. Takoder je cinjenicno stanje da su ZETovi tramvaji generalno u losem stanju, a odrzava ih Koncar. Nemaju oni tu kaj pametno rec nego napravit puno bolji tramvaj za ovu novu narudzbu u Zagrebu i Osijeku. Takoder cu ti dolje zaljepit videe iz Liepaje, gdje je kupljeno 15tak Končarovih tramvaja.

    https://youtu.be/791UPwLWB3w?si=rXHmZHGuE24UyFER

    Sam procjeni kolicinu buke na svakom zavoju.
  • mali M
    5.2k
    Okej nisam istraživao al jel mi netko može pojasniti kako stišati buku u ovom sistemu metalnih kotača na metalnim tračnicama? Vidim stalno se to tu ponavlja al mi nije jasno kakvim šapatom voze ovi tramvaji vani?
  • jedan u nizu
    8.5k
    Spomenem tramvaje u ovoj temi i otvorim pandorinu kutiju :rofl:

    Htio sam samo reci da nakon skepse, izgleda da su tramvaji sasvim dobri.
    Na prvu vijest o nabavci tramvaja, rekao sam super. Pogotovo jer su jeftini i za prijelazno su razdoblje dok ne dodu novi.
    Onda je dosla vijest da su stari preko 20 godina, pa je onda bilo wtf, koji k oni rade i lazu.
    Onda su dosle informacije i neke slike i bilo je kao ajde valjda ce posluziti.
    Sad je dosao prvi i izgleda dobro. Za polovni tramvaj. Za 250k eura koliko kosta je space shuttle.
    Sad neki kazu da ce voziti 10 godina. Prvo je bilo, zasto ako su za prijelazno razdoblje, ali onda kad vidis da su sasvim ok, pa zasto ne? Rade cu se voziti u tom tramvaju nego u staroj petici ili ceskoj katici, a i polovici nasih 'novih' koncarevih.

    I onda shvatis u kakvom smo kurcu kada nasi daleko mladi trramvaji izgledaju puno gore. Dio je do servisiranja sigurno. A dio zapravo do 'nas' samih, jer budimo realno, mi Hrvati smo nekulturna stoka.
    Svi su fini kada su vani negdje i postuju zakone, ali kada prodemo Breganu ili Macelj, vratimo se na tvornicke postavke.

    Okej nisam istraživao al jel mi netko može pojasniti kako stišati buku u ovom sistemu metalnih kotača na metalnim tračnicama?mali M

    hmm pa iskreno i mene zanima, ali ocito postoji jednostavno rijesenje, kada neki tramvaji mogu proci relativno tiho.
    Da se nisam vozio po europskim gradovima, nikad nebi ni primjetio da su nasi bucni jer eto, tako se to valjda normalno cuje. Ali onda dodes negdje drugdje i skuzis da i ne mora biti tako glasno i treskavo
  • Bosskovitz
    12.1k
    Da te tvrtke ne valjaju grupaciji zatvorili bi ih jer ugoročno ne bi mogli opstati na tržištuPatak

    Upravo o tome i pričam - Končar EV d.o.o. opstaje na "tržištu" isključivo zahvaljujući nama hrvatskim/zagrebačkim poreznim obveznicima, odnosno populističkim političarima i javnim poduzećima ZET i HŽ koji kupuju njihove proizvode.

    Ne kažem da su jedini u Europi takvi, sigurno ima jednakih a vjerojatno i gorih, ali to mi je kao kad Plenki kaže da je Macron smijenio više ministara od njega ili da obnova L'Aquile nakon potresa traje 15 godina. Okej, ali volio bih da se uspoređujemo s preostalih 30+ zemalja koje su bolje od nas, a ne s jednom koja je lošija.
  • Patak
    2.9k
    Da, sad kad je ovaj njemački malo tiši, sad je Končar izgubio natječaje zbog buke, samo ne znam gdje točno. Boss, to stoji oko politike i svega ostalog ali tako je svuda u svijetu, svi štite svoje jer takva industrija ima puno kooperanata. Nije to samo po sebi loše.

    Nego, ja koliko sam putovao, a jesam dosta, zagrebački tramvaj je po čistoći, urednosti, voznom redu, dostupnosti, cijenama, ugodnosti i svemu ostalom pri samom vrhu u svijetu, posebno Končarev tramvaj. Ok, sad ćete mi reći da sam pristran, ali evo pronađite strani blog, recenziju ili nešto slično koji će me opovrgnuti. Evo jedne..
    https://croatia4travel.com/public-transport-zagreb/
    The main, and the most beloved by citizens way of moving in Zagreb city – are the trams. The Zagreb’s trams are modernly equipped, fluently moving and quiet.
    Lijepo sažeto, kao da sam ja napisao a ne HelgaK. Inače buka je i do tračnica a to nije do Končara. Recimo, bio sam u Zaragozi baš u vrijeme kad su postavljali nove tračnice da smanje vibracije i buku. Najveća buka baš zbog tračnica koju sam doživio je bila u Sankt Petersburgu. Tko je bio tamo zna o čemu pričam. Ili recimo nešto bliže, Pariz, tamo sam nakon dva dana smrada i prljavštine u javnom prijevozu prešao na taxi, koliko god je bilo skuplje, samo to nisam više mogao izdržati, itd...

    Samo da dodam, vidio sam i nove tramvaje, prošao jedan pored mene, lijepi i tih i dobro su se uklopili u grad s plavom bojom, želim i njima dug vijek i službu ovdje. A Končarevi su tu već 20 godina, simbol su grada i želim da još dugo voze. To je to od mene oko tramvaja.
  • Neki tip
    21.3k
    to mi je kao kad Plenki kaže da je Macron smijenio više ministara od njega ili da obnova L'Aquile nakon potresa traje 15 godina. Okej, ali volio bih da se uspoređujemo s preostalih 30+ zemalja koje su bolje od nas, a ne s jednom koja je lošija.Bosskovitz

    Stoji donekle, ali u Hrvatskoj se smiješno pa pomalo i žalosno često koriste floskule tipa "toga ima samo kod nas" ili inačica "toga ima samo u Hrvatskoj" ili meni daleko najmrže "jasno, Hrvatska"/"ovo je Hrvatska". Naravno, sve navedene koriste se u negativnom kontekstu.

    To je toliko kompleksaški, toliko samoponižavajuće i što je najvažnije - toliko grozno netočno, da djeluje razarajuće po društvo, odnosno ima vrlo izravan učinak na međusobno povjerenje i zajedništvo.
  • Bosskovitz
    12.1k


    Naravno, ne mogu se više složiti. I napisao sam da sigurno nisu jedini takvi u Europi, a vjerojatno ima i gorih. Ljudi u Hrvatskoj misle da u Njemačkoj ili Danskoj sve funkcionira savršeno, nema korupcije, nema kriminala, političari su dobri i nasmiješeni, ljudi pošteni i dobri, juha se ne hladi, piva se ne grije i svi su ti prijatelji… jako je vazno da mladi ljudi odlaze van Hrvatske, ali ne turistički nego na razmjene, erasmuse i slično, da žive par mjeseci. Imao sam tu sreću da sam na faksu dobio stipendiju za program na jednom sveučilištu u Kaliforniji i to je transformativno iskustvo: doneseš doma ideje i dobre prakse onoga kaj oni rade bolje, ali i počneš puno više cijeniti ono kaj imaš ovdje, a uzimao si zdravo za gotovo. Kad čujem da nečega ima “samo kod nas”, to mi diskreditira osobu kao da je rekla “pametnom dosta”.

    Btw nisam Dežulovićev fan, ali onaj njegov tekst o “Hrvatima namćorima” je za udžbenike. Nama je samokritika u paru s društvenom pasivnošću nematerijalno kulturno bogatstvo.
  • Neki tip
    21.3k


    Mogao bih jednostavno samo "lajkati", ali imam potrebu dodatno naglasiti slaganje s napisanim, sve od riječi do riječi, pa i zadnjeg dijela koji se tiče Dežulovića.

    (Odličan mu je taj tekst, fino je i ostario:

    Evo teksta za one koji ga nisu čitali)
  • Nolifer
    8.2k
    Tekst je odvratan, kao i sam autor. Ne može mi biti dobar autor teksta koji sere i kaže Jebo Vas Vukovar. Mislil sam da ste bar vas dvojica iznad toga. Ali razočarao sam se. Zato se nisam uključivao u raspravu oko Končara i tramvaja. Jer se nećemo složiti. Kao niti oko toga da ovaj gore navedeni gnom ima dobre tekstove. Lp
  • Neki tip
    21.3k


    Vi'š, ti mene nisi ni najmanje razočarao. Sve napisano je u potpunosti u skladu s očekivanjima. :blush:
  • Nolifer
    8.2k


    Jbmu miša nisam ta ista sorta kao autor, tak da sorkač kaj ga ne lajkam :smile:
  • xavier
    12.1k


    Da si pročitao s razumijevanjem, vidio bi da je Bosskovitz napisao:

    Btw nisam Dežulovićev fan, ali onaj njegov tekst o “Hrvatima namćorima” je za udžbenike.Bosskovitz

    Na što je Neki tip napisao:

    sve od riječi do riječiNeki tip

    Znači iz toga možeš isčitati da niti jedan od njih dvojice nije fan Dežulovića, dapače, ali da je on u ovom tekstu ipak pogodio bit.

    Tvoje rezoniranje je kao da nekog smatraš da lošim igračem i onda on odigra top utakmicu u kojoj zabije 5 golova na što netko kaže "stvarno ga inače smatram lošim igračem, ali mora se reći da je odigrao odličnu utakmicu", a ti na to odvratiš "ne mogu se složiti s vama, on je loš igrač".
  • Papastrumf
    12.5k
    Nema ništa gore od toga kad glup i ograničen čovjek nije svjestan da je glup i ograničen.
  • Nolifer
    8.2k
    Da si pročitao s razumijevanjem, vidio bi da je Bosskovitz napisao:xavier



    I krenulo je.

    Nemrem odoljeti a da ne napišem da su mi simpatične izjave, nisam njegov fan, ali mamić je kralj u tom stilu mi to sve zvuči.

    Jbg. Nisam fan, ali...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.