• jedan u nizu
    8.5k

    nek meni netko objasni, kako taj otpad zavrsi tamo u Gundulicevoj?
    Kako nije zavrsio ispred ustanove odakle i je dosao taj otpad?
    Stari moj ako je meni kanta puna, stavit cu vrecicu ported kante za smece, necu baciti samo tako u neku drugu ulicu na cestu
  • Sljeme
    2.4k
    "Iz Klinike za stomatologiju KBC-a za sve okrivljuju Čistoću. Naime, tvrde kako je došlo do problema s neodvozom komunalnog otpada tijekom više dana "zbog poznate situacije". Tvrde i da je komunalni otpad u kontejnerima više puta iznošen pred zgradu Fakulteta te da je više puta urgirano prema službama Čistoće da se odveze, što nije učinjeno."
    (https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/gomila-smeca-u-centru-zagreba-iz-vreca-virili-nalazi-pacijenata-optuzbe-frcaju-na-sve-strane-15405467)
  • jedan u nizu
    8.5k
    aha, ok, kuzim sad.
    Vidio sam da je pisalo sa medicinskog fakulteta. Tu pise da je iz klinike za stomatologiju KBCa koja se i nalazi tamo u Gundulicevoj.
    mea culpa

    shvacam da je otezano tj usporen odvoz otpada po gradu zbog stanja na jakusevcu, ali ako vec pokupe i isprazne kante onda ocekujem da i vrecice pokupe.
    Nadam se da ce provesti neku svoju istragu i vidjeti koji radnici, poslovode ili tko vec, je odredio da prazne samo kontejnere.
  • Jaro
    7.5k
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ljudi-ce-izazvati-incident-sve-je-na-rubu-fizickog-obracuna-25-godina-putujem-avionom-ovo-nisam-dozivio-15408153

    Srecom aerodrom se koristi samo rekreativno pa se u roki 3sata nakupilo samo 400 ljudi s 5 letova... No,ni za to nema kapaciteta... Nadam se da Francuzi nece dobiti posao sa stadionom i okolicom...
    Mislim, u ovom slucaju boli njih ona stvar, oni ce garantirano dobit radili/neradili. Javno-privatni deal samo takav...
  • Sajla
    5.2k
    ali nije problem u aerodromskoj zgradi i infrastrukturi:
    "Kaže da je razgovarao s tamo prisutnim policajcima i osobljem koji su mu kazali kako aerodrom nema dovoljno ljudi za istovar prtljage.
    .....
    Prema neslužbenim informacijama zagrebačka Zračna luka "Franjo Tuđman" još od ljeta ima problem s manjkom ljudi na istovaru prtljage te im je već mjesecima otvoren natječaj za zapošljavanje ljudi na tim poslovima ali im se nitko ne javlja. Kako saznajemo ako se taj problem uskoro ne riješi, Uprava aerodroma planira uvoz radne snage iz Indije za što su već tražili i dobili dozvolu od policije."

    ne znam kakvi su planovi, ali valjda se ne misli prepustiti baš sve na i oko stadiona što nije strogo vezano uz sportski dio nekome drugome.
  • jedan u nizu
    8.5k
    Tko uopce upravlja tim stvarima na aerodromu? Ne kuzim se u to pa ne znam. Ako su Francuzi gradili i dobili koncesiju, da li upravljaju svime, pa cak i osobljem? Da li to mozda radi Croatia Airlines kao drzavna firma?
    Tko organizira takve stvari?

    Kada bi se gradio Maksimir, nebi oni dobili koncesiju, vlasnik bi bio grad. Grad bi dao koncesiju Dinamu i Dinamo bi upravljao svim stvarima vezanim uz stadion i sport. Graditelj bi dobio popratne srdzaje tipa hotel ili nesto na cemu bi zaradili dugorocno kao zamjenu za investiranje,
  • Jaro
    7.5k
    isti koji su gradili su dobili i upravljanje... i boli ih njonja kako upravljaju kad imaju garantiranu dobit...
  • Sajla
    5.2k
    osnovana je nova firma koja upravlja aerodromom. google nabrzaka: francuske tvrtke Aeroports de Paris Management (ADPM) i Bouygues Bâtiment International (BBI), svaka s udjelom od 20,77 posto. Isti toliki udio ima i fond Marguerite dok IFC, fond Svjetske banke, drži 17,58 posto ZAIC-a. Turski TAV Airports ima udio od 15 posto. Viadukt ima udio od 5,11 posto u tvrtki ZAIC-A Limited koja je registrirana u Velikoj Britaniji i koja je pobijedila na natječaju za koncesiju na zagrebačkom aerodromu.
  • Jaro
    7.5k
    OK, ovi BBI imaju samo 20% vlasnistva nad firmom koja upravlja... ugl, javnoprivatno kod nas sigurno nece ispast povoljno za javno... nek grade, al bez upravljanja...
  • jedan u nizu
    8.5k

    Kada bi se gradio Maksimir, nebi oni dobili koncesiju, vlasnik bi bio grad. Grad bi dao koncesiju Dinamu i Dinamo bi upravljao svim stvarima vezanim uz stadion i sport. Graditelj bi dobio popratne srdzaje tipa hotel ili nesto na cemu bi zaradili dugorocno kao zamjenu za investiranje,jedan u nizu
  • Endeavour
    595
    Kako nisam znao za ovu temu... Došao sam na posao samo nešto uploadati, i kažem si idem u međuvremenu vidjeti ima li što novo na Zoni.
    Tri sata kasnije pola 11, potpuni mrak u zgradi i vidim da me je i zaštitar napustio :lol:
    Osim T-mobile reklame potpuni mrak i tišina u Radničkoj.

    Što se tiče gradonačelnika, ja nemam politička niti svjetonazorska opredjeljenja kod glasanja, već isključivo stadion. Zato sam u prvom krugu glasao za pjevača a u drugom za Tomaševića. Za sada sam po tom pitanju zadovoljan. Ako do izbora u Krančevićevoj niknu minimum tri krana dobit će moj glas.
  • Patak
    2.9k
    Ja imam nekih drugih problemčića sa tvojim stadionskim junakom. Želim živjeti u gradu koji ima gradonačelnika koji zna riješiti problem smeća. A tvoj junak je cijeli svoj život posvetio neradu i bolesnom aktivizmu. A od nečeg konkretnog za što bi se moglo reći da je stručan borio se godinama protiv spalionice, jedinom rješenju za otpad u gradu Zagrebu, i javno se time hvalio i u kampanji.

    A sad kad je došao na vlast govori kako nije protiv spalionice jer je doveo do toga da grad postane. metropola smeća, da mu radnik ostane bez ruke i nakon toga zove vladu u pomoć kao neki jado u školi mamicu.

    Drugim riječima priznaje da je cijeli svoj život bio štetočina i radio protiv interesa grada kojem je na čelu. I sabotirao one koji su željeli riješiti problem.
  • Sad opet
    202
    Sretan Božić svima
    @Patak , slažem se s puno toga što si napisao ali ovaj kraj , da je sabotirao one koji su željeli riješiti problem????? Hej ,pa taj tvoj Bandić je mogao riješiti problem, da nije sa svojim " jaranima" pljačkao , djelio pare, zapošljavao rodbinu i jarane. On nije htio riješiti problem jer su u nerješavanju novci. Ovaj Tomašević "samo" ne zna ili neće ,a ono je bilo čisto zlo ...
    Žao mi je što na današnji dan moram reagirati ovako ali kad netko kaže da je neko prije htio riješiti problem, a znamo tko je bio prije, moram reagirati.
  • Infinity
    16.5k
    Imas gore desno tri tockice jednu ispod druge. Nakon sto ih kliknes imas kategoriju 'all discussions'. Klikni to i otvorit ce ti se sve teme poredane kronoloski, tj. prema pisanju zadnjeg posta. Tako ti nece promaknuti nista.
  • jedan u nizu
    8.5k
    Eto, pustili famozni novi/stari tramvaj u promet danas.
    Ne zelim komentirati sad kako su i zasto nabavljeni i sve zavrzlame oko toga.

    Ali videnim sam ugodno iznenaden. Taj tramvaj star 27 godine je u nedvojbeno daleko boljem stanju nego nasi tramvaju stari 10 godina. Izgleda da Nijemci ipak odrzavaju, servisiraju i brinu se o svojem javnom voznom parku, za razliku od nas gdje je solidno zaboljenje spolovila, kao i neuredenost sutava dovela do toga da je u ovom slucaju 27>10.
    Takoder, siguran sam da je kultura ljudi koji koriste javni prijevoz daleko veca tamo nego kod nas. Sigruno jedan od razloga za brzo propadanje Koncarevih tramvaja, jer sumnjam da je kvaliteta lose.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.