• Kepec
    5.5k
    Jako dobro rečeno i strukturirano.
    Ovo je samo pokazatelj koliko godišnja/članska može i mora donositi još više nego trenutno.

    Vlasnik godišnje karte ostvaruje 50% popusta na kupnju godišnje karte svojeg supružnika s članskom iskaznicom ili djece sa članskom u razini Fakin i Kibickibic
    Ovako nešto mi se pogotovo sviđa, i na Zoni smo na ljeto slušali kako netko mora potrošiti cijelu plaću kako bi uzeo sebi kao roditelju i svojoj djeci godišnju kartu za zapad. Popust s obzirom na određene pogodnosti bi u ovakvim situacijama došao kao stvoren.
    Nadam se da netko iz kluba čita ovakve stvari i upise i u skorije vrijeme se nadam određenim promjenama.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Bravo, svida mi se.
    Za sada imam jedan prijedlog promjene a to je:

    Plavi kompić
    - mogućnost poklanjanja ulaza na određenu tekmu (svojeg mjesta) bilo kojem članu Dinama koji nema kartu i koji ima 5 plavih bodova
    - za svakog člana kojem ustupi svoj ulaz za utakmicu dobije po 1 plavi bod
    kibic

    ja bih stavio da se moze ustupiti i nekome ko nije clan kluba. Recimo dolazi ti prijatelj,kum,rodak u zagreb, i pogledao bi tekmu. Ti bas ne mozes ili recimo tvoja zena/sin ne moze, pa odlucite vas dvoje ici. Bilo bi dobro da se onda to moze pokloniti njemu pa da zajedno odete.
    Shvacam da je cilj popularizirati clanstvo, ali mislim da ovo nije stavka oko koje ce se potencijalni clanovi lomiti, a to je da im godisnjak moze ponuditi svoje mjesto na stadionu.

    Takoder.
    Mozda opcija jeftinije godisnje karte. Mozda zvuci malo glupo, ali recimo da imas opciju neke 'polugodisnje karte', koja se moze iskoristiti za recimo 10 tekmi godisnje. Princip je da online ili na karatani podizes svoju kartu za odredenu tekmu, dakle moras se prijaviti za tekmu (mozda se stvai nek rok da se ne ceka zadnji dan, nego prije nego se pusti fizicka prodaja karti.
    U tih 10 tekmi recimo imas pravo na jedan derbi i/ili jednu europsku tekmu (da nebi pokupovali ovi koji idu samo na te utakmice).
    Mozda je nekome skupo 300 eura, a isao bi na 5-10 tekmi godisnje pa mu se ne isplati dati za punu cijenu. Ovako ostavi 150 recimo, i ima pravo na 10 tekmi, a ne mora prije svake tekme cekati u redu ili kupovati kartu (pogotovu eventualnom slucaju navale na karte za europske/derbi utakmice).

    Mozda ne mora biti 'polugodisnja' karta. moze biti neki ticket-bundle gdje kupis odredeni broj karata, npr 7, i trosis ih kroz godinu, na kraju te ispadne 10-15-20% jefitnije nego da si svaku pojedinacnu kartu kupio. Ispadne ti jeftinije, imas pravo 'prvokupa' a ne moras dati 300 eura za cijeli godinu npr.

    Moze biti i nesto kao ova cashless opcija sada za pice. Uzmes godisnju i sam uplatis iznos koji hoces potrositi. Kazes sebi ove godine cu izdvojiti 100 eura za dinamove tekme. Uplatis 100 eura, i samo skidas kako koju kartu kupis. Opet su ti karte 10-15-20% jeftinije, imas pravo prvokupa.
    Ako se blizi kraj sezone, a tebi su ostali novci, potrudis se to iskoristiti. Ili imas opciju to prebaciti na drugu osobu, i ako ti zbog bolesti/posla/preseljenja/necega ne mozes ici na tekme, ustupis to drugome.
    Na ovaj nacin privuces ljude koji nece ici na svaku tekmu i kojima je godisnja preskupa. Sam uplaceni iznos ce na neki nacin natjerati korisnika da to iskoristi i na kraju kupi svoje karte. Ako iznos ostane ostaje klubu cista zarada (makar je cilj privuci ljude na stadion).

    Ideju baziram na principu kao za preuzimanje besplatnih katrata za clanove. Znaci prijavis se u suatav sa svojom godisnjom/prepaid karticom i samo povuces kartu koju oces. Vrlo lako izvedivo.

    p.s. nemojte molim vas pisati komentare tipa 'ako nemozes dati za punu godisnju nemoj ni ici'.
    E pa bas zato i treba, ima sigurno masa ljudi koji bi isli na tekme, ali nebi na svaku ili nebi na 70-80% njih da im se isplati uzeti godisnju. Na kraju te osobe nemaju godisnju i dosta tekmi propusti jer su lijeni/nezainteresirani. Kada imas neki prepaid, na kraju te ipak natjera da odes na tekmu i isplatis svoje novce.
  • kibic
    1.1k
    Fala ti na pohvali. Svjestan sam da se takve stvari naplaćuju dobro, ali mi je u interesu da se ovaj prijedlog razradi diskusijom jer nisam pravi ekspert za to. Imam iskustva u tome, ali više bi rekel da je periferno. Ako itko iz kluba dođe do razrađenog prijedloga, možda bar nešto preuzmu, a to bi me obradovalo jako.

    Imam ideju za razvoj d+ aplikacije kaj bum s vremenom razradil. To pripremam za neku drugu objavu.
  • kibic
    1.1k
    Fala ti na pohvalama i detaljnom prijedlogu.

    Sviđa mi se opcija za polugodišnju/10 blok tekmi. Razmišljao sam i o tome i definitivno mogu reć da bi meni osobno to najviše odgovaralo, budući da sam često na putu.

    Dosta borilačkih klubova ima foru pretplate na cener block di kupiš kartu s kojom imaš pravo na 10 treninga unutar cijele godine. Sam biraš koji bu to dani i koji treninzi. Za nogomet bi jedino trebalo uzet u obzir da klub odvoji određen kapacitet za te Cenerblokere jer njihovu kartu nemreš prodat ak se ne pojave na tekmi, pa gubiš na tih recimo 15% popusta kaj si mu dal, a mogel je netko punu cijenu platit. Dalo bi se to lijepo razradit.

    ja bih stavio da se moze ustupiti i nekome ko nije clan kluba. Recimo dolazi ti prijatelj,kum,rodak u zagreb, i pogledao bi tekmu. Ti bas ne mozes ili recimo tvoja zena/sin ne moze, pa odlucite vas dvoje ici.jedan u nizu

    Slažem se da bi bilo dobro, ali to nisam stavil iz razloga da ne bi godišnjaci protivničke navijače mogli tak ufurat na tekmu. Ako već protovnički navijači žele zabadav upast, onda nek plate bar članarinu. A kako ima i takvih kaj bi to napravili (a ima ih), onda sam stavil ograničenje da član mora imat 5 plavih bodova sakupljenih. E stari moj ak ima takvih protivničkih navijača kaj bi za Dinamo dali tolko love i bili uključeni u njegove akcije, onda sam daj. Onda dojdi i probaj drukat protiv Dinama kad si već tolko caltal u njegovu žep. Za tu situaciju di ti dojde neko iz familije i ide s tobom, ostavil sam opciju 4 besplatne karte za ne-članove uz članstvo + godišnju.

    I slažem se u potpunosti z tim kaj si u post scriptumu napisal.
  • Oluja
    4.3k
    Ovdje ima jako dobrih stvari ali predlozene cijene clanstva su smijesno male. Besplatne godisnje ulaznice za branitelje i invalide kojih je jako veliki broj u populaciji isto nemaju smisla jer bi ih se naslo hrpu koji bi uzeli godisnje samo zato sto su besplatne a na tekmama bi se jako rijetko pojavljivali ili bi ih prodavali drugima.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Za nogomet bi jedino trebalo uzet u obzir da klub odvoji određen kapacitet za te Cenerblokere jer njihovu kartu nemreš prodat ak se ne pojave na tekmi, pa gubiš na tih recimo 15% popusta kaj si mu dal, a mogel je netko punu cijenu platit. Dalo bi se to lijepo razradit.kibic


    da, zato bih stavio da to vrijedi samo za neko vrijeme prvokupa, ili za vrijeme prije fizicke prodaje. Recimo da bi za ovaj derbi u nedjelju mogao svoju kartu preuzeti do subote, tj do petka u 23:59. Nakon toga nemas opciju uzeti kartu preko prepaid sistema/polugodisnje, i onda to mjesto ide u slobodnu prodaju. Na taj nacin se osigura da mjesto ne ostane prazno (ako se trazi karta vise).
    Takoder, uveo bih kao i neki klubovi (i hajduk izmedu ostalih), da mozes svoje mjesto ili prepustiti nekome, ili prepustiti skroz. Isto udes u sustav i naznacis da neces doci na tekmu. Klub blokira tvoj barkod za tu tekmu i imaju jedno mjesto vise za prodati. Naravno da bi u interesu svakome bilo nekome pokloniti tu kartu i da bi se vecina karata na taj nacin rijesila.
  • kibic
    1.1k
    Zato sam i napisal da su cijene šture i preuzete sa trenutnog stanja. Financijski treba cjelokupnu ideju testirat i izvući brojke koliko bi na kraju godine na taj način klub zaradil. Mislim da bi mi u tom slučaju objava mogla biti još puno dulja, a i ovak je već preduga za forum.
  • kibic
    1.1k
    Kužim. To mi se dopada definitivno za polugodišnju/cenerblok.

    Kaj se tiče prepuštanja mjesta za prodaju; da, ali opet prepustit ih članu kluba koji je svojim dolascima i aktivnošću zavrijedil to. Iz tog razloga sam stavil da Plavi kompić opciju možeš iskoristi za dati nekome tko je član sa 5 plavih bodova. Nekadašnje poklanjanje karata kad nisu bile na ime i prezime, bi htel da u nekom obliku preostane. Vratit kartu nazad klub mi se čini da previše pobija bit transakcije koju su napravil kad si se pretpratil godišnjom kartom. Ako si već zakupil to mjesto onda bi htel da kao takav pretplatnik imaš odgovornost nad tim mjestom i pravo da ti biraš kome ga posudit. Tak se obitelji naviknu na ista mjesta dolaziti i stadion počnu doživljavati kao stvarno svoj.

    Primjerice: nema te na tekmi, ekipa skuži ko je na tvojem mestu. Sljedeći put kad dojdeš na stadion na svoje mesto škvadra te pita koji ti je to kompić bil na tvojem mestu, pa si bome odgovoran ak je tvoj kompić bil neki bedak i ti odgovaraš za njega. Ak daš klubu da proda nekom tko nije član, vratiš se na stadion idući vikend i ekipa veli da ti je na mestu bil neki munjola i kak je klub dozvolil njemu da dojde na tekmu. Stoga bi odgovornost na pretplatniku ostavil, jer smatram da on mora odgovarat za to koga dovodi na tekmu.
  • duksy
    292
    Po meni je ovo da oni koji nisu članovi ne mogu kupiti ulaznicu čak i dobra stvar jer mi stvarno nije jasno zašto netko ko navija za dinamo, a ide na utakmice, pa makar i samo na derbije, nije i član kluba.
    Da se ima imalo te sportske kulture, imali bi najviše članova u zemlji.
  • Draž
    1.3k
    @kibic Odlično sastavljeno i napisano na jednom mjestu. Zašto pišem ovo "na jednom mjestu".
    Gotovo sve kaj si napisal i još puno toga je u ovom ili onom obliku već godinama predlagano ovima u klubu od strane nas nekolicine (sada i tada nepodobnih) Povjerenika i nikad nije zaživjelo.
    Bilo je tu još nekoliko sjajnih ideja povrh ovih tvojih no nikad nas nisu doživljavali jer njima nije u interesu približiti klub članovima.
    Dugo sam godina povjerenik iz redova, po godinama mlađih, povjerenika. Na primjerima iz "svakodnevnog članstva" sam detektirao kakvi su problemi članova i kaj članovi žele (priželjkuju).

    U klubu postoji "Odjel za članstvo", ali osim tiskanja plastičnih iskaznica ne služi ničemu.
    Dinamo treba imati "časnika za članove" koji bi ovakve ideje smišljao, prihvaćao od drugih i implementirao, ali sam zaključio da to nijedan zaposlenik kluba ne bi mogao raditi jer oni ipak rade samo za plaću. Nema tu neke ljubavi, a za ovo treba ljubav prema Dinamu. Pa ima zaposlenika koji čak ni ne gledaju utakmice.
  • Neki tip
    21.3k
    Cijeli život svoj
    - Jednokratna uplata za doživotno članstvo u iznosu od 2000 €
    kibic

    Kao prvo, pljesak za trud i ideje. :clap:

    Ima ih u tvom postu puno primjenjivih, zanimljivih, korisnih, poticajnih.

    Samo evo mali konstruktivni komentar ovog što sam gore citirao.. Ako je članarina 18-65 god. 20 eura, poslije 10, da živiš 90 godina i član si od 18, za kategoriju kibic platit ćeš 940 eura, pa još 25 godina po 10 eura platit ćeš dodatnih 250 i eto te na 1190.

    Teško da će roditelji djeci plaćati doživotno za 2000 eura, ali bilo bi i takvih sigurno pa ajmo rastegnuti i na 8-18 godina po 10 eura, ukupno nisi niti na 1200 eura članarine od 8. do 90. godine života!

    Naravno da je tu inflacija i da članarina neće zauvijek biti ista, no u tome i jest prednost plaćanja "odjednom zauvijek", da platiš manje sada kako ne bi dugoročno platio više u ratama. Jer ne raste samo inflacija, nego i plaće, prihodi, pa ti se plaćanje odjednom mora isplatiti odmah u izračunu, a ne s pretpostavljenim inflatornim stopama za 70 godina. :)

    Zato mi je ipak malo pogrešno postavljeno da doživotnu članarinu platiš 67% više u startu nego što bi ako ju plaćaš svake godine i pritom doživiš duboku starost. :smile:

    Još jednom, da ne završim s matematikom, naklon za trud. :clap:
  • The Undertaker
    5.1k
    Ne ulazeći sada u detalje cijene i slično ali hipotetsku doživotnu članarinu treba gledati prije svega kroz nematerijalnu vrijednost, uspomenu koja će čovjeka pratiti cijeli život i biti trajni podsjetnik na nekoga ili nešto. Baš ono što bi poklon trebao biti. Meni je to top ideja samo ne znam koliko je praktički ostvariva.
  • kibic
    1.1k
    Fala ti na pohvalama. Definitivno mislim da Odjel za članstvo trebao imati obavezu prikupljanja iskustva i prijedloge članova. Ako ti kao povjerenik u kontaktu sa članovima dođeš do teme pogodnosti članova prikupiš njihove savjete, prenesi ih pa objavu updateam. Kaj se toga tiče, bilo bi dobro da povjerenici naprave veliku anketu članova Dinama gdje bi se u pitanjima direknto postavljali prijedlozi novi pogodnosti, cijene i vidjelo bi se točnije koliko su ljudi spremni prihvatit takvu promjenu.

    Fala ti na pohvala, a još više na kritici jednokratnog doživotnog članstva.
    Cijeli život svoj sam sastavio po uzoru na Rapidov "Mein Leben lang" gdje se jednokratnom uplatom simbolične članarine od 1899 € (godina osnivanja) dobije doživotno članstvo + jedinstven sat i plaketu koji se ne prodaju u webshopu, i ograničio na 1899 ljudi. To sam svrstao u podnaslov akcije za članstva kao primjer kako kontinuirano raditi na povećanju članova, ali nisam htio u prevelike detalje pisati, pa da malo pojasnim kojom sam račiunicom išel.

    Nisam išao u detalje sa poklonima, ali sam stavio 2000 € jer sam računao da bi prema prosječnom životnom vijeku od 75 godina, i plaćanju članarine od 8. godine,a pri tom prema strukturi članarina koju sam postavio, došao do cifre 1190 kao i ti. Budući da ta brojka nema neke simbolike sa osnutkom Dinama, stavil sam 2000 € zbog ponovnog povratka i prekrštavanja kluba, ne računajući inflaciju. Dakle otprilike 800 € više jer bi onda dao stvarno vrijedne poklone za takvu uplatu, ali nisam to razradio detaljnije u objavi. Po uzoru na Rapid mogao bi tu biti neki limitiran ručni sat, ili ime na zidu članova koji su to uplatili na novom stadionu. Takve akcije sam mislio i detaljnije obraditi u novoj objavi da se vidi kako bi se kroz akcije moglo privući nove članove od najranije dobi pa sve do penzića.
  • Neki tip
    21.3k


    Ma ideja nije ni upitna, posve mi je jasna svrha. :) I naziv koji je uz to povezao - "Cijeli život svoj" - mi je top, kao i ostali nazivi prigodnih akcija. Smisao ni najmanje ne dovodim u pitanje.
  • marcio amoroso
    36.4k
    "Cijeli život svoj" - mi je top, kao i ostali nazivi prigodnih akcija.Neki tip

    Mene su nazivi čak najviše impresionirali. Svaka čast dečku u svakom slučaju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.