• Mali dioničar
    15.3k
    Najveći plus za ovu gradsku vlast je da je ispoštovala nogometnu tradiciju grada Zagreba.

    Prestalo se pričati o nebulozama u Blatu i Sesvetama ili nekakvoj Rugvici i koncentracija je na Kranjčevićevoj i Maksimiru. To je prva pretpostavka da se uopće krene sa izgradnjom stadiona.

    Pogodilo nas je nekoliko idealnih pretpostavki;

    1. Državu zbilja može biti sram kako izgledaju stadioni. Država ne bi trebala pa ni smjela sama raditi stadione, a upravo ovakav aktivizam izglasavanjem Zakona i suradnja između države, gradova i investitora kakav vidimo u Gorici i Rijeci daje nadu da se pitanje infrastrukture može riješiti uz minimalno sudjelovanje poreznih obveznika. I veliki su faktor naravno nadolazeći izbori.

    2. U Gradu Zagrebu imamo na vlasti opciju koja jednostavno ne smije pristati da se na mjestima gdje desetljećima pa sad već i cijelo stoljeće postoje stadioni kao mjesta okupljanja građana stadione potaraca i tu niknu samo i isključivo nekretnine i samo i isključivo komercijalni centri. Nisam siguran da li smo uopće svjesni koliko za izgradnju stadiona u Zagrebu znači da smo stali sa prepucavanjima oko lokacija.

    3. Rezultati reprezentacije i Boban na pozicijama na kojima je zadnjih 10tak godina.

    Pa jebi, ajde sad u realizaciju, ja sam optimist.
  • Papastrumf
    12.4k
    Ajde da ne tražim valjda na svakoj stranici ove teme je netko opleo po njoj. Ali stani sad, uopće ne želim ići u tu raspravu, jako mi je drago da se sa dvije od tri strane napravilo što treba. Sad će ostat na trećoj strani tj. gradu da odradi svoj dio i tu ćemo vidjet gdje smo...mali M

    Nitko nije iskljucivo crkvu krivio za ovo natezanje nego sve ukljucene strane. Bilo je onih koji su govorili da se grad i drzava izvlace na crkvu i da ih ona ne prijeci da krenu sa stadionom. Ocito je sada da su trebali dogovoriti oko necega. Je li moglo brze, moglo je. Sad cemo vidjeti, kao sto si rekao, hoce li zapeti negdje drugdje.
    Iskreno, po prvi put zaista vjerujem da bi nesto i moglo biti od novog stadiona.
  • Mathiasovi Chageri
    2.8k
    I kaj je najbolje Crkva je dala 300.000 kvadrata za 50.000. i dalje se smatra da je Crkva problemmali M

    Tko god da je bio problem u ovom slučaju, ja želim jednog dana da me zastupaju odvjetnici ili pregovarači Crkve, ovo je bio teški masterclass Kaptola.

    Crkva je dala 300.000 kvadrata zemlje koju u teoriji nisu nikad namjeravali koristiti jer imaju 2 metra dalje župu Sv. Jeronima koja pokriva 10.000 župljana, a malo dalje na Jordanovcu Bezgrješno Srce Marijino na brdu i još imaju crkvu Kraljice svete Krunice na Ravnicama. Znači na širem području Maksimira (stadiona a i kvarta) imaju doslovno 3 crkve od kojih je jedna preko ceste maksimirskog stadiona. Da ne govorim da dio župljana s kvarta Maksimira ide u majku Božiju Lurdsku ispod Kvatrića.

    Zauzvrat su dobili koliko sam uspio vidjeti 50.000 kvadrata u 10 parcela raštrkanih po gradu gdje nemaju crkve i to od strane države. Po meni je to aposlutno vrhunski potez Crkve. U ovom dogovoru Crkva i Dinamo su na dobitku, država je odradila populistički predizborni potez, a grad je tu oprao ruke i Tomašević je na kraju izašao neokrznut iz ovoga. Zapravo win-win za sve, malo veći za Kaptol.
  • Dudu9
    816
    Model Država 30,Grad 30 Privatni investitor 30 i Dinamo 30 za 120mil eura imamo novi stadion Maksimir
  • Mali Zeus
    13.2k
    Izgleda da ćemo ipak doživjeti novi Maksimir. Možda ćemo već biti u zrelim godinama, ali vidjet ćemo ga. :grin:
  • Nolifer
    8.1k
    Nema veze nikakvi prosvjedi sa zahtjevom crkve za povrat imovine, crkva je tražila da ih se obešteti za zemljište Maksimir, crkva stavila zabilješku na Maksimir a država je morala nekako isplatit crkvu bilo zamjenom ili novcima jednostavno.Dudu9

    Najbolje da nema veze..Ima itekako. Da je bilo pravde to se trebalo riješiti i prije Bandića i prije sadašnjeg, al onda su bila takva vremena. Tako da smatram da je moralo i moglo bit brže sa njihove strane, bez da se država morala uplesti
  • scooniepenn
    3.3k
    Ovo je velik korak i nadam se početak projekt novog Maksimira. Miško je potvrdio kolia je realna cijena gradnje po stolici, a to je oko 3.000 Eura. Dakle sam stadion od 35.000 mjesta košta nešto manje od 110.000.000 Eura. Sada ostaje za vidjeti s koliko će participirati Država i Dinamo, jer Grad mislim da neće. Ostatak je na privatnom investitotoru što će se regulirati kroz koncesiju.
  • Sajla
    5.1k
    Izgleda da ćemo ipak doživjeti novi Maksimir. Možda ćemo već biti u zrelim godinama,Mali Zeus

    ovo zvuči kao nešto što smo među sobom govorili kad se rušio stari sjever. frtalj stoljeća kasnije... ne da sam u zrelim godinama, nego se već pomalo i kvarim ;)
  • Dinamosaur
    1.5k
    hoce li zapeti negdje drugdje.Papastrumf

    E to me bas zanima, ko moze sljedeci štekat? Ak drzava sudjeluje i Grad isto sa Kranjcom, jel onda nasa vrla uprava sa svojim previranjima ta koja bi mogla sve razvlaciti?
  • Mali Zeus
    13.2k
    ovo zvuči kao nešto što smo među sobom govorili kad se rušio stari sjever. frtalj stoljeća kasnije... ne da sam u zrelim godinama, nego se već pomalo i kvarim ;)Sajla

    Bemti, kad se rušio sjever bio sam srednja.
  • Mali Zeus
    13.2k
    Plenković je kazao i da je postignut dogovor za Dinamov stadion te da će Vlada potpisati dva sporazuma o razumijevanju, jedan s Crkvom, jedan s Gradom Zagrebom. Kaže da se time riješio dugogodišnji spor s Katoličkom crkvom oko zemljišta na kojem se nalazi maksimirski stadion, a da će Katolička crkva u zamjenu dobiti deset lokacija na kojima crkava trenutno nema.

    - Time realiziramo temeljni preduvjet za početak izgradnje primjerenog stadiona za potrebe nogometnih utakmica Dinama i Hrvatske nogometne reprezentacije - rekao je. - Vjerujem da ćemo na ovaj način stvoriti sve preduvjete da se, zahvaljujući sjajnim rezultatima Hrvatske nogometne reprezentacije, osobito ove generacije predvođene Lukom Modrićem i uz vodstvo Dalića, i u infrastrukturnom smislu krene u realizaciju - dodao je premijer.

    Crkve ili crkveni objekti izgradit će se na lokacijama u Botincu, Svetoj Klari, Jakuševcu, Blatu, Jelkovcu, Sesvetskim selima, Sesvetskom Kraljevcu, Kajzerici, Španskom i Trnjanskoj Savici.
  • Ludovic IX
    7.3k
    za to je već kasno. Još par mjeseci pa ću bit bliže 50 nego 40..reko bi da su to već zrele godine. Sad sw nadam da cd bit prij3 neg mi mali fax zavrsi..ima 7 godina
  • Matej
    7
    Sta mislite gdje bi Dinamo trebao igrati utakmice dok (ako) se bude gradio Maksimir? Zanima me bas
  • Crusades1986
    12.4k
    Jel trolaš ili? Pa za kaj se Kranjča priprema da služi dok se bude Maksimir radio?
  • DrawTube
    4.8k
    Balkon Boysi će se mobilizirati
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.