• jedan u nizu
    8.5k
    Zrinjevac je bez natječaja dobio sadnju 8000 stabala ukupne vrijednosti 4 milijuna eura, oko 500 eura po sadnici. Npr. u rasadniku u Belgiji koji slovi kao najkvalitetniji i ujedno je i najveći u Europi cijena sadnice košta 185 eura — Sljeme


    Pročitao sam i to i follow-up po kojemu se ne radi o jednako velikim sadnicama, kao i da je cijena u Belgiji cijena same sadnice, dok ona ovdje uključuje i njezin prijevoz, sadnju, strojeve, ljude i sve radnje koje je potrebno napraviti. Plus, radi se o Zrinjevcu - javnom poduzeću u sklopu Zagrebačkog holdinga što znači da grad zapravo plaća poduzeću u vlasništvu grada, a ne nekome u Belgiji. Ne ulazim u cijenu jer ne znam koliko ta cifra drži vodu, ali meni ovo djeluje legitimno.
    Bosskovitz

    takoder, koliko se sjecam, u cijeni je i odrzavanje tih samih sadnica sljedecih x godina. A kao sto je Bosskovitz rekao, em se ne placa transport, em nisu jednako velike, i na kraju krajeva placa se svojoj firmi, unutar grada. Siguran sam da se recimo uzela firma iz Belgije, da bi netko nasao da firma iz slavonije nudii sadnice po istoj cijeni, da bi ljudi skakali i napisali zasto nije uzeta nasa firma pa da nama ostaju pare.

    Meni je isto super kako se odjednom sere po novcu iz udruga, a 20 godina nisam cuo ni rijeci o tome. To se zapravo ljudima samo ne svida kome idu novci, a kada se vidi da se daje zapravo manji ili jednak iznos, svi to presute. Jasno je da svaka vlast ima neku svoju ideologiju ili smjernice kojima zeli uputiti drustvo. Jasno je da ce kriteriji biti vise prema tim smjernicama. Iako su natjecaji javni, dodjeluju se bodovi, i ja, kao i ostali nisam cuo da su padale tuzbe zbog yammata ili sl. Naravno da ce lijevicarska-zelena stranka vise promicati svoje vrijednosti, jednako kao sto bi Markic vise promicala svoje vrijednosti. Tada bi lijevo stranacko tijelo bilo glasnije kao oporba iz identicnih razloga, kao sto je sad desno stranacko tijelo glasno zbog ovoga. Ako nekome to nije jasno, onda politika nije za tu osobu, cak ni u kontekstu raspravljanja po internet forumima.

    Ovo za Yammat nisam bio upucen, ali evo netko je iznio konkretne brojke koliko su mediji dobili, i za koje stvari, a to su informiranje o zagrebu. Meni je tu sve jasno. Cinjenica da su se oglasali preko yammata mi je normalna. Svatko radi svoje istrazivanje trzista. Meni je kao laiku jasno da lijevo biracko tijelo preferira radio ispred tv-a. Oni ne gledaju dnevnike svaki dan na tv-u. Vise vijesti dobiju preko radija i to im je veci izvor informiranja. (jako generaliziram). I naravno da ti biraci nece slusati radio banovine, hrt radio ili nesto trece. Ocigledno su napravili dobro istrazivianje trzista i skuzili su da im je publika tamo, i tamo su koncentrirali kampanju. Rekao bih da su s tim pogodili s obzirom da su mocno osvojili izbore.

    Misliš da su onda ovo floskule, o čemu pričam, bitno da si uvijek u pravu...

    https://i.postimg.cc/Ls2T4R1n/191703838-318318206427172-5144051490096818874-n.jpg

    Jesi siguran?
    xFire

    ovih 500mil kn je za razdoblje od 7 godina, sto ispada oko 70mil kuna po godini. Za razliku od 70mil eura po godini u mjeri roditelj odgajatelj. Takoder, to je od 2013-2020 godine, prije trenutne vlasti, sto je samo dokaz da su se za te udruge ili slicne udruge i ranije dijelili novci, da nije to ova vlast napravila sama od sebe,

    p.s. znam da cu navuci bijes nekih ovdje, ali citiranje portala poput narod.hr i bitno.hr i dnevno.hr meni ne ide u prilog tezi koju zastupate.
    Ne smatram se lijevicarom, niti desnicarom (makar po stavovima vise naginjem desno), ali jednostavnno portali koji sve clanke donose jednostrano i apsolutno pristrano ne uzimam kao relevantne. Volim neku informaciju sagledati sa vise strana i sam donijeti presudu, dok kod spomenutih portala nema ni naznake objektivnosti. Recimo kod pitanja da li su demografske mjere imale smisla, samo na tim portalima se pise da imaju, dok svi ostali kazu da uglavnom nemaju. To je jasno jer, desno, pro-krscanski demografi ce naravno reci da ima smisla jer su u pitanju obitelji sa 3+ djece. Dok objektivno nece nista reci o tome da je imala negativan ucinak na parove koji tek zasnivaju obitelji ili imaju jedno dijete.

    Sto se tice te demografske mjere. Brojke su tu. I sam sam iznio da je porastao broj trecerodene djece. Ali da se smanjio broj obitelji sa manje djece. Ako je to demografska mjera (a je), trebala bi raditi na pozitivnoj demografskoj slici u globalu, a ne na manjinu (jos pogotovo kad na dio korisnika te mjere nije bitno ni utjecala ta mjera). Realno najveca demografska mjera koja se moze teoretski napraviti je veliki rast gospodarstva, kupovne moci gradana i zadovoljstvo zivljenja. Trosenje 70mil eura godisnje na ekstra 300 djece u velikim obiteljima, micanje tih majki sa trzista rada i njihovo onesposobljavanje za doprinos drustvu nakon sto mjera istece je zapravo suprotno od toga, jer se taj novac mogao koristiti za bilo sta drugo. Naravno, mozemo nije napravio nikako drugu demografsku mjeru, zamijenio je boljom ili nesto, ali barem su zaustavili bespotrebno cuclanje novca iz gradske blagajne.

    Možemo je anacionalna stranka kojoj je jedan od prikrivenih ciljeva nastavak demografske propasti i zamjena stanovništva.Tundra

    Apsolutno, iza svega stoji Soros, Bill Gates, ljudi gusteri i chemtrailsi.
  • Sad opet
    202
    pa ako je opravdano, makar pomaže samo manjini,nek daju meni milju pa ću ja štancat djecu do kad ide. I to će biti opravdano jer pomažem demografiji. 1 po 1. Smješno. Treba raditi na pomoći za sve, planski. A ne samo za manjinu. Što se tiče hitnosti i ulaganja na nacionalnom nivou, tu se slažem, ali ne na taj način. Davanjem novaca samo zato što neko napravi djecu je loše. Treba imati plan i strategiju jer će nas ovakvim mjerama usmjernim na mali broj ljudi brzo zamjeniti ovi koji stižu i kote se jako brzo.
  • Nolifer
    8.2k
    ovih 500mil kn je za razdoblje od 7 godina, sto ispada oko 70mil kuna po godini. Za razliku od 70mil eura po godini u mjeri roditelj odgajatelj. Takoder, to je od 2013-2020 godine, prije trenutne vlasti, sto je samo dokaz da su se za te udruge ili slicne udruge i ranije dijelili novci, da nije to ova vlast napravila sama od sebe,

    p.s. znam da cu navuci bijes nekih ovdje, ali citiranje portala poput narod.hr i bitno.hr i dnevno.hr meni ne ide u prilog tezi koju zastupate.
    Ne smatram se lijevicarom, niti desnicarom (makar po stavovima vise naginjem desno), ali jednostavnno portali koji sve clanke donose jednostrano i apsolutno pristrano ne uzimam kao relevantne. Volim neku informaciju sagledati sa vise strana i sam donijeti presudu, dok kod spomenutih portala nema ni naznake objektivnost
    jedan u nizu


    Relativna objektivnost su članci skinuti sa imbex.hr , yutarnji, večernji.rs i slični?

    Skupljam informacije sa svih strana i naletio sam na te značajne podatke, samo ne znam ko im je ovim drugima pogotovo bio šef, pitam onak legitimno, ne znam.

    Isto tako za ove udruge koje su bile prije mislim da su svi i previše gradskog novca dobili. Onda se čudimo gdje lova ide na raznorazne gluposti, a ne tamo gdje bi trebala biti
  • mali M
    5.2k
    daleko si ti od naginjanja desno ili ne razumiješ što to zapravo znači.. nemoj se praviti bedast sa gušterima i chemitrailsima jer pričaš o luđacima kojih ima dovoljno i na lijevoj strani pa nećemo u te gluposti. Soroš stoji barem djelomično jer ti je i financirao Tomicu i to se vidi iz liste donatora. Bitno net ne spada u kategoriju sa dnevno i narod, jer je Bitno.net katolički portal koji normalno da zagovara nekakve ispravne moralne vrijednosti. Narod.hr i Dnevno.hr je praktički isti portal koji zapravo postoji da lupa kontru mainstream medijima koji su baš jako lijevo nastrojeni i to se nemože poreć. I jedni i drugi su katastrofa i daleko od novinarstva i realnog izvještavanja..
  • Bosskovitz
    12.1k
    Jesi siguran?xFire

    Moraš specificirati što je tema o kojoj pričamo, je li to:

    • Koliko Tomaševićeva vlast daje udrugama u odnosu na Bandića, ili
    • Treba li javnim novcem financirati udruge

    Jer počeli smo s prvim i to ulazi u temu Grada Zagreba, no ja i dalje ne vidim usporedbu po kojoj ova vlast disproporcionalno više novca daje udrugama u odnosu na prošlu vlast.

    Ako pričamo o drugom, odnosno koliko novca udruge generalno dobivaju i trebaju li dobivati, to je već rasprava koja nadilazi temu grada Zagreba. Udruge civilnog društva su bitne za demokraciju i u liberalno-demokratskim državama (čitaj: Europi) se uvelike financiraju donacijama i programskim potporama zbog neprofitnosti svojih djelatnosti. S nekima se možeš više slagati, s nekima manje a s nekima ne moraš uopće, isto je i meni, no generalno se nitko baš ne razbacuje novcem za udruge: gotovo po defaultu se radi o programskim potporama u kojima se pravda svaki trošak. A nije baš ni da je pretjerano lukrativno: evo škicnuo sam izvješće Centra za mirovne studije za 2022. godinu i imali su 16 zaposlenih s prosječnom neto plaćom od 7.120kn, što je tada bilo za oko četvrtinu manje od prosječne neto plaće u Zagrebu.
  • Nolifer
    8.2k


    Tema je grad Zagreb. Pa sve što spada u ovu temu sam i komentirao.

    Odgovor je u prethodnom postu za ovaj komentar da se ne ponavljam.

    Zašto se nebi same financirale te udruge? Nego mora bit i njima pipa otvorena? Ne treba ih financirati.

    Tako da o tome i je poanta, cijele ove priče
  • Bosskovitz
    12.1k
    Opravdava ako daje rezultate, a to je dokazano.Tundra

    Ovo je netočno, nije svaki pozitivan rezultat ujedno i pravdanje uloženih sredstava. Kad bi država davala milijun eura za svako rođeno dijete, da vidiš kako bi se djeca rađala - ali je li to održiva i provediva mjera za povećanje nataliteta? Nije.

    Možemo je anacionalna stranka kojoj je jedan od prikrivenih ciljeva nastavak demografske propasti i zamjena stanovništva.Tundra

    Ovo fakat je argument na razini nebo je žuto, a sunce je blue. Ljudi grade vrtiće kako bi što više sadašnjih i budućih roditelja bilo sigurno da kad će imati djecu neće morati brinuti hoće li imati mjesto u vrtiću, a ti tvrdiš da im je cilj demografska propast.
  • Sljeme
    2.4k
    Zvuči, da. No evo gledam natječaj iz 2022. i vidim da je za početak iznos potpora medijima smanjen u odnosu na Bandićevo vrijeme s pet na dva milijuna kuna. Isto tako, vidim da se radi o programskom natječaju, odnosno grad (su)financira programe koji su vezani uz informiranje građana o tome što se događa u gradu pa je tako Yammat dobio potporu od 845.000kn za 4 emisije, OTV 440.000kn za 4 emisije, Plavi 9 170.000kn za dvije emisije i Z1 60.000 za jednu emisiju.Bosskovitz

    Bandić je šakom i kapom dijelio previše love svima pa čak i onima koji su ga pljuvali. Tomašević lovu dijeli isključivo medijima bliskim Možemo bez igdje objavljenih stručnih kriterija. Na taj način dolazi do gašenja nezavisnih pa u medijskom prostoru izostaje kritika gradske vlasti.

    Plus, radi se o Zrinjevcu - javnom poduzeću u sklopu Zagrebačkog holdinga što znači da grad zapravo plaća poduzeću u vlasništvu grada, a ne nekome u Belgiji. Ne ulazim u cijenu jer ne znam koliko ta cifra drži vodu, ali meni ovo djeluje legitimno.Bosskovitz

    Zbog čega nije objavljen javni natječaj nego je posao automatski dodijeljen Zrinjevcu?
  • Bosskovitz
    12.1k


    Sve ok, ali onda to nema veze s Možemo i gradskom vlašću. Ako se baviš neprofitnom djelatnošću, logikom stvari ne možeš stvarati profit. Ako pružaš besplatnu pravnu pomoć, kako ćeš to naplatiti? Pa tako što ćeš dobiti donaciju ili napisati projekt putem kojeg ćeš dobiti (su)financiranje. Javna vlast podržava takve organizacije jer one svojim radom doprinose društvu - ti ćeš reći da A pridonosi dok B ne pridonosi, netko drugi će reći obrnuto, a na kraju će o tome odlučiti onaj tko ima demokratski legitmitet da o tome odlučuje. Kod nas je to HDZ na razini države i Možemo na razini grada.
  • mali M
    5.2k
    Ljudi grade vrtićeBosskovitz

    Može neki dokaz ovome osim papirnatih obećanja?
  • jedan u nizu
    8.5k
    Relativna objektivnost su članci skinuti sa imbex.hr , yutarnji, večernji.rs i slični?xFire

    Ne, naravno da ne. Iako smatram da znaju biti objektivniji, jer cesto znaju imati stavove za obje strane.
    Index hr ne volim, kao ni vecina ljudi ovdje. Pretopstavljam da ih nekad znam citirati ili nesto, ali vise sportsku sekciju. Vecinu clanaka zatvorim cim procitam par recenica. Vjerovatno ima veze sa autorima clanka, ali iskreno ne gledam bas tko pise sta unaprijed.

    daleko si ti od naginjanja desno ili ne razumiješ što to zapravo značimali M

    pretpostavljam da ti mislis da je desno samo ako si za HDZ ili Markicku. Ali mislim da ti ne razumijes sto tocno to znaci. I rekao sam da naginjem vise desno, ali se ne izrazavam kao desnicar. Posto tu vise branim trenutnu vlast, ne znaci da sam njihov prvi glasac, nisam htio prije nista pisati jer bi sigurno ljudi poput tebe govirli da serem, ali ne, nisam glasao za njih na proslim izborima, glasao sam kao sto je netko ovdje napisao, za fokus, jer smatram da su napravili neke dobre stvari u drugim mjestima. Ali takoder kao ta osoba, Mozemo mi je druga povoljna opcija, jer pored HDZa, Bandic365 i DP nema nijedne ok opcije. Za sljedece izbore cu napraviti istu stvar, ako se ne pojavi neka druga opcija, glasat cu za Fokus (ocekujem da se trgnu jer kao da su u zemlju propali, i ne postoje kao oporba) ili za mozemo jer smatram da su napravili vise nego Bandic i hdz zajedno prethonih 20 godina. i Smatram da bolje rade nego sto ostali kandidati govore i seru da bi radili. Jer ako biram izmedu nekoga tko me jebao u supak zadnjih 30 godina, ili nekog ko mi nije dao novi mercedes, ali isto tako me nije karao u sule, biram ove druge. Da li smatram da grad ide u dobrom smjeru? I da i ne. Da, jer ide u boljem nego u zadnjih 20 godina. Ne, jer to moze i mora puno bolje, funkcionalnije i sa manje 'afera'.
    Nekako sam poceo TT cesce braniti kada vidim da se napada neka opcija koja je napravila nenormalnu kolicinu manje zla nego neki drugi, a njima se ni priblizno nije toliko sralo.
    Kao sto sam vec vise puta spomenuo kroz povijest na ovom forumu, volio bih novu opciju, i voio bih demokraciju. Volio bih da svi skupa kao glasaci, za godinu i pol mozemo imati opciju koja ce biti bolja od trenutne, a ne samo opcije - ili ova sad na vlasti - ili ona zbog koje propadamo 30 godina.

    Ako te bas zanimaju neki od mojih stavova, koji nisu ovdje spominjani.
    Reveal
    -katolik sam, makar godinama i godinama gubim povjerenje u crkvu kao instituciju, i dobar dio svecenika, ali ne i u vjeru
    -ne volim LGBT, ne volim klupice u duginim bojama
    - smatram daje razmisljanje da se masturbacijom cini genocid zadrto. Kao i razmisljanje da zena ne moze zatrudnjeti ako ju se siluje
    -ne volim stav roditelj 1 i roditelj 2
    -ne volim da se vise prava pridodaje gay zajednicama za posvajanje ili sl
    - generalno sam protiv abortusa
    - o istanbulskoj konvenciji nemam pretezno misljenje, ima neke dobre zamisli, ali i dosta toga sto me smeta, a i nisam previse upucen da bi zauzimao neko stajaliste
    - zbog rata su moji roditelji izgubili doslovno sve, osim dvoje male djece i dva kofera robe. Zbog toga ne volim rat i ne volim kada se i 30 godina nakon nabijaju tenzije, jer ljudi kao da su zaboravili sto nam je rat donio. Ne smatram da trebamo imati najbojlje odnose sa srbijom, smatram da nas treba bolit kurac za njih (ali da i ih i treba blokirati kod ulaska u EU dok ne rijesimo sva pitanja)
    -glasao sam za MOST, prije, sada su mi se politicki srozali da sam siguran da za njih necu glasati
    -ne volim HDZ, smatram da desetljecima rade samo za svoje guzice i da pod krinkom domoljublja i krscanstva, samo donose negativne stvari narodu
    -jos manje volim SDP, ne znam od koga mi se vise sere, Milanovica, Bernardica ili Grbina
    -smatram da smo ulaskom u EU dobili puno vise pozitivnih stvari nego negativnih
    -Pernara ne mogu smislit jer je zadnji ljudski sljam na nasoj politickoj sceni


    ako zbog toga mislis da sam lijevicar, samo misli tako. Ako smatras da sam desnicar (a ocito je da ne smatras), onda misli i tako. Zato sam i napisao, nisam ni jedno ni drugo, makar bih zubog obvih stavova trebao biti vise desno nastrojen.
    Nikad nisam imao razmisljanje da cu se nekome morati opravdavati, pa ni sam ne znam zasto ovo pisem. Valjda jednostavno ne volim da me se etiketira na osnovu neke rasrapve ili jednog stava koje imam. Pa da se svi moji upisi unaprijed osuduju jer sam eto vise pro Mozemo nego pro HDZ/365
  • Bosskovitz
    12.1k
    Tomašević lovu dijeli isključivo medijima bliskim MožemoSljeme

    To nije istina. Ne vidim po čemu su Z1, Radio Plavi 9, Radio Kaj ili OTV njemu posebno bliski. Koliko sam vidio iz natječaja, umjesto razbacivanja novcem na sve strane, skresao se budžet s 5 na 2 milijuna i potpore su se dodijelile temeljem programskih projekata koji su prijavljeni. Ovo je naprosto zdravorazumski zaključak: vidio sam kukanja što neki mediji nisu dobili novac, ali nitko nije rekao kakve su prijave poslali, koje su programe prijavili i jesu li uopće. Ja da sam medij i da sam napisao dobru prijavu i da mislim da mi nisu dali novac jer im nisam naklonjen bih odmah objavio javno tu prijavu i pitao zašto je netko drugi dobio novac za svoj projekt, a ja ne za svoj.

    Zbog čega nije objavljen javni natječaj nego je posao automatski dodijeljen Zrinjevcu?Sljeme

    Nemam pojma, dobro pitanje. Prije svega vjerojatno zato što se nije morao objaviti, a onda zato što se radi o dosta specifičnoj situaciji jer gradu treba nešto što mu može dati poduzeće u 100% vlasništvu grada, pa zapravo plastično plaća sam sebi.
  • Nolifer
    8.2k
    Sve ok, ali onda to nema veze s Možemo i gradskom vlašću. Ako se baviš neprofitnom djelatnošću, logikom stvari ne možeš stvarati profit. Ako pružaš besplatnu pravnu pomoć, kako ćeš to naplatiti? Pa tako što ćeš dobiti donaciju ili napisati projekt putem kojeg ćeš dobiti (su)financiranje. Javna vlast podržava takve organizacije jer one svojim radom doprinose društvu - ti ćeš reći da A pridonosi dok B ne pridonosi, netko drugi će reći obrnuto, a na kraju će o tome odlučiti onaj tko ima demokratski legitmitet da o tome odlučuje. Kod nas je to HDZ na razini države i Možemo na razini grada.Bosskovitz



    Najbolje da nema veze sa ovima. Da bi stvorili neki profit, moraju kaj? Moraju nekaj i delati i sami stvoriti taj profit..Onda bi to imalo smisla. Ovako stekneš dojam da ih trenutna vlast financira i daje im novac samo tako.

    Primjer Zelena akcija, prosvjeduju protiv automobila, a šef im se vozi u automobilu. Evo ti drugi primjer. Ekološka katastrofa i tragedija se dogodila na Jakuševcu, čovjek je amputirao ruku, a svim tim udrugama ni traga ni glasa. Jer ne smiju pisnut protiv svog gazde, a lovica ide...
  • mali M
    5.2k
    pretpostavljam da ti mislis da je desno samo ako si za HDZ ili Markicku.jedan u nizu

    pretpostavka je pogrešna u ovom slučaju. Više ti si mene sad smjestio u određenu skupinu. U HR ne postoji desnica kao takva. Već smo pričali o tome ovdje, u Hr je najdesnije zapravo centar. Po ovome što pišeš ti si nekakav više liberal/centar. Ove kritike koje si pisao su samo ekstremi.
    -katolik sam, makar godinama i godinama gubim povjerenje u crkvu kao instituciju, i dobar dio svecenika, ali ne i u vjerujedan u nizu
    ovo vjerujem da nije istina, jer ako razumiješ pojam "Crkva" sve ostalo bi ti bilo na mjestu.
    smatram daje razmisljanje da se masturbacijom cini genocid zadrto. Kao i razmisljanje da zena ne moze zatrudnjeti ako ju se silujejedan u nizu
    Ovo su glupe ljevičarske floskule koje zapravo nitko ne argumentira
    Ostali stavovi ti nisu toliko drukčiji od mojih (a ja se ne smatram desničarem) samo ja ne dozvoljavam da mi mediji i okolina stvara mišljenje nego ga sam stvaram.
  • Bosskovitz
    12.1k
    Može neki dokaz ovome osim papirnatih obećanja?mali M

    Pa evo prije koji tjedan je otvoren vrtić u Sesvetama. Koliko vidim to je drugi vrtić u mandatu, 7 ih je trenutno u izgradnji od kojih bi 2 trebala biti otvorena kroz koji tjedan, a preostalih 5 u sljedećoj godini.

    Što se obećanja tiče, obećali su još 5 novih sljedeće godine uz ovih 5 na kojima se radi, ukupno 14 novih vrtića u 2023. i 2024. kaj ako se ostvari će značiti povećanje broja svih vrtića u Zagrebu za gotovo 25% u jednom mandatu, a realno u pola mandata.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.