• jedan u nizu
    8.5k
    jasno je posve sigurno i puxigadjurdja i svakom starijem od 12 da smrad ne znači nužno otrovNeki tip

    iskreno, ne bih se slozio stim
  • The Undertaker
    5.5k
    Otrov možda nije ali, pogotovo na duže vrijeme, nije dobro za zdravlje.
  • jedan u nizu
    8.5k

    a to nije nuzno povezano sa Jakusevcem. Zrak u bilo kojem gradu opcenito nije najbolje kvalitete, pogotovo u vecim gradovima. Dosta dugo svako toliko izade clanak kako je Zagreb u top gradova sa najlosijom kvalitetom zraka tog dana, zajedno uz Sarajevo i Beograd. To su uvijek ovakvi dani, kada je hladno, kada se sve grije i kuri, i kada je magla. Sarajevo prednjaci u tome zbog oklonih planina, i jer je puno veci udio ljudi koji se griju na fosilna goriva.
    Jbg to je jedan od minusa kada zivis u velikom, urbanom gradu.
  • Bosskovitz
    12.1k
    samo pogledaj koliko eura ide udrugama kojima su oni na čeluSljeme

    Koliko, u usporedbi s onim što je išlo za vrijeme prošle vlasti? Legitimno pitam, ne znam.
  • Patak
    2.9k
    Ja se samo nadam da će ova nakupina woke parazita nestati na sljedećim izborima, ili ćemo nestati mi. Odvratna mi je količina apologetike te ekipe. To da su ukinuli mjeru roditelj odgojitelj im se računa kao zasluga?!? Najbolju demografsku mjeru ikad? I to je jedino što su uspjeli.

    Vrtiće su otvorili, i to 20 njih, samo gdje i na kojim lokacijama? To su valjda potemkinovi vrtići, ili oni u mjesnim zajednicama. Novi funkcionalni vrtići koje su ovi izgradili od nule ima isti broj kao stadiona koje su izgradili. A s obzirom na ukidanje mjere roditelj odgojitelj i svekolikog podržavanja pogubnih korona "mjera" uskoro će biti višak mjesta u vrtićima. Ne znam pratite li demografsku katastrofu u nastajanju kad se pogleda statistika novorođenih od 2021?
  • Bosskovitz
    12.1k
    S obzirom na priču koju su oko smeća pričali dok je Bandić bio živ, ovo im treba trljati na nos svakodnevno.The Undertaker

    Ovo je istina. Volio bih konkretno znati koji je plan, zašto Jakuševec stoji, gdje je zapelo i kako se to može riješiti, odnosno što se čega ili tko to blokira. Jasno je valjda svakom s pola daske u mozgu da grad ne može zatvoriti odlagalište bez da ima alternativno rješenje jer smeće ne može nestati samo od sebe, ali volio bih znati što je sljedeći korak. Ako ih HDZ blokira, što se dalo zaključiti iz izjava zadnjih dva dana, onda neka budu konkretni i to kažu.

    Nemam pojma o ovoj tematici, ali svojedobno sam u Kopenhagenu posjetio CopenHill:

    hufton-8.jpg

    To je glavna spalionica otpada u Kopenhagenu koja je ujedno i energana, odnosno elektrana+toplana koja proizvodi električnu energiju i toplinu spaljivanjem smeća, a njezin utjecaj na okoliš je toliko malen da je u sklopu nje umjetno skijalište s vučnicom, najveća umjetna stijena za penjanje na svijetu, šetnica i vidikovac, a ujedno i filtrira zrak, skuplja kišnicu, više vode proizvodi nego kaj troši i druga čuda.

    Što nas sprječava da napravimo ovako nešto u Zagrebu? Ne mora imati ni skijalište ni šetnicu, neka bude samo ekološki prihvatljiva spalionica/energana. Je li to novac - ako je, možemo li ga namaknuti iz EU fondova? Ako ne možemo, ima li smisla studija izvodljivost da vidimo koliko nam se isplati to financirati? Može li država pomoći? Mogu li se uključiti i druge jedinice lokalne samouprave? Ako nije novac, što je?

    To su zelene politike koje bi trebale zanimati baš svaku osobu. Znam da ni Tomašević ni Možemo nemaju apsolutno nikakvu odgovornost za ovo što se događa na Jakuševcu, ali imaju odgovornost da ponude odgovore na ovakva pitanja i ponude rješenja, odnosno kažu što ih sprječava da na tim rješenjima rade.
  • Deleted User
    3
    kad spominješ domovinski rat. dodao bih da nam je političarima i tzv medijima glavna tema partizani, antifašistička borba, zle ustaše, prijatelji srbi osloboditelji zagreba, jasenovac....a prošlo je 80 godina.
  • Majki2111
    3.2k



    Seru ga previše. Vozim se ZETom svaki dan. Vozit ću se doživotno jer vozačke neću imati. Kolko puta sam se vozio starom 5icom ili 4kom. Jedno kaj ne valja na staroj četvorci je to da na prvom sjedalu do vozača je da je držač ispod prozora u razini glave kad se sjedneš pa ak ne paziš možeš lagano tresnut glavom pri naglom kočenju. Ostalo je dobro. Govorim to kao dečko koji je vjerojatno u ZETu proveo više vremena nego doma u svom stanu.
  • Bosskovitz
    12.1k
    To da su ukinuli mjeru roditelj odgojitelj im se računa kao zasluga?!?Patak

    Apsolutno. Isplaćivanje iznosa od 70-ak milijuna eura godišnje s neupitnom tendencijom rasta je apsolutno sulud trošak za gradski proračun u odnosu na rezultate koje su tom mjerom ostvareni. Radilo se o iracionalnoj, populističkoj i potpuno financijski neodrživoj mjeri bivšeg gradonačelnika i dobro je da je ukinuta. Dio ušteđenog novca preusmjeren je u izgradnju vrtića i ako je vjerovati njihovim najavama, do ljeta 2025. godine Zagreb bi trebao biti grad u kojem će sva djeca biti upisana u vrtiće. A to da ne moraš razmišljati hoće li ti dijete pronaći mjesto u vrtiću jedna je od najsnažnijih pronatalitetnih mjera jer tko god ima klince i radi za neku medijalnu plaću od oko 1.000€ te nema baka servis zna kakav je doslovno životni sunovrat imati dijete koje nije upisano u vrtić. I zaista mislim sunovrat, znam za ljude koji su morali dati otkaze na poslu da bi čuvali klince jer im se to više isplatilo nego da plaćaju obrte za čuvanje djece. Zastrašujuće.
  • Sljeme
    2.4k
    Koliko, u usporedbi s onim što je išlo za vrijeme prošle vlasti? Legitimno pitam, ne znam.Bosskovitz

    Ne znam koliko su dobivali prije. Koliko god da jesu previše su dobivali. Meni je bitno ovo danas, a ne za svaku stvar tražiti opravdanja u prošlosti. Danas su mu radnoj skupini za dodjelu financijskih potpora udrugama, aktivisti koji pripadaju tom mnoštvu svjetonazorski, a i po ljudstvu istih udruga. Svi oni jedini drugima daju gradsku lovu i svi ti aktivisti su uredno zaposleni u Gradu. To se zove korupcija i to je samo jedan primjer, pa mi je smiješno kad veliš da su Možemo očistili korupciju u Gradu.
  • Bosskovitz
    12.1k
    Ne znam koliko su dobivali prije. Koliko god da jesu previše su dobivali. Meni je bitno ovo danas, a ne za svaku stvar tražiti opravdanja u prošlosti.Sljeme

    Uopće ne tražim opravdanja, ti si rekao "samo pogledaj koliko ide udrugama" pa sam te pitao koliko ide. Udrugama se uvijek davalo i uvijek će se davati, zato me (i dalje) zanima daju li im više nego Bandić te o kojem se iznosu radi.

    To je mega bitno. Jer ovako možemo reći "Eh, država daje novac i Indexu i Novoj TV", ali dosta je važna razlika u tome što je Index dobio 140.000kn, a Nova TV preko sto puta više.
  • Fanboy
    2.7k
    Goruci problem - vrtici. Godinama se nije nista gradilo. Sada se napravilo 3 nova. 5 ih se gradi, 10ak u pripremi. Sva djeca bi trebala imati mjesta u vrticima, za razliku od nekada.jedan u nizu

    Ovo je već prva laž, znaš da do podataka jel otvoren koji novi vrtić prije nije teško doći? Otvoren je 2021 u ožujku vrtić u Središću za 200 djece, otvoren je vrtić u Botincu(Odra) 2020 godine, otvoren je dječji vrtić Sunčana Vrbani II 2020 godine. Znači sve u tom periodu korone kada je gradnja usporila..Eto ga 3 nova vrtića u godinu i pol, a dalje nisam ni tražio...

    Da se broj djece u vrtićima povećava nije "fenomen" Zagreba, već Hrvatske, pred 10-ak godina je bilo oko 50% djece upisano u vrtiće, ta brojka se sad penje i preko 75%. Novac iz europskih fondova za gradnju vrtića, manje obitelji gdje nema tko čuvati, skupoća čuvanja i ono najvažnije BROJ DJECE DRASTIČNO PADA. Normalno da će biti mjesta ako si nekad imao u Zagrebu rođeno 12 000 djece, a danas imaš rođeno 7 400 s tendencijom pada. Biti će još višak vrtića, a demografska politika Zagreba je katastrofa, a sve mjere su protu-natalitetne.

    Broj rođenih u Zagrebu po godinama

    2019: 8 062
    2020: 7 865
    2021: 8030 ( izbori krajem lipnja)
    2022: 7 456 pad od 7,14% ( prva Tomaševićeva godina). Ova 2023 će biti još gora...

    Ukidanje mjere bez da se omogući dovoljan broj adekvatnih mjesta za djecu je nenormalan potez gradske vlasti. S time je velik broj djece ostao neupisan, a roditelji se snalazili sa strane.

    Broj djece upisano u vrtiće grada Zagreba /////Broj stručnog osoblja u vrtićima Zagreba

    2009: 29 129 /// 2 628
    2016: 34 620 /// 3 931
    2021: 37 157 /// 4109

    2022: 37 620 (Prva Tomaševićeva godina vlasti) 4 127
    ( 200 djece upisano manje u gradske vrtiće,
    600 više u privatne...)

    Broj vrtića grad Zagreb

    2011: 258
    2016: 281
    2021: 300
    2022: 300 ( jedina razlika 3 gradska više, ali zato 4 manje privatna)


    Ostatak posta neću ni komentirati, ali ovo je statistika, a ono što vi radite je manipulacija i onda prozivate druge da manipuliraju. Niti je Tomašević izgradio nešto više vrtića, niti je djece više, broj vrtića je konstantno rastao kao i broj odgajatelja/ stručnog osoblja.

    I onda mi kažete da mediji ne rade zaleđe Tomaševiću...Još je stvoren čep i navala na vrtiće radi ukidanja mjere( za koju nisam fan), ali napravljeno je bez ikakve mjere i obzira što će to napraviti brojnim obiteljima i djeci koja će ostati bez mjesta.
  • jedan u nizu
    8.5k

    evo ispricavam se, malo guglanja i nasao sam da je izgraden jedan vrtic u potpunosti, a da ih je 5 trenutno u gradnji, a uskoro pocinje gradnja jos njih 10ak. Ne znam odkud mi u glavi broj 3, ocito sam se zajebo. Ali svejedno, minimalno 6 novih vrtica ce biti vjerovatno kroz koji mjesec.

    za ostatak, rekao bih da pola toga sam sebi skaces u usta i da si kontradiktoran.
    Ukida se mjera odgojitelj, a tvrdis da broj djece za vrtic opada. Ako se odjednom na 'trzistu' naslo 1000 djece (ili koji je vec broj) kako mozes reci da ima manje djece.
    Takoder. Spominjes da pada broj rodene djece u Zagrebu i to sa 12 000 na 7 400, i da ima sve manje djece. A onda dajes podatke o upisanom broju djece u vrticu, gdje brojevi samo rastu??
    Kazes da je trend u cijeloj hrvatskoj da vise djece pohada vrtice, a onda u nstavku kazes, citiram,
    Normalno da će biti mjesta ako si nekad imao u Zagrebu rođeno 12 000 djece, a danas imaš rođeno 7 400 s tendencijom padaFanboy
    Daj se odluci koji stav ces podrzavati i koju tezu ces povlaciti. Ima manje djece, ili vise djece?
    I onda nekome govoris da manipulira podacima.

    Takoder. Nadam se da shvacas da vrtice u zagrebu ne pohadaju samo djeca rodena u Zagrebu. Dovoljan broj djece koji se rodi izvan grada pohada vrtic zbog preseljenja grad.

    Takoder. Da li je bolje imati vise gradskih ili privatnih vrtica? Gradski su jeftiniji, dok su privatni skuplji. O kvaliteti ne znam, navodno bi privatni trebali biti bolji, sa vecim brojem odgajatelja, ali pouzdano znam da se u dosta njih to krsi i da radi profita upisuju vise djece nego sto bi smjeli. Vecina roditelja, zapravo skoro svi prvo pokusavaju upisati djecu u gradske, a tek nakon sto ne uspiju, prijavljuju se za privatne. Mislim da je to odgovor sam po sebi. Tako da mi je cinjenica da ima 3 gradska vise, a 4 privatna manje zapravo pozitivna.
  • Sljeme
    2.4k
    Uopće ne tražim opravdanja, ti si rekao "samo pogledaj koliko ide udrugama" pa sam te pitao koliko ide. Udrugama se uvijek davalo i uvijek će se davati, zato me (i dalje) zanima daju li im više nego Bandić te o kojem se iznosu radi.Bosskovitz

    Samo lani je otišlo za njih više od 3 milijuna kuna iz proračuna. Ove godine još više. Evo ti npr. portal H-Alter povezan sa Možemo je za vrijeme Bandića 2019. dobio 5000 kn, a sad u studenom ove godine 8000 eura. Imaš objavljeno na službenim stranicama od Grada točno koliko je kome išlo pa pretraži ak ti se da. Zanimljivo je recimo da je od medija opet najviše dobio Yammat i to opet preko sto tisuća eura čime se vraća Tedeschiju za financiranje Tomaševića i ekipe prije izbora (Zaklada Solidarna). Baš je i taj Yammat u predizborno vrijeme služio kao promidžbeni kanal Možemovaca. Ruka ruku mije.
  • Tom Hanks
    3.1k
    S kojim nasim glazbenikom se mozemo pohvaliti da ce napuniti arene u Beogradujedan u nizu

    Zašto bi trebali?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.