• Bosskovitz
    7.9k
    Samo nek' rade.Eduardo

    Generalno, ovo bih rekao za svaki stadion - veseli me, naravno, najviše novi Maksimir pa onda nova Kranjča, drago mi je zbog Pampasa, nadam se da će napraviti novu Kantridu, obnoviti Poljud i stadion u Varaždinu... ali isto tako želim Belupu da ispadne u drugu ligu i da ga zamijeni klub koji je više od 11 igrača koji igraju nogomet pred tek nešto više gledatelja, bez ikakvog identiteta, navijačke podrške, identifikacije sa svojom sredinom. Znam da je to suludo, klubovi su tamo gdje jesu zbog milijun razloga, ali šteta je vidjeti da jedan takav klub opstaje zahvaljujući javnom novcu i državnim poduzećima koja su u njemu, dok s druge strane u sredinama s ozbiljnim klubovima koji imaju pristojnu podršku - od Cibalije preko Marsonije do Šibenika, pa čak i Zadra - nemaju takva poduzeća i takvu podršku pa tavore po nižim ligama.

    A svakom od tih klubova bi stadion od 8.000 mjesta bio puno prirodnije okruženje umjesto Belupu, pogotovo u kontekstu ove fotke od @DrawTube.
  • Infinity
    15.3k
    U Koprivnici tesko da treba stadion veci od ovoga koji imaju. Eventualno bi mogli izgraditi jos jednu tribinu, tj. tribinu za goste i olaksati si organizaciju utakmica.

    Varazdin je isto najavio radove, tj. njihov nacelnik koji ima racunicu da za pare potrebne za renoviranje mogu napraviti novi stadion. Oni imaju zelju izmjestiti stadion na izlaz s autoceste. Oko stadiona nemaju dovoljno prostora i u gradu nastaje kolaps kad se igraju vece utakmice. I zemljiste na kojem se nalazi stadion vrijedi dobre novce, pa se i to moze iskoristiti. U istom razgovoru je rekao da imaju informaciju da ce od Vlade dobiti novac za renoviranje, pa ce to biti usmjereno u novi stadion.

    Bilo bi lijepo da Varazdin dobije novi stadion, al meni je ovaj nekako drag i imam neku viziju kako bi u buducnosti mogao izgledati. Ipak, oni sami valjda znaju sta im je bolje, a ako je grad u kolapsu pri svakoj utakmici reprezentacije ili gostovanju Dinama i Hajduka onda je bolje odmah mijenjati lokaciju, nego ga renovirati, pojacati kapacitet novim sjeverom i jugom i tako dobiti potencijalno jos veci kolaps.
  • NitkoBitan
    12.9k
    Nakon kaj sam procitao zamisao oko nove Kantride mogu poprilicno samouvjereno rec da cemo prije dozivjet novi Maksimir nego ono kaj je navedeno za novu Kantridu. Mozda oni i naprave stadion al to ne bu nimalo licilo na ove SF slike i modele.
  • Neki tip
    19.6k


    Da bacimo okladu?

    Prije će niknuti ta Kantrida, nova, lijepa i moderna, nego Maksimir.

    Sastav "uzvanika" na današnjoj presici to skoro pa jamči, bute vidli. :)
  • Papastrumf
    10.2k

    Jamči to i ovaj popratni sadržaj uz stadion. Zapravo, tu je stadion popratni sadržaj.
  • Mali dioničar
    14.7k
    Jamči to i ovaj popratni sadržaj uz stadion. Zapravo, tu je stadion popratni sadržaj.Papastrumf

    Idealno za kupiti stanove u neboderima do i rentati ih igračima, trenerima i sportskom direktoru Rijeke.
  • Eduardo
    17.8k
    Moram reći da mi je prvi koncept stadiona izgledom ljepši nego ovaj što je danas predstavljen. To je samo moj subjektivni dojam ovako na prvi utisak što se tiče izgleda samog stadiona bez popratnih sadržaja.

    lKhzEIt.jpg

    8kglWaz.jpg
  • Bosskovitz
    7.9k
    Uh, meni je ovaj novi neusporedivo bolji. Prvi mi je konfekcijska arena a la sve slično što se radi po srednjoj Europi, doslovno isti render je HNS koristio kad je pitchao nacionalni stadion:

    436db5cattw51.jpg?width=960&crop=smart&auto=webp&s=25d16eb43405f9f1f5a45277b9ef42ef09049ae3

    Ovo novo, ako je realno, je bomba. Prati kosinu prema obali, puno bolje se uklapa u prostor, ova šetnica s vrha stijene prema dolje je genijalna, sviđa mi se što kao i stari ostavlja vidljivu stijenu unutar stadiona jer ona je zaista kultna.

    Ne znam koliko je ovaj projekt izvjestan, ali meni je vizualno ovo najoriginalniji pristup dizajnu stadiona kod nas i potencijalno najljepši stadion od svih vizualizacija koje smo vidjeli, uključujući obnovu Poljuda, ne uključujući naravno Maksimir jer to još ne znamo. Baš sam jako pozitivno iznenađen.
  • Eduardo
    17.8k
    Ne znam koliko je ovaj projekt izvjestan, ali meni je vizualno ovo najoriginalniji pristup dizajnu stadiona kod nas i potencijalno najljepši stadion od svih vizualizacija koje smo vidjeli, uključujući obnovu PoljudaBosskovitz

    Ma bez dileme. Stadion je TOP kao i svi popratni sadržaji. Opet će se ljubomorno škicati svaki novi korak ka realizaciji projekta.
  • db-izbjeglica
    13.2k
    Meni se čini da je mišković bio na SP u Qataru i dojmio ga se stadion na kojem smo igrali protiv kanade i utakmicu za treće mjesto protiv maroka...

    Pa je naložio arhitektima da slože nešto po uzoru na taj stadion.

    Bilo bi super da se izgradi...
  • NORTE
    9.5k
    Također sam uvjeren da se ovaj put ozbiljno sprema nova Kantrida.
    Ovaj novi dizajn također nije pušten bez razloga.

    Nema teorije da bi se bez razloga išli brukati s novim najavama bez ozbiljne pozadine.
    Investitor sigurno postoji, zna se i tko je i on po Rijeci već ima neke projekte.

    Nisam siguran hoće li se i koliko uopće vidjeti stijene unutar stadiona, vjerojatno nimalo.
    Van stadiona će se mali dio stijena ostati vidljiv, a jako dobro izgleda šetnica na dvije etaže.

    Uglavnom, ovo je vjerojatno najveći projekt na hrvatskoj obali i bit će spektakularan.
  • NORTE
    9.5k

    Tu se vidi da je u planu da se iznad tribine sjever unutar stadiona ipak vidi dio stijena.
  • db-izbjeglica
    13.2k
    Evo i video.Eduardo

    Ovo izgleda brutalno dobro...
    Nadajmo se da će krenuti nešto sa stadionima u hrvatskoj, a ne da nam je najbolji stadion u drzavi mađarski konfekcijski stadion.
  • Dudu9
    482
    Kantrida ce biti napravljena jer ocito investitor dobija prostor za izgradnju hotela i nebodera, a stadion kad se izgradi ostaje gradu Rijeci, ocito da se njima isplati to raditi kad stadion prepuštaju gradu tj. stadion je tu popratni sadržaj a hotel i neboder glavna investicija i zarada. Mislim da prema tom riješenju ide i Dinamo da investitoru omogućuje zaradu a stadion ostavlja gradu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.