• Ban
    698

    Možda je do osobne preferencije, ali to mi je najvažnija partikularna osobina kod krila. Slično mišljenje imam o beku Freseu jer uopće ne dribla. Promjena strane sa takvim igračima je kao bacanje lopte u bunar jer individualno nisu u stanju napraviti razliku sve da ih i izoliraš. Promijeniš stranu i onda nazad stoperu i opet u krug. Besmisleno.
  • Tongo Doumbia
    4.1k
    Da, nadovezat ću se, i ja ne preferiram igrače koji nisu u stanju napravit višak na takav način. I zato mi je jasno zašto Moha igra toliko, jer ruku na srce, Rile nije igrač koji to može, pogotovo ne Ljubičić o čijim bekovskim kvalitetama se ne raspravlja jer - nije bek. Nije to bio ni Mihajličenko, barem ne za onih nekoliko utakmica ovdje, a nije da baš nije igrao.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Zelis rec da je Tekpetey los dribler i nemre igrat 1 na 1? Koliko sam ja vidio u videima izuzetno je brz. Petko ce ga hranit loptama u for. Takoder nam fali igrac koji ce u europskim utakmicama istrcavat kontre.

    Ne znam kaj ocekujemo novog Neymara...

    Promijeniš stranu i onda nazad stoperu i opet u krug. Besmisleno.Ban

    To i sada radimo.
  • Ban
    698

    Da, Moha je odličan dribler. Ima i kvantitetu i kvalitetu po tom pitanju.
  • jedan u nizu
    8.3k

    ako Kaneko nastavi sa ovim igrama, mislim da smo da desnom krilu ok .
    Stvarno dijeluje kao pravo krilo i zadnjih nekoliko utakmica je cesto najbolji pojedinac. brz, dobar dribling, eksplozivan, voli trcati uz aut liniju, ubacuje i desnom i lijevom, nekada se ubada untra uz gol liniju, nekad ide na rub 16-m. Sve sto pravo krilo treba raditi. Sa jos iskustva i vecom kohezijom sa igracima, mislim da mozemo racunati na to krilo sljedece dvije godine.

    Kada se oporavi Stojkovic, i ako bude na razini kojoj je bio i prije, onda smo pokriveni i na lijevom krilu. Makar vise voli igrati desno krilo, njemu lijevo krilo nije neprirodan pozicija kao Vidovic npr.
    Uostalom, tu i je Vidovic koji dobro igra, makar ocekujemo jos vise od njega.
    Takoder, ako prodamo Baturinu, nekako je prirodno da ce Vidovic igrati desetku. A ako krilo bude deficitarno, onda ce pokrivati i lijevo krilo, kao sto sada radi. U tom slucaju vidim Vrbancica na desetki kojem je kranje vrijeme da ga stvaljaju u prvu, a vjerujem da ce dobiti pravu priliku tek kada Baturina ode.
    Nemojmo zaboraviti ni Kacavendu, koji je primarno 8-ica, ali je sposoban pokriti i krila i desetku.

    Rukavinu bi na posudbu da igra konstantno da se vidi jeli toliki talent, ali u krajnjem slucaju on moze biti zamjena ovim gore navedenima.

    Tako da rekao bih da nam krila nisu deficit. Kao ni vezni red gdje imamo Misica, Bulata, Sucica, Ademija, Ljubicica, Halilovica, Kacavendu i Baturinu te Vrbancica i Caica iz juniora.

    Deficitarni smo u napadu, gdje nam treba neki ubojica mekog srca. Eventualno lijevi bek, osim ako je Perkovicu ok igrati beka i oni ga vide tamo dugorocnije. Ako Perkovica misle vratiti na stopera onda nam treba bek (makar sam misljenja da Ukrajinca ne treba otpisati). Stoper nam treba vise psihicki nego sto nam stvarno treba. Treba jedan monstrum koji je konstanta, uz kojeg ce se rotirati Perkovic, KTC i Max. Peric kao zamjena, Sutalo aut (osim ako se ne poslozi).
    Desni bek nam treba, Rile je sve slabiji i stariji, a Moha je pristojna zamjena, ali samo to - zamjena.
    Golman da, i to eventualno Cavlina, druge opcije su mi bezveze i skupe, i onda rade istrpiti Nevistica, da proba dobiti samopouzdanje, ili jednostavno ostaviti Zagija kao jedinicu.

    Sve u svemu, treba nam
    napadac - OBAVEZNO,
    lijevi bek - SKORO PA OBAVEZNO,
    stoper - OBAVEZNO ali ako stvarno jede malu djecu, ne treba nam jos jedan u rotaciji
    desni bek - NE OBAVEZNO, osim ako Mohu prodaju odmah
    golman - NE OBAVEZNO, osim u slucaju Cavlina za 500k
  • Ban
    698

    Teško mi ga je procijeniti jer ne gledam Ludogorec, ali kad igrač ima 70% uspješnih driblinga u domaćem prvenstvu u aktualnoj sezoni, a iz sezone u sezonu u Europi nema preko 40% to mi je rrazlog za brigu.

    Tip nominalno vrijedi 5,5 milijuna. Za te pare se može kupiti mlađi i plemenitiji igrač koji bi također bio instant pojačanje.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Kacavenda, Vidovic i Stojkovic su nam na krilima improvizacija.

    Mi u napadu u napadu nemamo igraca koji ce istrcat kontru kao recimo Orsic u europskim utakmicama, NEMAMO. Eventualno Spikic ali to je prica za sebe.

    U nasoj igri se vidi da nam fali taj brzi killer. I s Kanekom nam se igra vecinom bazira na kruzna dodavanja u kojima lopte zavrsavaju natrag Pericu u nogama.
  • Ban
    698

    Mislim da smo na napadaču pokriveni sa Košćevićem. Slažem se s tobom da krila nisu prioritet, pogotovo ne za 5,5 milijuna. Glede napadača, već sam par puta spomenuo da bi se za te novce i izdašan postotak od sljedeće prodaje potencijalno moglo dogovoriti Tyukavina iz moskovskog Dinama. To je napadač koji iz Dinama za 3 godine može otići za 30-40m eura. Puno bolja investicija nego ovo krilo, a bolja investicija i od Belje ako bi se za njega tražilo 4m. Govorim sve ovo u kontekstu Petkovog potencijalnog odlaska na ljeto. Do kraja ove sezone mislim da napadač nije neophodan.
  • jedan u nizu
    8.3k

    https://www.sofascore.com/player/luka-stojkovic/1102829

    evo pogledaj mu heatmap, i jos vise iz prosle sezone. Zapravo sam se zajebao, lijevo krilo mu je primarna pozicija, ne znam zasto, ali nekako mi je u glavi na desnom krilu. Tako da smo na lijevom krilu pokriveni.
    Osim ako se ne pokaze kriminalno los nakon ozljede, makar sumnjam da ce tako biti.

    vidovic
    https://www.sofascore.com/player/gabriel-vidovic/1129940
    takoder,u U21 i nizozemskoj je prosle godine primarno igrao na krilnoj poziciji. Vise bih ga volio vidjeti na desetki, ali ocito to nije tolika improvizacija.

    kacavenda
    https://www.sofascore.com/player/lukas-kacavenda/1083207
    prosle godine desno krilo najvise, godinu prije podjednako desno i lijevo krilo, a godinu jos prije, takoder desno krilo
    cak covjek nije osmica, kako svi mislimo. Mozda je bio u nizim kategorijama, ali godinama igra na drugoj poziciji. Ali ne znam da li ga ima smisla forsirati na poziciju koju ne igra vec 3 godine?
  • Ban
    698

    Ma u pravu je čovjek da su ti dečki na krilu krpanje. Špikić i Rukavina su nam lijeva krila.
  • NitkoBitan
    17.6k
    ali kad igrač ima 70% uspješnih driblinga u domaćem prvenstvu u aktualnoj sezoni, a iz sezone u sezonu u Europi nema preko 40% to mi je rrazlog za brigu.Ban

    Ovo je upitno. Bila je ona jedna utakmica kad je Kaneko nekoliko puta prosao igraca pa mu se nije pribrojalo uspjesnom driblingu.

    A i bolje imat igraca koji ce pokusat proc makar sa uspjesnoscu 50-50 nego vratit loptu Pericu iza.

    70% uspjesnosti driblinga u domacem prvenstvu je jako dobro, toliko bi sigurno imao i u HNLu. Na to nadodas dobru zavrsnicu i imamo igraca sa sigurno preko 10 golova po sezoni.
  • Ban
    698

    Da, Sofa zna biti shizofrena sa tim driblinzima, ali pogledao sam sezonama unatrag i u Europi je konzistentno na 40-ak %. Nema detaljnih podataka za prijašnje sezone u Bugarskoj. Ima dobar nos za gol, to se jasno vidi. Za neku normalnu cijenu čak ne bih bio protiv njega, mislim da si u pravu za njegovu konkretnost. Ali definitivno ne za cifre poput ove na TM.
  • Juznjak
    3.8k

    Gdje je taj članak? Ne mogu nać nikako.
  • Tongo Doumbia
    4.1k
    tiskano izdanje jutros, treća stranica. Druga je o Kaneku i Zagiju, treća o potencijalnim pojačanjima.
  • jedan u nizu
    8.3k
    Ma u pravu je čovjek da su ti dečki na krilu krpanje. Špikić i Rukavina su nam lijeva krila.Ban

    ma kakvo krpanje, pa daj pogledaj moj post. Ti decki igraju krila zadnjih 3 godine.
    ali evo ispravit cu se, nisu krila kao Kaneko, on je pravo krilo. Stojkovic, Kacavenda i Vidovic su krilni napadaci koji ce napadati prostor 16m sa krilne pozicije, dok ce kaneko napadati aut liniju, korner i stvarati visak za dobre centarsuteve.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions