• Neki tip
    21.3k


    Touché.

    Zato se na granici provodi što se provodi, a što uspije proći, nek prođe i sljedeću granicu..
  • Patak
    2.9k
    Nadam se da si na nekoj poziciji gdje možeš nešto i poduzeti i utjecati na odluke. Zanimljive brojke i opservacije o kojima ne znam praktički ništa...
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Screenshot-20231124-213204-Facebook.jpg
    Screenshot-20231124-213234-Facebook.jpg

    A šta li reć o "svevišnjem" YUtarnjem. :monkey:
  • Dinamosaur
    1.5k
    Zato se na granici provodi što se provodi, a što uspije proći, nek prođe i sljedeću granicu..Neki tip

    Al nije Hr prva zemlja na istoku EU. Koji qurac onda EU ima prsten od Grcke Bugarske,Rumunjske i Madarske do nas?
    Ovi svi ih propustaju a mi bi ih sebi trebali pisat?!?-odlicna autogol politika.

    Pa nek onda svi produ kaj se nas tice. Samo sto ce ih uskoro biti toliko da ce moci svoju drzavu napravit usred eu, ako ih vec i nema..

    Sve se pusta, mozes i taliban bit, samo vozi misko- ali nase ljude zadrzavaju kod sebe po zatvorima, mamu im jebem
  • Neki tip
    21.3k
    Al nije Hr prva zemlja na istoku EU. Koji qurac onda EU ima prsten od Grcke Bugarske,Rumunjske i Madarske do nas? Ovi svi ih propustaju a mi bi ih sebi trebali pisat?!?-odlicna autogol politika.

    Pa nek onda svi produ kaj se nas tice.
    Dinamosaur

    Pa napisao sam:

    Zato se na granici provodi što se provodi, a što uspije proći, nek prođe i sljedeću granicu..Neki tip

    Što misliš zašto su Slovenci i Talijani odlučili kontrolirati granice ipak? Zato što mi sve uredno popišemo i omogućimo podnošenje zahtjeva za azil u Hrvatskoj ili zato što i nas brojni prolaze i osvanu jedno jutro u Sloveniji?

    Nadalje, dio uđe preko Albanije, Crne Gore ili Srbije pa BiH, ali dio je svakako već bio u EU prije nas, najčešće u Bugarskoj, a ušli iz Turske.

    Zato Bugarska, između ostalog, i nije u Schengenu, a mi jesmo, jer nije u stanju (ili ne želi) kontrolirati svoje granice. Hrvatska uz sve propuste to ipak solidno radi, uzevši u obzir i jako dugačku i rijetko naseljenu granicu.

    Nije to lako pokriti. Imaj na umu da su naši vojnici 1992., 1993. ko po kolodvoru šetali područjem između Slunja i Plitvica, a podsjećam da je bilo okupirano..

    "Odavno smo graničari stari.." (i s tim završavam temu što se mene tiče, vraćam(o) se Dinamu :smile: )
  • Patak
    2.9k
    Ovo da su naši vojnici šetali za vrijeme okupacije između Slunja i Plitvica nisam znao. A da smo i tad i sad na tim područjima slabo naseljeni to stoji. Sjećam se da sam čitao kako je Galbraith (ili netko drugi, nisam siguran) vozeći se tim područjem komentirao da je jako slabo naseljeno i da če se teško obraniti RSK. A Europa ako ne može (ili što je još gore ne želi) obraniti granice od najezde, čemu uopće služi? Ili recimo ta Grčka, država sramota, propušta horde, a naše ljude drži u zatvoru.
  • Neki tip
    21.3k
    Ovo da su naši vojnici šetali za vrijeme okupacije između Slunja i Plitvica nisam znao. A da smo i tad i sad na tim područjima slabo naseljeni to stoji.Patak

    Tad smo ondje bili još slabije naseljeni, jer su taj kraj naseljavali većinom Hrvati. Kako su protjerani, tako je Krajini u tom dijelu nastala pustoš i time ogroman sigurnosni problem. Napisali su njihovi obavještajci desetke izvještaja o tome.

    Hrvati iz Rakovice, Slunja i sela koja im pripadaju su, kako to u ruralnom kraju bude, imali dosta lovaca među sobom, takvi znaju svaki grm. Uzmeš u obzir da je kraj brdovit i šumovit i dobiješ "šetnju" i komunikaciju s Cazinskom krajinom i Bihaćem.

    Vrlo rijetko smo otkriveni, srpska sela su ondje iznimka. Jesmo jednom u selu Gornja Močila (potraži na karti, na rubu su vojnog poligona prema Rakovici), ali naši su prošli bez gubitaka..

    P. S. sličnu situaciju imao si i na području Svetog Roka i Lovinca. Vidio sam fotografije iz 1992., koje su odradili naši. I to ne nikakvi obavjestajci, nego domaći ljudi iz tih sela, lovci koji su zavrsili u specijalnoj policiji, na Velebitu. Fotkali svoje spaljene kuće, pretpostavljena mjesta masovnih grobnica, a o nekim fotkama ne bih.

    Reći ću samo da su ti dečki kasnije odradili jebački posao u Oluji, gore na Ljubovu (prijevoj prema Udbini i Korenici).
  • Fanboy
    2.6k
    Cilj je zamjena stanovništva Europe, pogotovo zapadne sa azijskim i afričkim stanovništvom koje se lakše kontrolira...Hrvatsku nije teško destabilizirati osobito sa našim političarima, tako da se ne morate brinuti da ćemo postati neko mjesto okupljanja migranata, a bome niti jedna država ne funkcionira u smislu vraćanja migranata, a još manje da se oni vraćeni pridržavaju toga, već se ponovno vraćaju u te iste zemlje.
    Za europske pojmove smo i dalje siromašni, tako da im nismo privlačni, a to znači da ih ne možete prisiliti da budu ovdje.

    Koliko se provodi to kako oni zazivaju "teorija zavjere" govori činjenica da su svi mediji duboko ustrojni u stvaranju histerije o fašističkoj desnici čim netko želi zaštiti svoje granice i identitet. U Dublinu je napadača oborio etnički Irac, stanovnik Dublina, a Brazilac je samo pokupio nož na podu. No, to je zabranjeno objaviti jer se mora stvoriti slika ako je već napadač zao, pa eto ima i dobrih migranata koji su tu da spase...
    Došli smo u situaciju da se vojska i policija zemlje okreće protiv vlastitog naroda da se ispuni agenda koju forsiraju. Nitko ne voli biti etiketiran, pa se ljudi brzo povuku u svojim uvjerenjima, barem javnim, a oni najhrabriji bivaju osuđeni, dobivaju otkaze i tako se provodi demokracija.

    Došli smo u situaciju da najveći britanski gradovi imaju oko 20% bijelih Britanaca u populaciji mlađoj od 30-ak godina, a na to se ne smije ukazati jer si odmah nacionalist, fašist ili šta već, a govorimo o etničkom čišćenju tih naroda sa prostora gdje su bili stoljećima. Što je najbolje, to im je uspjelo za manje od 40ak godina, malo po malo pomicanjem granica, a sada su pojačali tempo.
  • Patak
    2.9k
    Mislim da se taj plan naziva Kalergijev po austrijsko japanskom političaru i njegovoj predikciji u knjizi od prije 100 godina..
  • The Undertaker
    5.4k
    Zamijeniti će pitome, stare i debele Europljane sa mladim i divljim Afrikacima da ih lakše kontroliraju? Zvuči kao Baldrickov plan.
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Argentina ima inflaciju 140%
    Argentina ima stopu siromaštva od praktički 50%
    Argentina je bankrotirala valjda 10 puta u dosadašnjoj povijesti...

    Međutim, pobjedi lik koji nudi totalno drugačiji put, ali ne odgovara l8jevoj ideologiji...i nakon par dana divni hrvatski novinari umiru od straha za argentinski narod, koji je svoju poziciju osvojio na demokratskim izborima...

    Screenshot-20231127-185655-Brave.jpg

    Strašno...

    Pa jbt što im se može dogoditi, a da se već nije dogodilo....
  • NitkoBitan
    17.6k
    Jedva cekam cudenje novinara i portala rezultatima domacih izbora iduce godine. Bit ce kmecanja...
  • Antisha
    729
    Lik je napisao 10 knjiga i 50 znanstvenih radova, bio na visokim pozicijama u nekoliko tvrtki, kao sveučilišni profesor predavao makroekonomiju, mikroekonomiju...

    Ukratko, ima jebene reference i mislim da ima jako dobre šanse. Vjerojatno neće napravit neko čudo, ali bar može postavit dobre temelje za budućnost.

    Želim mu puno sreće.
  • Navijač Dinama
    8.3k
    pa nije kolega @db-izbjeglica nista rekao kontra ovog lika, nego kontra ovih piskarala drljavih, koji sve sto nije liberalizam i woke mentalno bolesni pokret(isto kao i moderni feminizam) osuđuju i napadaju, kao što su evo i naprimjer Georgiu Meloni, da je fasistikinja da zagovara nazad Istru i Rijeku,

    ili evo najrelevantniji primjer ovo za Dublin, gdje su domaći narod koji se pobunio protiv ilegalnih migranata svrstali kao radikaliste i kako su ih već nazivali
  • Antisha
    729
    Kužim, mogao sam ovo malo bolje formulirati.

    Iznio sam njegove reference i zaboravio precizirati da ga se zato piskarala boje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.