• Bosskovitz
    12k
    hoce li se napravit ista da situacija u gazi bude boljaNino Bule

    To je nešto na što bi se svijet trebao fokusirati: kako osigurati da nakon ovog rata Gaza postane područje koje ima budućnost mimo islamističkog terora i koji su sljedeći koraci, okvirni hodogram kako postići dvije države i povlačenje Izraela s okupiranih područja Zapadne Obale, ili neko drugo rješenje.

    A ne da Hamas gađa Izrael i skriva se među civilima, onda Izrael gađa Hamas pa poginu i civili, a mi u blaženom miru raspravljamo je li Izrael pretjerao ili nije, iako zapravo nemamo neko pametnije rješenje.
  • Nino Bule
    13.8k


    Pa evo ja mislim da se i prije ovog sranja moglo organizirat da gaza ima vise od 8 sati struje dnevno, dovoljno hrane da ne umiru od izgladnjivanja i dovoljno lijekova. Mozda sam skroz nerealan al struja hrana i lijekovi su neki civilizacijski doseg kojeg se lako osigura za 2 mil ljudi.
  • Bosskovitz
    12k


    I ne klati ljude po cesti je civilizacijski doseg isto. Vidiš da nisam od onih koji slijepo podržavaju Izrael, ali definitivno ne mislim ući u spiralu opravdavanja divljaštva jer i sve mjere koje je Izrael uveo Gazi su bile odgovor na to da je Hamas zavladao tim područjem i onda se krećemo vrtjeti. Ništa na svijetu ne može opravdati nasumično ubijanje posve nedužnih ljudi i skrnavljenje njihovih tijela i radije bih umro nego da budem netko tko bi ubijao po ulici nevine ljude samo zato što Židovi, Srbi, muslimani, crnci ili što god.
  • Nino Bule
    13.8k

    Vrlo jasno da je hamas koljacka organizacija, mislio sam da od izraela trazimo veci standard nego od terorista iz hamasa. Mjere koje su tu radi sigurnosti su legitimne, mjere koje kaznjavaju civilno stanovnistvo toliko da je prosjek 18 godina pokazuje da im je unistenje hamasa sekundaran cilj (ako uopce cilj) a teror nad civilima (koji onda dalje legitimizira hamas) stvaran cilj.
  • Bosskovitz
    12k
    Vrlo jasno da je hamas koljacka organizacija, mislio sam da od izraela trazimo veci standard nego od terorista iz hamasa.Nino Bule

    I tražimo. Ni Izraelu se ne bi ni sekunde toleriralo da radi ono što radi Hamas.

    Rekao bih prije da možda od Izraela tražimo previsok standard za situaciju u kojoj se nalaze. Hamas se ne može poraziti bez ogromnog broja civilnih žrtava ne zato što Izrael želi ubijati civile, nego zato što Hamas vrlo ciljano i s jasnom namjerom koristi palestinske civile kao živi štit i civilnu infrastrukturu za vojna djelovanja. Tajna spremišta goriva ispod bolnica, tuneli puni oružja ispod stambenih zgrada, ispucavanje raketa s krovova škola, prijevoz oružja i vojnika u vozilima hitne pomoći, kretanje u gomilama civila... nećemo se lagati, nije baš da Izrael brine o tome koliko će Palestinaca poginuti, ali oni ginu prvenstveno zbog Hamasa i Hamasove taktike: ako Izrael gađa naše mete, pobit će mnoštvo civila i svijet će nasjesti na našu propagandu, preživjet ćemo, pojačati se i opet ih napasti; ako Izrael ne gađa naše mete da ne bi pobio mnoštvo civila preživjet ćemo, pojačati se i opet ih napasti.

    Hamas se nažalost ne može poraziti čistih ruku. Svakome tko ima hrabrosti shvatiti realnost situacije to je jasno. Ono što je bitno je da svijet pokuša spasiti što više nedužnih civila i da se po završetku rata krene ispočetka graditi društvo koje neće biti plodno tlo za islamistički terorizam.
  • Nino Bule
    13.8k
    Svakome tko ima hrabrosti shvatiti realnost situacije to je jasno.Bosskovitz

    Jasno je da nuzno mora biti veci broj civilnih zrtava nego u nekom konvencionalnijem ratovanju, isto je jasno svakom tko ima hrabrosti i prati sukob tamo da IDF-ova racunica automatski ukalkulira veci nego potreban broj civilnih zrtava kao kolektivno kaznjavanje palestinaca. Imamo pilote i vojnike koji su izlazili u medije i govorili da im se otvoreno dozvoljava i trazi veci broj civilnih zrtava kada je internacionalno javno mijenje na njihovoj strani, ili moral vojske nizak, opet imas izlazak u medije clanova obavjestajnih sluzbi koji govore da se namjerno radi backlog beskorisnih informacija koje se skupljaju godinama kako bi u akcijama na gazu mogli rusit sto vise zgrada jer je u njoj neki militant zivio 2008 godine ako ih slucajno ameri ili netko pita za opravdavanje udara.

    Funkcioniranje kao "civilizirane zapadne vojske" di se radi real time test proporcionalnosti, aktivni obavjestajni podatci, itd. njih ne zanimaju, cilj je jasan, sto veca destrukcija i maksimalan moguci broj zrtava koji ce im dozvolit saveznici i javno mijenje, na kraju krajeva samo poslusaj izjave svih odgovornih za ove akcije, "ne postoje civili", "djeca tame", "svi su odgovorni", ni ne kriju da se radi o kaznjavanju ljudi u gazi i s time treba zivjet, a ne zavaravat se da rade sve kako treba pa su posljedice tisuce mrtvih civila i 90 radnika UN-a, to jednostavno pada na prvu a kamoli ne kad se uđe u recentna svjedocenja ljudi iz izraelske vojske.
  • Zagi
    7.7k
    0 odsječenih glava.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    ''Demokratski'' Izrael je u 2 tjedna ubio više civila nego ''teroristička'' Rusija u 2 godine. Taj podatak fascinira.
  • NitkoBitan
    17.7k
    I jos se na to treba nadodat da je Ukrajina pocetkom rata imala 40tak milijuna stanovnika a Gaza ima oko 2 milijuna.

    Kaze Vesna Pusic ovu nedjelju kod Stankovica da Putinu na ruku ide licemjerstvo zapada. Pa dobro zakaj ne poradimo na vlastitoj licemjernosti?
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Kaze Vesna Pusic ovu nedjelju kod Stankovica da Putinu na ruku ide licemjerstvo zapada. Pa dobro zakaj ne poradimo na vlastitoj licemjernosti?NitkoBitan

    Živimo u totalnom medijskom mraku u kojem se 10 godina nije pojavio na TV-u nitko ko je protiv EU-a, NATO-a i Covid mjera (iako je u narodu omjer barem 50-50) dok se istovremeno rugamo Srbiji da je u medijskom mraku iako se na njihovim televizijskim frekvencijama sa nacionalnom koncesijom uredno puštaju gosti koji su i za EU i protiv, koji su za NATO i protiv NATO-a, koji su bili za Covid mjere i protiv mjera i to je lako provjerljivo i dokazivo u dva klika mišem. Mi smo u gorem medijskom mraku od Srbije i kod nas se svako drugačije mišljenje proglašava izdajništvom vlastite domovine. Ne smiju se propitkivati službene istine, druga strana nema mjesta u medijima, u zatvor se ide zbog pjesmica dok istovremeno nazivamo neke druge države diktatorskima samo zato jer su nam tako sugerirale naše gazde iz SAD-a.
  • Krizy
    43.6k
    A Palestinci su ubili oko 2000 izraelskih civila na najgore moguće načine, dok je u Ukrajini u toliko vremena stradalo oko 10 tisuća civile.
    Svaka čast pažljivim palestincima, pa se piše samo o njihovom stradanju.

    Počivali u miru svi nevini ljudi koji su stradali, strašno koliko frontova se otvorilo a piri na par strana. U 2023. godini.
  • Bosskovitz
    12k
    Mi smo u gorem medijskom mraku od SrbijeMaksim Maksimirski

    Ovo je baš notorna glupost, sori. Mi ni u najtamnijim vremenima naše demokracije, kad su se gasile oporbene radijske postaje u Zagrebu i kad se moglo tužiti novinare zbog kritiziranja vlasti nismo bili ni blizu mraka u kojem je Srbija danas.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Ovo je baš notorna glupost, sori. Mi ni u najtamnijim vremenima naše demokracije, kad su se gasile oporbene radijske postaje u Zagrebu i kad se moglo tužiti novinare zbog kritiziranja vlasti nismo bili ni blizu mraka u kojem je Srbija danas.Bosskovitz

    Ja sam ti naveo samo gole činjenice. U Srbiji se na televizijskim postajama sa nacionalnom frekvencijom može čuti glas za i protiv EU-a, za i protiv NATO-a, za i protiv Rusije/Ukrajine dok kod nas nema šanse za tako nešto. Ja bih volio živjeti u državi gdje se mogu na televiziji čuti rasprave oko toga i gdje bih mogao čuti dva različita mišljenja.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Otišao nam Bošković iako sam mu promptno odgovorio.. Da istina je, ne možemo zamisliti emisiju Otvoreno u kojem bi dvojica gostiju bila protiv EU-a, NATO-a, Covida ili Ukrajine. To je nezamislivo otkad smo ušli u EU. Jednoumlje je vrlo postojano otkad smo ušli u ''zajednicu slobodnih europskih naroda''.


    Sjeća li se ko zadnje rasprave oko ključnih geopolitičkih pitanja? Sjeća li se ko rasprave oko EU-a, NATO-a, sukoba u Ukrajini? Ja kad god gledam HRT-ove emisije slušam uvijek ljude sa istim stavom kao da smo u Sjevernoj Koreji. I da Boškoviću, sa dva klika ću ti dokazati da u Srbiji nije tako i da tamo televizije sa nacionalnom koncesijom ugošćavaju obje strane....sada očekujem ironične komentare ili čak epitete ''četnik'', ''izdajnik'', pobornik SAO Krajine'', ''teoretičar zavjere'' i u nedostatku argimenata će se govoriti da su mi uši klempave i da mi noge smrde ali je ovo istina jednaka kao da će sutra sunce izaći na istoku. Srbija ima daleko slobodnije medije od Hrvatske i to je provjerljivo u dva klika. Zalijepit ću ti link stotina emisija sa njihovih televizija koje imaju nacionalnu koncesiju gdje se otvoreno raspravlja o svim ključnim pitanjima (EU, NATO, Rusija/Ukrajina, Covid) a ti mi pošalji jedno Otvoreno (ili bilo koju drugu emisiju) gdje su mišljenja podiljeljena i ja ti sutra pošaljem 100 eura na račun. Znam da je nepopularno mišljenje ali who cares? Treba netko reći i te činjenice. Ne govorim ja sve ovo zato jer sam fan srpskih medija nego bih želio da se i kod nas čuje druga strana umjesto da živimo u ''europskom'' jednoumlju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.