• Dudu9
    816
    pa Westgate je propao jer nije blizu Zagreba, jer zasto bi neko vozio se 40km kad ima to u blizini, tako da nije bas dobra usporedba Westgate i lokacija Maksimir
  • NitkoBitan
    17.6k
    Meni su price o shopping centrima i hotelima u sklopu stadiona u rangu sa onim jacuzzijima na Pampasu. Ne bude od tih investitora nis, eventualno prodaja prava na ime stadiona. U Dinamu se moraju odlucit oce li piskit ili kakit, odnosno jesu li spremni vecinski financirat taj projekt jer nam ga nitko ne bude gradio na lijepe oci. Da te price o hotelima i poslovnim prostorima piju vodu svaka selendra bi sa tim modelom imala novi stadion.

    Poslovni prostori i hotel u sklopu ultras tribine, pa kaj bi moglo poc po krivu...
  • jedan u nizu
    8.3k
    Hotel moze biti u okolici stadiona, ne u skolpu samog stadiona.
    Ionako u zgu na istocnom dijelu grada nema nekih hotela s 5 zvjezdica (ako izuzmemo hilton na radnickoj).
    Shoping centar isto jako tesko. Fan shopovi i nesto vezano uz Dinamo ili Zagreb kao grad da, i vjerujem da ce toga biti, ali sve osim toga, vrlo vjerovatno ne.
    Eventualno neki poslovni prostori za neki 'ekslukzivniji' shoping pored hotela ili necega, ako bude takvih objekata u okolici stadiona. A posto je zemljiste dosta veliko, mozda padne dogovr sa investitorima za mogu graditi takve objekte u okolici, recimo na krizanju svetica sa maksimirskom ili zvonimirovom.

    Od komercijalnih aktivnosti na stadionu ocekujem puno veci broj ugostiteljskih objekata, ponajvise za prodaju pica. Mozda jedan ili dva normalna restorana na tribini zapad. Ocekujem koji fan shop, ili barem jedan pravi shop, pa vise punktova po tribinama da svi mogu kupiti salove/dresove i sl. I ocekujem naravno barem jednu suvenirnicu vezano za grad zagreb. Sve ostalo je sasvim nepotrebno.

    p.s. za dio gdje bi bile loze me ne zanima, neka tamo budu bazeni, jacuziiji, thai masaze, kupleraji, sobe za smrkanje. Apsolutno me to ne jebe mi 5%. Dajte nam vise birtija i fan shopova i ciste wc-e, za ostalo nas boli kita
  • Armagedon13
    959
    Jučer Tomašević kaže da ne vidi Dinamo kao investitora nego kao korisnika,prema tome Dinama se tu nepita ništa
  • NitkoBitan
    17.6k
    Znaci dosli smo od "Dajte nam zemljiste i izgradit cemo Maksimir sami" do moljakanja drugih da nam izgrade stadion :lol:
  • Dudu9
    816
    Mislim da se ne radi o tome da ce na stadionu bit ti popratni sadržaj, naveli su da na toj lokaciji gledaju kako da ponude investitoru popratni sadržaj to može bit i na dijelu di su pomoćna igrališta itd
  • mali M
    5.2k
    ma Patak za taj neiskorišteni sjever treba nekom zubiće izbiti! Kafići i teretane/dvorane koje gledaju u Maksimir na 5metara, dućani sportske opreme.. nema šanse da to nebi zaživjelo na sjeveru sadašnjem.. nego nije nekome bilo u interesu iz nama nepoznatih razloga... E btw TT-ova izjava da će privatnom investitoru besplatno za javni novac proračun financirati izgradnju stadiona mi spada u legendarne i volio bi da mi netko rasčlani što je točno rekao :rofl:
  • Jaro
    7.4k
    to je ko oni kaj investiraju u vjetroelektrane, lng terminale, dobiju koncesije na aerodrome i slicno - sve naprave dzaba, ali imaju u ugovoru malu caku - garantirana zarada, ako ne postignu, drzava im placa... Pa se cudimo zasto zg aerodrom podjsjeca na groblje i slicne pizdarije. Javno-privatno partnerstvo je recept za preljevanje javnog novca u privatni dzep. Osmislio Sanader s Arenama...
  • NORTE
    11.5k
    Da ostane zapisano.

    Službena informacija iz kluba je da je kapacitet ovog krnjeg Maksimira 25.074 gledatelja, a broj ulaznica za goste je 1.254 (5% kapaciteta).
  • mali M
    5.2k
    ma kužim jaro ali mi je tragikomično da je lik u jednoj rečenici rekao privatni INVESTITOR, besplatno, javni novac i proračun, i to sve povezao u financiranje stadiona od nekog "vrlo zainteresiranog" investitora, koji će investirati u besplatno, ali za javni novac, koji će proračun financirati izgradnju.. I ako kažeš da je to verzija koju je Čača i ekipa osmislila, onda samo želim prebaciti lopticu onima koji i dalje zagovaraju da je TT novi spasitelj Zagreba koji je puuuuuno bolji od MB
  • Dudu9
    816
    P Po tvome najbolje nek nam Sanader bude gradonačelnik dobar je govornik i sve ćes ga razumiti pa nemamo problema, i stadion se sam napravi, jer bitno je kako neko priča pred novinarima.
  • DrawTube
    4.8k
    je li to neka nova informacija ili? Znači li to da se napokon prestaje ovima davati 3000 karata?
  • Dautbegović1
    92
    Stvarno može li netko dešifrirati izjavu TT, to o privatnom investitoru,javnom novcu,proračunu i besplatno
  • scooniepenn
    3.3k


    Kod Westgatea je jedini problem bila megalomanija u smislu same kvadrature trgovačkog centra, zato sada rade prenamjenu jer su shvatili da postoji ozbiljna potreba na tom području za poslovnim prostorima. Trgovački centar će ostati u nekim normalnim gabaritima. Da je Westgate izgrađen u gabaritima Arena Centra ili City Centra West ne bi bilo nikakvih problema s isplativošću tog trgovačkog centra. Od sadržaja koji se spominju u kontekstu novog Maksimira podosta je toga što bi sigurno bilo isplativo pa ću navesti redom. Ne znam koliko pratiš situaciju s najmom poslovnih prostora u Zagrebu, ali u tom dijelu grada ima jako malo adekvatnih poslovnih prostora, a lokacija je odlična. Nadalje, što se tiče podzemne garaže nema nikakve u krugu od kilometra. Najbliže su ona u sklopu KBC-a Zagreb odnosno Rebra koja jedva zadovoljava potrebe bolnice te druga na Kvatriću koja niti je dovoljno blizu niti je dovoljno velika. Maloprodajne trgovine razine supermarketa ili hipermarketa nema u krugu od nekoliko kilometara, tako da to bez problema možeš rentati nekome od velikih igrača u roh-bau stanju. Nikakvog hotela, osim onog u sklopu KBC-a Zagreb koji je primarno vezan uz potrebe obitelji pacijenata koje dolaze izvan Zagreba, nemaš praktički do centra Zagreba. Samim time, jedan dobar biznis hotel ti, također, igra, jednako kao i velika igraonica za djecu. Na to dodaš jedan restoran brze hrane nekog od velikih svjetskih franšizera, jedan do dva bolja restorana, jedan do dva bolja kafića, Dinamov muzej s velikim fan shopom i to je već ozbiljan broj sadržaja koji bi se itekako komercijalizirali. Ljudi u startu imaju percepciju da sve mora biti integrirano u sam stadion, a ne mora. Dio može biti investitoru ponuđen i u krugu stadiona.
  • Infinity
    16.4k
    S obzirom da je jug odvojena tribina bez odvojenih sektora, kapacitet za goste je 3.931, barem u HNL-u. Mislim da UEFA nema stavku koju ima HNS, te je u Europi kapacitet 5%.

    Sve dok se jug ne podijeli na odvojene sektore gosti ce dobijati skoro 4.000 ulaznica, jer imaju pravo na njih. Klub je navodno htio podijeliti jug, ali se od toga odustalo na intervenciju BBB. O tome je ovdje i pisao jedan clan BBB.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.