• jedan u nizu
    8.3k

    vec smo komentirali nesto sto cu reci, pa su me ljudi iznapadali.
    Tako nesto je neostvarivo jer crkva nece nikad sudjelovati na taj nacin. Njima nije u interesu da budu suvlasnik, ulazu u to i na kraju profitiraju. Ne kazem da im profit nije primamljiv, ali njima je bitnije ono sto oni dobiju od 'ustupanja' tog zemljjista, a to su zemljista i dozvole za gradnju 11 crkvi u gradu.
    Tako da bilo kakva takva opcija sa crkvom je nemoguca.

    Grad moze samostalno ici u to i vjerovatno ce ici tako nesto, ili ce dati dinamu najam ili koncesiju a dinamo ce naci svog investitora ako ne moze sam investirati.
    Ili ce grad raspisati natjecaje, odabrati izvodaca i dati mu koncesiju na 40 godina. A nakon 40 godina ponoviti postupak ako ce trebati renovirati stadion. A ta opcija je upravo ta o kojoj sad komentiramo i to sto grad kao najavljuje.
  • mali M
    5.2k
    Nek ostave Crkvu kao jednog od suvlasnika zemljišta kao i do sad i Crkva neće imati sa tim problem. Vraćamo se na ono što trenutna ekipa želi maknuti Crkvu iz jednadžbe i naravno da se onda pregovaranja o interesu koji Crkva ima. Naravno da Crkvi nije interes novac nego riješiti probleme sa gradnjom crkvi gdje im TT neće nikad dopustiti.. to je jedan od razloga zašto mislim da je TT samo populist jer nema šanse da lik te ideologije koje je dopusti izgradnju nekoliko crkvi u Zagrebu dok je na vlasti. Pa "njegovi" bi ga izbacili naglavačke iz politike
  • jedan u nizu
    8.3k
    zasto onda to nisu dogovorili sa ranijom vlasti? mogli su na svaki Bandicev plavi vulkan dati mu zemljiste i dobiti 11 novih lokacija. Ocito nije TT jedini kojem to ne odgovara.

    i ne znam koliko grad smije zakonski dati nesto graditi ili dati zemljiste u koncesiju nekome ako je na parceli upisan jos jedan vlasnik. Zato se i krenulo da to bude 1/1 i sve cisto po zakonu.
  • SAS1987
    14.7k
    Nek ostave Crkvu kao jednog od suvlasnika zemljišta kao i do sad i Crkva neće imati sa tim problem. Vraćamo se na ono što trenutna ekipa želi maknuti Crkvu iz jednadžbe i naravno da se onda pregovaranja o interesu koji Crkva ima.mali M

    Crkvu pošteno isplatiti a onda im pošteno naplatiti poreze ko i ostalima. Pa ce biti love za napraviti Wembley :lol:
  • Dudu9
    816
    Ali piše da grad ide prema tome da investitoru omogućuje komercijalni sadržaj da bi u suprotnom stadion bio besplatan, e sad jel moguće da je okolno zemljište na Maksimiru dovoljno vrijedno da se isplati investitoru ne znam, ako je zašto bi Dinamo plaćao nešto investitoru, ako je već on dobio svoj dio koji je vrijedan investicije u stadion po tome Dinamo bi jedino gradu Zagrebu plaćao najam.
  • mali M
    5.2k
    ako je na parceli upisan jos jedan vlasnik.jedan u nizu

    Pa mogu ti ja dat dozvolu da gradiš na mojoj zemlji pod stavkom tipa da nesmije tu bit otvoren kafić... Tako je i bilo do sada sa slučajem stadiona. A zašto to nije dogovoreno onda sa ranijom vlasti, zbilja? Bandić ne bio iz neke tradicionalne stranke? Ista je to stranka kao i TT. A i ako pričamo o stadionu, MB je od njega imao kravu muzaru zato nije ništa niti imao namjeru sagraditi.. kao i TT.

    Crkvu pošteno isplatiti a onda im pošteno naplatiti poreze ko i ostalima.SAS1987

    Tako je, kao i svim ostalim neprofitnim organizacijama i udrugama.. kad tako bude za sve neka bude i za Crkvu... Samo to...
  • jedan u nizu
    8.3k

    Pa recimo da nema tog komercijalnog dijela. Tko bi htio napraviti stadion od 50-100mil i onda jedino zaraditi na iznajmljivaju klubu i to za par mil E godisnje (puno sam i rekao). Za takvu investiciju ti je povrat ulozenog tek nakon 40 ili vise godina, taman kad ti istekne koncesija. Nikome to nije zanimljivo.
    Zato se ide i sa drugim stvarima, jer ce investitor vratiti ulozeno kroz placanje najma, a profit ce imati na drugim objektima.
    Vjerujem da bi tako dinamo placao najam samo investitoru a ne gradu.

    A vjerujem da ce i klub imati 'profita' na tim komercijalnim dijelovima. Moci ce unajmiti prostore, hotelske ako bude hotela. Konferencijske sale i svasta nesto, hrpu ugostiteljskih objekata na kojem bi mogli zaraditi, restorani, kafici, shopovi i svasta nesto.
    Da zemljiste ima puno vrijednosti - da. Lokacija za stanove, hotel i ugostiteljstvo je jedna od najboljih u gradu. Kvart koji je nekad bio periferija a sada je skoro pa centar, tramvaj zone, blizina zeljeznicke pruge, najveceg parka u gradu, zoo. hrpa zelenila. Zemljiste je idealno za investicije
  • Patak
    2.9k
    Slične rasprave će biti i za pet godina. Najvažnije o čemu vjerojatno razmišljaju je gdje će se oni "ugraditi" koji o tome odlučuju, evo sad su našli zabavu sa stablima, ne 28% skuplje nego 28 puta skuplje.

    Evo da se izgradi Kranjča i dogovore sve oko Maxa, i kažu ajmo prvo javni natječaj za rušenje sadašnje armirano betonske konstrukcije, neće ni jedna ponuda biti ispod 50 milijuna eura, samo za rušenje. Evo kad dođe to te faze iskopati ću ovaj post.
  • Bosskovitz
    12k
    Jesmo, razmišljali smo. Drago mi je da se ide prema tom rješenju.Mali dioničar

    Krivo sam se izrazio, preciznije bi bilo da nismo puno o tome raspravljali ovdje. Ovaj tvoj prijedlog je jako dobar, iskreno i očekujem nešto vrlo slično u konačnici, samo bez Crkve jer mislim da oni nemaju interesa za to i radije bi 11 novih zemljišta za crkve od udjela u stadionu.
  • Dudu9
    816
    Ma kakvi udjeli u stadionu treba bit 1/1 upisano na grad, sad hoće model biti da Dinamo napravi firmu pa u njemu udjeli grada Dinama i investitora, ili Investitor gradi stadion i svoje komercijalne sadržaje pokraj stadiona i time radi stadion besplatno za grad što je vjerojatno najbolja solucija za Dinamo
  • Bosskovitz
    12k
    boss nemoj me zezati! Što je točno TT napravio više od MB.mali M

    MB nije napravio ništa. Ama baš ništa. S te strane, sama činjenica da netko u Tomaševićevoj vlasti radi na tome da se razriješi imovinskopravno stanje, radi na studiji izvodljivosti, radi na pripremi arhitektonskog natječaja znači da se na stadionu aktivno radi - što je neusporedivo više od onoga što je napravio MB jer ne možeš pomnožiti s nulom. Ja sigurno jesam puno optimističniji od tebe oko stadiona, ali vidiš i sam da se na njemu radi: tvoje je pravo da misliš kako se ne radi dovoljno i kako je sve spin, moje je pravo da mislim kako se radi sve ono što je nužno potrebno da bi se taj stadion napravio - ali činjenica je da se neki k radi.

    Isti "problemi" sa zemljištemmali M

    Nisu isti problemi jer za vrijeme Bandića nitko nije ni pričao o tome čije je zemljište, kako će se financirati, koliko je sadržaja potrebno da bude isplativo ili kakav će biti izgled stadiona nego se razbacivalo Barićevim renderiva i bacalo krafne u oči nekim referendumima na kojima su građani trebali odlučivati gdje će biti stadion.

    iste slikice i nacrti.. isti su u crtu nosa!mali M

    Kojek slikice i nacrti? Ja pratim ovo vrlo aktivno ali moguće je da sam propustio, daj mi linkaj neku slikicu ili nacrt novog stadiona u Maksimiru? Čak ni ne mora biti ista "u crtu nosa" kao Bandićeva.

    Pretpostavljam unaprijed da nećeš moći jer nikakvih slikica i nacrta nema. Zato što je Bandićev populizam funkcionirao na način da Otto Barić Jr. nacrta Plavi Vulkan od milijardu mjesta na Kajzerici, i onda tri godine razglabamo o tome treba li stadion na Kajzericu ili ostati na Maksimiru i je li nam lijep ili nam je ružan. To mase vole, imati mišljenje je jednostavno, znaš onu izreku o mišljenju i anusu. Sada se rješava zemlja da se uopće može graditi, ako im je vjerovati na riječ radi se na studiji izvodljivosti što je presudna stvar da bi mogao imati ikakvu percepciju toga što bi novi stadion i koliko toga bi novi stadion morao sadržavati, a onda temeljem toga ide međunarodni arhitektonski natječaj umjesto poziva Ottu da nacrta stadion i kad on završi - e tek onda ćeš vidjeti slikice i nacrte. Jer je to normalan tijek događaja: papiri > propozicije > natječaj > render; a ne render > kita.

    Skiciramo, pričamo o isplativosti, popratnim sadržajima, problematici pozicije stadiona, iskorištenosti prostora u odnosu na okolinu...mali M

    Naravno, ali ne možeš isprintati 400 stranica ove teme i to predstaviti kao studiju izvodljivosti, kvragu. Postoje ljudi koji se time bave kao strukom, to je kompeksan posao. Mi govorimo kako treba hotel, muzej i slično, ali koliko veliki, koliko kvadrata, kakvi kapaciteti garaža, kakav tip ugostiteljskih prostora, kolika je vrijednost toga, kolika je procijenjena zarada, SWOT analiza... nemam pojma, nije moja struka, ali nije studija isplativosti projekta od 150+ milijuna eura naše uglavnom laičko raspravljanje o stadionu.

    Ne slažemo se, okej, to je demokracija i to je ljepota ovog foruma, ne moramo se slagati oko svega. Ali ja koliko pratim sagu oko stadiona, a pratim negdje od kad sam krenuo aktivnije ići na utakmice početkom srednje škole, znači unazad 15-20, nisam vidio konkretnije pomake prema novom Maksimiru. Oni nisu in your face kao potemkinovi stadioni bivšeg gradonačelnika, ali djeluju konkretno, realno i smisleno.
  • Bosskovitz
    12k


    Postoji puno modela, trenutno jako malo znamo. Ali ovo što je Mali dioničar pisao isto ima smisla, Dinamo može imati udio u cijelom projektu koji bi recimo bio ekvivalent trošku korištenja stadiona, ureda, muzeja i shopa. Realno, mi još uvijek ne znamo o kakvom se projektu radi, za to je potrebna ta studija - je li to klasični stadion, je li stadion s prodajnim prostorima na nultoj razini, je li u njega ili uz njega uključen i neki hotel, drugi poslovni prostori, javno dostupni garažni kapaciteti... još uvijek je malo prekompleksno insinuirati ulogu Dinama u projektu kad ne znamo kako projekt treba izgledati.
  • mali M
    5.2k
    neznam.. najviše mi se u ovome sviđa tvoj optimizam, al mislim za ozbiljno. bio sam i na starom sjeveru i kad smo dobivali novi smo pljeskali od sreće novom stadionu al nas izigrali, onda smo gledali Franjine nacrte, pa onda Bandićeve nacrte ja velim i TT-ove, al dobro.. Kažem nacrte i slikice jer istu nam demagogiju za sada prodaje i za Kranjču, ali i za Maksimir.
    sama činjenica da netko u Tomaševićevoj vlasti radi na tome da se razriješi imovinskopravno stanjeBosskovitz
    Neznam što si ti točno ti protumačio kao Tomicin rad na imovinsko pravnom stanju kad je jasno i glasno artikulirao da se on u to nebi štel mešati i da je to između Crkve i države.. Što točno je on po tome napravio osim što si je stavio smokvin list kad ga se pita zašto još uvijek nije napravljen pomak oko pitanja Maksimira.
    Znaš kako ti ja na to gledam.. Ovaj prije njega je predavao prazan list na ispitima, ovaj na tom listu npiše i datum ali ga isto predaje praznog.. Neznam što drukčije rade a da je tebi takva enormna razlika.. Bandić je objavljivao slikice i obećavao, ovaj samo obećava i kaže da se "nešto kotrlja u pozadini" i mi bi trebali sad slavit.. neznam.. zbilja mi je nevjerojatan tvoj toliko jako pozitivan stav u vidu trenutne vlasti oko stadiona..
    ja nisam vječito nezadovoljan, ali mislim da je priča oko stadiona puno jednostavnija kad bi bilo volje da je se riješi.. vjerujem da aktivnog pregovaranja i dogovora za stolom bi vjerojatno bilo dobrih 2 tjedna.. i onda bi se znalo na čemu smo, a tu se prodaje priča da već dvije godine traju nekakvi pregovori oko imovinsko pravnih odnosa... hau jes nou
  • Dudu9
    816
    Mislim da se taj dio hotel i popratni sadržaji vjerojatno radit pokraj stadiona iliti na cijelom dijelu svetica di je i kamp Hns trebao biti, nešto slično dvorana Arena pa do nje šoping centar arena itd.
  • Patak
    2.9k
    Popratni sadržaji i sad postoje na sjeveru Dinamovog stadiona, ti. bio je plan za poslovni centar tamo ali nikad nije zaživio. Tu je uvijek rizik od poslovnog neuspjeha, pa se i Westgate rebrendira jer nije uspio sa trgovinama iako je pokraj prometne ceste.

    Kaj hoću reći, možda lokacija nije baš idealna za te popratne sadržaje potencijalnom investitoru.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.