• DrawTube
    4.8k
    Ne vidim ništa loše u tome da Dinamo plaća godišnji najam od npr 2m€. Bolje je ta varijanta nego varijanta Osijeka i Rijeke koji grcaju u dugovima zbog stadiona.
  • Dudu9
    816
    Tamo su se isto tražili uz stadion da mogu hotel napraviti u početku se grad nećkao da bi na kraju Volpi otpao, a sa time i stadion, ako se ne varam do kraja godine bi trebala grad Rijeka odobriti i izmjenit da se može raditi hotel tako da investitor ko god da je ima interes jer dobija odličnu lokaciju.
  • criticus
    2.3k
    Iako još nije rješeno sve imovinskopravno,Bosskovitz

    1.11.2074. U tijeku je finaliziranje dogovora oko imovinsko pravnih odnosa, investitor s Marsa je već spreman s lovom.

    2 godiine rješavaju ono što su ima 2 godine rekli da je dogovoreno. I sad bi neko triba pušit ovu priču. Kranjča samo sto nije, besplatna žičara, i bogati suggar daddy za maksimir. Idu izbori, pokupio je Mikijeve metode.
  • xavier
    12.1k


    Meni je najbolji dio oko nove Kantride bio prije dvije godine kad je Miško pompozno potpisao ugovor s Kinezima "koji žele graditi taj stadion". I svi mediji su se raspitati kako gradnja samo što nije krenula. Nitko se nije zamarao činjenicom da se radi o građevinskoj firmi koja bi stvarno "gradila" stadion, ali nedostaje samo još jedna mala sitnica...netko to mora platiti jer ovi nisu bili investitori kako je to u medijima doživljeno.
  • Patak
    2.9k
    Kinezi su sagradili jedan u Velikoj Gorici još 2019 za 35000 gledatelja. Baš je lijep, slike su na donjem linku.
    https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/kinezi-u-velikoj-gorici-grade-stadion-od-35-tisuca-mjesta-evo-kako-bi-trebao-izgledati/63330
    Srećom, HNS je ozbiljna ekipa, oni su te iste 2019. godine sagradili nacionalni stadion u Blatu
    https://www.vecernji.hr/sport/gradnja-stadiona-moze-poceti-grad-je-vec-prenamijenio-zemljiste-u-blatu-1309997

    Tako da nam stadiona neće nedostajati, kad sagradimo Kranjču i Plavi vulkan imati ćemo najveći broj stadiona na tako malom prostoru na svijetu, odmah iza Katra. Bila bi zanimljiva jedna virtualna izložba rendera za pogledati.
  • Jaro
    7.4k
    svi renderi maksimira ne mogu stati na isto mijesto...
  • Dudu9
    816
    Pa Misko je poduzetnik, nije lud bacati pare na novi stadion, di nema povrata novca zato traži izgradnju hotela uz stadion, da bi takva investicija imala neki povrat novaca, ista takva situacija je i zagrebu, ne žele davat novac za stadion i zato će nuditi zemljište privatnom investitoru, uz stadion da radi popratne sadržaje kojim će se takva investicija isplatiti radit.
  • Bosskovitz
    12k
    Dinamu ce zivot sigurno poskupiti jer bi potencijalni stadion mogao koristiti samo po komercijalnoj cijeni...Jaro

    Dinamo će plaćati najam, ali će imati i jeben stadion na kojemu bi trebao imati muzej i veliki shop i više prodanih ulaznica, pa bi na kraju trebao biti u plusu.

    Jer ovo o komercijalnoj cijeni je dvosmjerna cesta. Dinamo, tehnički, može igrati na drugom stadionu (Kranjčevićeva), ali investitor nema kome drugome trajno iznajmiti stadion od 30-40.000 mjesta u Zagrebu nego Dinamu.
  • Dudu9
    816
    mislim da ne piše da će Dinamo plaćati najam, nego grad daje ostatak zemljišta privatnom investitoru za komercijalne djelatnosti da bi za uzvrat oni besplatno napravili stadion, vjerojatno Dinamo više tamo neće imati pomoćne terene, nego će biti hotel šoping centar parking itd.
  • jedan u nizu
    8.3k
    ma to ce se mjenjati jos 100 puta, malo ce biti grad vlasnik, malo privatnik, malo dinamo.
    Cas ce dinamo placatr najam, cas ce dobiti koncesiju.
    Model ce se mijenjati dok se ne udari prva lopata, ne za rusenje nego za gradnju.

    Uostalom, ako lovu daju HNS i UEFA, zasto bi se islo totalno u privatni stadion koji bi se iznajmljivao dinamu?
  • Bosskovitz
    12k
    mislim da ne piše da će Dinamo plaćati najamDudu9

    Ne piše, ali ako se radi o privatnom investitoru - a taj privatni investitor nije Dinamo - onda će Dinamo plaćati najam. Mislim, to je skroz okej i ne bi smjelo biti problematično.
  • mali M
    5.2k
    Vidio sam taj članak al nisam htio komentirati jer prvo uzrujam sebe, a onda tu i neke od vas... Eto kao što sam (nažalost) i govorio, nakon dvije godine oni će raditi planove i rendere ali "nažalost" nije do njih kad će i da li će biti realizirano.. to mi je jednako relevantno kao da mi tu crtamo i planiramo, ali ti planovi nemaju veze sa stvarnošću i situacijom... I dalje populist koji će pokušat na stadionu kao i MB zaradit poene.. na žalost nas navijača...
  • Bosskovitz
    12k
    nakon dvije godine oni će raditi planove i renderemali M

    Zapravo, potpuno suprotno. Bandić je plasirao pred svake izbore razne rendere bez da se ikakve pripremne radnje napravilo, samo za mazanje očiju. Ovi trenutno nemaju nikakve rendere nego se rješavaju zemljišnoknjižna pitanja (koja očito nisu riješena 20+ godina), radi se studija isplativosti (koja je nužna da bi se našao investitor i da bi projekt imao smisla) kako bi se izgubilo što manje vremena i priprema arhitektonski natječaj - tek kad on bude gotov ćemo vidjeti neke rendere, a u tom trenutku to bi trebali biti renderi projekta koji će se graditi.

    Znam da je hejt nematerijalna kulturna baština našeg grada, ne tražim ni da se pretjerano poštuje to što se nešto radi jer svi smo se puno puta opekli na razna obećanja oko stadiona, ali ajmo barem biti dovoljno inteligentni da prepoznamo razliku između Bandićevog populizma od kojeg nismo dobili ništa osim praznih obećanja i licemjernih vizualizacija, i ovoga što radi Tomašević - što je sporo, ali je već sada više nego što je napravljeno u zadnjih 20 godina, a u jednom mandatu će gotovo sigurno biti najveći korak ka novom stadionu.
  • Mali dioničar
    15.3k
    Dugoročno, vrlo zanimljiv bi mogao biti taj odnos Dinama i investitora u stadion, nešto potpuno novo o čemu još nismo razmišljali.Bosskovitz

    Jesmo, razmišljali smo. Drago mi je da se ide prema tom rješenju.

    Osobno najboljim rješenjem smatram formiranje trgovačkog društva M128 d.d. čiji bi osnivač bio Grad pa čak i Crkva sa svojom zabijlježbom. Ajmo reći čisto za lakši izračun;

    Zemljište vrijedi 50 milijuna EUR i neka je udio Crkve 10% zbog zabilježbe. Sve ovo pišem logike radi, a brojke su mi proizvoljne i okvirne.

    1. korak osnivanje M128 d.d. koji u kapital daje zemljište. Kapital 50 milijuna EUR. Struktura vlasništva Grad 90%, Crkva 10%.

    2. korak dokapitalizacija za iznos potreban za izgradnu stadiona...ako je to 100 milijuna EUR, nova struktura vlasništva M128 d.d. od novog temeljnog kapitala 150 milijuna EUR investitori 67%, Grad 30%, Crkva 3%.

    3. korak Dinamo zaštićeni najmoprimac - renta 3 milje EUR koja se indeksira na više po stopi 3.5% godišnje

    Dinamo može biti i treba biti među investitorima, ali nikako jedini investitor. Moje je mišljenje da bi Dinamo u startu od ovoljetnog prihoda od igrača plus prodaja Baturine do tada trebao plasirati 6-10 milja EUR u stadion i tako ući u suvlasništvo M128 d.d.

    Od svakog transfera i svakog igranja u LP bih napravio fond za kupnju dionica M128 d.d. 10% od navedenog prihoda.
  • mali M
    5.2k
    boss nemoj me zezati! Što je točno TT napravio više od MB. Isti "problemi" sa zemljištem, iste slikice i nacrti.. isti su u crtu nosa! Isto tako kažeš da TT radi te rendere i studije isplativosti kao da je to sve besplatno... Sve to mi debelo preplačujemo preko njegovih koji dobivaju te poslove a nećemo se ni mrdnuti s mjesta, kao što ni nismo 2 godine.. ove fore "nije se ništa napravilo 20 godina" je ta TT-ovska retorika koja mu je odgovor na sve što nije napravio za Zagreb od kad je na vlasti... Al da se vratimo na stadion, ponavljam, to što on radi, radimo i mi na forumu besplatno. Skiciramo, pričamo o isplativosti, popratnim sadržajima, problematici pozicije stadiona, iskorištenosti prostora u odnosu na okolinu... Da, TT je muljator i reći da smo bliže stadionu nego ikad je stvarno tragikomično...
    Ovu patetiku oko "hejta" neću previše komentirati
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.