• Mihaljević
    9.9k
    Šta bi bilo kad bi bilo ... Šta bi bilo da Zoki Mamić nije dobio presudu? Jel bi još bio trener Dinama? Bišćan je dobio otkaz jer sa ekipom od 100 milijuna bio iza Hajduka 5 bodova i uz to nije radio nijednu izmjenu , i to je sva mudrost.
  • Tongo Doumbia
    4.2k
    Budući da vidim da je dosta Vas kolega sa Zone raspravu o kvalitetama između našeg bivšeg i sadašnjeg trenera svelo na utrku ko je bliži/dalji sa znamo već kim ( ), podijelit ću svoj skroman sud. Prije svega, budući da poznajem ljude bliske i jednom i drugom, olakšat ću Vam, Bišćan i Jakir su jako dobri prijatelji. Dio su iste nogometne klape koja se drži van terena, uski krug ljudi koji je zajedno nastupao na " Kutiji " itd. Slične su filozofije i razmišljanja što se nogometa tiče, tako da ta rasprava više treba ići u neku novoosnovanu rubriku " kruha i igara", nego li se smatrati relevantnom da se sudi tko može biti trener Dinama, a tko ne. No dobro, navikli smo svi da svaku osobu u klubu prvo seciramo prema tome jel ikad sjedila s Glavom, jel mu mahnula u prolazu ( po tome kriteriju pola naših igrača treba mrziti)

    Ja nisam bio za smjenu Igora. Naglasio sam to više puta. Zapravo me jako pogodila. Smatrao sam da će on biti predvodnik našeg " novog vala" , izuzetno mi je " gotivan" lik. Kapetan, legenda, Purger, ne treba posebno objašnjavati. Nije se ostvarilo, to je samo posao i tako na to treba gledati. Došao je Jakir. Sa respektabilnim rezultatima u tri projekta na kojima je radio, sa znanjem i vizijom koju ima.

    Po mom mišljenju najveći Jakirov krimen je taj što je došao upravo nakon Igora. Odluka da Bišćana olako potrošimo i s njime očistimo pod na kojem su bile sve prljavštine i grijesi uprave, a nakon toga dovođenje čovjeka kojem se spočitava nekakvo prijateljstvo s Glavom, (pretenciozno i napuhano ) jako je kontradiktorna, sama po sebi. No, to po meni ne znači da sad treba smatrati da je Jakirović više kriv od Igora, ili obrnuto. Za mene apsolutno nevažan dio ko za koga stoji. Važno je da su i jedan i drugi u svoje vrijeme bili treneri Dinama, baš kao i svi prije njih. I da krenemo pobjeđivati u kontinuitetu. I to u prvenstvu. Da, to pritom znači da mi se doslovno jebe za taj Intertoto kup. Nakon ovakve završnice s Loksom, misli su mi samo na Varaždinu, a onda i Rijeci. Ajmo Dinamo, nema predaje.
  • Mihaljević
    9.9k
    Bravo! Pa to je debilizam Mamić ovo Mamić ono. Nismo doveli Bjelicu jer je dobar sa Mamićem? Nećemo Omeragića jer je Mamićev igrač? Pa to je totalni debilizam.... Pa šta oćemo pljunut' Gvardiola jer voli Mamića? Veliki je Bišćan Dinamovac uzeo je odštetu i super , nismo ga mi odšetili niti smo mu šta uskratili da plaćem za njime. Dajte ljudi više Dinamo se ne dijeli na Mamićevce ili Boyse , Zapad ili Sjever , Jug ili Istok... Rezultati su prioritet, jer bez njih nemamo apsolutno ništa.
  • Tongo Doumbia
    4.2k
    da, više mi je toliko iluzorno da se i pet godina nakon odlaska takvog debila, mi i dalje trzamo i hvatamo za to ko je ikad bio povezan s njim. Shvaćam, mučna i teška vremena, nabila su nam svima značajnu traumu, ali mora se ići dalje. Baš mora. Pogotovo jer je to zajedništvo sad baš prijeko potrebno kad smo u ovakvom kurcu. Ne moraš bit za Jakirovića, ali pobjedili smo Lokomotivu, slavili pobjedu DINAMA. I ja sam mišljenja da je Robert Ljubičić vezni igrač sa najgorom tehnikom i lijevom nogom ikad, pa je večeras dao brutalan assist za Takura i slavio sam gol a i Ljubu kao manijak. DINAMO ZAGREB IZNAD SVIH!
  • Dudu9
    816
    Puno se pisalo na forumu da je potrebno mjenjat igrače, dati ovom onom priliku, i kad to trener tako napravi opet ne valja jer lutamo, problem je jer nema kvalitete u većini kadra moze on u napadu rotirati Kulenović, Drmic, Emreli, kad sva 3 nemogu Petkoviću čistit kopačke, a ne da ce ga zamjenit, ista stvar je sa zamjenom Livakovica, Šutala Orsica nazalost Uprava je u zadnje 2 godine promašila pojačanja, i sad imamo prosječne igrače koje nisu nivo Dinama kojeg zelimo!
  • Mihaljević
    9.9k
    Griješiš za Ljubu jako :wink:
  • Tongo Doumbia
    4.2k
    ma vjerujem,al kažem ti, to što nije po mom guštu ne mjenja činjenicu da je naš stožerni igrač, i u svakom slučaju igrač NAŠEG DINAMA, i dok god je to tako on ima sav moj respekt,podršku i hvalu.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Errare humanum est, sed in errore perseverare dementis.
  • Mali Zeus
    13.2k
    I dalje mislim da mora otići, jučer je skoro pa nabasao na pobjedu jer je ubacio igrače kojima ne vjeruje.

    Možda nešto nauči pa bude imao više povjerenja u Perkovića, Kaneka i Sučića, al ne bih me, nažalost, nimalo čudilo, da se ubrzo vrati starim, lošim navikama.
  • Noel
    6.4k
    Meni Jakirovic izgleda kao neinteligentni populist. Sve kaj radi u tom smjeru izbacivanje igrača iz prve momčadi nakon 45 minuta loše tekme ,vađenje igrača nakon 20 minuta igre , najave na konferencijama neke borbe i rata, ulizivNje navijačima ,dizanje šake zapadu,suze na kraju tekme. Sve kaj radi je tolko cringe i neinteligentno. Populist bez mozga. Sve bi to još prošlo da nekaj zna o taktici.
  • Droljo
    8.2k
    A nogometaši nisu baš poznati po bistrini (čast iznimkama). Mlad zaradiš dobru lovu, školu zanemariš ili završiš neku prilagođenu sportu di ni nejdeš. Ne znam, bivši dobri igrači nisu nužno i dobri treneri. To ide i ademija i bišćana. Ćiro, otto, mourinho itd u italiji većinom golmani...
    Naravno da ima i suprotnih primjera jako puno.
  • runtothehills
    385
    Trenutno je problem što se previše kemija i fali jasan plan, to zbunjuje igrače. Emreli na desno krilo, pa onda špica. Rile na stopera, pa onda na beka. Ljubo na lijevog beka, pa na kapaljke u veznom redu. Baturina na krilo, pa onda desetka.
    Da ne nabrajam još sto drugih primjera… Razumijem da neke igrače jednostavno ne vidi u svojim nogometnim okvirima, ali daj barem ponudi jednu liniju i drze se te linije. Svaka nova utakmica, za nas navijace, je veliki upitnik, siguran sam da ako se napravi anketa prije utakmice imali bi deset različitih formacija i igrača u mislima.
  • xavier
    12.1k
    Vidim da ste na ovoj temi ispisali stranice i stranice postova koje jednostavno ne stignem sve pročitati i jasno je da je nezadovoljstvo onim što igrači prezentiraju na terenu u ovom trenutku veliko.

    Sjećate se vjerojatno da sam do zadnjeg trenutka "branio" Bišćana i smatrao da ne treba otići (iako, kako sam i napisao, nisam mislio da radi savršen posao te je evidentno bio previše tvrdoglav). Razlog je bio taj što je moje mišljenje bilo da nije on taj koji je prvi i glavni krivac za prezentacije momčadi na terenu.

    Momčad je iz današnje perspektive u periodu od godinu dana ostala bez 2/3 startera. Sve je krenulo odlascima Oršića i Ademija da bi kulminiralo ovog ljeta kad je momčad desetkovana. Cijelo je ljeto za veći dio momčadi svaka utakmica mogla biti zadnja u dresu Dinama. Nemam ja problem s tim da mi moramo prodavati igrače, to je jasno, ali teško se oteti dojmu da je plan ovog ljeta bio da nema plana. Igrači su se "opraštali" pa ipak ostajali iz utakmice u utakmicu, a adekvatne zamjene nisu bile blizu. Teško je u takvom okruženju imati dobru atmosferu te biti u potpunosti fokusiran na nogomet.

    Bišćan je tu izgubio domaću utakmicu protiv Hajduka gdje smo još sredinom drugog poluvremena imali sve pod kontrolom da bi zatim zbog Petkove nonšalancije i Livijeve neodlučnosti ostali bez bodova. I zatim se dogodila Atena. Fokus se potpuno pomaknuo s nogometa na nešto drugo i da, Bišćan je tu izgubio dobivenu utakmicu odnosno ispustio prolaz. Apsolutno se radi o njegovoj grešci jer je davno prije toga trebalo razbiti ritam i ne dozvoliti da se dogodi što se dogodilo. No kako sam napisao, moral momčadi je u tom trenutku bio jako nizak i po meni to nije trebao biti razlog otkaza.

    Ono što je kod Bišćana bio problem, to je njegova retorika i tvrdoglavost. S jedne strane je na konferencijama ostavljao dojam da "umire" što nikako nije poruku koju bi govorom tijela jedan trener trebao slati, a s druge strane je bio nevjerojatno tvrdoglav u nekim svojim odlukama (Perković, Drmić). Uz to, ovo je bitno, nekoliko je puta izjavio kako nije zadovoljan rosterom. Nakon takvih izjava obično nema natrag jer teško da će igrači "ginuti" za tebe na terenu nakon što javno izjaviš kako nisi zadovoljan kvalitetom tih istih igrača.

    I Bišćan je otišao te nam je došao Jakir. Njegov sam dolazak jako pozdravio jer sam ga želio za trenera još u vrijeme kad nam je došao Čačić iako u tom trenutku nije bio realan. Napravio je dobar posao u Mostaru te sjajan u Rijeci. Pretvorio je na Rujevici gubitničku momčad u atraktivnu, snažnu i ratničku. Činilo se da je upravo to ono što Dinamu treba. I sam Sergej je bio pun energije i entuzijazma, znači čista suprotnost od Bišćana. Činilo se da će sad stvari biti bitno drugačije.

    No pokazalo se da na terenu to baš i nije tako...izgubili smo u Pragu i ispali nakon što smo imali "siguran" prolaz, izgubili smo na Kosovu, izgubili smo u Gorici, izgubili smo prošli tjedan i od još jedne češke momčadi, da bi za kraj čupali pobjedu protiv Lokomotive u zadnjim minutama. Kad se sve zbroji, ima tu puno više kikseva nego što ih je Bišćan imao, a što je najgore, još momčad na terenu ne izgleda nimalo bolje od onog što rezultati sugeriraju.

    No meni čak ni to ne bi bio razlog za otkaz jer kako sam napisao, razlozi svega ovog su puno dublji i ne kreće to od Bišćana ili Jakirovića nego sa puno viših instanci. Momčad jednostavno nije posložena kako treba i fale nam krila, fale nam stoperi, nemamo (opet) lijevog beka...

    Ali tu dolazimo do velike sličnosti između Bišćana i Jakirovića...iako nemamo krila, obojica se kao pijan plota drže 4-2-3-1 sustava kao da je zabranjeno igrati na bilo kakav drugi način. Obojica istjeruju neku svoju pravdu nepotrebnim inaćenjem prema određenim igračima. I Sergej, slično kao Bišćan, javni kritizira svoje igrače. Izgubimo na Poljudu, on priča o nekakvom posjedu i dominaciji u utakmici gdje te protivnik pusti da igraš upravo na taj način jer ti samo tako može parirati i ti kao imaš "posjed i dominaciju", a pritom si sasvim bezopasan. Izgubimo na Kosovu, a on izjavi kako je priprema bila dobra i da se "igrači trebaju zamisliti". Da su igrači najgori na svijetu, a nisu, ne možeš tako nešto izjaviti jer kamo to vodi dugoročno s obzirom da je tvoj posao upravo da oni izgledaju dobro na terenu.

    Da smo jučer izgubili, Jakir bi sigurno bio bivši. Ovako teško da će dobiti otkaz nakon pobjede kad nije nakon vezanih poraza. Zatim imamo kup pa Varaždin i vjerujem da će rezultati biti pozitivni te da ni onda neće otići. Znači kupio je vrijeme u vjerojatno će barem do zimske pauze biti trener.

    Kako sam napisao, imao sam velika očekivanja od njega, ali sad iskreno nisam siguran koliko nam on dugoročno može donijeti. No isto tako se bojim se trener nije primarni problem. Imamo upravu koja od svega pere ruke i koja je zaslužna kad je dobro, a kad nije, onda su krivi oni niže u hijerarhiji. Ta uprava nije složila nikakav sustav, procese, a ni pronašla SD kad smo već kod toga. Ta uprava je odradila totalno zbunjujuć prijelazni rok gdje do zanjeg dana nismo znali idemo li u rebuilding ili ostavljamo jezgru momčadi i pojačavamo se. Igrači su dovođeni bez ikakvog plana i tek kad je voda došla do grla, dovedeni su Stojković i Kačavenda (za koje se mjesecima prije tvrdilo da "nećemo plaćati takve odštete za njih jer možemo za to dovesti puno bolje igrače") te Vidović.

    Uglavnom, otišao Sergej ili ostao, bojim se problem neće nestati...treba nam statut, trebaju nam zatim sustav i procesi, treba nam SD za kojeg znamo da je on odgovoran za transfere, treba nam plan...a onda će treneru i igračima biti puno lakše. Bez obzira bio to Jakir ili netko drugi...
  • jedan u nizu
    8.3k
    I sad nakon svega sinoc, kada Jakir krene sa postavom bez KTCa i Kaneka, ili ako ne ubaci barem Sučića. Ili ako opet stavi Menala i Kulenovica u prvu, neka odmah dobije otkaz.
    Nek se kuvertarka samo spusti iz svecane loze par metara i na licu mjesta da kuvertu treneru i dovidenja.
    Isto je napravio nakon Istre koju smo lako dobili sa nekim novim igracima, i onda ih je poslao na klpu sljedecu tekmu i izgubio dvije zaredom.
  • Eduardo
    20.3k
    Jakirove suze nakon što je Taki Taki zabio za 2:1.

    giphy.gif
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.