• Sajla
    5.1k
    ne razumijem ovo "osim".. jel to tipfeler, jer inače taj osim govori da nije ništa zapravo riješeno?mali M

    ja to tumačim kao "grad 1/1 upisan ne samo na kompletno zemljište stadiona već i na okolne parcele"
  • mali M
    5.2k
    kad sam pokušavao isčitati ono što je tu zaljepljeno iz gruntovnice meni se čini da je samo sam stadion na Zagrebovo ime, ali nisam išao isčitavati čestice da vidim što je točno obuhvaćeno time.. zato sam (čisto iz svoje komocije) pitao da li je netko to išao baš provjeriti..

    a ovo da je grad rekao da je sve riješeno mi je relativno jer je i dva puta rečeno da je sve dogovoreno i riješeno za maksimirski stadion, pa eto, još uvijek stoje u pat poziciji svi i ništa se ne događa.. meni iskreno niti ovo sa kranjčevićevom nije se maklo s mjesta osim što se tu i tamo ponovi "sve je riješeno" a zapravo se ništa ne događa...
  • Sajla
    5.1k
    samo komentiram kako čitam tu rečenicu, a kad se nešto stvarno počne događati, kad počnu radovi, onda će biti lakše povjerovati današnjim pričama ;)
  • mali M
    5.2k
    kad se nešto stvarno počne događati, kad počnu radovi, onda će biti lakše povjerovati današnjim pričama ;)Sajla

    slažem se skroz.. a šta ću, poučen desetljećima bacanja prašine u oči jednostavno ne da ne vjerujem dok ne počnu radovi, nego dok već i goli betonski kostur nebude gotov, jer onda vjerujem da nema natrag.. praznih građevinskih zemljišta sa puno komada betona i blata sa već zaglavljenim nepomičnim bagerom imamo već na stotine i to mi ništ ne dokazuje... stadio-skeptik sam, što ću...
  • scooniepenn
    3.3k

    U brzini zaboravio zareze staviti.

    Grad 1/1 upisan, osim na kompletno zemljište stadiona, i na okolne parcele koje ga okružuju.
  • Mali Zeus
    13.2k
    "Čudi da klub koji zarađuje desetke milijuna eura od prodaje igrača ne može stvoriti bolje okruženje za svoje igrače", pita se novinar Bleska.

    Eh moj Čeh, ne znaš ti niš.
  • mali M
    5.2k
    Nezna čeh da je na vlasti već treću godinu zelena ekipa i da su u tri godine već nacrtali kako će izgledati stadion koji će se možda napraviti za 5 godina i koji će biti zamjena dok se novi maksimir možda ne izgradi za 15 godina! Kako ćeš možda ljubomoran tek onda biti češe jedan!! možda... (tu krene suza iskrena niz obraz)
  • Mali Zeus
    13.2k
    Nezna čeh da je na vlasti već treću godinu zelena ekipa i da su u tri godine već nacrtali kako će izgledati stadion koji će se možda napraviti za 5 godina i koji će biti zamjena dok se novi maksimir možda ne izgradi za 15 godina! Kako ćeš možda ljubomoran tek onda biti češe jedan!! možda... (tu krene suza iskrena niz obraz)mali M

    a kad mu tek počnemo pričati o bivšem gradonačelniku i koliko je love ulupano u stadion još od doba Canjuge.
  • SAS1987
    14.7k
    a kad mu tek počnemo pričati o bivšem gradonačelniku i koliko je love ulupano u stadion još od doba Canjuge.Mali Zeus

    Nivo korupcije bi šokirao Adolfa :lol:
  • Bosskovitz
    12k
    Ovo je veliko:

    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/dinamo/ogroman-interes-za-novi-stadion-u-maksimiru-tomasevic-najavio-pomamu-za-projektom-koji-zagreb-ceka-desetljecima-15389842

    Iako još nije rješeno sve imovinskopravno, radi se na studiji izvodljivosti apropos popratnih sadržaja na stadionu kako bi se isplatio investitoru i na arhitektonskom natječaju, a navodno postoji već vrlo zainteresiran strani investitor.

    Ovo u potpunosti obrće cijelu originalnu priču o koncesiji koju bi dobio Dinamo jer po ovome bi Dinamo bio korisnik stadiona (Tomašević je i rekao da ga ne vidi kao investitora nego korisnika), a cijela priča bi vjerojatno bila oblik javno-privatnog partnerstva u kojemu bi privatni investitor izgradio gradu stadion i imao pravo koristititi ga određeni vremenski period i zarađivati od njega.

    Čudan obrat koji je dobio premalo prostora u medijima s obzirom da se kompletno mijenja cijela paradigma, ali meni izgleda kao pronalaženje načina da Tomašević ipak krene u priču izgradnje novog stadiona prije lokalnih izbora neovisno o ishodu promjene statuta kluba - jer u slučaju da ne dođe do demokratizacije, prekršio bi obećanje davanjem koncesije nedemokratiziranom klubu.

    Rekao bih dosta dobra vijest glede vjerojatnosti da će se stadion napraviti, nisam siguran koliko je optimistična glede demokratizacije kluba. Dugoročno, vrlo zanimljiv bi mogao biti taj odnos Dinama i investitora u stadion, nešto potpuno novo o čemu još nismo razmišljali.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Misteriozan strani investitor, ajde ajde... :vomit:

    Svi se trgaju tko ce nam izgradit stadion.
  • Jaro
    7.4k
    U ovoj prici, kad bi se obistinila makar ne vjerujem, Dinamu ce zivot sigurno poskupiti jer bi potencijalni stadion mogao koristiti samo po komercijalnoj cijeni...
    Ali, ovo je cista predizborna kampanja...
  • Dudu9
    816
    Pa takva je i priča od početka jer je Dinamo tražio izmjene koje grad mora napraviti da bi privatni investitori imao koristi uz gradnju stadiona hotel i soping centra, zato se i gura Maksimir radi atraktivne lokacije
  • NitkoBitan
    17.6k
    I u Rijeci se navodno pojavio privatni strani investitor zainteresiran za gradnju Kantride. Kako se blize izbori bit ce toga sve vise :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.