• The Undertaker
    4.1k
    Otkad su Marin i Janković iste pozicije?
    By the way, Marin je otpisan, valjda je to svima jasno.
  • Laugreano
    1.3k
    Neću jer je nebitno za temu Dinama,a klub je tada bio drugoligaš.sport
    Pozdrav Mara :D
  • sport
    2.3k
    Ništa Mara,on je još aktivan a ja sam u mirovini :cool:
  • Facke
    2k


    znas koj, sad si nas tu male piknul i nas to zanima.
    Bar reci el je jos drugoligas ili sad prvoligas, treceligas?! Morti bi mogel zapoceti novu temu da nam male das uvid kak to sve funkcionera i koji problemi su bili/ ne bili. Stvarne bi bile zanimljive. Nemoras nam reci klub al bile bi fora.

    Sorry za off topic :wink:
  • Sajla
    3.5k
    od sinoć vrtim po glavi razne scenarije i koliko god se trudio biti pozitivan - baš mi ne ide. zato unaprijed isprika. cijelo vrijeme mi na pamet pada jedna (možda malo nategnuta) paralela sa stanjem u državi - novi statut, novi izborni zakon. ako netko želi promjene, mora pobjediti u igri čija pravila pišu oni koji su trenutno na vlasti. izbore moraš dobiti prema izbornom zakonu kojeg je pisao HDZ, u izbornim jedinicama koje je oblikovao HDZ, s popisom birača kojeg je sastavio HDZ.
    isto je i nama - ovisimo o klupskim tijelima koja je sastavio Barišić, a rade po statutu pisanom po uputama Mamića. što će biti s novim statutom, kako će se birati skupština, pa onda i druga tijela, hoće li članovi kluba konačno imati odlučujući glas u svemu tome? dugoročno je to najbitnija tema, a ne što će biti u sljedećem prijelaznom roku i tko će biti SD (što ne znači da se to smije ignorirati).
    i zato me brine što je to konkretan razlog Šimićeve ostavke? možda je priča oko dovođenja igrača i nedavnih rezultata samo povod, a razlog to što više ne želi biti paravan za one koji možda igraju neke zakulisne igre? da budemo jasni, bio sposoban ili nesposoban, Šimić u upravi nije jamstvo demokratskog Dinama. nisu to ni skupštinari i članovi odbora koji predstavljaju navijače jer jednostavno ne čine većinu. dakle, ovisimo o onima koji tu većinu čine. i to me deprimira.
    kako utjecati na tu većinu? da sam urednik na TVu ili nekom čitanom portalu/novinama, možda bih i imao neke alate za to, ovako ih nemam. ali mi svi zajedno trebamo raditi na zajedničkom narativu - ne se fokusirati na kratkoročne stvari kojima se krade pažnja javnosti. kad god se priča o Dinamu treba govoriti o tome kako su se članovi (ne navijači!) dali svoje predstavnike koji nisu neiskusni klinci s tribine (pri čemu nikoga ne potcjenjujem, i klinci s tribine postaju doktori, odvjetnici, inženjeri, obrtnici, sportaši), već ugledni ljudi s karijerama koji nisu tu zbog sebe već zbog kluba. članovi Dinama u upravu ne guraju "ulicu" i sumnjive tipove bez referenci, ne traže da se klub vodi "kolcem i lancem" već iskustvom i znanjem, a prije svega na korist kluba umjesto za osobni profit. tih potencijalnih 28 izabranih članova skupštine neće biti oni koji su najglasniji na tribini, ili oni s najviše razbijenih glava, već ljudi koji imaju CV i van tribine, a ljubav prema klubu im je ispred vlastitog džepa. ne bi bilo loše čak i kad bi se počelo špekulirati o imenima na takvoj budućoj izbornoj listi, pa bi se javnost mogla i uvjeriti u to, umjesto da mnogima nit vodilja bude da anonimni huligani žele preuzeti klub.
    baš kao i kod izbora u državi, moraš imati imena i alternativu onima koji su trenutno na vlasti. podrška se ne dobija samo govorenjem koga treba maknuti, već tko na ta mjesta treba doći. tko umjesto Peras, Barišića, Šimića, Zorića, Vlaka, Poldrugača... baš kao što se politički kandidati guraju u medije, to treba raditi i u ovom slučaju. možda drugi to znaju, ali ja ne znam tko (osim današnjih povjerenika) bi bio predložen u skupštinu, tko bi bio u upravi, IO, NO.
    ako to bude glavna tema o kojoj govorimo, možda (jako naivno, znam) o tome bude i više članaka, podcasta i tv priloga, možda u javnom prostoru bude više afirmativnog govora o ovome što želimo. na zoni ima puno ljudi s puno poznanstava, svako malo netko spomene kako je razgovarao s ovim ili onim - neki od tih ljudi su u medijima, pokušajmo utjecati na njih, generirajmo interes. Pavličić Bekić je nedavno gostovao u podcastu, Nemec na TV, sutra možda nekog našeg skupštinara pitaju za komentar - to su stvari koje nam trebaju. ako se priča o demokratizaciji kluba više bude spominjala, a manje govorilo o tome kako se izgovara Maximeovo prezime i koliku plaću ima ovaj ili onaj igrač, možda se to prelije i na one koji trebaju donijeti neke vrlo važne odluke u nadolazećem periodu. pa valjda i taj Barišić bar malo razmišlja o tome što će biti njegova ostavština?
    bojim se jednostavno kako će se kockice posložiti. danas imamo u Gradu vlast koja govori da neće pružiti nikakvu podršku klubu i izgradnji stadiona dok se ne očisti od veza s Daltonima i demokratizira. nije da se u njih možemo nešto puno pouzdati, ali bar je deklarativno iznesen neki stav koji nam ide u prilog. jako brzo su lokalni izbori, već za godinu i pol, i to se može okrenuti naglavačke, a sljedeća vlast može biti baš naklonjena mutnim poslovima i iskoristiti stadion za izvlačenje novca. uostalom, toga smo se u prošlim desetljećima nagledali. zato se treba fokusirati da se u narednih pola godine riješe temeljne postavke kluba, a lako za Šimića (koliko god to grubo zvuči). njegova ostavka me brine u smislu da signalizira upravo taj negativan smjer.

    danas sam izgleda prvenstveno idealist, a onda bi se moglo reći i naivac jer nam svakodnevica i realnost govore drugačije. ali kad se stvari čine najcrnje, to je ono čemu se moram vratiti - idealu Dinama koji je klub njegovih članova koji danas nemaju svoj glas u klubu kao što bi željeli, ali se on zato mora čuti van kluba. jednostavno zato što na operativne stvari u klubu nemam utjecaja, novog člana uprave ili SDa ne mogu ni birati ni predložiti i okrećem se onome što me vodi prema pozitivi. a to je da svima s kojima razgovaram govorim o Dinamu kakvog želim, a igračima s tribine pružim podršku kad istrče na teren.

    trebalo mi je da malo izventiliram misli, ispričavam se na poduljem postu koji baš i nije nabolje strukturiran :)
  • Mali dioničar
    14.2k
    Na kakvu se to tiskaru misli?boem

    Na Topčideru.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Dinamo nema sportskog direktora niti voditelja škole nogometa između ostalog i zato jer prema HNS-ovom Pravilniku o dozvolama za rad nogometnih trenera i registracijama za vođenje ekipa u natjecanju te dozvolama za rad sportskih direktora i voditelja škola nogometa odabrani ljudi trebaju imati slijedeće kvalifikacije:

    Trener UEFA PRO ili apsolvent UEFA PRO
    Sportski direktor UEFA PRO[/i] ili apsolvent UEFA PRO
    Voditelj škole UEFA PRO ili apsolvent UEFA PRO

    Dakle, Dinamo je i zbog ovih razloga rotirao Kopića, Krznara i Čačića po tim pozicijama, a u trenutnoj Dinamovoj nogometnoj nomenklaturi UEFA PRO licencu ima jedino Jakirović pa izvucite zaključak iz toga.

    Marko Marić ima UEFA A.
    Ivica Banović ima UEFA A.
    Ivica Landeka ima UEFA A.
    Andrej Mioković ima UEFA A

    .....
  • Ivdzo11
    3k
    • Možda griješimo, ali na toj poziciji bi rado vidjeli nekog mlađeg, s više energije i dobrim relacijama u europskom nogometu. Nekog poput Ivana Mance a koji je već figurirao kao kandidat za sportskog direktora Dinama. Ili Goran Boromisa koji je Dinamov kadar u Olimpiji iz Ljubljane. U njegov prilog ide činjenica da je uzeo dvostruku krunu s Olimpijom koja je trenutno u plusu šest milijuna eura s plaćama igrača koje ne prelaze 100 tisuća eura godišnje… I da nikoga nije doveo s odštetom.


    S ovim se potpuno slazem s Lesickim....
  • austrijanac
    2.7k

    Ak je to onaj njegov clanak gdje je poceo srat po Simicu u prvoj recenici, svaka ti cast sto si dosao do tog djela.

    Ja dalje od prve 3 recenice nisam mogao.
  • Jaro
    5.6k
    https://www.index.hr/sport/clanak/iza-koga-ce-se-sad-barisic-i-peras-skrivati/2502996.aspx?index_ref=naslovnica_sport_ostalo_d]

    Vice "u sridu".
    Mirko i svita te tajnica su se do sada uspjesno skrivali iza Mamića, pa i iza Antolića, sada iza Šimića. Pretpostavljam da će sljedeći krivac za sve biti ovaj clan uprave doveden iz Istre...
    @Ivdzo11 s Lesickim se ne bih slozio da mi kaze da je danas srijeda...
  • masacusec
    3.1k
    Nemrem galamiti u uredu pa negativnu energiju očajnički selim ovdje…
    Mumija i perasica, odjebite više iz Dinama!!
  • SAS1987
    13.5k
    Nemrem galamiti u uredumasacusec

    Samo galami. Osim ak rad radiš u Dinamu :lol:
  • vjeko1701
    5.9k
    Al pazi dio članka - propustilo se Bakrara koji ima ČAK 4 gola u 12 utakmica MLSa i to je kao impresivno jer jedan Biuk ima 3 u 30.

    Samo primjer mentalne gimnastike u članku. Mogu samo reći Matteoni, ne seri i drži se Istre i Rijeke.
  • Krizy
    36.4k
    Emreli ima 3 gola i 5 asistencija u manje minuta od Bakrara. Plus pokrije dvije pozicije.
    Drago mi je da nismo doveli Bakrara.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.