• emilperska
    3.3k
    Kad se priča o Šimiću, mislim osobno da je kiksao s ukrajincem (dosta, igrač ispod razine HNLa), dok s druge strane Maxime i Kaneko pokazuju neke naznake da kada bi dobivali priliku, bi mogli biti rotacijski iskoristivi. Da li je to dovoljno za ono što želimo od Dinama? Tu pričamo o 3 igrača koja su direktno njegova, sigurno ih nije najbrža fotokopirka maksimirske dovela s Barišićem i ona 2 fikusa u upravi..
    Ja Šimiću još više zamjeram škartiranje Jankovića i nekoliko ostalih igrača za koje smo sad sigurni da nisu lošiji od trojca Ukrajinac, Japanac, Francuz (Ćuže, Tolić, Bočkaj). Ja prvi ne želim Bočkaja u Dinamu, ali dečko je Jarni za ukrajinca.
    Drugo, na posudbe su poslani ili čak prodani Gurlica, Živković, Katinić. Da li su oni lošiji od Francuza i Sose. Katinić sigurno nije..
    Što s malim Rukavinom, zašto ne igra? Zašto ga barem ne koristimo kao petu zamjenu u tekmama koje smo riješili tipa Istra, Astana itd.
    Ova priča s Dinamom nije održiva ako ne izbacujemo vlastite igrače, a vlastite igrače nećemo izbacivati dokle god nam je francuz iz druge lige bolji od Katinića ili Gurlice ili Japanac od Rukavine. Tu pričamo o osrednjim igračima koji su rubni rotacijski igrači i koji troše mjesto našim juniorima. Za Teofila 2018. nitko nije rekao da uzima mjesto Šutalu, Franjiću i ostalim jer se vidlo da se radi o klasi i da će juniori kraj njega naučit, s ovim strancima ja jednostavno ne vidim što smo mi dobili.. S ovim transfer rokom Šimić je od nas napravio Hajduk, ako smo to htjeli bolje da nas nema.
    Uz statut, do kraja godine želim proljeće u Europi uz prvo mjesto u HNLu i novu (korisnu) Upravu.
  • mali M
    3.6k
    al nemoj me zezati, zamjeraš mu što ne igra Rukavina? Pa tko treba staviti tog Rukavinu u igru? Šimić ili Jakirović? Toliko se poziva da valjda treneri vide na treninzima zašto ne igraju Šimićeva pojačanja, al kad se radi o Rukavini kojeg isto 3 trenera nisu željeli koristit, za njega je kriv Šimić... Nemojte me zezati... Načelno se slažem sa tobom za naše klince, ali kao prvo, vidjeli smo da kad nam igraju samo deca da izgledamo ko zadnje amaterčine. Ta ista Dinamova deca nisu mogli uzet ni sredinu tablice druge lige u Dinamu 2. Gurlica mi je izgledao baš kilavo na pripremama, tj. ko klinac koji nije još spreman za prvu momčad, Živković isto.. Za njih i jesu posudbe najbolje riješenje. Ukratko, ne vidim niti jedan opravdani razlog zašto je član uprave trebao otići zbog kakti lošeg prelaznog roka, a da ne kažem zbog loših rezultata igrača koji su i ovakvi morali tuć i Hajduk i Balkani i Aek...
  • emilperska
    3.3k

    Da li smatraš da je Maxime bolji od Katinića?
    Da li smatraš da je Kaneko bolji od Rukavine?
    Da li smatraš da je Ukrajinac bolji od Perkovića?
    Zašto smo džabe dali Jankovića da buši i nas i Hajduk i da Miško okrene pare na njemu? A mi nemamo prave rezerve za nikog ofenzivno?
    To mu najviše zamjeram, to što i to malo što je dovodio je skroz fulao (možda Francuz bude ok) i što smo sve naše dali džabe, a nisu lošiji od ovih tzv.pojačanja..
  • sport
    2.4k
    Vidim Šimić je kriv što pojedini igrači ne igraju već kod tri trenera,pa je kriv jer trener ne računa trenutno ili dugoročno na neke igrače pa ih se šalje na posudbe.Koliko se da iščitati Šimić je kriv za sve što je trenerska odgovornost tako da me uopće ne čudi što je otišao jer je morao surađivati sa amaterima koji imaju površno saznanje o nogometu kao i mnogi koji ovdje pišu.
  • sport
    2.4k
    Emilperska je zapravo očekivao da Dario kao Mamić naređuje tko će igrati.
  • mali M
    3.6k
    da odgovorim, Max smatram da je bolji daleko od Katinića (u ovom trenutku), Kaneko je bolji od Rukavine, ali ne za puno što je i logično jer Rukavina je talent, Ukrajinac i Perković su mi al pari jer sam zagovaratelj i Perkovića, dapače! Ja sam i na kraju sezone i u ovoj vikao neka igra Perković, neznam zašto je dopeljan ukrajinac. Al su mi tu negdje.. Perković je bolji obrambeno.. Janković, Tolić, Bočkaj to sve zamjeram Bišćanu, a ne Šimiću. Nikad neću smatrati krivim člana uprave za odabir momčadi.. za to postoje odgovorni ljudi. Bišćo bez obzira što je legenda je baš zakenjao i pelenu i leđa i hlače i majcu (roditelji će znat o čemu pričam :rofl: ).
    Ostalo se slažem o davanju naših za đabe, ali je utješno što je 3/4 Šimćeva transfera lako opozivo i bez večih troškova... Ali opet naglašavam, zašto su svi toliko bili za njegovu smjenu, a jasno nam je da nije sam donosio odluke. I okej, možemo mi sad tu govoriti da treba cijela uprava otić, ali NIJE. niti neće. čak će sad muljariti i sa statutom, to je svima jasno...
  • Zagi
    5.6k
    Da li smatraš da je Maxime bolji od Katinića?emilperska
    da
    Da li smatraš da je Kaneko bolji od Rukavine?emilperska
    da
    Da li smatraš da je Ukrajinac bolji od Perkovića?emilperska
    ne
    Zašto smo džabe dali Jankovića da buši i nas i Hajduk i da Miško okrene pare na njemu? A mi nemamo prave rezerve za nikog ofenzivno?emilperska
    previše perpektivnih lijevih 8ica
  • emilperska
    3.3k
    Apsolutno ne!
    Ali ako Jakiru (ili Bišćanu) nakrcaš roster polovnim strancima, da li će zbog tog juniorima dati više ili manje šansu?
    Bilo gdje, bilo kad mora postojati pravilo da stranac mora biti 20% bolji od domaćeg da bi ga se isplatilo dovoditi u RH opće. Mi smo doveli igrače, za koje je po pričama s treninga ispalo da se na prvom treningu vidjelo da su razina ispod Menala ili tu negdje?
    Tko je onda odgovoran za to?
    Normalno da će Jakir kad mu gori stavit prije polovnog stranca nego juniora jer tako sebe pokriva, a i valjda ima nekog povjerenja u Upravu koja mu ga je dovela.
    Meni nije normalno da smo 3 solidna stopera juniora (od čeg smo Katinića čak prodali u Emirate na kraju) dali na posudbe i sad se krpamo stvarno polovnim rješenjima.
    Nije mi normalno da garbage time na Poljudu dobiva Kaneko da se uči, a ne Rukavina.
    Nije mi normalno da je Janković trenutno jedan od TOP 5 igrača HNLa, a da smo ga mi škartali.
    Možemo se ne slagat oko toga tko je kriv za to, ali to su velike greške. Netko je kriv očito.
  • sport
    2.4k
    Trener Bišćan je otpisao Jankovića a posao SD je da ga unovći ako ima ponuda ili proslijedi na novu posudbu.Otišao je u Rijeku i Dinamo ima pravo na 50% od budućeg transfera.
  • sport
    2.4k
    Tko garantira da bi Janković kod nas izborio status prvotimca i bio jednako dobar?Mrzim naknadnu pamet i generale poslije bitke.
  • Zagi
    5.6k
    A i taj jadni Janković...
    Više od ičeg želi igrati u Dinamu, konačno ga pozovu natrag, Bišćan ga otpiše bez šanse, ode treneru koji mu vjeruje, 2 mjeseca nakon taj trener ode u Dinamo.
    Valjda nije suđeno...
  • marcio amoroso
    33.1k
    Da je Šimić imao autonomiju oko slaganja kadra bio bi totalno kriv i ne bi mi ga bilo nimalo žao.
    Kadar je realno užasno složen i tu nema spora.

    Ja ipak vjerujem da nije imao autonomiju, ali je za razliku od Barišića ili Perasice pokazao bar zrno morala i odstupio.
  • emilperska
    3.3k
    Osobno smatram da će od 4 čisto Šimić pojačanja, u lipnju 2024. ostati samo Maxime u Dinamo. Dečko je čisti profesionalac, pokazuje volju da se adaptira, ima tehniku kao Šutalo i poslužit će rotacijski. A na kraju krajeva, već smo ga i platitli u potpunosti.
    Sosa, Kaneko i Ukrajinac su već vjv na zimu vani, ako ne onda na kraju sezone po meni. Neka nas iznenade sve skupa. Lijevog beka će igrati Ljubo i Perkovića.
    Za Jankovića ćemo se lupati glavom u zid zbog ovog deala Uprave da ode free uz postotke. Predviđam i skori povratak Živkovća ili Gurlice. Katinića smo izgubili.

    Ja sam prvi pisao da je početak i prvi uzrok svemu ovome onih 15,6 milijuna koje je glava spiskao na bočkaje, nevistiće, juriće, kulenoviće itd. Ali glave više nema, a njegova tajnica sigurno nije dovodila kaneka, sosu i ukrajinca. Ona nije smjela biti u Dinamu već dugo, ali to nema veze s ovim kriminalnim transfer rokom.
  • mali M
    3.6k
    Mi smo doveli igrače, za koje jepo pričama s treninga ispaloemilperska

    ovo ti je ključno.. mi to neznamo nego se po forumu nagađa... i opet, sam si sad nabrojao hrpu odluka koje mora donjeti trener, a ne član uprave. i kakav je to glupi naziv "polovni" stranac? Došli su stranci koji nisu TOP pojačanja, jer nam takvi ekšuli nisu htjeli doć. Svaki iole ozbiljniji stranac je bio stopiran od uprave, a ne od Šimića.. Što zbog neznanja, što zbog stopiranja financija.. Šimić je samo pristojno preuzimao kolektivnu krivnju (jer je ime Dinamo veće od njih), a na kraju su mu pokazali kako neće preuzet kolektivnu krivnju kad treba otić..
  • boem
    309
    Na kakvu se to tiskaru misli?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.