• marcio amoroso
    36.4k
    Vidović je za nas klasetina, ali je jasno kao dan da Bayern traži samo najviše klase na svijetu. Kada je Leverkusen kupovao Bonifacea iz Uniona SG bila je priča da je i Bayern bio zainteresiran, ali da jednostavno nema ime za njih. Ne trebamo se plašiti da će nam ga Bayern pokupiti ako odigra dobrih 10 utakmica u našoj ligi i u miki maus natjecanju. Ako ga Bayern bude uzimao to će značiti da se lik doslovno rugao u svakom natjecanju u kojem je nastupio.
  • jedan u nizu
    8.3k
    evo jedna hipotetska situacija:
    Vidovic svojim igrama dode do toga da na transfermarktu vrijedi 25mil eura. Zeli ga dosta velikih klubova, i nekako se ocekuje da ce ga od dinama moci kupiti za 25-40mil eura.
    Javna je informacija da Bayern ima klauzulu od 11mil. Klub X se dogovori sa bayernom da ce od njega otkupiti Vidovica za 20 mil (sebi ustediti potencijalnih 5-20mil). Bayernu to odgovara jer samo aktiviranjem klauzule sebi pikne 9 mil eura - nit or'o nit kop'o .

    Ovakve situacije su se vec dogadale. Nazalost ne znam kakva su pravila FIFAe o tome, tj dali klub x uopce smije pregovarati sa Bayernom ali ionako se to svodi na usmene dogovore a ne službene pregovore.

    Budimo realni, Bayern je tu napravio super posao, trenutno ce uprihoditi 3,5-4mil eura za igraca iz njihove akademije. Nemaju trenutno ulogu u klubu. Dinamo ga jako zeli, solidan je europski klub sa solidnim nastupima u europi, igrac ce igrati 2-3 godine tamo, razviti se i oformiti. Za tih 2-3 godine Bayern ce mozda imati ulogu za njega, a mogu dobiti odlicnog, afirmiranog igraca za samo 7 mil eura. Dat ce za njega taj novac pa makar bio u rotaciji, jer su jedan od najvecih europskih kubova.

    Nemojmo se zavaravati, Bayern zna posao.
  • Zagi
    7.6k
    Zapravo , dobar je to posao za obje strane.
    Ne bih imao ništa protiv da nam daju nekog lijevog i desnog beka po sličnim uvjetima.
  • Infinity
    16.4k
    Vidovic mora pristati na to da dolazi u Bayern i da dan nakon toga odlazi dalje. Zna Bayern posao, ali ne odlucuju samo oni.

    Nas nikakva FIFA zastiti ne moze, ugovor je potpisan, ali nas spasiti moze igrac. Onda se tu javlja mogucnost da Bayern kupi Vidovica za 11, proda ga Ajaxu za 20 uz pravo otkupa za 40. Na to bi vjerojatno i Vidovic pristao, jer tako i dalje ostaje Bayernu kao opcija, a to mu je sigurno zelja.
  • jedan u nizu
    8.3k

    naravno da se i igraca pita. A sto mi trenutno znamo o Vidovicu? Eto netko je rekao da mu je Bayern san snova. Naravno da je dosšao u dinamo jer mu je to odlicna prilika da se razvije i proda dalje. Takvom igraču nije san da igra u dinamu 10 godina.
    Imali smo velike purgere i dinamovcde od malih nogu pa su odlazili u prosjecne klubove, a di nece ako na vrata kucaju velikani.
    Nemojte ocekivati ni od Stojkovica ni od Vrbančića da će ako se dokažu i razviju, htjeti odraditi karijeru u dinamu.
  • Markelo
    2.6k
    Bayern ako vidi da on vrijedi 25 milja eura, uzet će ga sebi, šta će ga prodavat dalje
  • Captain America
    17.7k
    Vidovic svojim igrama dode do toga da na transfermarktu vrijedi 25mil eura.jedan u nizu

    Stvarno bi trebali stati na loptu s pričama o ovakvim iznosima. Dečko je odigrao fantastično protiv Belupa, Astane i Rudeša. Kad bi takve utakmice diktirale cijenu bi i Stipe Biuk otišao za velike novce umjesto za 6 milijuna u SAD. Mi smo Ivanušeca jedva navukli preko 8 milijuna. Uzeo sam za primjer Ivanušeca jer su sličan tip igrača. Ivanušeca koji je standardni reprezentativac s nastupima na Europskom prvenstvu i u F4 Lige nacija. Ivanušec je u 4 sezone u 2 igrao i zabijao u Ligi prvaka, a u 2 u Europskoj ligi. Majer je nakon senzacionalne sezone 2020/21 otišao za lovu za koju Vidovića može dobiti Bayern. Nama su Jopa, Pjaca i Luka jedini transferi koji su imali čisti iznos preko 20 milijuna, a nisu se ni približili 25. Vidović do toga iznosa neće sigurno doći preko miki maus lige i ove nakarade od HNLa.

    U slučaju i da dođe do takve vrijednosti, znači da je odradio vrhunsku iduću sezonu u novom formatu Lige prvaka. Ne bi mi uopće bilo žao i da ode za takav iznos jer nisam teta u računovodstvu već navijač kojem je najbitniji rezultat kluba. Bilo bi mi žao što gubimo takvu kvalitetu, al je na sportskom sektoru da opet nađe jednako kvalitetnu zamjenu.

    Zapravo , dobar je to posao za obje strane.Zagi

    Ne znam zašto nije bilo ničeg od Indexove priče kako će se ići po posudbr top talenata drugih momčadi najjačih klubova. Možda i primjer Gabreka ohrabri upravu na taj potez u budućnosti.
  • jedan u nizu
    8.3k

    Ako su mogli Pjaca, Jopa, Modric i Olmo, zasto nebi i Vidovic?
    Kako to da su oni dosli do te cijene preko HNL pasnjaka?

    Ja sam se nadovezao na hipotetske situacije, gdje pola zone vidovica vec kupuje za 3,5 a prodaje za 11.
    Samo dajem logicke zakljucke sto se moze desiti, jer su ljudi poceli komentirati o tom otkupu bayerna a decko odigrao tek 3 utakmice.

    Iskreno, moje misljenje je da moze doci do te vrijednosti i da cemo ga otkupiti, ali i prodati za 2 godine za solidnu cifru.
    Ali dajmo decko da prvo odradi sezonu.
  • Bosna86
    11.6k
    Ivanusec je 98 godište, Vidović 19 sa pedigreom Bayernove škole… Pričamo hipotetski ali ako ovako nastavi, on sljedeće godine igra na europskom… Velika razlika
  • Mihaljević
    9.8k
    pxl-dpa-110522-93408975.jpg
    Jučer najbolji na terenu , i od naših i od njihovih. Ne mogu vjerovat da on ima tek 5 utakmica u dresu Dinama a neki imaju po 2-3+ sezona a odigraju ko da nisu kruha jeli 5 dana. Mudonja jebena.
  • Jaro
    7.3k
    nakon prvih 45 minuta, tovarski komentar: "ne mogu vjerovat da ovog Vidovica nitko ne moze odnijet, pa ima 50kila"
  • Georg Koch
    4.5k
    Ako mi je zbog ikoga drago to je zbog ovoga decka.
    Neprestano ga se rusi na krivim pozicijama.
    Plus, zbog Sucica. 40% njegov gol!
    Valjda ce napokon dobiti minute umjesto Bulata jer je zasluzio.
  • cibona
    3k
    Ocekujem detaljan osvrt ničote na germanijaku. Ipak je rekao devetnaestogodisnjem vidovicu da je orsic za njega pele.
  • Mihaljević
    9.8k
    Samo kreten poput njega želi Oršu pred mirovinu , prije nego Vidovića koji je budućnost Dinama , a i repke.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.