• NitkoBitan
    17.6k
    Kao klub jednostavno godinama vapimo za "lifestyle" asortimanom. Castore ce u tom polju rasturit sve ono kaj smo mi imali u zadnje vrijeme. Prizeljkujem od Dinama stvari koje cu moc nosit na faks, u izlazak il na posao. Ovo kaj nudi adidas je vise namjenjeno za setnju Maksimirom nego svakodnevne aktivnosti.

    Te probleme sa dresovima nek klub direktno rjesava sa proizvodacem. Dresovi su samo mali dio sveukupne opreme koju klub prodaje.
  • xavier
    12.1k
    Moram priznati da mi je cijela ova situacija oko Castorea nevjerojatno bizarna. Imaš u Dechatlonu i Lidlu savršeno funkcionalne sportske majice za smiješno male iznose, a za to vrijeme ozbiljna sportska marka koja oblači više renomiranih klubova ima nevjerojatnih problema s kvalitetom opreme koja košta 10 puta više od majica iz Dechatlona.

    Još bih shvatio da se dogodio promašaj s jednom linijom proizvoda, ali žale se svi na sve redom. Na dresove svih klubova, na majice, trenirke, opremu...jednostavno za ne povjerovati :eyes:
  • Jaro
    7.4k
    dobavljaci decathlona su ipak firme s iskustvom. Koriste jeftinije materijale ali imaji knkw-how. Ovi su ocito prezeleni dosli na veliku pozornicu.
  • Infinity
    16.4k
    Dresovi su glavni proizvod u svakom shopu nekog kluba. Ako su oni za k* po pitanju kvalitete, bojim se da je ostali asortiman jos gori.

    Castore je smece i meni je sve vise i vise zao sto cemo s njima u suradnju. To sto se neki nadaju da ce popraviti kvalitetu je uzalud, jer ovo traje godinama i nije slucajnost koja se dogodila i bit ce rijesena. Oni su od svog starta kvaliteta 0, marketing 100. Naglo su se digli, ali ce jako bolno tresnuti o zemlju.

    Dinamo je u ugovor s Adidasom mogao dodati mogucnost da nam drugi proizvodjac radi siri asortiman. Liverpool ima ugovor s Nikeom i Converseom, mada je Converse u vlasnistvu Nikea, pa je tu semu bilo lakse rijesiti.
  • Facke
    3.6k
    Prije nek kaj sudimo videti kakvi su dresi. Ima i Leverkusen Castore, dresi super izgledaju, a da nisu dobri vec bi se svabi odavna zalili. Ovo kaj Newcastle dela mi je vise "Adidas nam da 40 milja treba nam razlog da podereme taj ugovor s Castoreom". Bumo vidli.
  • Infinity
    16.4k
    Zale se i oni, zale se svi koji s njima imaju posla.

    Castore za sad ima desetak poznatijih klubova, a zanima me koliko ce ih ostati u suradnji za pet godina. Mogu za pet godina imati 20, ali me zanima koliko ce trenutnih ostati, tj. koliko ce ih produziti ugovor.
  • Dendle71
    110
    Vidio sam nedavno neku kraću diskusiju u vezi FC Basel-a. Trebalo mi je malo vremena da se ohrabrim i postavim svoj prvi post na zoni.

    Pitanje je bilo kaj se desilo s Baselom a vidio sam odgovore koji argumentiraju s prodajom I kupnjom igrača ove sezone. Promjene u kadru su samo posljedica situacije koja se odvija već godinama. Srž problema je puno dublja – pokusat ću to sročiti cim kraće – možda nekog švicarski nogomet (primjećujem malo popraćen i s podsmjehom) cak i zanima. Kao prvo živim u svici (oprostite mi pravopisne i gramatičke greške), pratim CH nogomet (ali ne bas jako duboko), odem tu I tamo na neku tekmu ali nisam ni simpatizer niti navijač bilo kojeg kluba. Ja živim za dinamo!

    Uspješne godine FC Basela su završile tamo u sezoni 17/18 od kada je ulogu primata CH preuzeo Young Boys (njih ćemo se isto dotaknuti). Od sezone 07/08 do sezone 16/17 je Basel bio prvak 9 puta (jednom je FC Zürich nakratko prekinuo tu famoznu seriju). Pitat će se neki kaj priča/pise ovaj – pa prošle sezone je Basel igrao polufinale UECL-Lige. Da, to je ona iznimka koja potvrđuje pravilo (jer su se u istoj prošloj sezoni u zadnjem kolu prvenstva kvalificirali za Europu) i u stvari taj bljesak koji je omogućio Baselu daljnje funkcioniranje. UECL Liga im je poslužila za jako potrebni prihod sredstava iz samog natjecanja ali kao izlog ponekog igrača kojeg su zbog nastupa u UECL-u uspjeli prodati za jako veliko novce. Provjerite kako je Basel završio ove godine u kvalama za Europu i tko ga je to izbacio!

    Naime Basel je u ogromnim financijskim problemima i hitno su im trebali neki prihodi. Međutim ti prihodi nisu dovoljni (ali su značajno pomogli), tako da se i dalje krpaju. Najveći uspjesi Basel-a idu paralelno s dobrodušnim „investicijama“ mecene Gigi Oeri koja je pumpala lovu u klub. Tada su bili strukturirani klub koji je imao jaku akademiju i koji je uspio skupiti dosta inteligentnih glava i u rukovodstvu. Funkcionirali su kao vurica. Skauting im je bio odličan (nije ni danas los doduše). Uspijevali su dovoditi i velika imena.

    Pored financijskih izazova Basel ima i veliku krizu u rukovodstvu kluba. Izmijenilo se dosta glava u vrhu kluba. Neki bez kvalitete neki koji su došli štediti (poznato?). Već drugu (možda i treću) sezonu glavnu riječ vodi nekadašnja legenda kluba D. Degen. Tu je bilo dosta zavrzlama u preuzimanju kluba te financiranju istog. Ajmo reci da se malo mutilo – ili barem pokušavalo. Sportski sektor im se srozao. Vratili su Vogel-a koji ih je vodio pred nekoliko sezona u grandioznim europskim pohodima na mjesto SD-a. Treba znati da su se tog istog Vogela tada pod najvećim uspjesima riješili zbog njegove «naravi». I taj Vogel je dio tog problema posto je krajem prošle sezone postavio sebe kao trenera i takve gluposti.

    FC Basel je jako intenzivno surađivao sa raznim lokalnim klubovima iz sjeverno-zapadnog dijela CH. Cak klubovi koji su geografski i po mentalitetu bliži Young Boys-u su surađivali s Baselom (kao da Moslavina iz Kutine surađuje s Hajdukom a ne Dinamom). Ta suradnja se urušava ili se urušila. Puno klubova se okrenulo od Basela i orijentira se prema Bernu (YB).

    To je naravno veliki hendikep posto talenti iz te regije završe kod konkurenta Young Boys-a. Basel je okrenuo strategiju i već dvije sezone pokušava dovesti mlade, talentirane igrače za male novce ili na posudbu iz raznih poznatih klubova. Cak im to uspijeva ali meni osobno takva strategija vodi u totalni kolaps. Znaci gleda se kratkoročni cilj, nema tu nekog dugoročnog plana ili strategije. A cilj je i dalje vratiti se na prvu poziciju CH nogometa. Us to fali kvalitetnog kadra u rukovodstvu kluba kao i u sportskom sektoru. Kvaliteta igrača i nije tako upitna ali kad u klubu nešto ne štima onda se to i reflektira na samu momčad i imaš rezultate kakve imaš.

    I pored svega navedenog, ja ne bih otpisao Basel u potpunosti – barem ne još. Može se sve okrenuti nakon nekoliko dobrih rezultata ali mi situacija ne ulijeva bas neku nadu. Šansa je u tome da navijački puk i dalje drži leđa Degen-u i stoje uz klub sto se smatra iznenađenjem. Jos uvijek su mirni i dopuštaju situaciju.

    Novi vođa lige je Young Boys – iako ni njihovi rezultati nisu bas blistavi ovu sezonu. Znam da puno forumasa smatra da je Dinamo jaci/veći/bolji klub nego YB. Ja nisam bas siguran u to. Taj YB je nadasve organizirani i strukturiran klub s detaljnim planom funkcioniranja. Nešto o ćemo mi samo možemo sanjati. To se odnosi na vrh kluba kao i na sportski sektor. Sve je planirano. Otvorite njihovu Web-stranicu ili Web-Shop i usporedite ga s našim! Zamjene za talentirane igrače (za koje se zna de će otići – primjer F. Rieder ili Zesiger) su već najmanje sezonu u kadru i privikava ih se na momčad/klub i sve ostalo. Okupili su dosta legendi (ne samo YB-a) koji vode taj klub. Nije da je sve bajno. Nije tajna da u klubu postoje nesuglasice o smjernicama ili odlukama ali to u većini slučaja ostaje u klub i riješi se. U neku ruku je i dobro da ima različitih mišljenja i konstruktivnih diskusija

    Kaj je zanimljivo jako puno kritika ima na račun trenera koji ih (barem u domacem prvenstvu) rezultatski dobro vodi. Međutim nezadovoljstvo se temelji na lošoj igri i manjku karizme (R. Wicki) trenera koji je valjda po svojem karakteru dosta defenzivan kad su izjave ili pogotovo prognoze u pitanju.

    Kadrovanje i Skauting perfektan za jedan klub kao YB. Po meni je YB jedan od klubova na koji bi se dinamo trebao ugledati i cak preuzeti neke stvari.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Vidio sam nedavno neku kraću diskusiju u vezi FC Basel-a. Trebalo mi je malo vremena da se ohrabrim i postavim svoj prvi post na zoni.Dendle71

    Hvala na tekstu, jako zanimljivo i dobro napisano
  • Mihaljević
    9.9k
    Omeragić u momčadi kola francuske lige , šteta što ga nismo doveli... Baš nam je ta pozicija kritična sad...
  • lucky luciano
    310
    Sa druge strane, Vipotnik ulazi sa klupe u Bordeauxu i ima učinak 1 gol u 7 nastupa.
  • dinamozivivjecno
    2k
    Ovo sa Castoreom mi ne zvuci dobro, valjda ce do iduce godine rijesiti tu situaciju sa dresovima ako ne onda probati dogovoriti suradnju sa Nike-om ili New Balance koji je po meni radio odlican posao sa Liverpoolom.
  • Infinity
    16.4k
    Nece se Castore samo tako preko noci popraviti. Dugo vremena ce oni biti smece, mozda i vjecno.

    Ja se samo nadam da je ugovor s njima kratkotrajan.
  • dinamozivivjecno
    2k
    Upravo to, valjda nisu potpisali na 6 godina kao sa Adidasom.
  • Papastrumf
    12.4k

    Nisu na 6, ali jesu na 4.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.