• vjeko1701
    8.4k
    grupa je tu već dulje vrijeme sa odličnim brojkama, sad je red na ostalima da se jače aktiviraju a mislim da bi oni bolje reagirali na neke geste iz kluba nego od strane BBB-a.
  • NORTE
    11.5k
    6.000 eura je kazna saveza s Rudeša.
    Vjerojatno ravnomjerno za tri prekršaja: baklje (1.900 eura), pogrdno navijanje kao najava derbija i transparent Lions.

    Vidjeti taj transparent na ogradi vrijedit tih ~2.000 eura kazne.
  • Georg Koch
    4.6k
    "Dinamo u krizi rezultata i blagom padu. Nedopustiv rezultat iz kupa.
    Nakon dvije utakmice sa po 5 postignutih pogodaka ( 2x 5:1) u kupu su pobijedili samo 4:1. Ocigledna silazna putanja forme i losa situacija pred derbi".
    Ocekujem nesto ovako danas po nasim objektivnim medijima :D
  • mali M
    5.2k
    Vidjeti taj transparent na ogradi vrijedit tih ~2.000 eura kazne.NORTE

    ja se nemogu načuditi toj ludoj teoriji da je keltski križ kažnjiv... samo čekam da nas i za stepinca kazne jer smo isključivi! šta mislite, da se taj keltski križ iscrta duginim bojama, jel bi nas pohvalili ili kaznili? stvarno me zanima, neznam kako bi se snašli u toj situaciji!
  • Paggini
    21.4k


    Iskreno, volio bih vidjeti keltski u duginim bojama, bila bi dobra zajebancija
  • mali M
    5.2k
    i onda ako nam lupe :rofl: kaznu mi tužimo njih za sve moguće "fobnosti" koje smislimo! kakav bi to bio šou!!!
  • scooniepenn
    3.3k
    Mislim da je kod keltskog križa sve jasno, zna se zašto je izvorna verzija kršćanska, a ona kvadratična neonacistička.

    It was used by Nazis in Norway in the 1930s and 1940s, and more recently it has been used by neo-Nazis, Klansmen, and other white supremacist groups. In general, white supremacists use a version of the symbol with a square cross as opposed to the traditional elongated cross.
  • mali M
    5.2k
    It was used by Nazis in Norway in the 1930s and 1940sscooniepenn
    al to mi je tako bedasto.. što da sad ti "naziji i neonaziji" koriste mjesec i zvjezdu u nekom periodu, hoće onda zabraniti islamska obilježja na stadionima? (skroz sam iskarikirao pa se ne lovite na primjer)
  • vjeko1701
    8.4k
    Jbg, tu nema savršenog rješenja.
  • scooniepenn
    3.3k


    Ajmo biti realni, ova gora situacija se ne može dogoditi. No, čak i da se nešto slično dogodi uvijek će to biti varijacije na temu, a ne korištenje istovjetnog simbola. Po meni apliciraš originalni keltski križ i onda te nitko ne može hebati. Ista ti je stvar s hinduističkim simbolom swastike čije je značenje božanstvo i duhovnost i nacističkom interpretacijom swastike. Ovako ideš svjesno na nešto za što ćeš biti kažnjen.
  • Dino
    2.7k
    tu nema savršenog rješenjavjeko1701

    Ima. Ili zabranis koristenje apsolutno svih simbola koji su tijekom povijesti imali bilo kakve veze s totalitaristickim rezimima ili dozvolis upotrebu svih simbola bez obzira sto oni predstavljali.

    Ovak’ za svaki simbol ima nekoliko tumacenja i ne zabranjuju/dopustaju se prema jednakim kriterijima.
  • Ludovic IX
    7.3k
    Heiniken ima crvenu zvijezdu u logu.. sumnjam da imaju veze sa komunistima i partizanskim pokretima po Europi.

    U nekom gradu je lik srušio zvijezdu koja je postavljena kao božićni ukrasi jer ne želi gledat zvijezdu u svom gradu.

    Bitno je ono što predstavlja simbol koji staviš ispred sebe. Što znači bbb keltski križ. Promicanje nekih desničarskih stavova ili im je jednostavno lijep. Ako je ono prvo, onda ga treba zabraniti, ako ono drugo, ne treba. Kao što ne treba zabraniti ni crvenu zvijezdu na pivskoj boci ili kao božićni ukras ( ta nije ni bila crvena) ali ako staviš crvenu zvijezdu na glavu i vices da je ovo Jugoslavija i da treba sve hrvate pobiti, onda je definitivno simbol koji treba zabraniti, ukloniti.

    Simbol sam po sebi ne ubija. Ubijaju ljudi pod tim simbolom
  • Dino
    2.7k

    Mislim da je apsolutno svima jasno sto je kljucno prilikom prikazivanja odredenog simbola, stoga se slazem s tobom, ali s druge strane cinjenica je da ni heiniken ni bbb nitko nije pitao u koju svrhu oni koriste bas te simbole.

    Mislim, poprilicno je ocito u slucaju heinikena i keltskog kriza, samo moram priznat da mi se generalno princip zabranjivanja/kaznjavanja ne cini pretjerano dosljednim.
  • vjeko1701
    8.4k
    Jer ne može biti.Kako bi ti recimo zabranionekome njihov kulturološki simbol. Recimo da reprezentacija Indije odluči imati svastiku na svom dresu. Ko si ti da njima braniš njihov tisućljetni simbol. S druge strane ako neki njemački klub želi staviti svastiku na svoj dres...e tu već nije ista situacija. Zato se takvim stvarima prilazi od slučaja do slučaja.
  • Crusades1986
    12.5k
    Bit će ovo kratkotrajan staž na Zoni
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.