• deda
    32.7k
    A nije to tak jednostavno. Podijeljene su emocije, zato smo i izgubili puno navijača u Varaždinu, Koprivnici.
  • xavier
    12.1k
    to je logično. U Jugi su svi u osnovi bili Dinamovci ili Hajdukovci, uz nešto navijača Rijeke i možda Osijeka. Varteks je Dinamu što se toga tiče napravio možda i najveću štetu.

    Ništa, treba težiti da iz lige ispadnu klubovi sa sjevera i da se ustali što više dalmatinskih uz Hajduk :cool:
  • BluePhone67
    4.1k
    Ja iz osobnog iskustva navijam za Dinamo, kada se sastane sa mojim lokalnim klubom a on se sto u prvenstvenim, kup utakmicama sto u prijateljskim sastao barem 5-6 puta. Apsolutno me nista veze za moj lokalni klub, iako sam i igrao kao dijete u njemu, a kada sam ga otisao zadnje pogledat to se i ne sjecam, a ako sam i otisao to je bilo iskljucivo radi druzenja sa ekipom koja su otisal pa da skratim dan ili ako netko igra od mojih da ga pogledam ako sam obecao. Vise sam pogledao klince, nego seniore i to je isto razlog vise jer najcesce da nekom mom prijatelju igra sin pa smo to zajedno otisli pogledat.
  • 000
    946
    Gdje god sam živio,... a baš sam se selio, volio sam pogledati utakmice lokalnog kluba.
    Naravno da ćeš u tim nižim ligama navijati za svoj lokalni klub, i dobra je zayebancija na tim utakmicama, ali zna se što je Nr.1.
    Druga je stvar kada odrasli, recimo zreli ljudi, navijaju za raznorazne cityje, saint germaine, ronalde i messije. To me frapira recimo. Globalizacija :)
  • xavier
    12.1k
    ta veza s lokalnim niželigašima je puno izraženija kako se odmičeš od većih gradova jer je tamo to puno veći događaj nego utakmica kvartovskog kluba u većem gradu.
  • markoli
    1.7k
    Apsolutno istina. Evo da za primjer ne uzimam nogomet, jer je to svijet za sebe, ali npr. uzmi košarku ili rukomet. U Zagrebu nema šanse da možeš naplatiti ulaznicu ak nisi Cibona, Cedevita ili PPD Zagreb (samo europske).

    Ali odeš npr. u Rude kraj Samobora ili Labin - imaju rukometne klubove u najvišem rangu, naplaćuju ulaznice, dvorane budu pune. Ljudi su puno povezaniji u manjim gradovima, dok tu u kvartovima ZG imaš dosta seljenja iz kvarta u kvart i onda te ne veže to toliko kao kad si negdje odrastao.
  • xavier
    12.1k
    upravo to, za takve klubove u Zagrebu dobar dio ljudi iz kvarta de facto ne bi ni znao da postoje.
  • deda
    32.7k
    Ne može se uspoređivat Zg i kvartove, i nas u provinciji. Nama lokalni nogometni klubovi puno više znače, pogotovo kad si mlađi pa je to mjesto okupljanja. Svi provincijalci imaju dva kluba, lokalni i onaj iz visokog razreda. E sad, nekome je draži lokalni, nekome onaj veliki s obzirom da se ti klubovi praktički nikad ne sreću nema ni podijeljenosti emocija. Eto moji su Ždralovi jednom u povijesti igrali službenu utakmicu s Dinamom.
  • reziser
    6.8k

    PPD i za ligu prvaka dijeli karte šakom i kapom
  • reziser
    6.8k
    na žalost dijeljenje karata u zagrebu se skroz otelo kontroli. Možeš doslovno ići na sve sportove bez karte (izuzev nogometa).
    i opet nema gledatelja, još manje navijača
  • markoli
    1.7k
    Malo su stali prije 2-3 sezone kada je bio Vujović na klupi i kada su doma dobivali velike ekipe. Tad su dijelili za gornji prsten, a donji je bio 20-30 kn ja mislim. Sad vjerojatno opet dijele.

    Sranje s takvom politikom je da sam sebe podcjenjuješ, jer poručuješ navijačima da to nešto vrijedi 0 kn. I onda se to tako percipira, a kasnije je jako teško opet krenuti s naplaćivanjem. Da ne govorim da kada dobiješ kartu boli te briga ideš ili ne ideš, a kada ju moraš platiti (makar i 20 kn), nećeš baš dati da propadne.
  • reziser
    6.8k

    sve znamo kako je to išlo, sad ppd opet dijeli karte na zalost, znas i sam

    kao i dinamo kad je dijelio karte za kunu..ili davao lovu?!?!
  • xavier
    12.1k
    apsolutno. Zabranio bih besplatne karte, makar po cijenu prazne dvorane/stadiona.

    Cibona - Zadar, prva utakmica nakon što je Cibona osvojila Jadransku ligu. Čekam nekog ispred dvorane i dolazi do mene dečko od cca 30 godina, sav u markiranoj robi plus iPhone u ruci i pita imam li kartu viška. Ja zbunjen pitam što su se sve rasprodale, a on kaže "ma ne, ali nisam lud plaćati kartu"...karte su inače bile po 10 kuna :monkey:
  • Kwedi
    3.8k
    i na toj cibona-zadar(bio sam na plavom sektoru), najveći rezultat nakon osamdesetih, dvorana bila polupuna ili poluprazna, kak se zeme...
  • reziser
    6.8k


    kad se sjetim tekmi cibone u ledenoj, eeee
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.