• deda
    32.7k
    Naša generacija 03 je bila razvikana do bola. Ali nije bila samo razvikana. Bila je i kvalitetna i radila rezultate. Gdje je ona sad? Imamo samo Baturinu. Gdje su ostali? Jel moguće da nirko od njih nije za ozbiljan nogomet. A to je upravo generacija koju smo rasuli okolo po posudbama u trenutku gašeanja druge momčadi. Generacija 04 pokazuje iste indikacije.
  • Krizy
    43.5k
    Loša transfer politika ne može do ovoga:
    1693918693085_4zuek97l5fmb1.webp

    Prije smo samo izvozili a zadnjih šest sezona imamo i rezultate. Trenutno imamo savršen spoj. Što više igrača sa slavenskog govornog područja, proširiti na još par zemalja i par "pravih" stranaca. To je najbolje što Dinamo može, treba tako nastaviti.
  • i more je plavo
    1.1k
    Kad pogledas ovu tablicu, shvatis da je Dinamo napravio cudo sa transferima.

    Dinamu je ogroman uteg slaba liga, u smislu intenziteta i zato svi veliki transferi imaju ogromnu težinu, jer nikad neznas kako ce reagirati igrac iz HNL-a kad ga gurnes u ligu gdje svaki tjedan igras protiv "Rijeke, Hajduka ili Dinama".

    O Slovenskoj filijali neznam sto bi rekao, jer do sada se pokazalo da su te posudbe bile samo izlog za neki osrednji transfer, i gotovo nitko se nije vratio kao plus Dinamu, a kakvi su bili financijski plusevi, i jel ih bilo od tih posudbi nemam pojma.
  • Mr Anderson
    8.2k

    Ja stojim kod toga da nam filijala u drugoj ligi nebi donijela puno dobrog, samo troškove. Netko je dobro napisao da bi nam filijala u 1. slovenskoj dobro sjela, stabilan klub po mogućnosti da se bori za Europu. To je super u teoriji, ali u realnosti čisto sumnjam da postoji stabilan prvoligaš koji bi pristao biti naša filijala po uvjetima koji bi nama pasali. Zato sam napisao da se dipli bezveze po nerealnoj opciji.
  • vjeko1701
    8.4k
    Pa za to ne uzimaš klub koji je na razini koja ti treba nego neki koji će pomoću tvojih igrača do iste doći. Di je bila Lokomotiva prije suradnje?
  • Infinity
    16.4k
    Krsko i Brezice mi se zbog blizine cine top. Ne znam kakva im je infrastruktura, ali sam misljenja da bi Dinamo svakako trebao uloziti nesto u svoju filijalu. Za nesto dugorocno bi bilo dobro imati i vlastite smjestajne kapacitete.

    Nisu to mala ulaganja, ali bi lako mogla biti isplativa. I Krsko i Brezice igraju treci rang, a kroz dvije godine guranja do elite bi se dalo puno toga napraviti.

    Samo da nam filijala sutra ne okrene ledja. Idealna situacija po tom pitanju bi bila da smo privatni klub i da nas vlasnik kupi klub u Sloveniji i koristi ga kao poligon za razvoj igraca za Dinamo.
  • SAS1987
    14.7k
    Krsko i Brezice mi se zbog blizine cine top.Infinity

    Krško, Krka ili Rogaška Slatina koja je ušla u prvu ligu bi Dinamu pripremili docek dostojan pape :lol:
  • Mr Anderson
    8.2k

    Slat ćeš svoje perspektivne izlazne juniore da igraju 3. slovensku? Onda je bolje da igraju 3. hrvatsku.
  • Zagi
    7.7k
    Joj kao da je to jedina opcija i sad će Vrbančić igrati 3. ligu.
    Ako se dogovori kvalitetna suradnja, izguraš ih do prve sa nekim iskusnim igračima.
    Lord Krle može postati kralj Slovenskih nižih liga još sezonu -dvije.
  • jedan u nizu
    8.3k
    naravno da nisu na istoj razini, ali filiojale najbolje prakticiraju kod najjacih klubova. Osrednji u losiji klubovi nemaju filijale. Zasto? Jer je ispod njih razina jos losija pa ne mogu razvit igraca za sebe.
    Rekao sam par puta, opet ponavljam, nama je filijala ala Lokomotiva, Bravo, Domzale ili slicno ok, i tamo cemo dobiti igrace koji ce popunjavati roster, a ne koji ce biti udarni igraci.
    Ja govorim o principu filijale gdje bi imali prvotimce, a to ovdje na zoni svi zele.
    Svi govore posalji igraca xy u taj i taj klub i sljedece godine trpa za nas.
    Ne, nece trpati, nije isto biti prvotimac za Rudes i za nas. Nije isto igrati 2 HNL ili slovensku ligu (za klub u sredini tablice) . Jbt pa kad nam dode igrac iz Rijeke ili Osijek svi govorimo kako nije isto igrati za Osijek i za Dinamo, a di nece onda za Bravo ili sl.

    Jedan klub iz premiershipa je nenormalno bogatiji od nas, na puno su vecoj razini, a razina Belgijske, Nizozemske ili Portugalske lige je ona u kojoj mozes doci do maltene punog potencijala. U jednoj sloveniji ili bih nemozes.
    Iz Belgije i sl mozes dovesti gotovog igraca, iz Slo ili Bih ne.
    Uostalom, ti engleski klubovi imaju kapacitet, budzet i nacin poslovanja da kupuju jako puno igraca, i ti igraci moraju negdje igrati, i zato imaju filijale. Nesto kao mi prije, i tada je Loksa bila ok, ali rijetko tko je od tih igraca dosao u Dinamo da bude prvotimac. bilo ih je , ali postotak od igraca poslanbih tamo je mali.
    Sada kada smanjujemo roster i broj igraca na ugovorima nama to vise ne treba.
    Trenutni stav kluba i sportske politike je takav da ne gomilamo igrace, da imamo igrace koji se trebaju razviti, i koje cemo slati na posudbe ali jedino ako cemo racunati na njih nekad u buducnosti, a ne da vidimo sta ce biti snjim. Za to nam treba klub razine Maribora ili nesto slicno.

    Zazivamo prava pojacanja,a ne prinove. Ocekujemo pojacanja koja ce odmah startati u udarnoj postavi i biti igraci za europu. Pa to necemo dobiti ako netko bude igrao protiv mladost zdralova, jaruna ili dugopolja.
  • DiddyGuela
    2k
    A u cemu je tocno problem sa Lokomotivom kao nasom filijalom?
    Ok, razumijem da oni traze vise novca za svoje igrace nego prije 4-5 godina ali kakve to veze ima sa nasim igracima na posudbi u Loksi? Ne moramo imati tamo 5 igraca, dovoljno je izdvojiti 2 najbolja klinca koji kod nas nece dobit minutazu a npr. u Lokomotivi ce biti unutar 13 sa najvecom minutazom.

    Na taj nacin oni besplatno imaju igraca/igrace koji ozbiljno konkuriraju a opet ne stopaju neke svoje projekte poput Šotičeka. Zar su odnosi sa Loksom toliko naruseni?
  • Nino Bule
    13.8k
    Imat 2 igraca u 13 nije filijala, nama treba neki bravo/aluminij di bi u 13 igraca bilo 7 nasih
  • jedan u nizu
    8.3k

    po meni to nije nikakav problem, dapace.
    Ali nemozemo ocekivati (a to vecina sa zone ocekuje) da imamo igraca na posudbi negdje, sljedece godine prodamo prvotimca, a taj igrac se vrati sa posudbe i postane prvotimac. To ne ide tako, ne moze odmah iz lokse upast u dinamo i zamijeniti nekog reprezentativca.
  • DiddyGuela
    2k


    To je jasno kao dan. Pa nisu odmah ni Pjaca,Majer ili Ivanusec iz Lokse upali kod nas u prvih 11. Dapace, Pjaca i Majer su neko krace vrijeme bili na ledu.
  • Nino Bule
    13.8k
    A bili su nositelji igre u lokomotivi, upravo je tu problem, nasi igraci nikad vise nece biti nositelji kao posuđeni igraci u hnlu kad svi rađe proizvode svoje i zarađuju na njima
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions