• Patak
    2.2k
    Evo gdje je nestao Bandićev kritičar Dario Juričan - bavi se vrtlarstvom i to baš na mjestu gdje je i sam Bandić imao vrt. Ne smetaju mu divlje svinje i smeće... Inače, picousti basketaš je preuzeo Bandićev projekt Gradski vrtovi i raspisao natječaj gdje građani koji nemaju drugu obradivu zemlju mogu dobiti gradski vrt na korištenje na dvije godine. Ali tu nastaje problem, shvatio je da njegov pajdo nema uvjete, ali stvari se brzo rješavaju kad su u pitanju njegovi uličarski suborci. Mijenja pravilnik tako da Grad može dati zemlju nekoj udruzi koja ima edukativne radionice ili tako nešto. I vidi koincidencije, drug Juričan se baš tih dana sjetio osnovati jednu takvu udrugu i dobiti taj vrt na natječaju

    Udruga ima za cilj “djelovanje na promicanju spoznaja, istraživanju i prakticiranju znanja i vještina vezanih za područje održivog razvoja i življenja te svih aspekata zelenih inovacija”. Osim toga tu je i “organiziranje i provođenje akcija, projekata, kampova, kampanja, radionica, terapije na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini”.

    http://www.paraf.hr/zapusteni-zagreb-ga-vise-ne-zanima-gdje-je-nestao-dario-jurican-zasto-nema-filma-o-tomasevicu/
  • db-izbjeglica
    12.8k
    https://www.instagram.com/reel/CxQIrpTs-dC/?igshid=MTc4MmM1YmI2Ng==

    Ja se nadam da bu ovo popločili jer trenutno ovo zgleda odvratno
    Bruh

    Megaprojekt!
    Postaviti žardinjere na ulazu i pofarbati asfalt :strong:
  • GZomanid
    572
    Postaviti žardinjere na ulazu i pofarbati asfaltdb-izbjeglica

    Vjerujem da će vrlo brzo tu osvanuti sve terasa do terase kafića i restorana, isto kao i u Teslinoj.
    Inače, nemam ništa protiv zatvaranja uskog centra grada za promet, iako je sinoć tamo pored mene projurilo više dostavljača na tzv biciklima sa 50+ km/h, tako da je to još daleko od mirnog šetališta..
  • db-izbjeglica
    12.8k
    nemam ni ja ništa protiv...al jbt oni su imali otvaranje toga, kao da su izgradili novi most preko save :lol:
  • Patak
    2.2k
    Pernar im je pokvario zabavu. Gerila politika.
  • bbb medimurje
    2.9k
    Tomasevic upravu u nedjeljom u 2
    Vidjet cemo ak bude kaj o dinamo i stadionu
  • Mali Zeus
    9.7k
    Nije ni čudo da su od zatvaranja 2 ulice napravili pompu. Nakon 4 godine jedino s čim će se moći pohvaliti je zatvaranje par ulica i bojanje žardinjera i ceste. Da ne spominjem par drveća iz Vrtnog centra i 2 klupice.
  • NORTE
    9.3k
    Super da se obnavljaju avenije, konačno, ali pitam se zašto se to nije moglo odradit u vrijeme dok su ceste praznije i ljudi su na godišnjima.
    Ok, sezona obnove cestarima traje i dalje i ne može se ni sve istovremeno obnavljat, al ipak mi je to i dalje upitnik, posebno jer se ne sjećam većih radova u to vrijeme.
    Kako god, drago mi je da se konačno ozbiljnije obnavljaju avenije po gradu.
  • mali M
    3.5k
    Super da se obnavljaju avenijeNORTE

    ja neznam šta oni obnavljaju? 100m Gojka Šuška i to prodaju pod svoju demagogiju obnove? Odabrali su tu "aveniju" jer je valjda najkraća od svih mogućih.. a da ne kažem da ti je pitanje na mjestu. grad je bio doslovno prazan mjesec i pol preko ljeta.. ali veće gužve daju veći dojam da se nešto radi. još uvijek bi volio da mi netko kaže što su točno oni napravili u svom mandatu da je korisno za Zagreb i da nije bilo već započeto od prošle vlasti.
  • NORTE
    9.3k
    Vukovarska se obnavlja, u etapama, bilo je valjda par godina da nikakvih radova nije bilo.
    Ceste su nam sramotne i pozdravljam svaku obnovu i radove.
    Ovdje sam u više navrata popljuvao nerad, kao npr. nikakve biciklističke staze na Vukovarskoj i po pola godine neasfaltirane nogostupe.
  • mali M
    3.5k
    nisam te prozvao nemoj me krivo shvatiti. nisam tebi uputio upit. Obnova prometne infrastrukture treba biti nešto normalno a došli smo na kraju do toga da se divimo kad se netko odluči obnoviti 100m neke prometnice.. (a da ne pričamo samo o farbanju crvenih linija za biciklista)
  • NORTE
    9.3k
    Obnova prometne infrastrukture treba biti nešto normalno a došli smo na kraju do toga da se divimo kad se netko odluči obnoviti 100m neke prometnice..mali M
    Zadnjih 4-5 godina se skoro ništa nije radilo, ceste su nam blago rečeno loše, nedostojne ovakvog grada i metropole.

    Nemali novac se pržio u fontane ili sl., a trebaju nam obične obnove komunalija koje plaćamo.
  • Patak
    2.2k
    Vukovarska se obnovila kompletno kad je bio onaj mimohod sa Panzer haubicama i tenkovima, biciklistička staza je već tamo dosta dugo vremena, svaki dan se vozim na njoj.
  • jedan u nizu
    6.1k
    posebno jer se ne sjećam većih radova u to vrijeme.NORTE

    obnavljali su se svi mostovi, aleja bologne (jos uvijek), Skorpikova, dijelovi Samoborske (jos uvijek), vrelovodi pa je i zagrebacka cesta bila zatvorena dijelom, podvoznjaci ispod pruge jedan za drugim (selska bila zatvorena, pa i zagrebacka), sad je i zapadni kolodvor zatvoren. Eto i vukovarska.
    obnavljalo se pun k toga i sve redom vazni i kljucni pravci (nabrojao sam vise ove na zapadu jer sam tu i vise sasm ih zapamtio), i cijelo ljeto je borba s tim. Nenormalna masa komentara po internetima kako je sve zatvoreno, a tu se spominje da se nije radilo.
    Pa tko je tu lud?

    Ne mogu se sve ceste odjednom popraviti, a i Zagreb je jako veliki grad povrsinom i izduzen pa cim zatvoris jednu cestu nastane krkljanac.
    Tako da gradilo se i gradi se jos uvijek - puno toga.

    Ono sto bih mjenjao je da se ti radovi odvijaju u 3 smjene pa da se to obavi za puno puno manje vremena. To mi nikad u mojoj cijeloj povijesti postojanja nije bilo jasno. kad god su radovi na cestama oni staju iza 17 najkasnije. Citao sam nedavno neko spominjanje da nesto planiraju tako poceti raditi, ali ne znam sta vise cekaju.
    Jasno je da je tesko, kad je problem sa radnom snagom (gradevisnkom), i da se nocni sati placaju vise, pogotovo kada firme to naplacaju gradu/drzavi.
    Ali valjda im je u interesu da jedna aleja bologne ili jadranski most bude zatvoren svega 3 mjeseca umjesto 9 i sl,
  • austrijanac
    2.7k
    Lik je najjači
    Od košarke do plesa, sve može!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.