• Aggro
    588
    Majstore ako ne razumiješ što sam napisao onda to tako i reci. Ovako prebacuješ lopticu na mene, umjesto na tvoj problem sa shvaćanjem.
    Problemi koje pronalazi degrowth su mi kristalno jasni. Način na koji smatraju da ih se treba riješiti mi nisu bliski.
    Marksizam, degrowth, teorije elita i slično spadaju pod kritičke teorije društva koja je ogroman termin u literaturi i ne odnosi se na anku partizanku u šumi kraj Siska... Niti samo na Marxa, niti samo na SSSR i Jugu i slično... Kad to pokušaš razumijeti onda ćeš shvatiti možda i o čemu pričam.
  • mali M
    3.4k
    "majstore" tako onda reci da ti je bed se izjasniti... nisu tu ljudi glupi, osobito sebe ne smatram takvim i jako dobro razumijem demagogiju koji pokušavaš tu prodati. Kao "Kritičke teorije društva" ali znamo od kuda potječu sve te teorije i koliko su žrtava pomele kroz povijest U SVIJETU, a ne kod Siska... nemožeš davati nekome slobodu oduzimajući ju drugima... kakav si ti prodavač magle kao i ovi lupači loncima koji su na vlasti...
  • Aggro
    588
    Izjasniti se o čemu? U kojoj si ti priči?
  • mali M
    3.4k
    sve pet, sve smo rekli... ja sam samo bedast kaj se dam navuć sa bilo kime u raspravu.
  • Aggro
    588
    Pa daj sad elaboriraj molim te, kad me već napadaš na ovaj način...da vidim tu prosvijetljenost.
    Ovo je baš ta demagogija o kojoj si pričao... ti si takav takav i takav, lupač lonaca ovo ono... a radiš istu stvar...
  • NitkoBitan
    12k
    ako nema imigracija, od čega bi živile zemlje Zapada?Aggro

    :rofl:
  • mali M
    3.4k
    Pa nema smisla kad okolišaš što zapravo ti želiš reć.. tko god vidi smisao u prevarama kao degrowth i sličnima koje su proizašle iz iste kuhinje (prenapučenost zemlje i slične gluposti) ne želi dobro svojoj okolini a naročito budućim naraštajima.. dok tvoj svoj stav cijeli vrišti sa "ali..."
  • Aggro
    588
    Čekaj malo... ovo što ti sad radiš je ad hominem. Dakle, ovo nije argumentiran stav, nego je napad na mene bez ikakvog konkretnog argumenta. Ti mene ne poznaš kao osobu da bi mogao procijeniti kako živim, što radim, s kim se družim itd... Nastupio si u konstruktivnu raspravu sa đonom. Tražio si me da ti se legitimiram, i to sam čak i učinio, iako ne znam niti tko si, niti što si... na osnovu toga da smo oboje navijači Dinama, pa samim time istomišljenici oko onoga što smatramo možda i najbitnijim identifikatorom. Objasnio sam ti da razumijem probleme koje ističu takve teorije, ali da ne podržavam načine na koje ih žele riješiti, ne znam može li jasnije od toga?

    Pa evo, kako nemam namjeru više se identificirati nikome osim osobno, kad već inzistiraš, možemo raspravu nastavit u birtijaškom tonu za nekim šankom ili kako odabereš... broj ti je u inboxu.
  • mali M
    3.4k
    Kaže on "ad hominem"...Nisam te tražio da se legitimiraš ne drami. Tražio sam da kažeš jasan stav (što nisi napravio) a ne da se identificiraš... i meni je u redu i tako... nemoj brate slati svoje brojeve po inboxima šta ti je... Već sam zažalio što sam se upustio u razgovor čim vidim ispisane plahte bez jasnoće...
  • Patak
    2.2k
    Ajd ovaj nerast smo prokomentirali dosta, evo još jedna kost za glodanje. Dobio sam poziv za neki stručni skup Vision zero u Zagrebu (ne znam ni sam zašto) u organizaciji Poslovnog dnevnika. Proguglajte i taj koncept koji dobro zvuči na prvu (da se postigne broj automobilskih nesreća ili smrtnih posljedica na nulu) ali odmah je jasno da je to moguće postići samo na način da se ljudima oduzme sloboda, privatni automobili i da ih se ograniči na bicikle i javni prijevoz ili tako nešto. Još jedna utopijska ideja, me znam samo od kud više dolaze?!?

    https://www.poslovni.hr/hrvatska/poslovni-dnevnik-okuplja-strucnjake-za-promet-i-pokrece-projekt-vision-zero-sigurnost-cestovnog-prometa-4407319
  • Aggro
    588
    nastavljaš s vređanjem bezveze... ako imaš neki problem jasno sam ti rekao kako ga možemo riješiti bez nepotrebnih plahti jel
  • mali M
    3.4k
    A tko te vrijeđa, daj se više skuliraj..
  • og1986
    2.9k
    Znači lik prvo misli da ako se ne slažeš sa njim da ga vrijeđaš i onda poziva na "drugačije" rješavanje problema.

    Birtijaški (vjerovatno fizički)... Ali to je samo moja interpretacija stvari i misli. Može biti i drugačija. :lol:
  • db-izbjeglica
    12.7k
    i dalje mi nije jasno zašto se takvi pokreti ne koncetriraju na pojedinca i zašto zagovornici takvih ideja nemaju muda krenuti živjeti načinom života koji propagiraju

    moderni život je stresan, naporan, zašto napredovati, kome? čemu sva ta tehnologija, mala skupina ljudi nas izrabljuje, uništavamo okoliš, slabo se krećemo, jedemo loše, krpamo kraj s krajem, kupujemo stvari koje nam ne trebaju - novcem kojeg nemamo, itd, itd, itd...

    sve sasvim legitimno....

    međutim, gdje je problem odbaciti tu negativu i pokrenuti utopijsku zajednicu sa istomišljenicima i živjeti na način koji je bolji, zdraviji, pravedniji, bez stresa, bez tehnologije. ako to stvarno ispadne super, ne bojte se...ljudi će vam se pridružiti!

    sve te ideologije me podsjećaju na onu staru narodnu "j...i bi se, al ne bi da uđe"
  • Bruh
    901
    https://www.instagram.com/reel/CxQIrpTs-dC/?igshid=MTc4MmM1YmI2Ng==

    Ja se nadam da bu ovo popločili jer trenutno ovo zgleda odvratno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.