• Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    Drzao ljestve lopovu

    Meni to dode na isto
  • nemapredaje
    3.3k


    Dinamo je Luki Modriću isplatio približno 66,9 milijuna kuna u periodu od rujna 2009. do srpnja 2012. Dinamo je na taj iznos morao platiti još 14,2 milijuna kuna poreza i prireza. Od isplaćenih 66,9 milijuna kuna, Modrić je, vjeruju tužitelji, podigao 52,04 milijuna kuna i predao ih Mamiću te članovima njegove obitelji. Dinamo je, po tome, oštećen za više od 80 milijuna kuna. Kako bi se to prikrilo, antidatiran je ugovor.Iako je u istrazi 30. kolovoza 2015. Modrić izjavio kako je aneks o podjeli novca napravljen kada je on već igrao za Tottenham
  • Dadinho10
    55


    Dinamo je Luki Modriću isplatio približno 66,9 milijuna kuna u periodu od rujna 2009. do srpnja 2012.
    - @nemapredaje - a šta mu je to isplačeno, još stare njegove plaće ili šta?
  • nemapredaje
    3.3k


    Od iznosa njegovog transfera u Tottenham
  • Dadinho10
    55


    E onda je to več držanje ljestve, kako bi kolega @Gražvydas Mikulėnas rekao :)

    Jel to fact, da je skoro 40% od vrijednosti transfera išlo Modriću??
  • Ali
    2.2k

    Po meni je ovaj tvoj smjer upravo copy/paste udruge NH.
    Nedopustivo je da jedna skupina navijača prisvaja klub. I da donosi odluke hoće li se neki igrač vratiti ili ne.
    To su ozbiljni tragovi socijalizma. Tzv. samoupravljanje koje je u osnovi maska za osobne interese. Daš masama da imaju osjećaj kako su oni najbitnija karika i da imaju moć, a u pozadiji manipuliraš osjećajima i usmjeravaš ih kako ti odgovara.
    Klub nemože pripadati jednoj skupini navijača, bilo da su ultrasi, obični ili samo simpatizeri. Ako je već ustrojen kao udruga građana i nema stvarnog vlasnika tada treba imati profesionalnu upravu koja će ovisno o rezultatu produzavati ili ne mandat.
    A upustiti se u smjer kako će nekoliko navijača otjerati igrača koji ima u svom CV pregrst trofeja jer je toj osobi on glup ili pokvaren, a istovremeno pljeskati na dovođenje nekog kaneka, jer zbilja to želimo od našeg kluba. I je li to demokracija ili anarhija.
  • jedan u nizu
    8.3k
    ReplyDadinho10

    da, fact je.
    Pa gdje vi zivite ljudi?
    Naknadno su potpisani novi ugovori gdje bi igraci dobili postotak tranfera, koji su kasnije dizali i prebacivali Mamicu.
    Na taj nacin je sebi uzimao pare od nekih transfera i ostetio klub za te iznose.
  • marcio amoroso
    36.6k
    Po meni je ovaj tvoj smjer upravo copy/paste udruge NH.
    Nedopustivo je da jedna skupina navijača prisvaja klub.
    Ali

    Tebi je draže da mamić harači. Iščitali smo to iz tvojih upisa u ovih par godina. Ne moraš se ponavljati.
  • Tradicija bunta
    6.5k
    Po meni je ovaj tvoj smjer upravo copy/paste udruge NH.
    Nedopustivo je da jedna skupina navijača prisvaja klub. I da donosi odluke hoće li se neki igrač vratiti ili ne.
    To su ozbiljni tragovi socijalizma. Tzv. samoupravljanje koje je u osnovi maska za osobne interese. Daš masama da imaju osjećaj kako su oni najbitnija karika i da imaju moć, a u pozadiji manipuliraš osjećajima i usmjeravaš ih kako ti odgovara.
    Klub nemože pripadati jednoj skupini navijača, bilo da su ultrasi, obični ili samo simpatizeri. Ako je već ustrojen kao udruga građana i nema stvarnog vlasnika tada treba imati profesionalnu upravu koja će ovisno o rezultatu produzavati ili ne mandat.
    A upustiti se u smjer kako će nekoliko navijača otjerati igrača koji ima u svom CV pregrst trofeja jer je toj osobi on glup ili pokvaren, a istovremeno pljeskati na dovođenje nekog kaneka, jer zbilja to želimo od našeg kluba. I je li to demokracija ili anarhija.
    Ali

    Nije kralju, ovo što sad gledaš je relikt vašeg "prosvijećenog apsolutizma" samo što je teško to priznati nekome ko 20 godina štuje kult ličnosti.

    Kad je prosvijećeni apsolutist zapao u probleme njegovi kompanjoni su namirisali vlast pa se stvari za čas otele kontroli i ti sad kao ni svi ostali nemaš alat kako da utječeš na to.

    Neće te spasiti ni bogati investitor iz Emirata, ni država ni novi prosvijećeni apsolutist jer alata ne-ma.

    Sad ti ostaje da čkomiš i čekaš novu raspodjelu snaga po tom prosvijećenom uređenju gdje će ista ekipa koja je sastavila ovu upravu, sastaviti i novu.

    To što si ti izlagan i izvaran i pušiš te šuplje priče to je do tebe i tvojih kapaciteta da zbrojiš 2 i 2.
  • Ali
    2.2k

    A zakaj nema cijelog paketa , nego samo dio.
    A koliko je Dinamu sjelo na račun od Tottenhama. Ja neznam ali probat ću matematikon doći do iznosa. Na osnovu dostupnih brojki na webu.

    Ukupna odsteta je bila 26 mil €, ili da preračunam u ovu valutu koju si napisao x 7,5345 = 195 mil kn.
    I tu je mamić ukrao antidatiranjem ugovora 69 mil kn.
    Dakle 195-69=126.

    126 mil kn ili danas 16,8 m €.

    Toliko je sjelo te 2008. Ajmo sad računati inflaciju, nek je 3% godišnja prosječna stopa, a znamo da je veća bila ali nema veze, dakle tih 16,8 m € je danas cca 24 mil €.

    Ajmo to staviti u korelaciju ovog ljeta:
    1. Livaković, kapetan , reprezentativac = 6,5 mil € (ok, golman)
    2.Ademi , kapetan , reprezentavic = 1,5 mil € (ok , nije u cvijetu mladosti)
    3.Ivanušec, reprezentativac = 8,5 mil € (ok, nije neki igrač, oscilira, ima krize...)
    4. Šutalo , reprezentativac, = 20,5 mil €

    Evo četiri kapetana/dokapetana, reprezentativca za ukupno 37 mil €. I sve izračun bez provizija.
    Pa kak je Modrić lopov i nije dobro došao (na srranu igračke kvalitete i image) , a ova četiri skupa su Dinamu donijeli 1,5x više. I još jedan detalj, lopov je tada doveo Sammira kao alternativu, a mi danas smo doveli koga kao zamjenu za ova četiri reprezentazivca.

    A sad me pljujte kao tatićevca , mamićevca ili koje sve etikete.
    Niti u jednom trenutku ne mislim da je on dobrodošao natrag, naprotiv, glup je i manipulator i kleptoman. I obilo mu se jer ha je bijelo prebacilo pa je mislio da može kaj hoće, dobio je je kaj je zaslužio.
    Ali Luka Modrić je bio naš kapetan i po meni je uvijek dobrodošao nazad ako poželi. I svaki navijač kojem je stalo do prosperiteta kluba bi trebalo biti drago da se vrati. A pogotovo jer je on nogometaš, nije bio član uprave ili direktor, nego igrač kojem su mafijaši donosili razne papire na potpis, a u trenutku suđenja su ga skupo plaćeni njegovi odvjetnici savjetovali kako da se brani na sudu. No da se ne ponavljam...
  • nemapredaje
    3.3k


    Čekaj malo, ti uspoređuješ lovu koje je netko ukrao, još jednom, UKRAO iz Dinama s novcima koji su legalnim putem sjeli na račun.

    Ok, s tobom se ne može realno razgovarati. Jasno mi je.
  • Ali
    2.2k

    Ne naprotiv, samo ne želim da netko nastavi sa izvlačenjem novca samo drugim tehnikama.
    Ova uorava na čelu sa Perasicom i mumijom nije zaslužila prolaznu ocjenu. I treba dovesti drugu koja će imati zadatak vratiti nas u skupine LP i na čelo hnl

    I umjesto samo trenera je trablo promjeniti kompletnu upravu jer je nesposobna.
    I izabrati na izborima članova kluba novu upravu, ako i oni ne pokažu napredak opet mijenjati. Pa valjda će jedog dana doći netko tko neće izvlačiti lovu nego ulagati znanje i energiju
  • Jaro
    7.4k
    ne znam kaj ti trabunjas. Dana nisam bio clan nikakve grupe, nikakve udruge navijaca, stovise ni kao klinac se nisam smatrao ultrasom.
    Modric je pokrao dinamo!
    Mantra "Jest krao, al je i nama dao" me ne jebe ni pol posto. Ukradeni novac je Modric podijelio tako da je manji dio zadrzao sebi, a veci dao Mamicu.
    I dalje stoji - Modric je ukrao novac iz Dinama.
    Zbog toga ne zelim da dodje tu. I ne dajem si za pravo nista osim jasno i glasno izraziti svoje misljenje i stav. Znam da je tebi to strani pojam jer ocito cekas da ti netko formira tvoj stav i tvoje misljenje...
    Nit sadasnja uprava ima veze s tim, nit sadasnji igraci i njihovi transferi. To je sasvim druga tema...
  • Ali
    2.2k

    Po tom je i Bišćan ukrao novac iz Dinama.
    Odradio je 6 mjeseci a platit će mu se 24 plaće
  • Crusades1986
    12.4k
    Po tom je i Bišćan ukrao novac iz Dinama.Ali

    odvratno... :vomit:

    nadam se da ćeš popit ban zbog ovoga
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.