• The Undertaker
    5.4k
    U praksi, to je betonirano za NH na duže vrijeme i nema realnog načina da se to promijeni.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    ja bi uveo da svi koji su ( ili imaju želju biti ) skupštinari, taj plemenit cilj obavljaju pro bono
    tko voli klub, dobro došao
  • Keyser Soze
    10k
    Da prosječnog navijača Dinama van Zone zanima statut, skupština i da na stadionu prikazuju svoje nezadovoljstvo ovo kaj si ti naveo ne bi bilo moguće.
    S druge strane, ako nas se 400 pojavi ispred Sheratona na najbitnijoi skupštini u povijesti kluba onda to nije dovoljni pritisak i pre malo je ljudi za isforsirat takvu promjenu.
  • superhik
    11.1k
    ako nas se 400 pojavi ispred Sheratona na najbitnijoi skupštini u povijesti klubaKeyser Soze

    Ovaj čin nije dovoljan. Lobiranje i upoznavanje javnosti krenulo je već sad što je dobar korak. Treba vršiti maksimalan pritisak pa i organizirati javnu tribinu o Statutu i ciljevima
  • Jaro
    7.4k
    Da prosječnog navijača Dinama van Zone zanima statutKeyser Soze

    Prosjecnog navijaca NA Zoni ne zanima nista van teme transferi vec pola godine...
  • Patak
    2.9k
    U onom članku iz Nacionala, Zorić veli da ga je s Barišićem spojio Franjo Gregurić. Dokle više taj tip iz sjene vodi igru oko Dinama i kakve on ima veze s Dinamom?

    Oko statuta jako zanimljiva rasprava, ja sam već napisao da meni to liči na Sabor gdje vlada "Winner tales it all" princip, i gdje su sponzori jezičac na vagi kao manjinci u Saboru, a "opozicija" je kozmetika gdje im uglavnom ne prolazi ni jedan amandman na zakone kako god bio opravdan i smislen bio a kamoli da imaju neki drugi utjecaj. Bit će informiranij, imati će uvid u određenu dokumentaciju, financijske izvještaje, itd, ajd to je ok.

    Osim toga nakaradno mi je da se razmišlja o IO od 10 članova. Koja bi njihova funkcija moga biti osim da budu uhljebi i troše klupski novac na domjencima i gostovanjima. Ni sada ne nedostaju. Bolje je osnažiti sportski sektor.
  • superhik
    11.1k
    a "opozicija" je kozmetika gdje im uglavnom ne prolazi ni jedan amandman na zakone kako god bio opravdan i smislen bioPatak

    Točno, ali ovaj Prijedlog treba gledati kao korak naprijed, a ne tektonska promjena, iako i 28 nezavisnih zastupnika je svemir prema ovome danas
  • The Undertaker
    5.4k
    Najveću realnu težinu imaju 4 člana IO iz redova skupštinara biranih na izborima. Oni sudjeluju u izboru Uprave, oni nadziru poslovanje, za veće transakcije moraju dati pristanak i, u teoriji, morali bi moći doći do svih važnih informacija u klubu.
    Kao što je kolega gore napisao, 11 članova IO je realno previše kad se odluke (transferi) trebaju donositi brzo, pogotovo jer to nisu profesionalci.
    Hajduk je krenuo isto mislim sa 11 (ili 9) članova NO pa ih je srezao na 5 s tim da kod njih daju suglasnost i na manje iznose.
  • Jurki
    11.8k
    a zakaj bi IO trebal davati suglasnost oko transfera?
    Kaj nije jednostavnije imati SD-a ali SD-a sa renomeom i dati mu xy milijuna za transfere i nek covjek radi posao.
    kaj se nekih drugih isplata tice visih od 3 milje naravno da bi to trebalo ostati.
    Edit: uvijek se moze dogoditi da trebas odluku io a zbog nekog nadrkanog idiota ti moze super posao propasti. (Vidimo na primjeru ove sezone kak to u praksi “funkcionira”)
  • The Undertaker
    5.4k
    Tako piše u prijedlogu Statuta (za poslove iznad 3 mil.eur). Ideja je da IO ima nadzor nad transakcijama koje mogu ozbiljno opteretiti klub. Ne mora biti transfer, može biti i kredit npr.
  • Jurki
    11.8k
    jasno mi je. Ali bi ipak kaj se kupovine igraca tu dal slobodu sd-u koji bi imal fiksni budzet kojeg bi io odobrio na kraju sezone prije pocetka transfernog roka.
  • Nino Bule
    13.8k
    koji bi imal fiksni budzet kojeg bi io odobrio na kraju sezone prije pocetka transfernog roka.Jurki

    Nemoguca misija, niti znas tko ce ti otici, niti za kolike novce da bi mogao planirati unaprijed tocno koliko ces potrosit, kao sto je kolega rekao ovo bi rjesio manji IO od 5 clanova, i naravno s vremenom dizat taj limit prema gore
  • mlinchica
    1.8k
    Dragutin Nemec priča upravo o statutu na N1 pa tko moze Nek posluša.
  • Crle
    540
    Ok, da. No realnost je da ovdje zapravo i imamo dvije strane po uvjerenju (zapravo tri, no dvije su skoro identične) tako da i da se radi o pojedinačnim izborima (ne listama) opet bi se biralo između ta dva uvjerenja (tri strane).
    Što se tiče nekakve kampanje nema se ni zašto pričati ne znam kakve priče kada je svima jasno koja strana se za što bori, ovdje se nažalost ne priča o raznim programima i strategijama za klub nego čisto o upravljačkom smjeru prema kojem klub ide, tj. da li će postepeno dolaziti demokracija i transparentnost ili nastavak po starom u zatvorenom krugu i možebitna privatizacija (naravno nekakvo muljanje).

    A i budimo realni, dobar dio ljudi (nažalost) ne zanimaju te tehnikalije te mnogi (nažalost) ni ne kuže kako je klub uređen te se sve zapravo svodi na ovo što sam već napisao da je trenutno stvar biranja strana.

    Što se tiče informiranja širih masa također spomenuti zzd i DTSM (pa i sada bbb) su zapravo jedina strana koja je ozbiljno probala informirati mase o stanju u klubu bez ikakvog oblikovanja i iskrivljavanja stanja. Dok je druga strana godinama skrivala statut, te je i sada bila protiv objavljivanja ovog novog prijedloga.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.