• peša
    74
    Ne razumijem, zasto napadati čovjeka ako govori svoje mišljenje i pluseve minuse statuta.
    Ne mora se svatko slagati s priloženim, valjda se to i htjelo postići, što više rasprave, mišljenja za boljitak samog statusa, ujedno i kluba.
  • Imamo Dinamo
    3.7k
    Ako se pojavi neka udruga koja okupi veći broj članova onda će ona preuzeti ulogu NH kod odabira NO.The Undertaker

    Zar nije kod njih neka fora kao kad se uclanis u Hajduk automatski si član NH?
  • The Undertaker
    5.4k
    Jesi baš mene našao sa tim floskulama. Pa ja bolje znam statut Hajduka nego Dinama, pogotovo faze kako se mijenjao i kako je NH preuzimao klub, gdje su pogodili, gdje su griješili, što je bilo dobro a gdje su lupili u zid. Mi smo sad, u tom segmentu, tamo gdje su oni bili 2011. kad su ratovali sa Kerumom.
  • Crle
    540
    Ha, ha. Tehnologije vladanja i manipuliranja masom su svugdje iste. To se vjerovatno neće zvati lista BBB već ZZD ili DTSM ili nešto slično ali će se znati tko stoji iza njih.

    Možeš li ovo pojasniti?
  • Crusades1986
    12.5k
    Pa ja bolje znam statut Hajduka nego DinamaThe Undertaker

    Pohvalno kolega :clap:
  • superhik
    11.1k
    koja okupi veći broj članovaThe Undertaker

    Statut Hajduka nije baziran na članovima nego dioničarima. Glavnu skupštinu čine dioničari koji kroz nju ostvaruju svoja prava.
  • Mali Zeus
    13.2k
    Sve je meni jasno.
    Samo kaj ti donosiš neke zaključke na temelju svog predviđanja. Tipa da će BBB biti jedna izborna lista i da će budući predsjednik birati svoje članove u onih 28 predsjedničkih pred sljedeće i onda Bog zna koja će biti opozicija tj. druga lista ako i bude opozicije. Jednom rječju, jednoumlje.
    Dok se išta od tog ne dogodi, ako se to dogodi, sve je to jedno veliko nagađanje s tvoje strane.

    Manipuliranje masa da ne spominjem koje ti onda okreneš na - pa tak je na svim izborima itd.

    Stari moj, to su isto tako floskule.

    Mi smo u poziciji da ni ne znamo hoće li biti statut na skupštini uopće, a ti pričaš o nekim pozicijama NH iz 2011. i da smo tamo.
  • The Undertaker
    5.4k
    To traži vremena ali sad kad mi neki navijač Hajduka krene sa floskulama onda ga razoružam u par minuta.
  • The Undertaker
    5.4k
    Ja sam jasno napisao da je to kibi dabi. Mi još nismo napravili ni prvi korak.
  • The Undertaker
    5.4k
    Nije baš tako. Grad je prenio upravljačka prava na NH i to je vidljivo u Statutu. Vlasništvo je jedna stvar a upravljanje drugo. NH ima pravo izabrati sve članove NO koji onda bira Upravu. Grad tu uopće ne sudjeluje.
  • Sajla
    5.1k
    Predloženi nacrt statuta jest korak u pravom smjeru, to će se valjda većina složiti. Zbog svega što se događalo u prošlosti svi se bojimo da to ne budu samo kozmetičke promjene. Ali isto tako moramo biti svjesni da ne postoji instrument koji će spriječiti onoga tko osvoji vlast da u svom mandatu provodi svoju volju - jer to je i poanta pobjede na izborima. Uostalom, cijelu državu vodi jedan tip i radi ono što on želi (više-manje), teško da će u klubu biti značajno drugačije dok je tu garnitura koja je držala ljestve mamićima. Ono što sad možemo dobiti je participacija u skupštini, kakva-takva involviranost za razilku od potpune isključenosti kakvu imamo trenutno. Ovaj statut omogućava da članovi kluba biraju veliki dio skupštinara. Idealno bi bilo da biraju većinu ili sve i da pričamo o kompletnoj demokratizaciji, ali takav skok se neće dogoditi odjednom. To je nešto čemu treba težiti u budućnosti - preko tog dijela skupštinara koji će sad (valjda) biti izabran. Nadam se da je to ono što nas čeka, da će se povećavati udio direktno biranih skupštinara, ali i da će se u nekom srednjem roku uvesti mehanizam kojim će se kontrolirati tko uopće može glasati (npr. da se pravo glasa stječe nakon X uzastopnih godina članstva) kako bi se spriječilo ono što se pokušalo prije skupštine u ožujku s mamićevom kupovinom novih "članova".
    Želimo sve i želimo odmah, ali nije realno da to dobijemo. Bitno je da se tu ne stane. Uostalom, još ni taj prvi korak nije učinjen, nesigurno je hoće li prijedlog statuta uopće na dnevni red, to je ono na što se treba fokusirati.
  • The Undertaker
    5.4k
    Najdemokratskiji način izbora bi bio da se svatko može prijaviti i biti pojedinačno izabran. To je vjerovatno tehnički nemoguće napraviti pa se ide sa listama. Ako se ide sa listama, demokratično bi bilo da se Skupština popunjava proporcionalno postotku glasova dobijenih na izborima, slično izborima za Sabor. Odmah ti je jasan i minus takvog načina jer bi u Skupštini dobili i manipulante, redikule, žetončiće a vjerovatno i prikrivene Tattine igrače.
    Zato se išlo na jednu dobitnu listu koja osvaja sve i gdje će svi skupštinari biti pod kontrolom i glasovati uniformno.
    Uz ovakav sastav Skupštine kakav se očekuje kod prvog saziva, sve će još uvijek biti pod kontrolom Barišića i ekipe. Oni će imati većinu u IO, oni će imati većinu u Skupštini i oni će imenovati Upravu. Ovih 28 skupštinara će realno moći samo imati bolji uvid u događanja u klubu ali operativno neće moći puno napraviti, pogotovo ako ih Barišićeva ekipa blokira.
    Samo što ti to neće nitko reći u kampanji za šire mase. Pričat će se druge priče.

    Opet napominjem, ovo je moje predviđanje i procjena a ne fakt.
  • superhik
    11.1k
    Onda se možemo složiti da baš ne može svatko napraviti listu za izbore u tom klubu?
  • bbb medimurje
    3.2k
    Znaci suma sumarum: medo bude na kraju ispao upravu. Barisic s Zoricem stvara koaliciju, imali budu vecinu na skupstini, boysi ispadaju iz koalicije i to ujedno znaci povratak medugorja
    ODVRATNO, GADLJIVO I SRAMOTNO!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.