• The Undertaker
    5.4k
    Ne razumijem s koje liste bi bili odabrani Barišić i Perasica.
    28 skupštinara se bira na izborima i to će dobiti BBB lista (svih 28). 28 skupštinara bira defacto predsjednik preko IO u kojem ima većinu (7 prema 4). Kvaka je da je za izbor predsjednika dovoljno 31 glas skupštinara, dakle 28 BBB i tri sponzora (ili bilo koja druga 3). Kad BBB izaberu svog predsjednika onda će taj predsjednik biti u mogućnosti izabrati svoje ljude u IO i, preko njih, svoje ljude u svoj dio skupštine. Kao krajni rezultat, imaš 28 skupštinara sa liste BBB i 28 skupštinara koje je odabrao predsjednik koji je isto BBB.
    Ovako ja to vidim.
  • The Undertaker
    5.4k
    Lista se bira radi lakše kontrole glasova. To je jasno.
  • Mali Zeus
    13.2k
    Kad BBB izaberu svog predsjednika onda će taj predsjednik biti u mogućnosti izabrati svoje ljude u IO i, preko njih, svoje ljude u svoj dio skupštineThe Undertaker

    Kako si ovo zaključio?
  • The Undertaker
    5.4k
    Pa tako je tumačim statut. Ako nešto krivo gledam slobodno me ispravite.
  • superhik
    11.1k
    To je u slučaju nekog čistog početka gdje ne postoje već dodijeljene uloge. No, Barišić je trenutno Predsjednik, IO ne postoji. U slučaju da pristane na ovakav Statut sigurno neće pristati na čist početak i da on bude samo kandidat s jedne od lista. Inzistirat će da i dalje zadrži ulogu Predsjednika koju ima sad, provede skupštinu bez donošenja ovog Statuta i odabere svoj IO i da se nakon toga eventualno provedu izbori po ovakvom Statutu. U tom slučaju, BBB bi bili prva lista, a Barišićevi ljudi i on ili Peras kao kandidati druge liste. U slučaju pobjede BBB imamo scenarij kojeg sam gore opisao, u slučaju pobjede druge liste i Barišić/Peras opcije imamo to da oni odabiru sve svoje ljude u IO
  • Mali Zeus
    13.2k
    ↪Mali Zeus Pa tako je tumačim statut. Ako nešto krivo gledam slobodno me ispravite.The Undertaker

    Čitam i ne vidim odredbu po kojoj bi predsjednik nakon što je izabran birao članove skupštine. Nema logike, prvo izbori za skupštinu koja bira predsjednika pa onda taj predsjednik opet bira članove skupštine preko IO?
  • Nino Bule
    13.8k
    Pa ko kontrolira IO kontrolira izbornu jedinicu koja nije clanska da, zato i jesu sponzori tu da se ne bi dogodilo odma izletanje cijele trenutne garniture iz kluba, iako ko sto undertaker kaze ne bi ja bas uvijek nuzno racunao sponzore da ce bit za mirka barisica.
  • The Undertaker
    5.4k
    Točno, to jest početno stanje. Formirati će se Skupština sa 28 BBB i 28 Barišićevih skupštinara, 3 sponzora i 1 predstavnik grada. Onda ide izbor novog predsjednika po novom Statutu. BBB, grad i dva sponzora izaberu tebe za predsjednika kluba. Što ćeš ti napraviti?
  • The Undertaker
    5.4k
    Na sljedećim izborima, koji ne moraju biti nužno za 4 godine.
  • Mali Zeus
    13.2k
    ↪Mali Zeus Na sljedećim izborima, koji ne moraju biti nužno za 4 godine.The Undertaker

    Možeš li mi ukazati na tu odredbu Statuta?
  • superhik
    11.1k
    u tom slučaju imam pravo odabrati 6 članova IO, ali 4 idu iz Barišićeve opcije. Pokušavam ti reći da su slučaju pobjede Barišića, on ima pravo imenovati sve članove IO i tu više ne postoji opozicija (kao u prvom gore slučaju) već samo postoji opozicija u Skupštini (28 članova iz redova BBB)
    U slučaju pobjede druge izborne jedinice imaš monopol nad tijelima Kluba, dok u slučaju pobjede prve izborne jedinice to nemaš.
  • The Undertaker
    5.4k
    Dobro, i sad kad imaš većinu u IO, koga će oni odabrati u skupštinu iz ove predsjedničke polovice skupštinara na sljedećim izborima?
  • Mali Zeus
    13.2k
    ↪The Undertaker u tom slučaju imam pravo odabrati 6 članova IO, a 4 idu iz barišićeve opcije. Pokušavam ti reći da su slučaju pobjede Barišića, on ima pravo imenovati sve članove IO i tu više ne postoji opozicija (kao u prvom gore slučaju) već samo postoji opozicija u Skupštini (28 članova iz redova BBB)superhik

    Mislim da to nije u slučaju pobjede nego kak si rekao ako na sljedećoj skupštini izaberu IO pa onda iza toga budu izbori imaš situaciju da je Mirko birao IO i popunio ih svojim članovima. S druge strane ako ne bude statut na dnevnom redu cijela ova priča je suviša i sve je svejedno, a ako on ima ruke može mirne duše ne uvrstiti Statut na dnevni red.
  • superhik
    11.1k
    pa ja ne govorim od sljedećim izborima nakon toga već mogućem scenariju koji je trenutno vidljiv. I sami znamo da bi se u slučaju pobjede BBB išlo na još veću promjenu Statuta pa ne znamo kako bi izgledali ti izbori
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.